Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Aramaları 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Aramaları 

Google Reklam Programlarına Başvurmak

Google Aramaları 

Her arama sonucunda, hedeflerine ulaşmaya çalışan üç farklı varlık vardır. bazen bu hedefler birbirinin önüne geçerek kötü arama sonuçlarına yol açar. diğer zamanlarda birlikte çalışırlar ve herkesi başarıya götürürler. her arama sonucu için google’ın hedefini, reklamverenin hedefini ve arama yapanın hedefini incelemek önemlidir.

Tüm arama sonuçları, bir sorunun cevabını arayan bir araştırmacı olan aynı öğeyle başlar. arama yapan kişi bir sorgu girer ve arama motoru sonuç sayfaları (serP’ler) görünür.

Google’ın amacı, aynı araştırmacının bir sonraki sorgusu için Google’ı kullanmasını sağlamaktır. Google mülklerinde ne kadar çok arama sorgusu gerçekleşirse, Google’ın reklamları tıklayan kişiler tarafından para kazanma şansı o kadar artar. bu nedenle Google, arama yapanların her zaman sorularının yanıtını hızlı, kolay bir şekilde ve Google’a ait bir mülkte bulun.

Bu nedenle Google, doğal sonuçlara (organik veya ücretsiz listelemeler olarak da bilinir) çok fazla zaman ve para harcar. tüm arama yapanlardan para kazanılamaz, ancak bir kişi yanıtını her zaman Google’da bulursa, ister para kazandıran ister para kazandırmayan bir sorgu olsun, o kişinin bir sonraki araması için google’ı kullanma olasılığı daha yüksektir.

Ek olarak, birisi bilgilerini Google’da diğer mülklerden daha hızlı ve daha kolay bulursa, bilgiyi bulmak için her zaman Google’a geri döner, bu da Google’ın ayda daha fazla toplam sorgu yapmasına yol açar ve bu da Google’ın para kazanma şansının artmasına neden olur.

Reklamverenin amacı, hem ürünleriyle hem de arama yapan kişinin sorgusuyla alakalı bir reklam göstermektir. reklamveren, reklamının ne zaman gösterileceğini kontrol etmek ister, hangi reklamın gösterileceğini seçmek ister ve ardından arama yapanı kendi seçtiği açılış sayfasına götürmek ister.

Reklamveren, Google AdWords bütçesiyle para kazanmak istiyor. bu oyun sonu karlı reklamcılıktır. reklamcılar paralarının nasıl harcandığını kontrol etmek isterler. ayrıca, kârlı reklamlarını genişletmek ve kârsız reklamlarını durdurmak için reklam görüntüleme süreci hakkında fikir sahibi olmak isterler.

Google’ın hedefi ile reklam verenin hedefi aynı değildir. Google’ın amacı her şeyden önce reklam vereni değil, arama yapanı memnun etmek olduğundan, genellikle iki taraf arasında bir çatışma çıkar.

Reklam veren bunun kendi parası olduğunu haykıracak ve bir reklamda istediklerini sergileyebilmeli ve sitelerinde çekici buldukları herhangi bir sayfaya birini götürebilmelidir. AdWords müşteri hizmetleri temsilcileri, reklamverene alaka düzeyini hatırlatacak ve reklamverenin anahtar kelimelerini ve reklam metnini daha alakalı hale getirmesine yardımcı olmaya çalışacaktır. bu alaka kuralları google tarafından tanımlanır.

Google dahili olarak bir kalite kontrol ekibi tarafından yönetildiğinden, alaka düzeyinin doların önüne geçtiği bir ekip, reklamverenler genellikle tüm kuralları öğrenirken sürekli olarak arayı kapatma oyunu oynuyormuş gibi hissederler. Para kazanmaktan çok alaka düzeyiyle ilgilenen dahili bir ekibe sahip olmak, herkes hedeflerini uyumlu hale getirebilirse, tüm taraflar için faydalıdır.

Google’a veya reklam verene para kazandıran tek kişinin gerçek arama yapan kişi olduğunu unutmamak çok önemlidir. Google size para kazandırmaz. Google’dan para kazanmıyorsunuz. Google, sizinle arama yapan arasında bir aracıdır. bir araştırmacı şirketinizle iş yapmaya karar verdiği için AdWords’te para kazanırsınız. google’a vermek istediğiniz bir bütçe tanımlarsınız; ancak arama yapan kişi reklamlarınıza tıklamazsa google’a bir kuruş borcunuz olmaz.

Hem siz hem de google, yalnızca bir arama yapan varsa birbirinizden para kazanırsınız. Arayan yoksa arama sorgusu da olmaz, reklamınız gösterilmez ve google’a para ödenmez. bu nedenle, hedeflerinizi gerçekten hizalayacağınız kişi, araştırmacıdır.

Kendinizi arama yapan kişiyle aynı hizaya getirirseniz, arama yapan kişinin sitenizde bilgi bulmasına yardımcı olursunuz. sitenizde bilgi buluyorlarsa, şirketinizle iş yapıyorlar demektir, bu da karlı bir iş olan nihai hedefinize ulaşmanıza yardımcı olur.

Google’ın amacı, arama yapan kişinin bilgi bulmasına yardımcı olmak olduğundan, kendinizi de google ile uyumlu hale getireceksiniz. Önce arama yapanı düşünürseniz, AdWords’ün çok daha kolay olduğunu ve işletmeniz için başarılı bir reklam aracı olma olasılığının çok daha yüksek olduğunu göreceksiniz. Sonuçta, araştırmacının tek amacı, sorularının cevabını bulmaktır.


google’da en çok aranan kelimeler 2022
Tüm Geçmişi sil
Google Trends
Tam geçmişi göster
Telefon arama Geçmişi Silme
Google Trends turkey
Geçmişi göster
Google Hot Trends


Arama Teorisini Uygulamak İçin En İyi Uygulamalar

Aramanın temellerini anlamak zor değil; İlkeler, insanlar bilgi aramaya başladığından beri aynı olmuştur. Pazarlamanız boyunca aramanın temellerine geri dönerek, çabalarınızı şirketinize uzun vadeli başarı getirebilecek arama yapanla uyumlu hale getirirsiniz.

• PPc pazarlaması on yıldan kısa bir süre içinde yaratıldı ve devrim yarattı. endüstri sürekli değişirken, pazarlamasını sürekli olarak geliştirebilenler büyük başarılar elde edebilir.

• arama motorları, insanların bilgileri bulma şeklini değiştirdi. Daha fazla tüketici bilgi bulmak için başlangıç noktası olarak arama motorlarını kullandıkça, daha fazla reklamveren arama motoru pazarlamacılığıyla başarıya ulaşacaktır.

• arama süreci bir soru ile başlar. bu soru araştırmacı tarafından kelimelere çevrilir. bu nedenle, anahtar kelimeler bireysel düşünce süreçleridir.

• Ne zaman birisi bir eylemde bulunsa, bir sonuç beklentisi vardır. Hem reklam metni hem de açılış sayfaları ile bu beklentileri karşılamak, PPc pazarlama getirilerinizi artırmanıza yardımcı olur.

• reklam bilgi olduğunda reklam değildir. Reklamlarınız, arama yapan bir kişinin sorusunun yanıtını bulmasına yardımcı olduğunda, tıklama oranınız ve dönüşüm oranlarınız sıklıkla artar.

• herhangi bir arama sayfasında üç hedef vardır: arama motorunun hedefi, arama yapanın hedefi ve reklamverenin hedefi. hedefinizi potansiyel müşterinizle -arayan kişiyle- uyumlu hale getirin ve genellikle başarı bunu takip eder.

Gelecek bölümlerde, anahtar kelime araştırmasını, reklam metni yazımı ve tüketicileri hedeflemenin çeşitli yollarını inceleyeceğiz. her adımda, bu temelleri geliştirmeye çalışıyoruz. Arayan kişinin aradığını bulmasına yardımcı olabilirseniz, yeni müşteriler kazanmaya devam edersiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın