Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google AdWords’ün Geçmişi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google AdWords’ün Geçmişi

AdSense Reklamlarını Kullanma

Google AdWords’ün Geçmişi

Reklamverenler, reklamlarını yalnızca ürünleri veya hizmetleriyle ilgili Anahtar Kelime aramalarında göstermeyi tercih ederdi. reklamları yalnızca birisi ilgili bilgileri aradığında gösterileceğinden, bu reklamlar arama yapanların aradıklarını bulmalarına yardımcı olacaktır.

PPc günlerinden önce, bir arama sonuçları sayfasının yanındaki reklamlar genellikle arama sorgusuyla hiçbir ilgisi olmayan afiş reklamlardı. Bu reklamlar çok sayıda gösterim toplamış olsa da (gösterim, bir reklamın bir sayfada gösterilmesidir), kullanıcıyla alakalı değildi ve bu nedenle nadiren tıklandı. reklamverenler gösterim için para ödüyorlardı, ancak reklam dolarları için fazla trafik almıyorlardı.

google’ın ilk günlerinde, adWords kullanıma sunulmadan önce, google’ın kurucuları, sonunda arama motorlarından nasıl para kazanacakları konusunda yatırımcıları tarafından birçok kez sorgulanmıştı. o sırada kurucuların verecek bir cevabı yoktu; ancak, birisine bir arama sonuçları sayfası gösterildiği anda, Google’ın tüm dikkatlerini topladığı inancına sadık kaldılar. Google’ın para kazanacağı, birisinin arama sonuçları sayfasını taradığı o an olacaktır. erken google çalışanları tarafından doğru bir gözlem olduğu ortaya çıktı.

Goto.com, birinin aktif olarak aradığı şeye dayalı reklamlar göstererek, arama yapanlar ve reklamverenler arasında, her ikisinin de hedeflerine tek bir arama sayfasında ulaşmasına yardımcı olan bir sinerji oluşturdu. reklamverenler, ürünlerini aktif olarak arayan ziyaretçileri alacak ve arama yapanlar, aradıkları şeyle ilgili ürünleri bulacaktır. bu, hem arama yapanlar hem de reklamverenler için bir kazançtı.

ikinci konsept ise fiyatlandırma modeliydi. Önceden, neredeyse tüm reklamlar gösterimler için ödeme yapmaya dayanıyordu. bir şirket, banner reklamları için kaç gösterim satın almak istediğine karar verir ve ardından bin gösterim başına maliyet (cPM) temelinde ödeme yapar.

Bu, ilk sözleşmeyi imzalamak için bile büyük bir reklam bütçesine sahip olmanız gereken bir senaryo yarattı. ayrıca, bu reklamların sitenize kaç ziyaretçi veya satış getireceği hakkında hiçbir fikriniz yoktu. İnternet reklamcılığı dünyası çoğunlukla daha büyük şirketlerden veya girişim sermayesi destekli şirketlerden oluşuyordu.

Bir PPc fiyatlandırma modeline geçerek, reklamverenler yalnızca trafik aldıklarında ödeme yaptılar. performansa dayalı reklamcılığa geçiş, şirketlerin çok az parasal taahhütle yeni bir iş modelini denemelerine olanak sağladı. Aylık minimum harcama kabaca günde bir dolardı; bu, genellikle ayda birkaç bin dolar olan minimum harcamalardan büyük bir değişiklikti.

Arama motorlarına yalnızca bir tıklama gerçekleştiğinde ödeme yapıldığı için, arama motorlarını yalnızca alakalı reklamları göstermeye de zorladı. bir reklam tıklanmazsa, arama motoru para kazanmadı. fiyatlandırma modeli, bir arama sonuçları sayfasında yalnızca alakalı reklamların gösterilmesi gerektiğinin pekiştirilmesine yardımcı oldu. bu, reklamcıları ve arama motorlarını tüketici için daha iyi bir arama sayfası oluşturmak üzere birlikte çalışmaya zorladı.


Google Adwords
Google adwords giriş
Google Ads para Çekmiş
Google AdSense
Google AdWords Nedir
Google Ads şikayet
Google Ads reklam Verme
Google Analytics


Üçüncü konsept ve hem yahoo! ve Google, yüzbinlerce reklamcıdan oluşan bir taban oluşturdu – kayıt süreci buydu. goto.com, reklamveren ile envanter arasındaki satış elemanı engelini kaldırdı. Bir self servis reklam modeli kullanarak, herhangi bir reklamveren bir PPc hesabına kaydolabilir ve birkaç dakika içinde anahtar kelimeleri seçmeye ve reklam metni oluşturmaya başlayabilir.

Bir self servis modeli seçerek, bir arama motorunun bir satış görevlisine komisyon ödemesi gerekmiyordu. Web’de reklam vermeye başlamadan önce imzalanacak sözleşmeler, fakslanacak kampanya siparişleri (ios) ve telefon görüşmeleri yapılması gerekmiyordu. bu çok basit yaklaşım, küçük işletmelerden Fortune 500 şirketlerine kadar herkesin internet reklamcılığıyla hızlı bir şekilde denemeler yapmasına olanak sağladı.

İnternet çoğu insan için hâlâ yeni bir kavramdı ve hem şirketler hem de tüketiciler Web’in ne kadar geniş çapta benimseneceğinden emin değillerdi. bu nedenle, birkaç dolar taahhüt etme ve yeni ortamla deney yapma yeteneğine sahip olmak, binlerce yeni şirketi Web’de para kazanabilecekleri konseptiyle tanıştırmak için çok önemliydi.

Ayrıca, arama motorlarının reklamveren tabanını çok hızlı bir şekilde ölçeklendirmesine izin verdi. İnsanlar genellikle reklam sürecini yavaşlatır ve self-servis modeline izin vererek, reklamcılığın önündeki tek engel biraz zaman ve kredi kartıydı.

son konsept, yahoo! ve google, reklamverenlerinden açık artırma sürecinden milyarlarca dolar kazanmak için. arama sonucunda bir anahtar kelime tıklandığında ödemeniz gereken miktar için goto.com’un belirlenmiş bir fiyatı yoktu. reklamverenler, ödemeye hazır oldukları bir fiyat belirlediler ve en çok ödemeye istekli olan şirket, arama sonuçlarında en yüksekte çıktı.

rakiplerinizden daha fazla ödemeye istekli olsaydınız, reklamınız arama sonuçlarında daha üst sıralarda gösterilir, bu da daha fazla tıklama toplar ve web sitenize daha fazla ziyaretçi getirirdi. en üst konumların ne kadar gıpta ile bakıldığını görmek kolaydır.

arama motorları, kullanıcılar ve reklamverenler daha bilgili hale geldikçe süreç yıllar içinde çok daha karmaşık hale geldi.
Ekim 2001’de, goto.com, inc., adını overture services olarak değiştirdi. 2003 yılında uvertür yahoo! 1.63 milyar dolar. bugün, hizmet artık yahoo olarak adlandırıldığından, goto.com çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir addır. search Marketing.com artık yahoo’ya ait değil veya onun tarafından işletilmiyor! ve şimdi PPc reklamcılığıyla ilgisi olmayan bir siteye yönlendiriyor.

daha önce açıklandığı gibi, goto.com’un dört kurucu kavramı oldukça basitti: alaka düzeyi, tıklama başına ödeme fiyatlandırması, self servis ve açık artırmaya dayalı fiyatlandırma. ancak bu ilkeler, yalnızca reklamverenlerin hızla benimsenmesini sağlamak için değil, aynı zamanda en üst reklam konumları için reklamveren rekabetinin parasal faydalarından yararlanmak için birleştirildi.

Sonraki iki yıl içinde Google, 25 milyon dolarlık finansmanı kabul etti ve gelişimlerine yardımcı olmaları için kilit çalışanları işe aldı. ilk işe alımları, arama teknolojilerini ölçeklendirme etrafında dönüyordu. Craig Silverstein onların ilk çalışanıydı ve teknoloji direktörü olarak görev yapıyordu. İlk çalışmalarının çoğu, Google’ın büyümesini sağlayacak BT operasyonlarını ölçeklendirmeye yardımcı oldu. sonraki adım, para kazanmaya başlamanın bir yolunu bulmaktı.

Google’ın ilk teklifi ilhamsız bir BGBM programıydı. google ile reklam vermek için bir satış temsilcisiyle konuşmanız ve oldukça yüksek bir minimum harcama karşılığında bir sözleşme imzalamanız gerekiyordu. Reklamverenler, arama yapan kişinin sorgusuna dayalı olarak bir reklam göstermeyi seçebilse de, goto.com’u başarılı kılan dört kavram bulunamadı.

Google ile reklam vermenin önündeki yüksek engel, Google’ın ilk self-servis reklamcılık programını başlattığı düşürüldü. basitçe adlandırılmış google adWords, 350 müşteriyle başladı. ancak, AdWords yine de BGBM bazında satın alındı.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın