Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Standart Düğme Sırası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Standart Düğme Sırası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Standart Düğme Sırasını Kullanma

Düğmeleri şu sırayla gösterin: Tamam (veya Tamam eşdeğeri), İptal veya Temizle (veya eşdeğeri), diğer tüm düğmeler ve form için yardım sunuyorsanız Yardım. Bu, Microsoft ve Java standartlarına göre geleneksel düğme sırasıdır ve bu nedenle çoğu kullanıcıya tanıdık gelecektir.

Tarihler, Adresler ve Diğer Standart Girişler Nasıl Yapılır?

Tarihler, isimler, posta adresleri, para ve sayı formatları ve kredi kartı numaralarının tümü standartlaştırılmıştır. Ancak, standartlar (muhtemelen kredi kartı numaraları hariç) ülkeden ülkeye farklılık gösterir.

Bu bölüm, uluslararası bilince sahip kontroller oluşturmak için bazı önerileri listeler. Ancak, uygulamanız birden çok ülkede satılabiliyor veya kullanılabiliyorsa, daha ayrıntılı bilgi için Kaynaklar’daki uluslararası hale getirme bölümüne bakın.

Takvim Açılır Pencerelerini ve Gün-Ay-Yıl Formatını Kullanın

Kullanılabilirlik araştırmacıları, halka açık web formlarına tarih girme yöntemlerini değerlendirdiler ve sonuçlar, insanların tarihleri etkileşimli bir takvimden ve ikincil olarak açılır listelerden seçmeyi tercih ettiğini gösteriyor.

Ayrıca, çoğu seyahat sitesi bunu yapmıyor gibi görünse de, en iyi tarih biçimi GG Ay YYYY’dir; örneğin, 01 Mayıs 2004. Tarih biçimleri ülkeler arasında farklılık gösterir: Amerika Birleşik Devletleri tarihleri AA-GG-YY sırasıyla gösterirken Avrupa’nın çoğu GG-AA-YY kullanır.

Örneğin 1 Mayıs 2004, kullanıcıya veya konuma bağlı olarak 05-01-04 veya 01-05-04 olarak yazılabilir (Almanya web sitesinde Amerikalı bir gezgin kolayca tarihi yanlış yazabilir). Ayın yazılması, tarihin belirsiz olmasını sağlar.

Bu araştırma sonuçları, büyük miktarda veri girişi yapan kişiler tarih yazmayı tercih etse de, web uygulamalarına da aktarılabilir.

Ancak, insanlar açılır takvimi şu nedenlerle sever:

  • Haftanın gününü ve tarihi görebilirler, bu da doğru tarihi seçtiklerini kontrol etmelerine yardımcı olur.
  • Doğru giriş formatı hakkında soru yok.

Ancak, Netscape ve Mozilla’nın belirli kontrolleri aynı şekilde (veya hiç) işlemediğini unutmayın. Takvim açılır pencerelerini çeşitli tarayıcılarda test edin. Çalışmıyorlarsa, tarayıcı türünü ve sürümünü kontrol etmek için ana sayfanızı yeniden yazın. Ardından, açılır pencereleri kabul etmeyen tarayıcılarda sayfanın açılır pencere içermeyen bir sürümünü sunabilirsiniz (örneğin, ikinci sırayı, açılır listeleri kullanın).

İsim ve Adreslerin Standart Unsurları Nelerdir?

Web uygulamanız birden çok kültürdeki kişiler tarafından kullanılıyorsa (siyasi sınırları aşabilir veya aşmayabilir), adlar konusunu ele almanız gerekecektir.

Örneğin, birçok Asya kültüründe, soyadı, aile veya soyadı önce verilir ve birinci, verilen veya ön ad ikinci olarak verilir. İspanyol kültürlerinde birçok insanın birden çok ikinci adı ve/veya soyadı vardır ve hangi alanlara hangi taşların konulacağına karar vermek zor olabilir.

Adresler de ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Örneğin, ABD posta kodlarının tümü sayıdır; Kanada ve Birleşik Krallık posta kodları, harf ve sayıların karışımıdır. Japon şehirlerindeki sokak adresleri, Batı tarzı ev numarası ve sokak adından çok bir yol tarifi gibi olma eğilimindedir.

Ancak umut var: Yapılandırılmış Bilgi Standartlarını Geliştirme Örgütü (OASIS), adlar (“xNL”) ve adresler dahil olmak üzere “Müşteri Bilgileri Kalite Standartları” sunar.

Sayıların para birimi, biçimler, adlar, ayırıcılar ve hatta yuvarlama kuralları kültürler ve ülkeler arasında ve ayrıca disiplinler (örneğin biyoloji, mühendislik ve fizik) arasında farklılık gösterir. Sayı işlemede bulmayı bekleyebileceğiniz herhangi bir farklılık yoluyla, ayrıntılı bir liste olmayan bazı örnekler vardır.

Para birimi şu özelliklere sahiptir:

1. Para birimini belirtmek için kullanılan sembol, örneğin Japon yeni için ¥
2. Sayıda sembolün göründüğü yer
3. Parasal alanların biçimleri
4. Negatif sayılar nasıl gösterilir?
5. Alan boyutları

Para Birimi ve Fonların Temsiline İlişkin Kodlar, tüm ulusal para birimleri için net, büyük harfli, üç harfli kodların bir listesidir. Birçok ülke para birimlerini “dolar” olarak adlandırsa da, ISO kodları aralarında iyi bir şekilde farklılık gösterir.

Örneğin, ABD doları kodu USD, Kanada doları kodu CAD ve Yeni Zelanda doları kodu NZD’dir. Uluslararası para birimleri listeleri için (örneğin bir para birimi emtia uygulamasında), bu kodlar ulusal sembollerden daha kolay ve daha az belirsiz olabilir.


Word araç çubukları ve görevleri
Standart Araç Çubuğu
kişi veya kurumlar tarafından hazırlanan ve birden fazla web sayfasının bulunduğu alanlardır.
Word araç çubuğu kayboldu
Excel araç çubuğu kayboldu
Biçimlendirme araç çubuğu Nedir
Word hızlı Erişim Araç Çubuğu kayboldu
Word Araç Çubuğu sabitleme


Yerelleştirilmiş işletim sistemleri farklı para birimlerini barındırsa da, alanlarınızda yeterli alan bırakmayı unutmamalısınız. Bazı para birimleri, aynı tutarı ABD doları cinsinden ifade etmek için gerekenden dört haneye kadar daha uzun sayılar içerir. Örneğin, 100 ABD dolarının karşılığı yaklaşık olarak 117.670 Güney Kore wonudur.

Uluslararası finans piyasalarının fiyatlar için kendilerine özgü formatları vardır. Fiyatlar genellikle kesirler (981/8) veya ondalık sayılar veya sekizler, onaltılar ve otuz saniyelerin çeşitli kombinasyonlarını belirtmek için tireler ve artılarla birlikte görüntülenebilen sekizde bir, on altıda bir ve otuz saniye cinsinden verilir.

Negatif sayıları belirtmek için baştaki tire -10, sondaki tire 10-, parantezler (10) veya köşeli parantezler bulabilirsiniz. Format ne olursa olsun, aşağıdaki örnekten farklı olarak sayıların doğru hizalanması gerektiğini unutmayın.

Ülke negatif sayıları belirtmek için köşeli parantez kullanıyorsa, alan uzunluklarının ve metin girişi boyutlarının iki parantez artı para birimi simgesi için en fazla dört karakter ve ayırıcılar için iki veya daha fazla karakter içermesi gerektiğini unutmayın.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bu miktar -1.000.000.000- bir milyardır. Birleşik Krallık’ta (ve genel olarak Avrupa’da), bu aynı miktara bin milyon veya milyar denir. Bir İngiliz milyarı, ABD trilyonu ile aynıdır.

Finansal uygulamalarda bu fark silinmeye başlıyor. (Uluslararası topluluk ABD biçimi üzerinde karar kılıyor.) Ancak, herhangi bir hata olasılığı varsa, kullanıcılarınızın hangi terminolojiyi kullandıklarını bildiğinizden emin olun.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın