Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

 Satın Alma Hunisi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

 Satın Alma Hunisi

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

 Satın Alma Hunisi

Satın alma hunisi her işletme için farklıdır. İnsanların bilgilerini nasıl bulduklarını, kararlarını nasıl aldıklarını ve son olarak da sektörünüzdeki şirketlerle nasıl bağlantı kurduklarını belirlemek için şirketinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Satın alma hunisinde zaman sınırı yoktur. kullanılmış bir kitap satışı, ilk sorgudan satın almaya kadar beş dakikadan oluşabilir. 100.000 ABD Doları tutarında bir B2B yazılım entegrasyon paketi altı ay veya daha uzun sürebilir. Bazı tüketiciler doğrudan satın alma hunisinin öğrenme veya satın alma aşamasına atlayacaktır.

Yeni bir kitap için alışveriş yapıyorsanız ve daha önce okuduğunuz bir kitaptan dolayı beğendiğiniz bir yazarı zaten tanıyorsanız, yazar hakkında daha fazla bilgi edinmenize gerek yoktur, sadece yazdığı diğer kitapları ve belki de diğer kitaplarını görmek istersiniz. müşteri incelemelerine hızlıca göz atın.

Not: Jargon terimleri hem anahtar kelime olarak hem de reklam metninde faydalı olabilir. Ancak, birisinin ürününüz hakkında jargon kullanacak veya kullandığınız jargonu anlayacak kadar bilgi sahibi olup olmadığını her zaman aklınızda bulundurun. Arama yapanlar satın alma hunisinin başlarındaysa, hâlâ ürününüz hakkında bilgi edindikleri için jargon terimleri kafalarını karıştıracaktır. Daha sonra satın alma hunisinde, jargon anahtar kelime olarak yararlı olabilir. Birisi bir jargon anahtar kelimesi kullandığında, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında bir şeyler bildiklerini bilirsiniz.

Şirketinizin e-postasını daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti sistemine taşımak için hem bir yazılım paketi hem de bir entegrasyon satıcısı bulmakla görevlendirildiyseniz, arama, aylarca süren tartışmalar ve aramalar yoluyla birçok kıvrım ve dönüş gerektirebilir.

Adwords kampanyanız için seçtiğiniz her bir anahtar kelimenin, satın alma dönüşüm hunisinin en az bir aşamasına gireceğini her zaman aklınızda bulundurun. bazı anahtar kelimeler, satın alma hunisinin tam olarak hangi aşamasına girdikleri konusunda biraz belirsiz olabilir.

Bu gibi durumlarda, bilgi sayfasının mı yoksa bir ürün sayfasının şirketiniz için daha yüksek getiri sağlayıp sağlamadığını görmek için bu anahtar kelimeler için farklı açılış sayfalarını test etmek isteyebilirsiniz.

Anahtar kelimelerinizi incelemek ve potansiyel müşterilere satın alma dönüşüm hunisinin hangi noktasında ulaştığınızı görmek yararlı bir egzersiz olabilir. Tüm anahtar kelimeleriniz farkındalık ve öğrenme aşamalarına giriyorsa, ancak satın alma aşamasında herhangi bir anahtar kelimeniz yoksa, bir tüketicinin hangi ürünü alacağına karar vermesine yardımcı olabilir, ancak nihai olarak satın alırken aramalarından yararlanamayabilirsiniz.

Tersine, anahtar kelimelerinizin tümü satın alma aşamasına giriyorsa, çok az satış gerçekleştiriyor olabilirsiniz ve anahtar kelimeleri satın alma hunisinin daha yukarılarında kullanarak, şirketiniz için daha fazla farkındalık ve satış oluşturabilirsiniz.

Tabii ki, hesabınızda anahtar kelimenin olması, reklamınızın arama sonucu için gösterilebileceği anlamına gelir. O anahtar kelimeyle ilişkili hem tıklamayı hem de dönüşümü alabilmeniz için, hem reklamınızın hem de açılış sayfanızın tüketicinin ilgisini çekmeye devam etmesi gerekir. İlk adım, uygun görünürlüğe sahip olduğunuzdan emin olmaktır.

Anahtar Kelimeleri Anlamak

Anahtar kelimeler, kelimelere dökülen düşüncelerdir. sorusunun cevabını arıyoruz. Bir anahtar kelime seçtiğinizde, bir tüketiciye sorularının yanıtını bulmasına yardımcı olabileceğinizi söylediğinizi her zaman unutmayın.

Anahtar kelime araştırması yaparken, aramayı yapan kişiyi her zaman aklınızda tutmalısınız. Reklamınızın bir arama sonuçları sayfasında gösterilebilmesi için anahtar kelime olarak istediğiniz kelimeler onların düşünceleridir.

Dört ana anahtar kelime türüne girmeden önce, herhangi bir senaryonun bu tür kelimeleri nasıl kullanabileceğini görmek için 1. bölümdeki senaryoya daha yakından bakalım.

Araştırmacımız Ocak ayında bir cumartesi öğleden sonra Chicago banliyösünde oturmuş televizyon izliyor. birdenbire eşi bodrumdan her yerde su olduğunu seslenir. Soruşturmanın ardından araştırmacımız bir borunun donarak borunun kırılmasına ve bodrum katlarını su basmasına neden olduğunu belirledi. Bu her yıl Chicago’da olur. olası anahtar kelimeler nelerdir?

İlk olarak, anahtar kelimeler veya düşünceler genellikle dört temel alana ayrılır:

• açıklık
• sorunlar
• semptomlar
• her birini ayrı ayrı inceleyeceğimiz ürün adları veya parça numaraları.


Satış hunisi
Pazarlama hunisi
Dijital pazarlama hunisi
Satış Hunisi Nedir
Pazarlama hunisi metrikleri
Pazarlama hunisi Keşif ve öğrenme Metrikleri
Sales funnel
Pazarlama hunisi kullanıcı durumları


Anahtar Kelime Türleri

Açık anahtar kelimeler araştırması en kolay olanlardır. Bu anahtar kelimeler genellikle tüm anahtar kelime türleri arasında en yüksek aranma hacmine sahiptir. Ürünü veya hizmeti doğrudan tanımlarlar ve bu anahtar kelimeleri araştırmak için çok az yaratıcılık gerekir. bazı örnekler:

• dermatolog
• bilgisayar hafızası
• Plazma televizyon

Yukarıdaki örneğimizde, bir tesisatçı için anahtar kelimeler listelersek, şunlara sahip olabiliriz:

• Tesisatçı
• Ege tesisatçısı
• Ege tesisat hizmetleri
• acil durum tesisatçısı
• Tesisatçı telefon numarası
• cumartesi sıhhi tesisat

İkinci tür anahtar kelime probleme dayalı kelimelerdir. Bu anahtar kelimeler, ürününüzün çözdüğü koşulları veya sorunları tanımlar. Bunlar aynı zamanda iyileştirme aramaları olarak da bilinir. bazı örnekler:

• sivilce
• akneden nasıl kurtulurum
• excel çalıştırılamıyor
• diş ağrısı
• hangi diş macunu diş ağrısını iyileştirmeye yardımcı olur?

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi inceler ve bir tüketici için neleri çözdüğünüzü veya onların hayatını nasıl iyileştirdiğinizi düşünürseniz, bunlar genellikle probleme dayalı anahtar kelimelerdir. Tesisatçı örneğimizde, “bodrum su bastı” araması sorunun temel nedenini açıklayacaktır.

Semptomlar, üçüncü anahtar kelime arama türünü oluşturur. Bu anahtar sözcükler asıl sorunun belirtilerini tanımlar. bazı örnekler:

• yağlı cilt
• yavaş bilgisayar

Önceki örneğimizde, belirti aramaları şunları içerebilir:

• Donmuş borular
• Boru patlaması
• Kırık borular

Dördüncü anahtar kelime türü, ürün adları veya parça numaralarıdır. Bunlar, satın alma hunisinin sonlarında yaygın olarak kullanılan anahtar kelimelerdir. bazı örnekler:

• P-10113/4 (bir yazıcı kartuşu)
• Nane sufle temizleyici
• 512 Md ddr2-533 sodIMM (bilgisayar belleği)

Yukarıdaki anahtar kelime örneklerine yakından bakarsak, onlardan kendi hikayemizi oluşturabiliriz. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın