Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Metninin Önemi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Metninin Önemi

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Reklam Metninin Önemi

Arama düğmesine tıklandığında, google bir dizi reklam ve web sitesi görüntüler. Sayfanın hızlı bir şekilde taranması, arama yapan kişiye sonuçların beklentileriyle uyumlu olup olmadığını söyleyecektir. değillerse, arama yapan kişinin sonuçları okumayı bırakması ve arama sorgusunu değiştirmesi muhtemeldir.

Bir reklamveren olarak bu kısa an, arama yapan kişiyle bağlantı kurma şansınızdır. bu birkaç saniye, arama yapan kişinin sitenizi, rakibinizin sitesini ziyaret etmesi veya yalnızca yanıt için tekrar arama yapıp reklamınızı tamamen görmezden gelmesi arasındaki farkı yaratabilir.

Bu anda, reklamınızın ayağa kalkması, etrafta zıplaması, kollarını sallaması, arama yapanın dikkatini çekmesi ve “Sorunuzun cevabı bende! gel üzerime tıkla sana cevabı göstereyim” anlamına gelir.

Hem ilk dikkati çekmek için kalabalığın arasından sıyrılan hem de birini tıklamaya ikna edecek kadar ikna edici reklamlar oluşturmaya çalışmak zor bir önermedir. Bir pazarlamacı olarak işiniz, arama yapanın beklentilerini karşılayan ve yine de aynı kişiye, web sitenizin sorularına yanıt verebileceğini iletebilen reklamlar yazmaktır.

AdWords reklamları yalnızca 95 karakter uzunluğundadır ve yalnızca birkaç yetersiz kelimeyle başarabilecekleri çok şey vardır. Bir reklamın dikkat çeken bir başlığı olmalıdır. dikkat çekmek için yaygara koparan bir sayfadaki diğer reklamlardan sıyrılması gerekir. Reklam metninin, bir ziyaretçiye sorularının yanıtını neden sizde olduğunu söylemesi gerekir. Yine de, reklamın ürünlerinize veya hizmetlerinize sadık olması gerekir. şirketinize neyin para kazandırdığını asla gözden kaçırmazsınız; aksi takdirde, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmayan tıklamalar için ödeme yaparsınız.

Reklam vereni memnun etmek için reklam yazılmamalıdır. CEO’nun yüzünü güldürmek için yazılmamalı. reklamlar, sorularının anahtarının sizde olduğunu arayan kişiye iletmek için yazılmalıdır ve yanıtı bulmadan önce reklam metninizi web sitenize iletmelidirler. Daha sonraki bölümlerde bu reklamları nasıl oluşturacağımızı ve hatta bunları birbirleriyle nasıl test edeceğimizi tartışarak zaman geçireceğiz.

Umarız reklamınız arama yapanın dikkatini çekmiştir. reklamınızın onları, görevlerini tamamlamalarına yardımcı olacak bilgilere yönlendirebileceğini düşünüyorlar. Ve arama yapan kişi reklamınızı tıklamadan hemen önce başka bir şey oluyor ve başka bir beklenti oluşuyor.

Bir kişi google’da arama yaptığında, aramayı seçtikleri kelimelere bağlı olarak bir arama sonuçları sayfasında ne göreceklerine dair önyargılı bir fikre sahiptir. reklam metniniz, bir kullanıcının web siteniz hakkında bildiği tek şeydir, bu nedenle bu birkaç karakter, kullanıcının ne bulacaklarına ilişkin beklentilerini belirler. açılış sayfanızın bu beklentileri karşılaması gerekir.


Basılı reklam metninin özellikleri
Reklam metni Nedir
Reklam metni örnekleri
İlk basılı reklam örneği
türkiye’de ilk basılı reklam örneği
Reklam metni Nasıl Yazılır
Reklamın tarihsel gelişimi
Yazılı başında ilk reklam hangi yıl çıkmıştır


Açılış Sayfaları ile Yeni Müşteriler Kazanmak

Birisi reklamınıza tıkladığında web sitenize yönlendirilir. Genellikle bu, birisinin şirketinizle yaptığı ilk marka etkileşimidir. teklifinizi o araştırmacıya sergilemek için ilk şansınız.

“Açılış sayfası”, bir arama yapan kişinin reklamınızı tıkladıktan sonra görüntülediği ilk sayfa için endüstri jargonudur. nadiren sitenizin ana sayfasıdır. Genellikle arama sorgusuna en mantıklı şekilde bağlı olan web sitenizdeki sayfadır.

Örneğin, birisi “sony dijital fotoğraf makineleri” için arama yaparsa, amazon.com’un ana sayfasına yönlendirilmek istemez. ana sayfada sony dijital fotoğraf makineleri hakkında bilgi yok. En iyi ihtimalle, arama yapan kişi Amazon’un sitesinde tekrar arama yapacaktır. En kötü ihtimalle, arama sonuçlarına geri dönerler. çok daha iyi bir arama deneyimi, arayan kişiyi amazon’un web sitesinde sony dijital kameralarla ilgili bir sayfaya yönlendirebilirdi.

Unutmayın, arama yapanların çoğu web sitenizi bilmiyor. araştırmacının şirketiniz hakkında önceden bilgisi yoktur. sadece 95 karakterlik reklam metnine tıkladıktan sonra sitenize ulaştılar. bu az miktarda metin, sitenizi ilk ziyaret etmeden önce siteniz hakkında sahip oldukları tüm bilgilerdir. Aslında, reklam metniniz, arama yapan bir kişinin AdWords hesabınızın tamamında görebileceği tek şeydir. bu nedenle, bu reklam metni, arama yapanın tıklamadan sonra ne bulacağına dair doğru beklentiyi belirlemede çok önemlidir.

Arama yapanın beklentilerini karşılamaya devam etmek için açılış sayfanız, reklam metninizin bir uzantısı olmalıdır. Reklam metniniz, arama yapan kişiye ne bulacakları konusunda bilgi verdiğinden, açılış sayfası yanıtlarını bulmalarına yardımcı olarak görüşmeye devam etmelidir.

açılış sayfanız arama yapanın beklentisini karşılamıyorsa, tüm Web’deki en yaygın gezinme öğesini, korkunç Geri düğmesini kullanacaklardır. tıklama için ödeme yaptınız; bu kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz bir şeydir.

açılış sayfası, bir kişiye sorusunun yanıtını veya bu sorunun yanıtını nasıl alacağına ilişkin talimatları göstermelidir. Bir e-ticaret sitesi için cevap, birisinin alışveriş sepetinizden ödeme yaptıktan sonra alacağı üründe bulunur.

Tesisatçı aradıkları zaman cevap, telefon ettikten sonra gelir. diğer sitelerde, arama yapan kişi daha fazla bilgi için bir form doldurduktan sonra yanıt gelir. Çoğu işletme için tüketici, sorusunun yanıtını aldığında işletmenin yeni bir müşterisi olur.

açılış sayfası, AdWords başarınız için çok önemlidir. kötü bir açılış sayfası, arama yapan kişinin şirketinizle herhangi bir iş yapmadan sitenizi terk etmesi nedeniyle boşa harcanan reklam dolarına yol açar. iyi bir açılış sayfası, alışveriş yapanları alıcıya çevirecektir.

Birinin Web’de arama yapma ve satın alma süreci, diğer reklam biçimlerinden çok farklıdır. Pek çok reklam kampanyası, bir tüketicide duygusal ihtiyaç yaratacak şekilde yapılandırılmış olsa da, arama süreci, birisine doğru zamanda doğru bilgiyi vererek yönlendirilir. bu kavram, doğru anahtar kelimeyi seçmekten reklam kopyanızı oluşturmaya ve nihayetinde arama yapanın sorusunu web sitenizde yanıtlamaya kadar uzanır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın