Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelime Fikirleri Bulma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelime Fikirleri Bulma

Anahtar Kelime Fikirleri Bulma

Anahtar Kelime Fikirleri Bulma

Anahtar kelime araştırması yaparken gerçek anahtar kelimeler yerine öncelikle temalarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Tema, yakından ilişkili anahtar kelimelerin bir koleksiyonudur. Adwords hesaplarında bunlar reklam grupları olarak da bilinir. Öncelikle temalarınıza odaklanarak, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin anahtar kelime türleriyle nasıl koordine edildiğine dair üst düzey bir liste oluşturacaksınız.

Genellikle bir web sitesinde gezinme zaten temalara bölünmüştür ve ilk çalışmanızın çoğu zaten yapılmıştır. ancak bunlar yalnızca doğrudan anahtar kelimelerdir ve yine de bu doğrudan anahtar kelimeler için diğer anahtar kelime türleri üzerinde araştırma yapmanız gerekecektir.

Web siteniz iyi bir gezinme yapısına sahip değilse, o zaman aşağıdaki anahtar kelime araştırma fikirlerini incelerken, tek tek anahtar kelimelerle düşünmek yerine, önce üst düzey temalara bir göz atın ve bunlar oluşturulduktan sonra, her birine geri dönün. tema ve anahtar kelimeleri doldurun.

Anahtar Kelime Araştırması

Web sitenizi analiz ederek başlamalısınız: web sitenizin navigasyonu ve sitenizde kullanılan kelimeler. kendi web sitenize derinlemesine bakmanıza yardımcı olacak adwords anahtar kelime araştırma aracını göstereceğiz.

Çevrimdışı pazarlama materyaliniz varsa, basılı teminatınızı inceleyin. Genellikle doğrudan posta gönderileri yıllar içinde dikkatli bir şekilde optimize edilir. malzemelerinizde sıcak düğme sözcükleri var mı?

En iyi rakibinizin sitelerini analiz edin. sizinkinden farklı navigasyon öğeleri var mı? Neden? Sizden farklı hizmetler sundukları için mi yoksa sitelerini farklı bir şekilde bozdukları için mi? Siteleri farklı şekillerde parçalanmışsa, bu temaları not edin ve ek temaları göz önünde bulundurmanız için organizasyonlarının yeni yolları nasıl hızla başlatabileceğini görün.

Doğal arama sonuçlarını inceleyin. Arama motorları, hem yetkili hem de merkez siteleri dahil ederek sonuçlarını çeşitlendirmeye çalışır. Otorite siteleri, bazı önemli anahtar kelimeleriniz için arama sonuçlarının birinci sayfasında görüntülendiği için daha derinlemesine incelemeye değer. wikipedia.org veya Justanswer.com ortak otorite siteleridir.

Hub siteleri, tüketicilerin çeşitli bilgiler ve diğer benzer sitelere bağlantılar bulabilecekleri yerlerdir. Bu sitelerin başka hangi anahtar kelimeleri ve gezinme öğelerini kullandığını görmek için arama motorlarının merkez olarak kabul ettiği şeyleri takip edin.

Bir merkez site, bir kategori için en alakalı sitelere bağlantı vermeye çalıştığından, genellikle temaları düzenlemenize yardımcı olabilecek rafine navigasyona sahiptir. İyi bir merkez çok çeşitli bilgileri sergileyeceğinden, kime bağlandıklarına bir göz atmayı unutmayın. dMoZ.org ve dexKnows.com, merkez sitelerin iyi örnekleridir.

Umarım yerinde bir analitik sisteminiz vardır. Değilse, google, başlamanız için google analytics adlı güzel ve ücretsiz bir sistem sunar. analitik sisteminiz, birisinin web sitenizi bulmak için çeşitli arama motorlarında hangi anahtar kelimeleri aradığını size gösterecektir. Hedefleriniz veya yapılandırılmış dönüşüm izlemeniz varsa, hangi anahtar kelimelerin daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açtığını bile görebilirsiniz.

Yeni anahtar kelimeler ve temalar bulmak için en iyi yerlerden biri dahili arama motorunuzdur. Sitenizde dahili arama varsa, ziyaretçilerin sitenizde hangi anahtar kelimeleri aradığını takip ediyor olmalısınız. Bu bilgi size birisinin tam olarak neyi bulmaya çalıştığını söyleyecektir.

Ayrıca açılış sayfanızın etkinliğini incelemek için iyi bir yerdir. Arama yüzdesi yüksek bir sayfanız varsa, esasen, arama yapan kişi açılış sayfanızda istediğini bulamadı ve bilgilerini bulmak için başka bir arama yapmak zorunda kaldı. Hem anahtar kelimeleriniz hem de temalarınız için araştırma yaparken hatırlamanız gereken iki nokta vardır.

İlk olarak, her zaman arayan kişiyi aklınızda tutun. Arayan, ulaşmaya çalıştığınız kişidir. bir arama motoruna yazacaklarını ve ardından bir sonuca tıklayacaklarını düşündüğünüz bir anahtar kelimenin reklamını yapıyorsunuz. Araştırmacı, nihayetinde sizi karlı hale getirecek olan kişidir.

İkincisi, ürünlerinizi daima aklınızda bulundurun. ürünleriniz veya hizmetleriniz şirketinizin can damarıdır. Bir araştırmacıyı tatmin edebileceğiniz bu öğeleri satarak. anahtar kelimeleri seçerken, ürün ve hizmetlerinizi doğru bir şekilde yansıttığından emin olun.

Kelimelerinizi anlamaya başlamanın en iyi yolu, doğal arama sonuçlarına bakmaktır. Görünüşte alakasız sektörlere ait siteler veya reklamlar görürseniz, daha fazla araştırma yapmalısınız.

Bu farklılıkları bulabileceğiniz başka bir yer, daha sonraki bölümlerde tartışacağımız anahtar kelime raporlamanızdır. Yüksek oranda hedeflenmiş gibi görünen ancak dönüşmeyen kelimeler görürseniz, hızlı bir şekilde göz atmak ve bu kelimenin birden fazla anlamı olup olmadığını görmek için zaman ayırmaya değer.

Anahtar kelimelerinizin ne zaman diğer ürün veya hizmetlerle karıştırılabileceğini anlamak, sizi satışa götürmeyen anahtar kelimelere para harcamaktan alıkoymak için seçtiğiniz kelimeler ve temalar konusunda daha spesifik olmanıza yardımcı olabilir.


Anahtar kelime bulucu
Google anahtar kelime planlayıcı
SEO anahtar kelime
Anahtar kelime bulucu Google
Anahtar kelime planlayıcı ücretsiz
SEO anahtar kelime bulma
En çok tıklanan anahtar kelimeler
Anahtar kelime analizi


 Kaç Anahtar Kelime Olmalıdır?

Muhtemelen birisinin bir milyondan fazla anahtar kelime içeren bir adwords hesabından bahsettiğini duymuşsunuzdur. yine de çoğu tahmine göre İngilizce kabaca sadece dörtte bir milyon kelime içeriyor. nasıl olur da bir adwords hesabı tüm ingilizce dilindeki kelime sayısının dört katından fazla olabilir?

Cevap basit: anahtar kelime listeleri oluşturarak. Anahtar kelime listeleri oluşturmadan ve milyonlarca anahtar kelime üretmeden önce, bu anahtar kelimelerle ne yapacağınızı düşünmeniz önemlidir.

Çoğu şirketin milyonlarca anahtar kelimeye ihtiyacı yoktur. Hesabınızda kaç tane anahtar kelime olması gerektiğine dair sihirli bir sayı yoktur. “Hesabımda kaç tane anahtar kelime olmalı?” alaka düzeyine geri döner.

Hesabınızda yalnızca alakalı anahtar kelimeler bulunmalıdır. Oluşturduğunuz anahtar sözcükler, bir arama yapan kişinin sorusunun yanıtını bulmasına yardımcı oluyorsa, bunlar iyi anahtar sözcüklerdir. Anahtar kelimeleriniz belirsizleşmeye başlarsa ve birden fazla anlama gelebilirse, marjinal (veya daha kötü, olumsuz) sonuçları olan bir kelime için reklam vermenin şirketiniz için buna değip değmeyeceği konusunda finansal bir karar vermeniz gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın