Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklamları Optimize Etme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklamları Optimize Etme

Kampanya Yönetimi

Reklamları Optimize Etme

Tavsiyemize uyduysanız, zaten bir reklam grubundaki her bir reklamın çeşitli varyasyonlarını oluşturmuşsunuzdur. Bu nedenle, hangi reklamların en iyi performansı gösterdiği ve hangilerinin göstermediği konusunda zaten istatistiklere sahip olmanız gerekir.

Düşük performans gösteren reklamlarınızı hemen silmeyin; bunun yerine, başarılı reklamlarınızdan nasıl farklı olduklarını ve neden daha az tıklama aldıklarını analiz edin.

Herhangi bir değişken oluşturmadıysanız, performansı karşılaştırmak üzere mevcut bir reklam grubuna entegre edeceğiniz reklamlarınızın yeni sürümlerini yazmak için Bilgi Sayfasındaki tavsiyeyi kullanın.

AdWords, neredeyse istediğiniz kadar reklam oluşturmanıza ve performanslarını karşılaştırmanıza olanak tanır: farklı pazarlama mesajlarını test etme ve İnternet kullanıcılarından doğrudan geri bildirim alma fırsatını kullanın.

Reklam metinlerinizi düzenli olarak güncelleyin

Kitlenizin davranışı, mutlaka kontrol etmediğiniz trendleri ve faktörleri takip ederek zamanla değişir. Bu nedenle, reklam metinlerinizi düzenli olarak yenilemek, hedef kitleniz karşısında mesajınızın alaka düzeyini korumak (aynı zamanda rakiplerinize ayak uydurmak veya kendi gelişiminizi yansıtmak için) zorunludur.

Bu şekilde uyum sağlayarak, şirketinizin internet gibi bir ortamda neredeyse her zaman olumlu algılanan dinamik bir imajını da vermiş olursunuz.

Yeni ve eski duyurular. Yeni reklamlar oluşturduğunuzda, eski reklamları bir süre daha saklayın. Bu, iki hafta sonra silebileceğiniz eski reklamların geçmişini koruyacaktır.

Hedef URL’leri kullanarak gezinmeyi kolaylaştırın

Hedef URL’lerden en iyi şekilde yararlanın ve kullanıcıyı mümkün olduğunca doğrudan aradıkları ürüne yönlendirin. Kullanıcı, reklamınıza tıklayarak, reklam metniyle ilişkili bir sayfaya yönlendirilmeyi bekler.

Örneğin, bir düğmeyi tanıtan bir reklam oluşturuyorsanız, ana sayfa yerine düğme sayfasına yönlendiren bir hedef URL belirtin. İşini onun için ne kadar kolaylaştırırsanız, ürününüzü satın almaya o kadar istekli olacaktır. Ürün başına bir reklam grubu oluşturmanın daha iyi olduğunu unutmayın; bu, hedef URL’lerinizi daha iyi yönetmenize olanak tanır.

Açılış sayfaları değişebilirse (alıcılardan gelen yorumlar, çeşitli bağlantıların ve resimlerin eklenmesi), kalitelerini ve yükleme hızlarını hemen kontrol edin. Ayrıca, özellikle sitenizde değişiklikler olduysa, hedef URL’lerinizin güncel ve çalışır durumda olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayın.


Google reklamlar
reklamlar – youtube
Dikkat çeken reklamlar
Ads reklam
En Güzel reklamlar
Google reklam ayarları
Youtube reklam Modelleri
Google Ads reklam Verme


Reklam Uzantılarından Yararlanma

Reklam uzantıları, bir kampanyanın Ayarlar bölümünde yapılandırabileceğiniz bir dizi bilgidir ve esasen reklamınıza ek olarak gelen bilgilerdir.

Bir veya daha fazla adres (İnternet kullanıcısına en yakın adres reklamda gösterilecektir), bir telefon numarası ve ek bağlantılar veya site bağlantıları (örneğin, dört adede kadar bağlantı sunarak URL hedefini daha da hassaslaştırmak için) ekleyebilirsiniz. 

Bir AdWords reklamında görüntülenen site bağlantılarının bir örneğini gösterir. Bu satırları yazarken, mevcut uzantılar yalnızca bunlardı, ancak bu liste önümüzdeki aylarda büyüyecektir.

Uzantıları olan bir reklam, uzantısı olmayan bir reklamla aynı maliyete sahip olacağından, reklam uzantıları ücretsizdir: tıklama başına ücretlendirilirsiniz ve bu ek bilgileri sağlamak için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Ancak, işletmeniz hakkında daha fazla bilgi vermenize ve böylece reklamlarınız için sahip olduğunuz alanı önemli ölçüde artırmanıza olanak tanırlar.

Uzantıların görüntülenmesi, ağ ve cihaz türüne bağlıdır. Böylece adres uzantısı Görüntülü Reklam Ağı’nda görünmez ve cep telefonlarında telefon numaraları tıklanabilir hale gelir. Site bağlantılarının kullanımı, kampanyalar için kalite koşullarına tabidir.

Bazı duyurularımızın oldukça ilginç sonuçları var. Dolayısıyla, “teslimat” kelimesini içerdiklerinde daha fazla tıklama görüyoruz ki bu, “çikolata teslimatı” anahtar kelimesinin Google aramalarındaki popülaritesi göz önüne alındığında oldukça mantıklı.

Ayrıca, gelecek kampanyalarımızın duyurularını ürün kategorisine göre hazırlayarak hesap optimizasyonu çalışmalarımıza devam ediyoruz. En iyi performans gösteren metin, gelecekteki bu reklamlar için bize metin yazarlığı konusunda yol gösterir ve eşleşen reklam grupları için daha doğru hedef URL’lerden yararlanırız.

Hesabın performans ivmesinde kalması için düzenli aralıklarla reklam optimizasyonu yapılmalıdır. Bunun için :

• Reklamlarınızın varyasyonlarının performansını inceleyin ve onlardan öğrenmeye çalışın.
• mevcut reklamlarınızı bu bilgilere göre optimize edin;
• ayak uydurmak için reklamlarınızın metinlerini düzenli olarak güncelleyin
halkınıza ve şirketinizin dinamik bir görüntüsünü verin;
• geleneksel bir reklama kıyasla sahip olduğunuz alanı katlayan reklam uzantılarından yararlanın;
• Yeni bir reklam oluştururken veya mevcut bir reklamı düzenlerken, Google’ın içerik ekipleri için reklam inceleme zaman dilimini göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Bugün çok az sektör yıl boyunca sürekli trafik gözlemlediğini iddia edebilir. Reklamcılık söz konusu olduğunda, mevsimsel olayları en iyi şekilde yönetmek ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için önceden tahmin etmek çok önemlidir. AdWords hesabınızda bu yönü yönetmenize yönelik bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Sezon trendlerini belirleyin

Sezonluk bir plan oluşturmak için ilk adım, ürünlerinizle ilgili önemli yıllık eğilimleri belirlemektir. Bunun için Arama Eğilimleri aracı size çok yardımcı oluyor. Ürünleriniz için en temsili anahtar kelimeleri belirleyin ve mümkün olan en geniş zaman aralığına sahip olmak için 2004’ten bu yana trendleri sormaya özen göstererek bunları araçta test edin: düzenli aralıklarla mevsimsel zirvelerin göründüğünü görmelisiniz.

Her zirvenin başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini not edin (bu tarihler yıldan yıla biraz değişebilir). Kendi sezonluk planınızı oluşturmak için temel teşkil edeceklerdir.

Bir ürün için yapılan aramaların gelişimini birçok faktör etkileyebilir: indirim dönemleri, tatiller, siyasi veya ekonomik olaylar, tatiller vb. Arama Eğilimleri aracı size bir zaman grafiği verir, ilgili bilgileri çıkarmak için yorumlamak size kalmıştır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın