Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Senkronize Bloklar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Senkronize Bloklar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Senkronize Bloklar için Özel Sayılar

Bir senkronize blok kesintiye uğramaz, ancak senkronize blok başka bir yöntemi çağırırsa, kurallara çok dikkat etmesi gerekir.

Bir pencere açar. Bir AIE, bardayken veya hatta bar’ı çağırmadan önce senkronize blokta yürütülürken iş parçacığına atılırsa, kontrol daha fazla kodu geçerek senkronize blokla ilişkilendirilmiş gizli bir finally yan tümcesine atlar ve ardından bir AIE’ye geçer. AIE’yi atmayan bazı yöntemlerde nihayet yan tümcesini yakalayın.

Eşitlenmiş bloğu çevreleyen yöntem AIE’yi atabilse de, eşitlenmiş blok AIE’yi yakalamalıdır.

Diğer istisnalar için, senkronize edilmiş bloğun dışındaki bir catch yan tümcesi, senkronize edilmiş bloktan çağrılan bir yöntemle oluşturulan bir istisnadan kurtulmanın uygun bir yolu olabilir (ancak catch bloğu senkronize edilmeyeceği için uygun olmayacaktır). bunun gibi senkronize bloğun içinde yakalandı.

Eski Kod

Sınıf kitaplıklarında ve Java bileşenlerinin diğer biçimlerindeki mevcut kodun miktarı, Java programlama dilinin en büyük varlıklarından biridir. Bu kodun çoğu, gerçek zamanlı sorunlar dikkate alınarak yazılmadığından, dikkatli kullanılması gerekir, ancak RTSJ uygulamalarının yeni başlaması konusunda ısrar etmek aptallık olur.

Bu, zaman uyumsuz istisnaları varsayılan olarak erteleyen yöntemler yapma kararının önemli bir nedenidir. Bunu işlemek için yazılmamış bir yöntemde zaman uyumsuz bir istisna atmak güvenlidir. Yöntem, eski tarz iş parçacığı kesmesi için yoklamak üzere kodlandıysa, kesintiye uğrayan bayrağı görecektir.

Kesintilerden habersizse, RTSJ kesintisinden habersiz olacaktır. Elbette tek sorun, zaman uyumsuz istisnanın ertelenecek olmasıdır. AIE’ler tarafından kesintiye uğrayan gerçek zamanlı dizilerde eski kodu güvenle kullanabilirsiniz.

AIE’leri işleyen koddan eski kodu çağırmak önemsizdir, ancak çoğu eski kod, bir yapıştırıcı katmanı olmadan kesilebilir kodu kullanamaz. Eski kod, Eşzamansız Olarak Kesilen İstisna’yı bilmez, bu nedenle iki parçayı birbirine yapıştırmak için AIE’yi yakalayan ve onu atmayan bir yöntem kullanılmalıdır.

Yalnızca bir AIE’yi yakalamanın Java’yı tatmin etmek için yeterli olduğunu, ancak istisnayı beklemede bıraktığını unutmayın. Kontrol, AIE’yi fırlatan bir yönteme girer girmez yeniden görünecektir.

Konu Sonlandırma için ATC Kullanımı

İşbirlikçi gerçek zamanlı bir iş parçacığında kesme yöntemini çağırmak, bu iş parçacığını güvenli ve hızlı bir şekilde sonlandıracaktır.

AIE’leri beklemek ve o ortamda iyi davranmak için bir iş parçacığı yazılmışsa, sık sık AIE atan yöntemleri ziyaret eder. Interrupt yöntemi tarafından atılan istisna, çağrı yığınındaki herhangi bir AIE ile eşleşmediğinden, istisna tüm uygun finally yan tümceleri, catch yan tümceleri ve interrupt Action yöntemleri aracılığıyla iş parçacığının çalıştırılabilir yöntemi aracılığıyla yayılacak ve iş parçacığı sona erecektir.

Bir uygulama, Asenkron Olarak Kesilmiş İstisna oluşturan bir yöntemi asla çağırmayan, kesintiye uğrayan bayrağını asla yoklamayan ve asla kesintiye uğramayan bir iş parçacığında kesme yöntemini çağırırsa hiçbir şey olmaz. Kesintileri belirten çağrıları engelleme istisnalarına yanıt verir.

Bu liste, Java platformu için yazılmış birçok eski uygulamayı içerdiğinden, kesme, iş parçacıklarını öldürmek için güvenilir bir genel amaçlı yol değildir.


Blockchain yazılımı nedir
Blok çeyn nedir
Blockchain hakkında herşey
Blok zinciri özellikleri
Ton blok zinciri ne demek
blockchain nedir, nasıl kullanılır
Blok zinciri nasıl oluşturulur
Blok Zinciri Teknolojisi: Kullanım Alanları, Açık


Fiziksel Hafıza

Java programcılarının, temeldeki makinenin adreslerde bulunan belleğe eriştiği gerçeğini göz ardı etmesine izin verilir. Çoğu durumda, gerçek zamanlı Java programcıları bile adresleri göz ardı edebilir, ancak bazı gömülü gerçek zamanlı sistemlerde, belleğin performans öznitelikleri göz ardı edilemez.

Gerçek zamanlı bir programın bellek erişiminin ayrıntılarıyla ilgilenebileceği üç yer vardır:

• Bellek yönetim birimi. Birçok işlemcide, MMU ve önbellek, her sayfanın önbellek özniteliklerini ayarlamak için birlikte çalışır. İşlemcinin performansı ile bellek arasında büyük bir uyumsuzluk olduğunda, belleğin önbellek modu, belleğin etkin performansını iki kat veya daha fazla değiştirebilir.

MMU’nun birincil amaçları, belleğe okuma/yazma/yürütme erişiminin kontrolü ve sanal adreslerin fiziksel adreslerle eşlenmesidir. Bu tesisler, bellek koruması ve talep sayfalama gibi temel işletim sistemi hizmetlerini destekler.

Talep sayfalama, determinizmi o kadar güçlü bir şekilde etkiler ki, RTSJ’nin birçok uygulaması, kullandıkları tüm bellek için bu hizmeti devre dışı bırakır. Talep çağrısını etkin bırakırlarsa, programcılar çağrı yapılamayan anahtar nesneleri bellekte konumlandırmak için bu bölümde ayrıntıları verilen hizmetleri kullanmak isteyebilirler.

Bellek koruması gerçek zamanlı bir sorun olmasa da, önemli ve ilgi çekicidir ve bazı Java programları, MMU’nun bellek koruma hizmetlerinin sınırlı kontrolünden yararlanabilir.

• Otobus. CPU ve bellek arasındaki bağlantı, çok çeşitli saat hızlarında çalışabilir. Bağlantı bir bit genişliğinde olabilir veya bir defada tüm önbellek satırlarını aktarabilir. Performansa mal olan çok işlemcili önbellek tutarlılığı desteği gibi özellikler içerebilir.

• Hafızanın kendisi. Hafıza bile olmayabilir. G/Ç aygıtlarına, yardımcı işlemcilere ve hatta DIP anahtarlarına bellekmiş gibi erişilebilir.

Bellek ise, ROM, RAM, geçici olmayan bellek, flash bellek veya başka bir teknoloji olabilir. Hızı iki büyüklük mertebesinden fazla olabilir. Çeşitli akış ve patlama özellikleri sağlayan çok sayıda arayüzle statik veya dinamik olabilir. ECC veya parite ile korunabilir.

Buradaki önemli nokta, birçok sistemin megabaytlarca oldukça iyi bir belleğe, birkaç megabaytlık ROM’a ve belki biraz da statik belleğe sahip olmasına karşın, diğer sistemlerin çok çeşitli performans özelliklerine sahip kullanışlı bir bellek yelpazesine sahip olmasıdır.

Bir uygulama, en çok kullanılan verilerini en hızlı belleğe koyarak büyük bir performans artışı elde edebilir. Verileri meşgul paylaşılan veri yollarından uzak tutarak bir performans artışı ve daha belirleyici davranış elde edebilir.

Bu nedenlerle RTSJ, fiziksel bellek sınıflarını içerir. Bunlar, nesneleri doğru türde bellekte saklamasına izin verir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın