Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arama Psikolojisi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arama Psikolojisi

Arama Psikolojisi

Arama Psikolojisi

Çevrimiçi reklamcılığın avantajlarından biri, verilerin reklam veren için şeffaf olmasıdır. tıklama oranını, dönüşüm oranlarını, dönüşüm başına maliyeti, toplam dönüşümleri, hemen çıkma oranlarını ve kimsenin analiz edemeyeceği kadar çok veri noktasını izlemek kolaydır. rakamlar ezici olabilir. AdWords’te çalıştırabileceğiniz raporlar, bazı basit excel formülleri ve analitik programınız arasında anlamsız verilere gömülebilirsiniz.

sayıların ötesine bakmak ve anonim klavyelerinin başında oturan aramaları yapan kişileri düşünmek önemlidir. Rakamlar pazarlama hikayenizi anlatırken, reklamlarınızı karlı hale getirebilecek gerçek insanlardır.

arama pazarlamacılığı ve özellikle google adwords arama motorlarını kullanan kişiler üzerine kurulu olduğundan, arama motorlarının günlük yaşamda nasıl kullanıldığını da düşünmelisiniz.

Yalnızca insanların arama motorlarını nasıl kullandığını değil, aynı zamanda arama sayfasındaki bir reklama nasıl tıkladıklarını anlamak, pazarlama çabalarınızı arama yapanlarla aynı hizaya getirmeye yardımcı olacaktır. birisinin sitenize gelmesi, denklemdeki yalnızca bir adımdır. web siteniz ayrıca arama yapan kişinin ilgi alanına uygun olmalıdır, böylece arama yapan kişi yalnızca web sitenize göz atmakla kalmaz, aynı zamanda yeni bir müşteri olur.

arama motorları Web’de gezinmek için kullanılmaz. igoogle, stumbleUpon ve digg gibi özelliklerin etki alanıdır. Web’de, herhangi birinin düzinelerce yaşamda okuyabileceğinden daha fazla bilgi var ve bu bilgilerin çoğu araştırmacıyı ilgilendirmiyor.

Bu nedenle, insanlar Web’de keşfedilen tüm bilgileri özümsemeye çalışan arama motorlarını okumazlar. arama motorları, belirli bir bilgi parçasını bulmak istediklerinde kullanılır. Daha da önemlisi, insanlar bir sorunun cevabını bulmak için arama motorlarını kullanır.

Hepimiz farklı düşünüyoruz. Hepimiz farklı sorular soruyoruz. insanların düşünme ve soru sorma biçimlerinin çeşitli yollarını araştırmak, reklamınızın, sitenizin yanıtlayabileceği sorularla arama yapan birinin önünde görünmesini sağlayacak anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olabilir.

Kavramları Sözcüklere Dönüştürmek

insanların çoğu kelimelerle düşünmez. Sözcükler, zihnimizde var olan düşünceleri aktarmaya yarayan geleneklerdir. Sözcükler günlük yaşamda iletişim kurma şeklimiz olsa da, düşüncelerimizin kavramını başkalarına ifade etmemize yardımcı olan bir araçtır.

İnsanlar zihin okuyucu değildir. Bir insan üzerinde düşünemez ve onun sizin düşüncelerinizi anlamasını sağlayamazsınız. beyninizde var olan kavramları alıp kelimelere çevirmelisiniz ki başka biri sizi anlasın. kavramdan kelimeye gerçekleşen çeviri her kişi için farklıdır. Bu nedenle, bir kişiyi kolayca anlayabilir ve aynı fikri ifade etmeye çalışan başka bir kişiyi anlamayabilirsiniz.

Aynı düşüncelerimizi kelimelere dökme süreci, aynı zamanda bir arama motoruyla iletişim kurma şeklimizdir. Google, cevabınızı telepatik olarak alabileceğiniz teknolojiyi henüz geliştirmedi. bu nedenle, bir yanıt almak için kendinizi yazılan kelimede ifade etmeniz gerekir. İnsanların düşüncelerini kelimelere nasıl çevirdiklerini inceleme sürecini ilerletmek için aşağıdaki senaryoyu kullanacağız ve bu senaryonun bir arama motoruna yazılabileceği bazı yolları inceleyeceğiz.

Cumartesi akşamı evinizde oturup film izlediğinizi hayal edin. aniden eşiniz size bodrumu su bastığını söyler. Muayeneden sonra, bir borunun donarak kırılmasına neden olduğunu keşfedersiniz ve şimdi sorunu çözmek için evinize bir tesisatçı gelmesi gerekir.

Bazı insanlar düşüncelerinde çok doğrudandır. Google’a gidecekler ve “Tesisatçıyı nerede bulurum?” gibi yanıt bulmaları gereken asıl soruyu yazacaklar. Pek çok kişi, sorunun tamamını yazmak yerine, sorguyu yalnızca “şikikago tesisatçısı” veya belki daha kesin olarak “schaumberg tesisatçısı” veya “acil tesisat hizmetleri schaumberg” şeklinde kısaltacaktır.


Telefon arama web
Arama yapma veya web adresi yazın
Görsel arama
Sitede kelime arama
Sayfada kelime arama kısayolu
Telefonda sayfada kelime arama
Google site ıcı arama
Google görsel arama


Diğerleri, ne bulmak istedikleri konusunda önyargılı bir fikre sahip olacak ve sorguları, almak istedikleri yanıtla daha uyumlu olacaktır. Örneğin, sorgu “tesisatçıları hakkında bir site” olabilir.

Kendin yap tipindeysen, bir tesisatçıyla görüşmeden önce ilk sorunu durdurmak için suyu kapatmak isteyebilirsin. “bodrumumdaki su nasıl kapatılır” şeklinde bir arama daha uygun olacaktır.

Sorunun temel nedeni nedir? Kök nedeni aradıysanız, cevabı içeren site, kırık boruları düzeltmenize de yardımcı olabilir. “Kırık borular” veya “donmuş borular” gibi sorular sizi cevabınıza götürebilir. “bodrum su basması” gibi asıl sorunu da arayabilirsiniz.

Yarın ofise gidip bu senaryoyu iş arkadaşlarınıza anlatmak faydalı bir alıştırma olabilir. sonra her birine arama kutusuna ne yazacaklarını sorun. grup yerine tek tek sorarsanız, sorduğunuz hemen hemen herkesten biraz farklı bir yanıt alacağınızdan emin olabilirsiniz. biraz tekrar olacak, ancak farklı cevap türleri üzerinde yoğunlaşın.

Aslında, birinin yukarıdaki senaryonun cevabını arayabileceği binlerce yol vardır. sonraki bölümlerde, anahtar kelime araştırmasına daha fazla dalacağız.

Çoğu sorgu genellikle birkaç kategoriden birine girer:

• asıl soru veya sorunun kısaltılmış hali
• sorunun cevabı
• sorunun açıklaması
• sorunun belirtisi
• nedenin açıklaması
• Ürün parçaları veya marka adları

Bir kişinin ürünlerinizi arayabileceği tüm yolları göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. arama sorguları düşünce süreçleridir. Birinin sorgusunu anlamak, size hangi sorunun yanıtlanmasını istediği konusunda fikir verebilir.

Arama Sonuçlarını Anlamak

Düşünce kelimelere çevrildiğinde, sorunun cevabını bulmanın zamanı geldi. Google a giriyorsunuz kelimelerinizi yazıyorsunuz ve daha arama butonuna basmadan psikolojik bir şeyler oluyor.

Bir insan olarak, herhangi bir eylemde bulunduğunuz her zaman, bir sonuç beklentiniz vardır. Raftaki bu kitabın sırtına ilk baktığınızda, içinde ne olduğu hakkında bir fikriniz vardı. Kitabı almadan önce, okuyarak öğrenecekleriniz konusunda bir beklentiniz vardı. Her olay da bu beklentileri değiştirir ve rafine eder. 

Bu devam eden beklenti ayarı dizisi, arama motorlarını nasıl gördüğünüzü de etkiler. Bir sorgu girdiğinizde, sorunuzun yanıtını bulmanıza yardımcı olacak belirli reklamları ve web sitelerini görmeyi beklersiniz.

Aynı beklenti ayarı, arama motorunu kullanan herkes için geçerlidir. herkes sorularına yanıt bulmalarına yardımcı olacak web siteleri bulmayı bekler. Bu nedenle, daha arama düğmesini tıklamadan önce, sorgunuzu bir arama kutusuna yazmanın bilgisayar ekranınıza ne getireceğine dair bir fikir oluşturmuş olursunuz.

Arama sürecinde, reklamınızın belirli bir rolü vardır. reklamınızın o arama sayfasında görünmesi sizin oyununuzun sonu değil. Reklamınız arama sonucuyla alakalı olmalıdır. reklamınızı gören herkesin web sitenize gelmesini istemezsiniz. sadece şirketinizle etkileşime geçecek olanların reklamlarınızı tıklamasını ve size maliyet getirmesini istiyorsunuz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın