Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kesintisiz Kod  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kesintisiz Kod  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Asenkron Kesintiler için Uygulama İşleme

doInterruptible yöntemi kolaylık sağlar, ancak doğru protokolü bir catch bloğuna koyarak eşzamansız istisnaları uygun şekilde işleyebilirsiniz. Gerçek Zamanlı İş Parçacığı üzerinde kesme yöntemi tarafından oluşturulan AIE türünü yakalamanın bir yolunu gösterir.

Örnekteki ilk iki satır, kesme tarafından atılan jenerik AIE istisnasına bir referans toplar (her zaman tam olarak aynı istisnayı ölümsüz bellekte tahsis eder) ve bunu bir sınıf değişkenine kaydeder. run yöntemindeki her şey bir try/catch yapısının parçasıdır.

1.Tryclause’da kapalıdır.EğerdoItthrows bir AIE,istisna yakalanır.
2.jenerik.Yangın kesinti ile aynı türde bir istisnaya neden olduğundan, bir AIE’deki yangının veya gerçek zamanlı iş parçacığındaki kesintinin neden olduğu istisnalar için slogan çağrılacaktır.

AIE, genel AIE’ye eşit değilse, buna yangın (veya bu ileti dizisindeki belirli bir throw ifadesi) neden olmuştur. Sorun, yakalama yan tümcelerinin AIE’leri yalnızca geçici olarak yakalamasıdır. Kod, bekleyen AIE’yi fark eden bir geçiş yapar yapmaz istisna yeniden görünecektir.

Kodun bu kısmı, bekleyen bayrağı kapatmak için olan yöntemini kullanır. Argümanı yanlış olduğunda (burada olduğu gibi), Could yöntemi, eşleşmezse AIE’yi otomatik olarak yeniden göndermez. Bunun yerine, geçerli AIE, çağrılan AIE ile eşleşmezse false değerini döndürür.

Bu durumda, oldu, bekleyen AIE bayrağını temizler ve bekleyen AIE (olduğu sırada çağrılır) genel AIE ise true değerini döndürür. Eğer olduysa true döner, örnek bir AIE yakaladığını duyurur ve tamamlar.

3. Genel değil. Kesintiden kaynaklanmadı, bu nedenle kod hiçbir şey olmamış gibi devam eder. (Yalnızca yayma alternatifini göstermek için.) Kontrol, AIE’yi fırlatan bir bağlama ulaşır ulaşmaz AIE, RTSJ çalışma zamanı tarafından otomatik olarak fırlatılır.

Bu sıra, yarış koşulları için olgun görünüyor, o yüzden ona daha yakından bakalım.

a. Oluşan yöntem, geçerli iş parçacığında bir kilit elde eder. O anki AIE’nin değeri, olay yöntemi yürütülürken değişemez.
b. Geçerli AIE, biz çağırmadan önce değişirse, kod else yan tümcesine dallanır ve AIE beklemede kalır. Kontrol, AIE’yi atabilen bir yönteme girer girmez yeniden atılır.
c. Biz çağırdıktan sonra mevcut AIE değişirse, bekleyen bir AIE görmeyecek ve kendisini mevcut AIE olarak kuracak ve bekleyen bayrağı ayarlayacaktır. Kontrol, AIE’yi atabilen bir yönteme ulaşır ulaşmaz yeni AIE atılacaktır.

denilen doIt yöntemini içerir. Kesintileri yönetmek için herhangi bir önlem almaz. doIt bir AIE’yi yakalayamadığı için, bir finally yan tümcesini yürütmek için bile bu tür bir yönetim anlamsız olacaktır.

Çoğu durumda, AIE yayılımının müdahale olmadan, tercihen doInterruptible veya Timed altyapısında gizlenerek çalışmasına izin verilmelidir. Ancak bazen olağan yayılma kurallarının değiştirilmesi gerekebilir. Örneğin, doInterruptible’dan çağrılan kesintisiz olmayan yöntemler, doInterruptible’a yönelik AIE’leri geçici veya kalıcı olarak yakalamak isteyebilir.

Yöntem, AIE’nin yayılmasına izin vermek istediğine karar verdiğinde, propagate yöntemini kullanamaz. AIE artık beklemede değil, bu nedenle propagate onu yeniden atamaz. Nest de yakaladığı AIE’yi fırlatamaz. Derleyici, yuvanın AsynchronouslyInterruptedException oluşturmadığını ve derleme zamanı hataları vermediğini görecektir.

İki seçeneğimiz var:

1. pAIE.fire’ı kullanın. Bu, istisnayı derleyicinin algılayamayacağı bir şekilde atar. Ateşi kullanmak, ateşin tüm mekanizmasını devreye sokar: etkinleştirme/devre dışı bırakma ve bir dönüş değeri.
2. Nest’in InterruptedException’ı atmasını sağlayın. AIE, InterruptedException’ın bir alt sınıfı olduğundan, derleyici bunu atmamıza izin verecektir, ancak yöntem tam olarak AsynchronouslyInterruptedException’ı atmadığından, zaman uyumsuz olarak kesintiye uğramayacaktır. (Bir AIE yakalayamayacağı için örneği mahveder.)


Taşınır Kod Listesi excel
Taşınır Kod LİSTESİ
Taşınır Kod LİSTESİ açıklamalı
253 Taşınır kodu nedir
255 Taşınır Kodu
FAST ile para gönderdim Gitmedi
Taşınır Kod Listesi Muhasebat


Kesintisiz Kod

Bazı işlem dizileri, zaman uyumsuz bir istisnayı tolere edemez. Tek bağlantılı bir listenin önüne bir düğüm eklemek için bu kodu göz önünde bulundurun.

Kod, ikinci ve üçüncü satırlar arasında bir AIE tarafından kesilirse, yalnızca yeni girişi içeren listeden çıkar. Güncellemeden önceki herhangi bir içeriğe erişilemez.

İlk düzeltme, sorunu ortadan kaldırarak çalışır. İkincisi, hassas sırayı, AsynchronouslyInterruptedException atmadığı için kesintiye uğramayan bir yöntemde gizleyerek çalışır. AIE’yi atmadığından, iş parçacığını kesmeye çalışan herhangi bir zaman uyumsuz istisna, yöntem geri dönene kadar beklemede kalacaktır.

Bu noktaya kadar, listenin birden çok ileti dizisi tarafından paylaşılmış olma olasılığını göz ardı ettik. Eğer öyleyse, daha fazla korumaya ihtiyacı var. Buraya kadar olan tüm örnekler, iki iş parçacığı aynı anda listeyi güncellemeye çalışırsa bozulabilir. Senkronize bir blok her iki sorunu da çözer.

Zaman uyumsuz istisnalar, senkronize bloklar sırasında her zaman ertelenir, dolayısıyla bu çözüm, hem eşzamanlı güncellemelere hem de zaman uyumsuz istisnalara karşı zaman uyumsuz güvenliği ele alır.

Senkronize blok, muhtemelen zaman uyumsuz istisnaları maskelemek için en iyi genel yöntemdir. Bir kod bloğunun zaman uyumsuz bir istisnayı tolere edemediği ancak birden fazla iş parçacığı tarafından eşzamanlı erişim konusunda endişelenmesine gerek olmadığı durumlar kesinlikle vardır, ancak bu özel bir durumdur ve dikkatle düşünülmelidir.

• Algoritmayı değiştirin. Çoğu durumda, bir algoritma, içindeki her durumun güvenli olması için değiştirilebilir. Bu algoritma sınıfının zaman uyumsuz istisnaları maskelemesi gerekmez.

• Senkronize bir blok kullanın. Birkaç tür senkronize blok vardır. Hepsi zaman uyumsuz istisnaları erteler.

Senkronize bloklarla ilgili sorun, görev için çok güçlü olabilmeleridir. Bir kilidin alınması, önemli ölçüde CPU zamanı tüketebilir ve ihtiyacınız olmayan serileştirmeye neden olabilir.

Senkronize bloklarla ilgili iyi olan şey, zaman uyumsuz kesintiye karşı korunması gereken kodun da seri hale getirilmesi gerekmesi ihtimalinin yüksek olmasıdır.

• Kodu, AIE’yi atmayan bir yöntem içine alın. Bu teknik, otomatik olarak bir kilit almadan zaman uyumsuz istisnalara karşı koruma sağlar. Bazen bir algoritmayı ifade etmek zordur, böylece bir nihayet yan tümcesinde kesintiye uğramaması gereken kodu düzgün bir şekilde yerleştirir, ancak bu kesintisiz olmayan kodu bir veya daha fazla yöntemde izole etmek neredeyse her zaman mümkündür.

• AIE’yi devre dışı bırakın. Bu çok özel bir araçtır. Zaman uyumsuz istisnaları engellemez ve yalnızca bir AIE’yi maskeler. Bu sınırlı etki yeterliyse, bir AIE’yi devre dışı bırakmak dar bir şekilde odaklandığından, zaman uyumsuz istisnaları tamamen maskeleyen yöntemlere göre bir AIE’nin devre dışı bırakılması tercih edilir.

Sistemin tasarımını göz önünde bulundurduğunuzda, zaman uyumsuz istisnalara yanıt vermek için geçen süre, bazı iş parçacıkları için kritik bir performans ölçütü olabilir. Bu nedenle, zaman uyumsuz istisnaları maskelemesi gerekmeyen algoritmalar tercih edilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın