Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Ham Bellek Erişimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Ham Bellek Erişimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Kapsamlı Fiziksel Bellek

Kapsamlı fiziksel belleğin iki türü vardır: LTPhysicalMemory ve VTPhysicalMemory. ImmortalPhysicalMemory gibi, bu kapsamlı fiziksel bellek sınıfları, bellek kısıtlamaları dışında yerleşik analogları gibi davranır.

Kapsamlı fiziksel bellek nesneleri, normal kapsamlı bir bellek nesnesi oluşturacağınız her durumda oluşturulabilir. Özellikle, sıklıkla başka kapsamlarda oluşturulacaklar. Kapsamlı fiziksel belleğin kullanımını gösterir.

Ham Bellek Erişimi

Java soyut makinesinde çalışan programlar, belleği her iş parçacığı için bir ilkel veri yığını ve bir nesne çantası olarak görür. Hiçbir şeyin türü değişmez, hiçbir şeyin adresi bile yoktur. Bu, Java ortamı dışındaki kaynakları içermeyen hesaplamalar için yararlı bir modeldir, ancak bellek eşlemeli donanımla ilgilenen uygulamalar için Java’yı sakatlar.

Yerel yöntemler, Java dilinin bir adres kullanamamasına yönelik geleneksel geçici çözümdür. Genellikle C dilinde, bazen de Assembly dilinde yazılırlar. Dilbilimsel bir bakış açısından, yerel yöntemler işaretçilerin dünyasını Java uygulamalarına açar. Pratik olarak, onlar rahatsız edici bir hacklerdir.

Java ortamına dahil edilen güvenlik ve koruma önlemlerinin hiçbiri yerel yöntemlerde işlev görmez. Doğru bir JVM, yerel yöntemlerin güvenli bir yerel mağazadan gelmesi konusunda ısrar etmelidir. Makinenin işletim sistemi tehlikeli yerel yöntemleri yasaklayabiliyorsa, bu tür bir yasaklama kötü amaçlı koda karşı bir miktar koruma sağlar, ancak tehlikeli hatalar içeren güvenilir yerel yöntemlere karşı koruma sağlamaz.

Yerel yöntemler, bellekteki bir adrese erişmek için gereken yalnızca birkaç satır kod içeriyorsa, tehlikeli hataların olasılığı sıfıra yakın olabilir. Bu şekilde yazılabilirler, ancak bu bir verimlilik sorunu oluşturur.

JVM, yerel bir yöntemi çağırmaya hazırlanmak için şaşırtıcı miktarda zaman harcar. Özellikle performans kritik olduğunda, bu ek yük önemsiz yerel yöntemlerin cesaretini kırar.

Programcılar, bellek eşlemeli bir aygıtın her bir kaydını okumak ve yazmak için nadiren ayrı yerel yöntemler yazar. Bu aygıt için bir aygıt sürücüsünün büyük bölümünü içeren birkaç yerel yöntemi kodlama olasılıkları daha yüksektir.

Java platformu, işaretçileri güvenli bir şekilde kullanmanın bir yolunu sunarsa, aşağıdakiler ortaya çıkar:

• Belleğe erişen sınıflar indirilebilir.
• JVM’nin güvenlik ve koruma kapsamı içinde çalışacaklardır.
• Birçok durumda, yerel yöntemlerle JVM arasında geçiş yapmaları gerekmeyeceğinden daha iyi performans gösterirler.
• Programcıların, bir Java platformu için uygulamalara Java dışı bileşenleri dahil etmek için daha az nedenleri olacaktır.

Ham bellek erişimi, temel olarak donanım aygıtlarını yerel yöntemler gerektirmeden kullanmayı pratik hale getirmeye yardımcı olmak için RTSJ’ye dahil edilmiştir.


Ram ne işe Yarar
Ram ne Demek
kimler ram’a yönlendirilir
Ram bellek Nedir
Ram ne demek bilgisayar
Ram raporu Nedir
RAM çeşitleri ve özellikleri
Ram Nedir, ne işe Yarar


RTSJ, Java uygulamalarına makul gerçek zamanlı performans sağlıyorsa, Java’nın kesintisiz olarak üst düzey uygulama kodundan alt düzey aygıta kadar yayılmasını engelleyen tek mimari sorun, Java’nın işaretçileri desteklememesidir. Ham bellek erişimi bu sorunu çözer.

Bir sorun daha var. Çoğu G/Ç donanımı, sürücüsüyle iletişim kurmak için kesintiler kullanır. Geleneksel Java’da kesme kavramı yoktur. RawMemoryAccess ve RawMemoryFloatAcesss sınıfları, RTSJ sistemlerine işaretçiler aracılığıyla belleğe erişmek için uygun ve güvenli bir yol sağlar.

Bu, Java uygulamalarının aygıt sürücülerini uygulamasını, flash belleği programlamasını ve genellikle işletim sisteminin dahili bileşenlerine bırakılan diğer işlemleri gerçekleştirmesini nispeten kolaylaştıran bellek eşlemeli donanıma doğrudan erişim sağlar.

Ham bellek erişim sınıflarının tasarımı, bir programcının C yapısına çok benzer bir şey tanımlamasına ve bunu fiziksel bellek üzerine yerleştirmesine olanak tanır. Önemli bir eksiklik, ham bellek erişim sınıflarının Java nesnelerine referansları yüklemek veya depolamak için bir yol tanımlamamasıdır. Bu, JVM bütünlüğünde ciddi bir boşluk teşkil ederdi.

Güvenlik

Ham bellek erişimi, doğası gereği güvenlik açısından kötüdür. Platform, herhangi bir belleğe ham erişime izin vermeyi reddedebilir. Ham bellek erişimi için bir bellek havuzunu bir kenara ayırabilir veya bir iş parçacığını bellek eşlemeli aygıtlara ve hatta dahili işletim sistemi veri yapılarına okuma veya yazma erişimi için nitelendirecek bazı koşullar bulabilir.

İşletim sistemi (varsa) ve JVM (varsa) birlikte, kötü amaçlı veya hatalı kodun kendisinden başka hiçbir şeye zarar vermemesini sağlamalıdır. Bu, güvenlik sisteminin hataları önlemesi gerektiği anlamına gelmez.

Arızalı bir aygıt sürücüsü yine de tüm bilgisayarı çökertebilir. Güvenlik sistemi sadece sorunları izole eder. Arızalı bir aygıt sürücüsü, JVM’de bir koruma ihlaline neden olamaz, JVM’ye ait bir nesneyi bozamaz veya dahili bir JVM veri yapısını değiştiremez.

JVM uygulamasının parçası olmayan bir iş parçacığının, JVM’nin kodundaki veya verilerindeki adreslere dokunmasına izin verilmesi alışılmadık bir durum olacaktır.

Destekleyen işletim sisteminin bir koruma kavramı varsa, JVM’deki iş parçacıklarının G/Ç alanındaki adreslere veya JVM’ye verilmemiş herhangi bir adres aralığına erişmesini otomatik olarak engeller.

Java programlama dilinde yazılmış aygıt sürücülerini desteklemek isteyen bir JVM’nin işletim sistemi ile anlaşmaya varması gerekir; bu yaklaşım, işletim sisteminden JVM’ye G/Ç aygıtlarını koruma sorumluluğunun bir kısmını aktaracaktır.

Gözetleme ve Dürtme

Gözetleme ve dürtme, belleğe adrese göre erişen temel dil işlevlerinin adlarıdır. Peek, parametresi olarak bir adresi alır ve bu adresteki değeri döndürür. Poke parametre olarak bir adres ve bir değer alır ve değeri adreste saklar. RTSJ gözetleme ve dürtme için analoglar yaratabilirdi, ancak bu, iş parçacığının her aramada belirli bir adrese erişme hakkının dikkatli bir şekilde kontrol edilmesini gerektirecekti.

Uygulamanın adresleri tekrar ziyaret etmesi beklenmiyorsa en iyi tasarım budur. RTSJ, JVM dışındaki yazılımlarla paylaşılan bellek eşlemeli G/Ç ve bellek bölgeleri için ham bellek erişiminin kullanılmasını bekler. Bu uygulamalar, bellekte yoğun olarak birkaç konum (veya küçük bölge) kullanır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın