Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelime Optimizasyonu

AdSense Reklamlarını Kullanma

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Artık ilk reklam veya kampanya dizimizin sonuçlarını gözlemlemeye başladığımıza göre, (bu sayfada ele aldığımız) anahtar kelimeleri ve reklamları optimize etmeye başlayabiliriz. Anahtar kelimelerin optimizasyonu için iki çalışma alanı sunuyoruz: mevcut olanı optimize edin ve anahtar kelimeler ekleyin.

Mevcut Optimize

İlk anahtar kelime listeleriniz, sunulan araçlar sayesinde gözlemlenen sonuçlar üretti.

Bu sonuçlardan, aşağıdaki eylemleri başlatabilirsiniz:

• En fazla trafiği oluşturan anahtar kelimeleri temiz kampanyalara taşıyın: potansiyel olarak yüksek bir masraf oluşturduklarından, bu ayırma size bu kampanyanın bütçesi ve maks. TBM’si üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Sonuç olarak, yüksek performansa ve dolayısıyla iyi bir kalite düzeyine sahip olması gereken bir kampanyadır ve bu, TBM’nizi optimize etmek için çok daha ilgi çekicidir.

• En kârlı anahtar kelimeleri belirli kampanyalara taşıyın: Anahtar kelimelerin ürettiği dönüşümlerle ilgili verileriniz varsa, kârlı anahtar kelimelerin ayrıştırılması, ürettikleri yatırım getirisine göre maliyetlerin daha iyi yönetilmesini sağlar. Yine, bu, performansı kalite seviyenizi yükseltmenize yardımcı olacak bir kampanyadır.

• Performansı üzerinde çalışılması gereken anahtar kelimeleri belirli kampanyalara taşıyın: hâlâ düşük ancak artan bir tıklama oranı, hâlâ kararsız performans, anahtar kelimeyi daha derinlemesine incelemek için elinizde tutmanızı teşvik etmelidir. Devam ettirmek veya kalıcı olarak silmek için daha spesifik olarak izleyeceğiniz kampanyalarda bu anahtar kelimeleri izole edin.

• Performans göstermeyen anahtar kelimeleri kaldırın: TO’su (TO < %1) veya Kalite Puanı düşük olan anahtar kelimeler, hesabınız için ölü ağırlıktır ve genel Kalite Puanınızı düşürür. Bunları ortadan kaldırmakta tereddüt etmeyin, bu aynı zamanda hesabınızı yönetmenizi de kolaylaştıracaktır.

• Hedeflemeleri kısmen veya tamamen çakışan kampanyalar arasındaki kopyaları kaldırın: birkaç kampanyaya yayılmış çok sayıda anahtar kelimeyi yönetirken ve anahtar kelimeleri birinden diğerine taşırken , bazı anahtar kelimelerin yinelenenler olarak sonuçlanması mümkündür.

Bu fazlalık, kendi reklam gruplarınızı rekabete sokarak hesabınızı cezalandırır. Bunun nedeni, AdWords’ün aynı anda yalnızca bir reklam (bir kampanyadan) göstermesidir. Böylece, bu anahtar kelimenin gösterimini ve potansiyel olarak TO’sunu bölersiniz. Hedeflemeniz kampanyaları birbirini dışlayacak şekilde yapmıyorsa, her anahtar kelimenin yalnızca bir kopyasını tutmanız gerektiğini unutmayın.

Genel olarak bu aşamada yapılan çalışmalar kampanyalarınızın ana hatlarını yeniden belirleyebilir. Ancak, kampanyalarınızın organizasyonunda rol oynayan pazarlama hedeflerinizi aklınızda bulundurmalısınız. Bu adım, ilk dönemde elde edilen sonuçlara göre pazarlama hedeflerinizi iyileştirmenize veya gözden geçirmenize yardımcı olabilir.


Anahtar kelime bulucu
SEO anahtar kelime
Ücretsiz anahtar kelime bulucu
YouTube anahtar kelime
Google anahtar kelime aratma
En çok tıklanan anahtar kelimeler
Google anahtar kelime
Anahtar kelime oluşturucu


Anahtar Kelime Ekleme

Büyük olasılıkla, ister anahtar kelimeleri dahil et ister hariç tut, kampanyalarınıza anahtar kelimeler eklemeniz gerekecektir. Yeni anahtar kelime fırsatlarını belirlemek için bir Arama Sorgusu Performansı raporu oluşturun veya Anahtar Kelimeler sekmesinde bulunan Arama Terimlerini Görüntüle açılır menüsünü kullanın.

Her iki durumda da, reklamlarınıza trafik oluşturan sorguların listesini alırsınız. Buradaki amaç, maksimum anahtar kelime elde etmek değil, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için İnternet kullanıcılarını iyi hedefleyen etkili bir liste elde etmektir.

İkinci çözüm, anahtar kelime listenizde dikkate almak veya hariç tutmak için doğrudan anahtar kelimeler ekleyebileceğiniz bir liste sağlama avantajına sahiptir; bu, ilgili kelime -anahtarı olarak ekle veya Negatif anahtar kelime olarak ekle düğmelerini kullanır.

Bu liste, dikkate alınması gereken iki terim türünü vurgulamalıdır:

• Reklamınızı uygun olmayan bir kitleye çok geniş olarak gösteren terimler: Geniş eşlemeli anahtar kelimelerle çalışıyorsanız, reklamlarınız alakasız bir bağlamda gösterilebilir. Ardından, bu istenmeyen gösterimleri ayıklamak ve istenen hedefe ulaşmak için negatif anahtar kelimeler eklemeniz gerekir. Bu gösterimlerin oluşturduğu düşük TO, bütçenizin bir kısmını boşa harcamanın yanı sıra hesap geçmişinizi ve kalite puanınızı da olumsuz etkiler.

• Anahtar kelime listenize dahil etmediğiniz ancak alakalı ve gösterim oluşturan ilgili terimler: hedefleme doğruluğunuzu artırmak için bunları anahtar kelime listenize ekleyin.

İdeal olarak, yeni anahtar kelimeler eklerseniz, size iki veya üç haftalık bir gözlem aşaması sağlamak için bunlara özel kampanyalar oluşturmaya çalışın.

Anahtar kelimelerin maliyeti ve yatırım getirisi, performanslarını doğru bir şekilde tahmin edemeyen birçok faktöre bağlıdır. Yeni anahtar kelimeleri izole etmek, onlara ayrılan bütçeyi daha iyi kontrol etmenizi sağlar. Performansları onaylandıktan veya reddedildikten sonra, uzun vadeli kampanyalara taşınabilirler veya listeden silinebilirler.

İlk anahtar kelime listemiz, oldukça düşük gösterimlere ve tıklama oranlarına sahip birkaç anahtar kelimeyi ortaya koyuyor: Örneğin, “marron glacé”, tatil sezonuyla ilişkilendirilen çok sezonluk bir anahtar kelime kullanımıdır . Bu nedenle onu genel listeden çıkarıyoruz.

Buna ek olarak, adı içeren anahtar kelimeler çok az trafik oluşturuyor ve bu, hala görünürlük arama aşamasında olduğumuz düşünülürse, şu anda çok da şaşırtıcı değil. Bu nedenle onları, düşük bir TBM benimseyebileceğimiz, yalnızca adın görünürlüğüne adanmış bir kampanyaya kaydırıyoruz.

Ayrıca, ürün kategorisine göre ayrı kampanyalar oluşturma planımız onaylandı ve arama sorguları raporu kullanılarak daha kesin anahtar kelime listeleri ortaya çıkıyor. Anahtar kelimeler için optimizasyon yapmak, genel hesabınızı ve reklam performansınızı iyileştirmek için önemlidir.

Bunun için yapmanız gerekenler:

• performans göstermeyen anahtar kelimeleri ortadan kaldırın;
• Performansı henüz belirlenmemiş olan veya yeni eklediğiniz anahtar kelimeleri inceleyin;
• yüksek performans gösteren anahtar kelimeleri birbirinden bağımsız olarak pilot olarak kullanmak için izole edin;
• hedeflemenizi hassaslaştırmak için alakasız anahtar kelimeleri hariç tutun.

Reklamlarınız, düzenlemeden sonsuza kadar yerinde bırakabileceğiniz statik metinler değildir. Reklam mesajınız, müşterileriniz ve teklifinizle birlikte zaman içinde gelişmeli ve en az anahtar kelimeler kadar alakalı kalabilmek için nasıl uyum sağlayacağını bilmelidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın