Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sosyal Uygulamalar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sosyal Uygulamalar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil Reklam Oluşturma

Sosyal Uygulamalar

Giderek artan bir şekilde, web uygulamaları, kullanıcı katılımını ve paylaşımını teşvik etmek için tasarlanmaktadır. Kullanıcı katılımı tipik olarak, kullanıcıların uygulamaya kendi içeriklerini ekledikleri (İÇERİK EKLE/YÜKLE) ve etiketler kullanarak tanımladıkları (TAGGING) kullanıcı katkılı içerik şeklindedir. Kullanıcıların katılmasının diğer yolları, uygulama tarafından sunulan içeriğin DEĞERLENDİRİLMESİNİ ve İNCELENMESİNİ sağlamaktır.

Pek çok uygulama, kullanıcıların yararlılıkları ve uygunlukları için oy kullanmalarına izin vererek (TANITMAYA OY VER) kullanıcıları öğeleri tanıtmaya dahil eder. Kullanıcı katılımının güvenilir bir çevrimiçi topluluğa yol açmasını sağlamak için, kullanıcıların uygulama ile bir hesap oluşturması ve bir KULLANICI PROFİLİ oluşturması gerekir.

Ürün ve hizmetler için güven PUANLAMALAR ve İNCELEMELER yoluyla tesis edilebilse de, özellikle çevrimiçi işlem yapmak veya diğer çevrimiçi topluluk üyelerinin saygısını kazanmak istiyorlarsa, kullanıcılar için yüksek bir İTİBAR elde etmeleri önemlidir. İtibarın bir yönü, kullanıcıların sosyal ağlarının boyutuna bağlıdır.

Bu nedenle sosyal uygulamalar, kullanıcıların ortak ilgi alanları, geçmişleri ve deneyimleri olan başkalarıyla bağlantı kurmasını kolaylaştırır (AĞ ÜYELERİNİ KEŞFEDİN). Keşfedildikten sonra, yalnızca onlarla “arkadaşlık” kuramazlar (ARKADAŞ LİSTESİ) ve/veya etkinliklerini çevrimiçi olarak “takip edebilirler”, aynı zamanda ortak ilgi alanlarını tartışmak ve paylaşmak için gruplar da oluşturabilirler (GRUPLAR/ÖZEL ÇIKAR TOPLULUKLARI).

Sosyal uygulamalar aynı zamanda arkadaşların gerçek zamanlı olarak sohbet etmelerine, birbirlerine mesaj göndermelerine ve ortak alanlarda yorum yazmalarına (MESAJLAMA) izin vererek aralarındaki etkileşimi kolaylaştırır; gerçek zamanlı mesajlaşmayı teşvik etmek için kullanıcıların çevrimiçi durumlarını iletmek de önemlidir (VURUM GÖSTERGESİ).

Kullanıcılar fotoğrafları, haberleri, videoları, yer imlerini ve diğer içerikleri (genellikle sosyal nesneler olarak anılır) arkadaşları ve güvenilir iş arkadaşlarıyla paylaşabildiklerinde (PAYLAŞMA) veya etkinlikleri ve etkinlikleri koordine etmek için birlikte çalıştıklarında katılım ve etkileşim daha da artar. içeriği birlikte oluşturun (İŞBİRLİĞİ).

Reklam İçeriği Ekleme/Yükleme

Kullanıcıların diğer kullanıcılarla paylaşmak için müzik, fotoğraf, sunum vb. içerik dosyalarını kendi bilgisayarlarından uygulama sağlayıcılarının bilgisayarlarına aktarmaları gerekir.

Kullanıcılara bir veya daha fazla içerik dosyası yüklemek için bir yol sağlayın. Ek olarak, eğer uygunsa, kullanıcıların içeriği tanımlamasına (ve etiketlemesine) izin verin ve içeriği kimin görüntüleyebileceğine ilişkin tercihlerini belirtin.

Dosyaların karşıya yüklenmesini kolaylaştırmak, içerik sağlamak için kullanıcılara güvenen web uygulamaları için çok önemlidir. Ayrıca, kullanıcıların yükledikleri içeriği bulmalarını kolaylaştırmak için etiketlemelerine izin verin (sonraki ETİKETLEME modeline bakın).

Çoğu durumda, kullanıcıların bilgisayarlarında içerik dosyaları bulunur. Bu nedenle, bilgisayarlarından yüklemelerini kolaylaştırın. Kullanıcıların aynı anda birkaç dosya yüklemesi muhtemel olduğunda, örneğin fotoğraf yüklerken, birden fazla dosya seçmelerine ve hepsini birlikte yüklemelerine izin verin.

Kullanıcıların Diğer Çevrimiçi Kaynaklardan Dosya Kopyalamasına İzin Verin.

Kullanıcıların dosyalarını (ör. fotoğraflar) Picasa veya Flickr gibi sitelere zaten yüklemiş olabileceği durumlarda, dosyaları bilgisayarlarında aramalarını veya bilgisayarlarından indirmelerini sağlamak yerine doğrudan bu hesaplardan dosya aktarmalarını kolaylaştırın. tekrar yüklemeden önce orijinal siteyi bilgisayarlarına kopyalayın.

Kullanıcıların UploadAd için Seçili İçerik Dosyalarını Kaldırmasına İzin Ver.

Kullanıcıların yüklemek için yanlış dosyaları seçmeleri veya seçtikten sonra belirli dosyalar hakkındaki fikirlerini değiştirmeleri mümkündür. Bu tür dosyaları kaldırmalarına izin verin.

Kullanıcıların gizlilik tercihlerini belirlemesine izin verin. Kullanıcılar yüklenen içeriği paylaşmak istemeyebilir veya paylaşımı belirli kullanıcılarla sınırlamak isteyebilir. Bu tür gizlilik ve paylaşım tercihlerini belirlemeleri için onlara seçenekler sunun.

 UploadAd Bilgilendirmesi

Bir ilerleme göstergesi sağlayarak, kullanıcıların içerik yükleme işleminin ilerlemesini izlemesine izin verin. Bu, dosyaları yüklemek için gereken süreyi değerlendirmelerini kolaylaştırır. Ayrıca kullanıcılar, beklediklerinden daha uzun sürebileceğini düşünürlerse veya yüklemek için yanlış bir dosya seçtiklerini fark ederlerse yüklemeyi yarıda kesebilirler.


Tüm sosyal medya uygulamaları
Eğlenceli sosyal medya uygulamaları
En popüler sosyal medya uygulamaları
türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları
Bilinmeyen sosyal medya uygulamaları
En çok kullanılan sosyal medya platformları
Dünyada en çok KULLANILAN sosyal medya uygulamaları
Yerli sosyal medya uygulamaları


BAŞARILI İÇERİK DOSYALARININ YÜKLENMESİNİ ONAYLAYIN.

Kullanıcılara dosyaların başarılı bir şekilde karşıya yüklenmesini onaylayın. Dosyaların yüklenmesi tamamlandıktan sonra, kullanıcıları yüklenen dosyaları yönetebilecekleri sayfaya yönlendirin veya daha fazla dosya yükleme seçeneğiyle dosyaları aynı sayfada tutun. Kullanıcılar içeriği etiketleyerek veya açıklamalar sağlayarak fayda sağlayacaksa, onlara sonraki uygun adımları önerin.

Yüklenen dosyalar, özellikle medya dosyaları eklerken büyük olabileceğinden, GECİKME/İLERLEME GÖSTERGELERİ modelinin kullanılması önemlidir ve dikkate alınmalıdır. Ek olarak, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği destekleyen çoğu uygulama, kullanıcıların bunları etiketler (TAGGING) kullanarak tanımlamasını gerektirir.

Etiketleme

Kullanıcıların içerik (ör. yer imleri, fotoğraflar, müzik, videolar vb.) eklemesine izin veren web uygulamaları, daha sonra bulmayı kolaylaştırmak için yükledikleri içeriği kategorilere ayırmalarına veya etiketlemelerine de izin vermek isteyebilir.

Ancak, kullanıcıların içeriği etiketlemek isteyebilecekleri tüm farklı yollarla, tüm olası etiketleri ve varyasyonları (veya kategorileri ve alt kategorileri) tahmin etmek ve kullanıma sunmak imkansız olabilir. Örneğin, kullanıcılar kişisel fotoğraflarını kişi adları, durumlar, konumlar, yaşlar, duygular vb. gibi etiketlerle etiketlemek isteyebilir.

Kullanıcıların içeriği daha sonra bulmalarını kolaylaştırmak için istedikleri herhangi bir tanımlayıcı bilgiyle etiketlemesine (yani etiketlemesine) izin verin (Şekil 9.6). İçeriği etiketlemek için kullanılan etiketler, uygulamanın diğer kullanıcıları için saldırgan olabilecekleri durumlar dışında kısıtlayıcı olmamalıdır; örneğin, bir uygulama etiketlere küfür eklemek istemeyebilir.

Açık uçlu etiketlerin kullanımı, kişisel olarak anlamlı ve doğal bir kelime dağarcığını teşvik eder. Bu, kullanıcıların öğeleri daha sonra bulmasını kolaylaştırır ve içerikle sayısız şekilde etkileşimde bulunmalarına ve keşfetmelerine olanak tanır.

Örneğin, kullanıcıların e-postaları etiketlemesine (ve aynı e-postaya birden çok etiket eklemesine) olanak tanıyan Gmail, kullanıcıların yalnızca e-postanın içeriğini tanımlayan etiketleri kullanmasına değil, aynı zamanda eylemleri ve öncelikleri (ör. “önemli”, “acil” vb.). Ek olarak, kullanıcıların öğeleri bir kategori/alt kategori kombinasyonuna zorla sığdırması gerekmez; aynı anda birçok sanal kategoriye yerleştirebilirler.

Uygulama geliştiricileri ayrıca tüm sınıflandırma şemasını (yani taksonomiyi) önceden ele almak zorunda olmadıkları için etiketlemeden de yararlanırlar. Sürekli olarak dinamik, gelişen bir taksonomi (folksonomi olarak da anılır)1 oluşturmak için kullanıcı etiketlerine güvenebilir ve gezinmeyi kolaylaştırmak için üst düzey taksonomiyi tamamlamak için kullanabilirler.

Son olarak etiketleme, ortak ilgi alanlarına sahip topluluklar oluşturmaya yardımcı olabileceğinden ve kullanıcıların kendikine benzer şekilde etiketlenmiş içeriği keşfetmesine olanak tanıyabileceğinden, kullanıcı katılımını ve paylaşımını teşvik edebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın