Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Bellek Sıkıntıları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Bellek Sıkıntıları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Bellek Sıkıntıları

Ham belleğe erişimde ilk adım, güvenlik portalından geçer. RawMemoryAccess sınıfı, belleğe her erişildiğinde bellek konumlarının haklarının yeniden denetlenmesi gereken durumları işleyebilir, ancak çoğu durumda bir iş parçacığının erişim hakları zaman içinde değişmez. Bir RawMemoryAccess nesnesi, nesne oluşturulduğunda bir dizi adrese bağlıdır:

İkinci kurucunun anlaşılması daha kolaydır:

Bu parametre bir nesne veya bir nesne dizisi olabilir. Belleğin türünü ve JVM’nin ona nasıl erişmesi gerektiğini açıklar. Bir arayan, önbelleğe alınmamış erişim için bazı bellek eşlemeli aygıt belleğinin eşlenmesini isteyebilir.

Desteklenen türler kümesi platforma bağlıdır. Çoğu durumda, type parametresi muhtemelen boş bırakılmalıdır. Bu, arayanın erişmek istediği bölge için fiziksel bellekteki başlangıç adresidir. Bu, arayanın erişmek istediği bölgenin boyutudur.

İlk yapıcının bir temel adresi yoktur. Sistem, arayanın tür ve boyut gereksinimlerini karşılayan bir adres seçer. Bu işe yaramaz gibi görünüyor, ancak bellek eşlemeli bir cihaza erişim istemek için daha spesifik yapıcıdan daha temiz bir yol olabilir.

Yapıcı, önbelleğe alınmamış erişim için bir Intel Ethernet denetleyicisini eşleyen 512 bayt bellek istedi. Sistemde bir tane varsa ve fiziksel bellek yöneticisi bunu biliyorsa, bu kod o denetleyiciye işaret eden bir ham bellek erişim nesnesi yaratacaktır. Cihazın fiziksel adresini içeren alternatif daha az taşınabilirdir.

Yöntemleri Ayarla

Bir RawMemoryAccess nesnesi aracılığıyla ham belleğe erişmenin en basit yolları, ilkel get/set yöntemleridir.

Çok baytlı değerleri okuyan ve yazan tüm yöntemler, RealtimeSystem sınıfındaki BYTE_ORDER statik değişkeniyle etkileşime girer. BYTE_ORDER, BIG_ENDIAN’a eşitse, yüksek dereceli bayt düşük adrestedir; aksi takdirde, yüksek dereceli bayt, yüksek adrestedir.

Belleği bir dizi ile temsil etmek genellikle mantıklıdır. Bir seçim var:

• Bir dizi RawMemoryAccess nesnesi, her bellek öbeği için bir dizi nesnesi ve bir RawMemoryAccess nesnesi içerir. Tüm bu nesneler, ona hatırı sayılır bir bellek yükü verir, ancak bitişik olmayan bellek bölgelerini kolayca temsil edebilir.

• Bir dizi get/set yöntemi, ilkel ham bellek get/set yöntemleriyle paraleldir. İlkindeki yöntemler, özellikle geniş bellek alanlarını temsil etmede iyidir; örneğin, çerçeve arabellekleri. Dizi erişim yöntemlerinin diğer ilginç uygulaması, diğer ilkellerin yeniden tanımlanmasıdır.

Bu yöntemleri kullanarak şunları yapabilirsiniz:

• 16 bit piksellik bir çerçeve ara belleğine erişin. Bu, getShort ve setShort’u ofsetlerle, getShorts ve setShorts’u tüm çerçeve arabelleğini kapsayan bir şort dizisiyle veya getShorts ve setShorts’u çerçeve arabelleğindeki farklı ofsetlere eşlenen bir dizinin bir girişiyle kullanarak birçok farklı şekilde yapılabilir. Aşağıdaki örnek, her üç şekilde de yapar.

• Bir diziyi daha uzun bir veri türü üzerinde eşleyerek oyunlar oynayın. Java’nın verileri yeniden tanımlamak için çok amaçlı bir mekanizması yoktur, tek bir veri yığınını alan ve programcının bu verileri farklı türler olarak görmesini sağlayan hiçbir şey yoktur. ancak RawMemoryAccess aracılığıyla erişilebilen belleğin yeniden yorumlanmasını destekler.

Aşağıdaki örnek, belleğin bir kısmını kısa olarak okur, ardından aynı belleğe bayt olarak erişir ve üst ve alt baytları tersine çevirir. Sonunda, kısayı tekrar okur.


Ram arızası nasıl anlaşılır
İşlemci ömrü
Ram Neden Bozulur
Ram nasıl Takılır


Haritalama

MMU kullanan sistemler, işlemlerin fiziksel bellek bloklarının adres alanlarına eşlenmesini istemesine izin veren bir API sunabilir. Bu mekanizmanın en genel versiyonu, bir işlemin fiziksel belleğin adresini, eşlenen bölgenin boyutunu ve eşlenmesi gereken sanal adresi belirtmesine izin verir.

RawMemoryAccess sınıfı, bu eşleme mekanizmalarına erişen yöntemleri içerir. Bunlar MMU donanımıyla desteklenemeyeceğinden ve bir MMU mevcut olduğunda bile işletim sistemi tarafından desteklenemeyebileceğinden, RawMemoryAccess’teki eşleme yöntemleri yalnızca açıkça platforma bağımlı olan kodda kullanılmalıdır.

Bu yöntem, bu ham bellek erişim nesnesi tarafından eşlenen belleğin bulunabileceği sanal adresi döndürür.

Bu üç yöntemin tümü, ham bellek nesnesi tarafından erişilen belleğin göründüğü sanal adresi değiştirir. Sistem eşleme belleğini desteklemiyorsa, bu yöntemlerin tümü yedekleme belleğinin geçerli adresini döndürmekten başka bir şey yapmaz.

İşlem destekleniyorsa, eşleme işlemleri, yedek belleği (veya bir boyut parametreli yöntem olması durumunda yedek belleğin bir kısmını) sanal belleğe eşler. Temel parametre yoksa, sistem bir adres seçer.

Bellek zaten JVM’nin adres alanına eşlenmişse, parametresiz eşleme hiçbir şey yapmaz ve bir temel adrese sahip eşleme yöntemleri onu bu adrese yeniden eşler.

Bu yöntem, yedek belleği JVM’nin adres alanından kaldırır. Mümkünse, sistem belleği Java platformundaki iş parçacıklarına erişilemez hale getirecektir. Her durumda, nesne eşlenmiş durumda olmadığında destek belleğindeki get ve set yöntemleri başarısız olur. Nesne, harita yöntemlerinden biri tarafından yeniden eşlenene kadar eşlenmemiş durumda kalacaktır.

Unmap ve map’in belki de en iyi kullanımı, bir ham bellek erişim nesnesini devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmektir. Alttaki sistemin eşleme belleği desteği olsun ya da olmasın, ham bellek erişim nesnesi, eşlenmemiş durumdayken bellek erişim yöntemlerinden biri çağrılırsa bir istisna atar.

Ham Bellek Float Erişimi sınıfı, Ham Bellek Erişimi sınıfını genişletir. Ham Bellek Erişimi oluşturucularına analogları vardır.

Raw Memory Float Access sınıfı, tüm temel ham bellek erişim yöntemlerini değiştirmeden geçirir ve değişken ve çift değerleri alan ve ayarlayan yöntemler ekler.

Ham belleğe kayan nokta erişimi alışılmadık bir gereksinimdir. Normal G/Ç aygıtları, aygıt sürücüleriyle kayan noktalı değerlerle iletişim kurmaz.

Temel JVM kayan noktalı veri türlerini destekliyorsa yalnızca RawMemoryFloatAccess’i uygulamak için bir RTSJ uygulaması gerekir (mikro sürüm için isteğe bağlıdır).

Uygulama, Ham Bellek Kayan Erişimini destekliyorsa, kayan nokta değerlerinin biçimi belirtilmeden kalır. Java belirtimi, değerlerin IEEE kayan nokta belirtimine göre davranmasını gerektirir, ancak kayan nokta değerini oluşturan bitlerin belleğindeki düzeni belirtmez. RTSJ, kısa, int ve uzun sayılarda görünebilecek farklı bayt sıralamaları sağlar. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın