Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Hedefleme Seçenekleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Hedefleme Seçenekleri

Hedefleme Seçenekleri

Hedefleme Seçenekleri

Şimdiye kadar tüm kampanyalarımız, yalnızca arama ağını hedeflemek için oluşturuldu. Mevcut tüm hedefleme seçenekleri arasında, kullandığımız tek seçenek bu. Diğerleri için varsayılan ayarları koruduk. Ancak artık hesapla ilgili bazı sonuçlara sahip olduğumuza göre, kampanyalarımızın performansını iyileştirmek için bu seçenekleri incelemek ilginç olabilir.

Hedefleme seçenekleri birkaç türdendir:

• coğrafi;
• dil bilimi;
• cihaz türüne göre;
• geçici.

Görüntülü Reklam Ağı için, daha ayrıntılı olarak ele alacağımız bir demografik hedefleme seçeneğimiz de var. Tüm hedefleme seçenekleri, kampanya oluşturma formunda mevcuttur ve bunları daha sonra bir kampanya için Parametreler sekmesinde de değiştirebilirsiniz (bu sayfayı göstermek için kullanacağız).

Bir kampanyayı doğru bir şekilde hedeflemek, başarısı için önemli bir koşuldur ve aynı zamanda maliyetini de etkiler. Hedefleme seçenekleri, tam olarak sizi arayan İnternet kullanıcılarını bulmanızı ve reklamınızın belirli bir zamanda onların ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar.

Hedefleme seçeneklerini birleştirmek, optimum bir kesinlik düzeyine ulaşmanızı sağlar: şirket gibi bir işletme için, örneğin, akıllı telefonları hedefleyen çok yerel kampanyalarla birlikte (daha geleneksel çevrimiçi satın almalar için) kişisel bilgisayar kullanıcılarını hedef alan ulusal kampanyaları dikkate alabiliriz. son dakika hediyesi olarak çikolata dükkanı arayan mobil kullanıcılara yöneliktir.

Coğrafi Hedefleme

Yer ve dil hedefleme, ayarlar formunun Diller ve yerler başlıklı aynı bölümünde gruplandırılmıştır. Varsayılan olarak, bir kampanyayla ilişkilendirilen coğrafi bölge Ülke’dir: Fransa. Bu değeri değiştirmek için Değiştir bağlantısını tıklayın: geçerli pencerenin üzerine bindirilmiş bir form görünür.

Dört sekme, reklamınızla ilgili coğrafi alanları çok net bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır. Bir coğrafi alanı grup (kıtalar ve alt kıtalar), ülke, bölge veya şehir bazında tanımlayabilirsiniz. 

Ayrıca bölgenizi çeşitli şekillerde özelleştirebilirsiniz:

• Liste veya Özelleştirme > Katlar sekmesinde bölge listeleri (bölgeler, ülkeler listesi) oluşturarak;
• alanı harita üzerinde çizerek (Kişiselleştirme sekmesi > Özelleştirilmiş alan);
• harita üzerinde bir nokta seçerek ve bir eylem yarıçapı tanımlayarak (Kişiselleştirme sekmesi > Harita noktası);
• belirli alanları listenizden çıkarır.

Potansiyel hedef kitlenizi, ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz kişilere göre daraltmak için uygun coğrafi hedeflemeyi ayarlamak önemlidir. Örneğin, yalnızca Fransa’da yayın yapabiliyorsanız tüm Avrupa’yı hedeflemeyin: reklamlarınız Fransa dışında bulunan İnternet kullanıcılarına gösterilecek ve büyük olasılıkla bir dönüşüm gerçekleştiremeden onları tıklayacaklardır.

Ayrıca, çevrimdışı yürütülen (örneğin yeni bir mağazanın açılışı veya yerel bir promosyon için) yerel kampanyalarınızı aktarmak veya kampanyalarınızdaki genel anahtar kelimelerin (açık artırmada genellikle yüksek) etkinliğini test etmek için coğrafi hedeflemeyi kullanmayı düşünün.

Her biri kendi coğrafi hedeflemesine sahip farklı kampanyalar oluşturarak, farklılaştırılmış metin içeren reklamlar oluşturabilirsiniz.

Böylece, her biri belirli bir ülkeyi hedefleyen farklı dillerdeki reklamları yönetmeyi düşünebilirsiniz. Bir coğrafi bölgenin boyutunun bir reklam yayınlama maliyetini doğrudan etkilemediğini unutmayın: yalnızca reklamdan potansiyel olarak etkilenen isteklerin hacmini etkiler.


Facebook Hedef Kitle örnekleri
Facebookta hedef kitle seçici nerede
Meta detaylı hedefleme
Advantage detaylı hedefleme
Reklam yönü nedir
Facebook Hedef Kitle oluşturma
Facebook Hedef Kitle İstatistikleri
Hedef kural etiketi varlık etiketine başvurmalıdır


Dil Hedefleme

Coğrafi hedeflemenin yanı sıra reklamınızın yayınlanacağı internet kullanıcılarının dilini veya dillerini de seçmelisiniz. Anahtar kelimelerinizin ve reklam metninizin dilinin, seçilen dil hedeflemesiyle tutarlı olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde, reklamınız ilgili İnternet kullanıcıları tarafından anlaşılmayacak veya alakalı anahtar kelimelerin eksikliğinden dolayı asla görünmeyecektir.

Hedeflenen dili değiştirmek için formun Diller ve Coğrafyalar bölümünde geçerli dilin yanında görünen Değiştir bağlantısını tıklayın. Böylece resimli 41 dilden oluşan bir liste dağıtırsınız.

Farklı dillerde kampanyalar yürütmek istiyorsanız (bu ilginçtir, örneğin siteniz birkaç dile çevrilmişse), dilin bir kampanyanın tamamı için tanımlandığını unutmayın: bu nedenle hedeflenen her ek dil için yeni bir kampanya oluşturun.

Cihaz türüne göre hedefleme

Cihaz türü hedeflemeyle, reklamlarınızı yalnızca PC veya yalnızca mobil olmak üzere herhangi bir cihaz türünde yapılan aramalar için göstermeyi seçebilirsiniz.

Cep telefonu için Gelişmiş seçenekler, telefonun işletim sistemine (iPhone ve diğer Apple ürünleri, Android, PalmOS) ve telefon operatörüne (Fransa’da: SFR, Orange , Bouygues Telecom) bağlı olarak kullanıcıların büyük bir hassasiyetle hedeflenmesine olanak tanır. Bu operatörlerden biriyle veya telefon türleriyle (oyunlar, zil sesleri vb.) ilgili ürün ve hizmetler sunuyorsanız, bu tür hedefleme ilgi çekicidir.

Cep telefonunun kullanımı genellikle PC kullanımını tamamlayıcı niteliktedir ve çoğu zaman farklı zamanlarda gerçekleşir. Bu nedenle, cihaz türüne göre hedefleme (özellikle zaman hedefleme ile birlikte kullanıldığında), İnternet kullanıcısıyla gün boyunca bir ilişki sürdürmeyi mümkün kılar.

Geçici Hedefleme

Zaman hedefleme seçenekleri, formun Gelişmiş Ayarlar bölümünde mevcuttur. Erişmek için, Planlama: başlangıç ​​tarihi, bitiş tarihi ve reklam yayınlama programı ve diğer tarafta Reklam yayını: reklam rotasyonu, sıklık sınırı olmak üzere iki bağlantıyı açın.

İlk bağlantı, reklam yayınının başlangıç ​​tarihini (varsayılan olarak oluşturulma tarihi), olası bir bitiş tarihini ve ayrıca gün ve saatlere bağlı olarak belirli yayın alanlarını tanımlamanıza olanak tanır.

Standart modda, reklamlarınızın yayınlanmasını istediğiniz zaman aralıklarını seçmeniz yeterlidir (bizim örneğimizde, reklamları öğle tatilinde ve ofisten çıktıktan sonra yayınlamayı seçtik).

Teklif ayarlama modunda, gerekirse günün belirli saatlerinde konumlandırmanızı iyileştirmek için maks. TBM’nizi zaman aralığına bağlı olarak artırabilir veya azaltabilirsiniz. Bütçeniz düşükse, bu seçenek reklamınızın dağıtımı için en uygun zamanları (İnternet kullanıcısının evde olduğu akşam, öğle yemeği molası vb.) hedeflemenizi sağlar.

Bundan en iyi şekilde yararlanmak için ziyaretçilerinizin satın alma ritimlerini incelemelisiniz (Sunulan Analizler bu bağlamda özellikle yararlı olacaktır). Bu durumda, referans saatin, AdWords hesabınızın saat dilimine karşılık gelen saat olduğunu unutmayın.

Uluslararası kampanyalar yönetiyorsanız, ilişkili coğrafi bölgelerdeki saat farkını hesaba katmanız gerekir. Bu nedenle, ilgili her bir coğrafi alandaki yayın zaman aralıklarını optimize etmek için, coğrafi hedeflemeyi kullanarak kampanyalarınızı uygun şekilde bölümlere ayırmanız çok önemlidir.

Reklam rotasyonu seçenekleri, reklamlarınızı günlük bütçeniz bitene kadar olabildiğince sık gösterme veya gün boyunca eşit şekilde yayınlama seçeneği sunar. Bu, yine gün boyunca görünürlük elde etmenizi sağladığı için bütçeniz kısıtlıysa kullanışlı bir seçenektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın