Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelime Araştırması

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelime Araştırması

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelimeler, başarılı bir AdWords kampanyasının temelidir. Bir arama yapan kişinin sorgusuyla eşleşen bir anahtar kelimeniz varsa, reklamınız gösterilebilir.

Arama yapan kişinin sorgusuyla eşleşen bir anahtar kelimeniz yoksa, reklamınız gösterilmez. Oldukça basit: Belirli bir anahtar kelimeyi kullanmamaya karar verirseniz, şirketiniz bu arama yapanlar tarafından görülemez. Anahtar kelimeler, bir AdWords kampanyası için o kadar önemlidir ki, PPC reklamcılığına genellikle anahtar kelime reklamcılığı veya anahtar kelimeye dayalı reklamcılık denir.

Tüm anahtar kelimeler eşit yaratılmamıştır. Bazı anahtar kelimeler yüksek aranma hacmine sahip olurken diğerleri küçük aranma hacmine sahip olacaktır. Bazıları yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir ve diğerleri düşük kaliteli trafik sağlar. Doğru anahtar kelimeleri seçmek, Google AdWords ile reklam vermenin ilk adımıdır.

Satın Alma Hunisini Anlamak

Anahtar kelimeleri araştırmanın, gruplandırmanın ve seçmenin tüm farklı yollarına dalmadan önce, bir adım geri gitmeli ve insanların ürün veya hizmetleri nasıl satın aldığını incelemelisiniz.

Satın alma dönüşümünün beş aşaması vardır:

• farkındalık
• faiz
• öğrenme
• alışveriş
• alış

Bir anahtar kelimenin satın alma döngüsünün neresinde yer aldığını anlamak, bir tüketicinin satın alma sürecinde nerede olduğunu belirtmeye yardımcı olabilir, böylece reklamınızın ve açılış sayfanızın tüketicinin alışveriş aşamasıyla eşleştiğinden emin olabilirsiniz. Satın alma hunisi genellikle gerçek fiziksel ürün satışlarını ifade ederken, aynı ilkeler B2B (işletmeden işletmeye), hizmet, perakende ve diğer sektörler için de geçerlidir.

Alışveriş döngüsü bir huni olarak gösterilmektedir çünkü birçok arama yapan kişi, ürününüzün satın alma hunisinin başlangıcına girecektir. ancak, tüketiciler ürününüz hakkında diğerlerine kıyasla daha fazla bilgi edindikçe, daha az sayıda tüketici bir bölümden diğerine geçiş yapacaktır. Bir pazarlamacı olarak görevlerinizden biri, huni boyunca mümkün olduğu kadar çok potansiyel müşteriyi müşteri haline getirmek için taşımaktır.

Satın Alma Hunisi Aşamalarının İncelenmesi

Farkındalık, huninin tepesinden çıkar. Bir tüketici ürünlerinizi bilmiyorsa, sizden asla satın alamaz. Bir pazarlamacının ilk işi, tüketicilerin ürünlerinizin var olduğunu bilmesini sağlamaktır. Bir tüketici ürününüzü bilmiyorsa, onlara yardım etmek için bir yol sunduğunuzu anlamak şöyle dursun, ürününüzün sorunlarını çözebileceğinin farkında bile olmayabilir. satın alma hunisinin bu aşamasında işiniz, ürününüzün var olduğunu çatılardan haykırmaktır.

Satın alma hunisinin bu kısmını anahtar kelimelerle ilişkilendirdiğimizde, anahtar kelimeler çok geneldir. tüketiciler henüz ürünün faydaları, özellikleri veya parça türlerini araştıracak kadar bilgi sahibi değiller. Bu anahtar kelimeler genellikle yüksek hacimli, TV, tesisatçı, dizüstü bilgisayar belleği ve gayrimenkul gibi düşük dönüşüm sağlayan kelimelerdir.

Bir tüketici, ürününüzün var olduğunu anladığında, bir sonraki işleviniz ürününüz veya hizmetiniz için ilgi uyandırmaktır. Bu aşamada, tüketicilerin ürününüz ve hayatlarını nasıl daha iyi hale getireceği hakkında düşünmelerini istiyorsunuz. özellikleri ve avantajları reklam metni yazarken daha ayrıntılı olarak tartışacağız. satın alma hunisinin bu aşamasında, faydalara odaklanmak istersiniz. esasen bir fayda, ürününüzün tüketiciler için ürününüzü arzu etmeleri için ne yapacağıdır.

Tüketiciler ürünlerinizin farkına varıp ilgilerini çektikten sonra, bilinçli satın alma kararları verebilmeleri için yeterli bilgiye sahip olmaları için ürün hakkında daha fazla şey öğrenmeleri gerekir. Bu, satın alma hunisinin öğrenme veya bilgi toplama aşaması olarak bilinir.

Bu, tüketicilerin ürün özelliklerini ve özelliklerini araştırmaya ve ürünleri karşılaştırmaya başladığı yerdir. Bir araştırmacı yeni bir hd TV satın almak istiyorsa, plazma ve Lcd ile dLP televizyonlar arasındaki özellikleri ve farklılıkları incelemeye başlayacakları yer burasıdır. tüketiciler, piksel tükenme oranları, dLP’lerdeki sihirli aynaların ne olduğu ve en iyi izleme için gerçekte hangi boyutta TV’ye ihtiyaç duydukları hakkında bilgi edinmek istiyor.


Google anahtar kelime planlayıcı
Anahtar kelime planlayıcı
SEO anahtar kelime
SEO anahtar kelime bulma
Google Ads anahtar kelime ekleme
Anahtar kelime örnekleri
Google Kelime Analizi
En çok tıklanan anahtar kelimeler


Bir muhasebe firması olsaydınız, bordro hizmetleri sunduğunuzu, Intuit QuickBooks ile entegre olduğunuzu ve kuruluş hizmetleri için kadroda bir avukatınız olduğunu burada gösterirdiniz.

Arama yapanların endüstri jargonunuzu ilk öğrendiği öğrenme aşamasındadır. Arama yapan kişinin sorgusu genellikle daha spesifiktir ve genellikle marka adlarını ve hizmet özelliklerini içerir. hem faydaları hem de özellikleri sergilemek bu aşamada tüketiciler için yararlıdır.

Tüketiciler, bilinçli kararlar vermek için ürün özelliklerine bakmaya başlayabilecekleri sektör veya ürün hakkında yeterince bilgi sahibi olduklarında, benzer ürünleri birbirleriyle karşılaştırmaya başlayacaklardır. Bu, alışveriş aşaması olarak bilinir.

Bu aşamada, bir tüketici duvara asılacak kadar hafif olduğu için bir plazma TV almaya karar vermiş olabilir ve kanepelerinin duvardan ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak 52 inçlik bir set istiyor olabilir. ancak tüketici, bir sony TV’nin bir Samsung TV’de olmayan belirli özelliklere sahip olup olmadığını bilemeyebilir.

Dolayısıyla tüketici 52 inçlik bir plazma TV’de karar vermişken marka ve asıl model hala söz konusu. veya tüketici bir sony istediğine karar vermiş olabilir, ancak birden fazla sony plazma TV türü vardır ve bu nedenle tüketicinin farklı model türlerini birbiriyle karşılaştırması gerekir.

Bu aşamadaki anahtar kelimeler genellikle oldukça spesifiktir ve ürün hakkında belirli bir bilgi düzeyine işaret eder. Satın alma hunisinin bu yönüyle tüketicileri tanımlayan anahtar kelime aramalarıdır.

Son olarak, bir tüketici satın almak istediği asıl ürün hakkında kararını vermiştir. Bu noktada cevaplanması gereken tek soru, plazma TV’nin nereden alınacağı veya hangi muhasebe servisinin hem kadrolu avukat hem de hızlı telefon desteği sunabileceğidir.

Bu anahtar sözcükler genellikle ürün parça numaraları veya şirket adlarıdır. Bir tüketici, nihai olarak belirli bir ürünü nereden satın alacağına karar vermeden önce fiyatları, garantileri, nakliye masraflarını, hizmet sözleşmelerini, iade politikalarını ve benzer öğeleri inceleyecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın