Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sekmeler için Yönergeler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sekmeler için Yönergeler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Teklif Simülasyon Aracı

Sayfalar Yerine Sekmeler Ne Zaman Kullanılır?

Tek bir kağıt formda aynı anda yapabileceğiniz şeyleri, genellikle bir yazılım formunda bölümler halinde yapmanız gerekir.
Giriş formunuzda birden fazla ekran değerinde veri varsa, onu sayfalara, sekmelere veya her ikisine birden bölebilirsiniz. Öyleyse, disk belleğine alınmış bir arayüz ile sekmeli bir arayüz arasında nasıl karar verirsiniz?

Genel olarak, her ikisi de ilgili alan gruplarını ve bir görevin adımlarını düzenlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte, bir dizi sayfa, bir dizi sekmeden fiilen olmasa da entelektüel olarak daha kısıtlayıcıdır. Örneğin, kullanıcılar “1 Availability” doldurmadan “2 Rates” sekmesine gidemezler veya geri gidemezler.

Bu tasarım görev odaklıdır ve süreç kesinlikle adım adımdır. Sayfalarla, birini bitirip diğerine geçtiğinizde bir kapanış hissi yaşarsınız. Aslında, masaüstü sistemlerde, kullanıcı “İleri” düğmesini tıklattığında, sayfa değişiklikleri genellikle “kaydetme” noktaları olarak kullanılır, program, girişin o noktaya kadar kaydedildiği bir kontrol noktası gerçekleştirir.

Web uygulamaları da aynı şeyi yapabilir. Tarayıcının Kapat ve Geri seçeneklerinin yakalandığından veya devre dışı bırakıldığından emin olun, aksi takdirde kullanıcılar geri giderek veya tarayıcıyı erken kapatarak girişlerini silebilir.

Öte yandan, sekmelerde daha az kapanma hissi vardır; örneğin, genellikle hiçbir şey kaydetmeden sekmeler arasında geçiş yapabilirsiniz ve kullanıcılar sekmeleri değiştirdiklerinde “herhangi bir yere gitmiş” gibi hissetmezler .

Sekmeler için Yönergeler

Sekmeli arabirimler için üç yönerge şunlardır: tek sıra sekme kullanın; onları yerine sabitleyin; ve onları her zaman göster.

Amazon sekmeleri doğru kullanıyor : Bir satıra yapışıyor ve her şey için sekme kullanmıyor. Bunun yerine, ana kategoriler en üstteki tek satırda görünür; ikincil kategoriler, Arama altındaki açılır listede gizlenir.

İlk yönergeyi izlerseniz, ikinci yönergeyi takip ederek onları hareket ettirmeyin. Bir sekme seçtiğinizde, yığının önüne gelir ve hangi sekmeyi seçtiğinizi bilmeniz için renk veya odak değiştirir. Bir sıra sekmeye bağlı kalırsanız, bir alan kümesinin yerini bir diğerinin alması nedeniyle tek “hareket” içerik alanında olur.

Bununla birlikte, iki veya daha fazla sekme sırası kullanırsanız, orijinal ön sıranın yerini alarak tüm sekme sırasının öne çıkması gerekir. Bu oldukça kafa karıştırıcıdır.

Son olarak, sekmelerin dinamik olarak görünüp kaybolmasına izin vermeyin. Bunu yaparlarsa, kullanıcılar uygulamanızı en azından dengesiz ve muhtemelen çılgın olarak kabul edeceklerdir. Geliştirme ekibinizden biri bunu bir strateji olarak önerirse, hedef kitlenizle kullanılabilirliği test ettiğinizden ve geliştirme ekibine testleri izlettiğinizden emin olun.


Tüm sekmeleri kapat
Chrome sekme ayarları
Bilgisayarda tüm sekmeleri kapat
Yeni sekmeyi göster
Telefonda sekme ne demek
Google sekmeler gözükmüyor
Bilgisayarda sekme nedir
Yeni sekme Google


Açılır Pencereler Ne Zaman Kullanılır?

Web uygulamalarında iletişim kutularının yerini açılır pencereler almıştır. Açılır pencereler, ayarları veya ikincil bilgileri tutar ve belirli bir nesne veya kayıt için bilgi toplamak için kullanılabilir. Web uygulamasının ana içerik alanı, kullanıcıların gerçek görevlerini (örneğin, ne olursa olsun analizi) içerirken, açılır pencereler, kullanıcıların ayrıntıları (ne olursa olsun analizi sırasında kullanılan para birimi türü) değiştirmesine izin verir.

Açılır pencerelerin bu eşit derecede önemli işlevleri vardır.

1. Bir nesne veya kayıt için ikincil bilgi ve ayarların toplanması, ipotek başvurusu için ev sahibi bilgileri, tahvil analizi için yüzde ayarı vb.
2. Takvimler, araç çubukları ve paletler gibi tutma araçları.
3. Mesajları iletmek ve geri bildirim sağlamak.

Açılır pencerelerin teknik bir avantajı vardır ve yanıt süresi daha hızlı olabilir, çünkü açılır pencere kaydedip kapatıldıktan sonra sunucunun tüm sayfayı istemciye geri göndermesi gerekmez.

Açılır pencerelerin bir başka avantajı da, küçük veri parçalarının ana kayda girmeden önce doğrulanmasını sağlamalarıdır. Örneğin bir tarihten emin değilseniz, takvim düğmesine tıklayıp takvimden bir tarih seçebilirsiniz. Kâğıt takviminizi tahmin etmeniz veya çıkarmanız ve tarihe bakmanız gerekmez.

Ancak, üst düzey ticari bilgileri tutmak için iyi değillerdir. Pop-up’lar doğası gereği gizlidir. Birincil görevleri değiştirmek veya birincil bilgilere eklemek için kullanılabilirler, ancak kullanıcının uygulama veya verilere ilişkin ana görünümü olamazlar.

Bilgi Sunmak İçin Açılır Pencereleri Kullanın

Metin açılır pencereleri, soru sormak, eylemleri onaylamak ve sorunlara karşı uyarmak ve ayrıca garantiler ve lisans sözleşmeleri gibi arka plan bilgilerini görüntülemek için kullanılır.

Bunun gibi bilgilendirici açılır pencerelerin gerçekten kullanışlı olması için yazdırılabilir olmaları gerekir. Bir “Yazdır” düğmesi eklemeyi unutmayın, birçok kullanıcı fareyi sağ tıklatarak elde ettiğiniz Yazdır seçeneğiyle kısayol menüsünü bilmeyecektir.

Bu Açılır Pencere Yönergelerini İzleyin

Burada, tüm açılır pencere türleri için bazı yönergeler verilmiştir.

  • Kullanıcıların açılır pencereyi istemesini bekleyin; onları otomatik olarak açmayın.
  • Açılır kutunun, pencere boyutunun dörtte biri ile üçte biri arasında olduğundan emin olun. Çok küçük ve kullanıcı bunları görmeyecek; çok büyük ve ekranın çok büyük bir kısmını kaplayacaklar.
  • Veri toplama açılır pencereleri için bazı ek yönergeleri burada bulabilirsiniz.
  • İşlem boyunca kullanıcının akışını kesmek istemediğinizde ikincil bilgileri toplamak için açılır pencereleri kullanın.
  • Her seferinde ekranın önüne geldiğinden emin olmadıkça aynı açılır pencereyi tekrar kullanmayın.

Tamam veya Kaydet ve İptal düğmeleri sağlayın (insanların sağ üst köşedeki X düğmesini kullanarak kutuyu iptal edebileceklerini bildiklerine güvenmeyin).

Bilgilendirici açılır pencereler için, bir Yazdır düğmesinin yanı sıra bir Kapat (İptal değil) düğmesi sağlamayı da unutmayın.

Üç Geleneksel Açılır Düğme

Tamam, İptal ve Uygula, masaüstü uygulama iletişim kutularında belirli anlamlara geldi. Üç düğme, iletişim kutusu eşdeğerleri olarak işlev gören web açılır kutularında, sekmelerinde ve çerçevelerinde aynı şekilde kullanılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın