Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kilitleme Olmadan Senkronizasyon – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kilitleme Olmadan Senkronizasyon – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Kilitleme Olmadan Senkronizasyon

RTSJ’de yerleşik olan öncelik tersine çevirme önleme mekanizmaları, iş parçacıkları arasındaki en sinsi engelleme sorunlarından bazılarını önler, ancak RTSJ’nin yapısı bazı yenilerini ekler. Bekleme gerektirmeyen kuyruklar, bir programcıya öncelik tersine çevirme işlemine girmemesi gereken iş parçacıkları arasındaki etkileşimleri veya ters çevirmeyi önlemek için otomatikleştirilmiş mekanizmalardan birini açıkça ortaya koyan bir mekanizma sunar.

Örneğin, bir NoHeapRealtimeThread’in yığın kullanan bir iş parçacığıyla veri paylaşması gerekiyorsa, yığın kullanan iş parçacığının çöp toplamaya neden olabileceği bir aralıkta yığınsız iş parçacığını bloke etme potansiyeline sahip olacaktır.

Bu, yığınsız iş parçacığının yığın kullanan iş parçacığının arkasında bloke olmasına neden olabilir. Zamanlayıcı, elbette, önceliğin tersine çevrilmesini önlemek için yığın kullanan iş parçacığının önceliğini artıracaktır. Bu tam olarak programcının amaçladığı şey olabilir, ancak bu, engellenen yığınsız iş parçacığının ve daha düşük önceliklere sahip diğer yığınsız iş parçacıklarının çöp toplamayı engelleyebileceği anlamına gelir.

İstediğin buysa, tamam, ama çöp toplamayı beklemek sorun değilse neden yığınsız bir iş parçacığı kullanasın ki? Ve diğer iş parçacıkları ve ara öncelikler de çöp toplama gecikmeleri için hazırlandı mı?

Bekleme gerektirmeyen kuyruklar, söylediklerini yapar. Kuyruğun en az bir ucu, onu kullanan iş parçacığının çöp toplamayı beklemesine asla neden olmaz. Resme sessizce çöp toplama getirmeden yığın kullanan ve yığın olmayan iş parçacıkları arasındaki iletişim için kullanılabilirler.

Beklemesiz kuyruklar, yazılımda donmuş “acele et ve bekle” gibi görünür, ancak bunlara uygun tembellik olarak bakmak daha iyidir. Yığın kullanan bir iş parçacığı için kod yazmak, yığınsız bir iş parçacığına göre çok daha kolaydır, bu nedenle iyi tasarım, işin büyük kısmını yapan yığın kullanan iş parçacıklarına bağlı küçük yığınsız iş parçacıkları (ve zaman uyumsuz olay işleyicileri) kullanır.

Bir beklemesiz sıra, normalde yığınsız bir iş parçacığını yığın kullanan bir iş parçacığına bağlamak için kullanılır. Üretici ve tüketici aynı son tarih üzerinde çalışıyorsa bu pek bir anlam ifade etmiyor, ancak bunlar gevşek bir şekilde bağlı olabilir.

Zor Gerçek Zamanlı Etkinliklerle Yumuşak Gerçek Zamanlı. Kendinizi bir şehir caddesinde kaldırımda yürürken hayal edin. Sokakta acele etmeden dolaşıyorsunuz. Bir şeye bakmak için durabilir, hatta bir mağazayı ziyaret edebilirsiniz. Zaman zaman karşıdan karşıya geçmeniz gereken bir sokağa çıkıyorsunuz. Bu, zaman kısıtlamasını değiştirir. Yaya geçidinde dolaşmak aktif olarak tehlikelidir. İlke gösterilmiştir.

Sert Gerçek Zamanlı Besleme ve Yumuşak Gerçek Zamanlı Besleme

Bir montaj hattındaki bir inceleme istasyonunu düşünün. Her bir parçayı incelemek için iki saniyeniz olabilir. Eğer bu teslim tarihini kaçırırsa, ya montaj hattını bekletmeli ya da bir parçayı denetlemeden bırakmalıdır. Bir kusur bulursa, kurallar değişir.

Arızalı parçayı tanımlaması ve iki saniyelik pencerede reddetmesi gerekir, ancak arızalı parça farklı bir zaman çizelgesine yönlendirilir. Diğer şüpheli parçalarla birlikte bir çöp kutusuna atılır. Şans eseri çöp kutusu orada değilse veya doluysa, kusurlu parça yere dökülür.

Çöp yeterince hızlı temizlenmediği için montaj hattı durmuyor. Er ya da geç kusurlu parçalar daha dikkatli bir şekilde incelenecektir. Kusur kategorize edilecek ve günlüğe kaydedilecektir. Onarılabilir ve üretime iade edilebilir veya hurda olarak geri dönüştürülebilir. Bu arada inceleme iki saniyelik döngüsünde devam edecek ve yüzbinlerce parçayı işleyecek.

Yumuşak Gerçek Zamanlı Giriş ile Zor Gerçek Zamanlı

Bir tren (veya tarifeli bir uçak) düşünün. İdeal bir dünyada, yayınlanan bir programın birkaç dakika içinde kalır. Yedek yolcunun daha rahat bir programı vardır. Boş bir koltuk varsa alır, ancak binmek için saatlerce hatta günlerce bekleyebilir.

Trenin bakış açısından dört dakikalık biniş penceresinde binebilecek yolcuları alır ve bir sonraki istasyona ilerler. Yolcu beklemez. Eğer oradalarsa, devam edebilirler. Değillerse, tren beklemez.


Birinin telefonuma girdiğini nasıl anlarım
Birinin telefonuma girdiğini nasıl anlarım Android
Birinin telefonuma girdiğini nasıl anlarım iPhone
Google cihazları yönet
Telefonumu başkası yönetiyor ne yapmalıyım
Bağlı cihazlar
Google senkronizasyon kapatma
Google senkronizasyon nedir


Beklemesiz Kuyrukların İlkeleri

Beklemesiz kuyruklar, sıradan üretici/tüketici kuyruklarının biraz alışılmadık versiyonlarıdır. Kuyruğun bir ucu, tipik bir mesaj kuyruğu gibi davranır:

• Birden fazla iş parçacığının güvenle kullanabilmesi için senkronize edilmiştir.
• Bu bir okuma engellemesiyse, boş bir kuyruk, bir yazma okuması için veri sağlayana kadar okumayı engeller.
• Yazmayı engelleyen bir durumsa, tam kuyruk, okuma işlemi boş bir kuyruk girişi bırakana kadar yazmayı engeller.

Kullanılacak yazma veya yazma iş parçacığı kesintiye uğrayana kadar. Kuyruğun bloke olmayan sonu her zaman hemen geri döner.
Beklemesiz bir yazma kuyruğu, nesnesini kuyruğa alır ve true değerini döndürür veya tam bir sıra bulur ve false değerini döndürür.

Beklemesiz bir okuma kuyruğu, sıranın başından nesneyi döndürür veya sıranın boş olduğunu belirtmek için bir boş değer döndürür. Beklemesiz okuma kuyruğu ayrıca, arayanın daha düşük öncelikli bir iş parçacığının tamamlanmasını beklemesine neden olabilen, ancak sistemin öncelik tersine çevirme önleme mekanizmasını tetiklemeyen bir engelleme okuması sağlar.

Beklemesiz kuyruklar için yapıcılar benzer kurucuları kullanır. Herhangi bir iş parçacığı kuyruğun her iki ucuna da erişebildiğinden, belirtilen okuyucu ve yazar yalnızca kuyruk uygulamasına ilişkin ipuçlarıdır.

Maksimum öğe sayısı ve bellek alanı, yapıcı tarafından bir Nesne referansları sırasını önceden tahsis etmek ve diğer sıra başlatma işlemlerini yapmak için kullanılır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın