Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Üst Sınıf Yapıcısı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Üst Sınıf Yapıcısı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Üst Sınıf Yapıcısı

Üst sınıf yapıcısı, alt sınıf yapıcısından önce çalışır, bu nedenle alt sınıftaki geçersiz kılma yöntemi, alt sınıf yapıcısı çalıştırılmadan önce çağrılır. Geçersiz kılma yöntemi, alt sınıf oluşturucusu tarafından gerçekleştirilen herhangi bir başlatmaya bağlıysa, yöntem beklendiği gibi davranmaz.

Bu programın tarihi iki kez yazdırmasını bekleyebilirsiniz, ancak ilk kez null yazdırır, çünkü m yöntemi, Sub() yapıcısının tarih alanını başlatma şansı olmadan önce Super() yapıcısı tarafından çağrılır. Bu programın iki farklı durumda bir son alan gözlemlediğini unutmayın.

Klonlanabilir ve Serileştirilebilir arabirimler, kalıtım için tasarlanırken özel zorluklar sunar. Miras için tasarlanmış bir sınıfın bu arabirimlerden herhangi birini uygulaması genellikle iyi bir fikir değildir, çünkü bunlar sınıfı genişleten programcılara önemli bir yük getirir. Ancak, alt sınıfların bu arabirimleri zorunlu kılmadan uygulamalarına izin vermek için gerçekleştirebileceğiniz özel eylemler vardır.

Kalıtım için tasarlanmış bir sınıfta Cloneable veya Serializable uygulamaya karar verirseniz, klon ve readObject yöntemlerinin yapıcılar gibi davrandığının farkında olmalısınız, benzer bir kısıtlama geçerlidir: Ne klon ne de readObject geçersiz kılınabilir bir yöntemi doğrudan veya dolaylı olarak.

readObject yöntemi durumunda, geçersiz kılma yöntemi, alt sınıfın durumu seri durumdan çıkarılmadan önce çalışır. Klon yöntemi durumunda, geçersiz kılma yöntemi, alt sınıfın klon yöntemlerinin klonun durumunu düzeltme şansı olmadan önce çalışacaktır. Her iki durumda da, bir program hatasının takip etmesi muhtemeldir. Klon yöntemi durumunda, başarısızlık klonlanan nesnenin yanı sıra klonun kendisine de zarar verebilir.

Son olarak, kalıtım için tasarlanmış bir sınıfta Serializable’ı uygulamaya karar verirseniz ve sınıfın readResolve veya writeReplace yöntemi varsa, özel yerine readResolve veya writeReplace yöntemini korumalı hale getirmelisiniz. Bu yöntemler özel ise, alt sınıflar tarafından sessizce yok sayılırlar. Bu, devralmaya izin vermek için bir uygulama ayrıntısının bir sınıfın API’sinin parçası haline geldiği bir başka durumdur.

Şimdiye kadar, kalıtım için bir sınıf tasarlamanın sınıfa önemli sınırlamalar getirdiği açık olmalıdır. Bu, hafife alınacak bir karar değil. Arayüzlerin iskeletsel uygulamaları da dahil olmak üzere soyut sınıflar gibi, açıkça yapılması doğru olan bazı durumlar vardır. Değişmez sınıflar gibi açıkça yanlış olan başka durumlar da vardır.

Peki ya sıradan somut sınıflar? Geleneksel olarak, ne nihaidirler ne de alt sınıflama için tasarlanmış ve belgelenmiştir, ancak bu durum tehlikelidir. Böyle bir sınıfta her değişiklik yapıldığında, sınıfı genişleten istemci sınıfların kırılma olasılığı vardır.

Bu sadece teorik bir problem değil. Kalıtım için tasarlanmamış ve belgelenmemiş nihai olmayan bir somut sınıfın iç öğelerini değiştirdikten sonra alt sınıflamayla ilgili hata raporları almak nadir değildir.

Bu soruna en iyi çözüm, güvenli bir şekilde altsınıflandırılmak üzere tasarlanmamış ve belgelenmemiş sınıflarda altsınıflandırmayı yasaklamaktır. Alt sınıflamayı yasaklamanın iki yolu vardır. İkisinden daha kolay olanı sınıf finalini ilan etmektir.

Alternatif, tüm kurucuları özel veya paket özel yapmak ve kurucuların yerine genel statik fabrikaları eklemektir. Alt sınıfları dahili olarak kullanma esnekliği sağlayan bu alternatif, Madde 13’te tartışılmaktadır. Her iki yaklaşım da kabul edilebilir.


Java extends örnekleri
Java sınıf Örnekleri
Kalıtım örnekleri
Java kalıtım
Java super kullanımı
Java Polymorphism Nedir
Java class Nedir
Java Kalıtım Örnekleri


Birçok programcı, enstrümantasyon, bildirim ve senkronizasyon gibi özellikler eklemek veya işlevselliği sınırlamak için sıradan beton sınıflarını alt sınıflamaya alıştığından, bu tavsiye biraz tartışmalı olabilir.

Bir sınıf, Set, List veya Map gibi özünü yakalayan bir arabirim uygularsa, alt sınıflamayı yasaklama konusunda hiçbir sıkıntı hissetmemelisiniz. Madde 14’te açıklanan sarmalayıcı sınıf modeli, işlevselliği değiştirmek için kalıtım için üstün bir alternatif sağlar.

Somut bir sınıf standart bir arabirim uygulamıyorsa, kalıtımı yasaklayarak bazı programcıları rahatsız edebilirsiniz. Böyle bir sınıftan kalıtıma izin vermeniz gerektiğini düşünüyorsanız, makul bir yaklaşım, sınıfın geçersiz kılınabilir yöntemlerden hiçbirini çalıştırmamasını sağlamak ve bu gerçeği belgelemektir.

Başka bir deyişle, sınıfın geçersiz kılınabilir yöntemleri kendi kendine kullanmasını tamamen ortadan kaldırın. Bunu yaparken, alt sınıf için oldukça güvenli olan bir sınıf yaratacaksınız. Bir yöntemi geçersiz kılmak, başka bir yöntemin davranışını asla etkilemez.

Bir sınıfın, geçersiz kılınabilir yöntemleri kendi kendine kullanmasını, davranışını değiştirmeden mekanik olarak ortadan kaldırabilirsiniz. Her geçersiz kılınabilir yöntemin gövdesini özel bir “yardımcı yönteme” taşıyın ve geçersiz kılınabilen her yöntemin kendi özel yardımcı yöntemini çağırmasını sağlayın. Ardından, geçersiz kılınabilir bir yöntemin her kendi kendine kullanımını, geçersiz kılınabilir yöntemin özel yardımcı yönteminin doğrudan çağrılmasıyla değiştirin.

Arabirimleri Soyut Sınıflara Tercih Etme

Java programlama dili, birden çok uygulamaya izin veren bir türü tanımlamak için iki mekanizma sağlar: arabirimler ve soyut sınıflar. İki mekanizma arasındaki en belirgin fark, arayüzler değilken soyut sınıfların bazı yöntemler için uygulamaları içermesine izin verilmesidir.

Daha önemli bir fark, bir soyut sınıf tarafından tanımlanan türü uygulamak için bir sınıfın, soyut sınıfın bir alt sınıfı olması gerektiğidir. Gerekli tüm yöntemleri tanımlayan ve genel sözleşmeye uyan herhangi bir sınıfın, sınıfın sınıf hiyerarşisinde nerede olduğuna bakılmaksızın bir arabirim uygulamasına izin verilir. Java yalnızca tek bir kalıtıma izin verdiğinden, soyut sınıflar üzerindeki bu kısıtlama, bunların tür tanımları olarak kullanımlarını ciddi şekilde kısıtlar.

Mevcut sınıflar, yeni bir arabirim uygulamak için kolayca uyarlanabilir. Yapmanız gereken tek şey, henüz mevcut değilse, gerekli yöntemleri eklemek ve sınıf bildirimine bir uygulama maddesi eklemek. Örneğin, mevcut birçok sınıf, Comparable arabirimini platforma tanıtıldığında uygulamak için yeniden donatıldı.

Mevcut sınıflar, genel olarak, yeni bir soyut sınıfı genişletmek için uyarlanamaz. Aynı soyut sınıfı genişletmek için iki sınıfa sahip olmak istiyorsanız, soyut sınıfı, her iki sınıfın bir atasını alt sınıfları olan tür hiyerarşisinde en yükseğe yerleştirmeniz gerekir. Ne yazık ki, bu, tür hiyerarşisinde büyük ikincil hasara neden olur ve ortak atanın tüm torunlarını, kendileri için uygun olsun ya da olmasın yeni soyut sınıfı genişletmeye zorlar.

Arayüzler, karışımları tanımlamak için idealdir. Bir mixin, bir sınıfın bazı isteğe bağlı davranışlar sağladığını bildirmek için “birincil türüne” ek olarak uygulayabileceği bir türdür. Örneğin, Karşılaştırılabilir, bir sınıfın, örneklerinin karşılıklı olarak karşılaştırılabilir diğer nesnelere göre sıralandığını bildirmesine izin veren bir karıştırma arabirimidir.

Bu tür bir arabirim, isteğe bağlı işlevselliğin türün birincil işleviyle “karıştırılmasına” izin verdiği için karma olarak adlandırılır. Soyut sınıflar, karmaları tanımlamak için kullanılamaz, aynı nedenle mevcut sınıflara sonradan uyarlanamazlar: Bir sınıfın birden fazla ebeveyni olamaz ve sınıf hiyerarşisinde bir mixin koymak için makul bir yer yoktur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın