Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sanal Bellek – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sanal Bellek – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Hedef Kitle Ne Arıyor?

Fiziksel ve Sanal Bellek

Ham bellek erişim sınıfları ve fiziksel bellek sınıfları, gerçek belleğe iner. Bu, JVM’nin normalde kullanıcılarına gösterdiği seviyenin çok altındadır.

Bir Java dili nesne referansından bir bellek aygıtına giden olası bir yol şöyledir:

1. Nesne referansı, bir nesne tanımlayıcısının dizinine dönüştürülür.

2. Nesne tanımlayıcı, nesnenin adresini içerir.

3. JVM, nesnenin adresi artı (diyelim ki) 40’ta bulduğu nesnedeki bir alandan bir makine kaydı yükler. Buna sanal adres denir.

4. Kaydı yüklemek için CPU sanal adresi, onu CPU’dan bellek yönetim birimine (MMU) taşıyan bir adres yoluna yerleştirir. MMU temel olarak CPU’dan gelen adresten üst düzey 20 biti (bir sayfa numarası) çıkarır ve bu değeri sayfa tablosu adı verilen bir veri yapısını aramak için bir anahtar olarak kullanır.

5. MMU, JVM için bir sayfa tablosu girişinde temsil edilen sanal sayfa numarasını bulursa, sayfanın erişim haklarını kontrol eder. Okuma içeriyorsa, MMU sayfa tablosu girişinden fiziksel bir sayfa numarası çıkarır.

6. MMU, fiziksel sayfa numarasını sanal adresin düşük sıralı 12 bitiyle birleştirerek bir fiziksel adres üretir.

7. Fiziksel adres, işlemci çipini bellek çipine bağlayan izler üzerinde fiziksel adresi protokollere dönüştüren mantıktan geçer. Bellek yongası, bu adreste saklanan verileri kurtarır ve verileri CPU’ya (muhtemelen başka izler üzerinde) döndürür.

MMU, yukarıdaki yolun sanal adresleri fiziksel (veya gerçek) adreslerden ayıran kısmıdır. Sistemde bir MMU varsa ve adres çevirisi için kullanılıyorsa, JVM’nin 0xff0c1240 adresinde gördüğü bellek tamamen başka bir adreste bulunabilir.

Bir uygulama bir cihazla 0xf8004000’de iletişim kurmak istiyorsa, o fiziksel adrese erişmesi gerekir. İşletim sisteminin o fiziksel adrese atadığı sanal adresin genellikle bir önemi yoktur.

Fiziksel Bellek Yöneticisi

Çalışan bir RTSJ uygulamasının statik bir Fiziksel Bellek Yöneticisi vardır. VTPhysicalMemory, LTPhysicalMemory, ImmortalPhysicalMemory, RawMemoryAccess ve Raw Memory Float Access gibi fiziksel bellek ayırma nesnelerine bellek tahsisini yönetir.

Bellek türü kavramını uygular ve çıkarılabilir bellek için minimum destek sunar.

Bir uygulama yazılmadan önce sistem yapılandırması düzeltildiyse, uygulama, belleğin fiziksel adresini adlandırarak ve belleğin nasıl eşlenmesi gerektiğine dair bazı veriler sağlayarak bellek türünü belirleyebilir.

Konfigürasyonlar nadiren bu kadar kesin bir şekilde sabitlenir ve bellek türlerini adreslerine göre tanımlayan kod şifrelidir. Fiziksel bellek yöneticisi, programcının belleği özelliklerine göre tanımlamasını sağlar. Fiziksel bellek tahsisi ve ham bellek erişim sınıfları, bellek tipi parametreleri olan yapıcıları içerir.

Bellek türü parametresi her zaman bir Nesne’dir. Geleneksel olarak, bellek türleri, Dize değerleri veya Dize değerleri dizileri olarak belirtilir. Bellek genellikle adrese, türe veya adres ve türe göre belirtilebilir.

Bu bilgi, yapıcıdan fiziksel bellek yöneticisine şu şekilde iletilir:

• Yapıcı yalnızca boyutu belirtirse, fiziksel bellek yöneticisi arayanın istediği boş bellek miktarını bulur ve ayırır.
• Yapıcı, temel ve boyutu belirtirse, fiziksel bellek yöneticisi, temel ve boyutun boş olan belleği belirttiğini doğrular. Değilse, fiziksel bellek yöneticisi Kullanımdaki Bellek İstisnası atar.
• Yapıcı türü ve boyutu belirtirse, fiziksel bellek yöneticisi istenen bellek türünde yeterli boş bellek bulmaya çalışır.
• Yapıcı türü, tabanı ve boyutu belirtirse, fiziksel bellek yöneticisi, temel ve boyutun istenen türde ve boş olan belleği belirttiğini doğrular.


8 GB RAM sanal bellek kaç olmalı
Sanal bellek nedir
Windows 10 sanal bellek kaç olmalı
Sanal bellek Nasıl ayarlanır
4 GB RAM sanal bellek kaç olmalı
16 GB RAM sanal bellek ayarı
16 GB RAM sanal bellek kaç olmalı
Sanal bellek ne işe yarar


Bellek Türü

Fiziksel Bellek nesneleri, fiziksel bellek oluşturucularından geçirilen bellek tipi nesneleri yorumlar.

Bellek türü filtreler, çıkarılabilir belleğin işlenmesine yardımcı olur, bir tür fiziksel bellek bulmaya yardımcı olur ve sanal belleğin nitelikleri ve eşlenmesiyle ilgilenirler.

Tek bir filtre bu etkinliklerin üçüne de katılabilir. Filtrelerdeki birincil kısıtlama, bellek yöneticisinin herhangi bir bellek türü için yalnızca bir filtreyi kabul etmesidir.

Bellek ayırma istekleri, bir dizi bellek türüyle fiziksel bellek yöneticisine gelebilir. Bu durumda, fiziksel bellek yöneticisi tüm filtrelerden geçen belleği arar.

Bu, bir uygulamanın kolayca paylaşılan, hızlı, önbelleğe alınmamış ve kalıcı bellek talep edebileceği anlamına gelir. Hızlı veya geçici olmayan bellek istemek kolay değildir. Uygulama, hızlı bellekte bir nesne oluşturmaya çalışmalı, ardından başarısız olursa geçici olmayanı denemelidir.

 Fiziksel Hafıza

RTSJ JVM, makine başladığında ImmortalMemory sınıfına ve sınıfın tek bir örneğine sahiptir. Ölümsüz Fiziksel Bellek örnekleri oluşturulmalıdır. Fiziksel bellek yöneticisinin tam esnekliği ile oluşturulabilirler.

Bir uygulama, bazı temel adreslerden başlayarak bir megabaytlık bellekten tahsis edilen ölümsüz bir fiziksel bellek nesnesi oluşturabilir, yalnızca belleğin belirli bir türde (veya türler dizisinde) olmasını isteyebilir veya bu seçenekleri birleştirebilir ve adres ve tür.

Bu durumların herhangi birinde uygulama, belirli bir bellek bölgesinden ölümsüz nesnelerin tahsisini kontrol eden bir nesne alacaktır. Sınırlandırılmış adres aralığı dışında, Ölümsüz Fiziksel Bellek nesnesinden ayrılan ölümsüz nesneler, diğer ölümsüz nesneler gibi davranır.

Asla serbest bırakılmazlar (veya teknik olarak ömürleri uygulamanın ömrünü aşar), çöp toplayıcı asla onları serbest bırakmaya çalışmaz, yığınsız iş parçacıkları tarafından kullanılabilirler ve ölümsüz bellek kurallarına tabidirler. Atama kuralları”, sayfa 180.

Ölümsüz Fiziksel Hafıza nesnesinin kendisi sıradan bir nesnedir. Yığın belleğinde bulunabilir, ancak bir iş parçacığı nesneye ulaşamazsa, iş parçacığı nesnede bellek ayıramaz.

Ve nesne serbest bırakılırsa, o zaman kimse ondan tekrar ayıramaz (ancak nesne tarafından kontrol edilen bellekte ayrılan nesneler ölümsüz kalacaktır.) Çoğu durumda Ölümsüz Fiziksel Bellek nesneleri ölümsüz bellekte oluşturulmalıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın