Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kampanya Hazırlama

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kampanya Hazırlama

Kampanya Hazırlama

Kampanya Hazırlama

Özellikle zirvenin beklediğinizden daha erken başladığını fark ederseniz, hazırlıksız yakalanmamak için sezonluk kampanyalarınızı çok önceden hazırlayın:

• Kampanyayı zaman içinde sınırlamak için başlangıç ​​ve bitiş tarihleri ​​belirlenmiş kampanyalar oluşturun. Mevsimsel yoğunlukta bir değişiklik varsa, tarihleri ​​buna göre ayarlayabilirsiniz, ancak kampanya kullanıma hazır olacaktır.
• Bir anahtar kelimenin ortalama TBM’sinin bu dönemlerde keskin bir şekilde artabileceğini göz önünde bulundurarak, bu kampanyalar için yeterli bütçe planlayın. Bu dönemde reklamların kesintisiz olarak sunulmasını sağlamak için reklam bütçenizi ve (ön ödemeyi seçtiyseniz) AdWords hesabınızı finanse edin.
• Reklamlarınızın metinlerini ve anahtar kelime listelerinizi önceden hazırlayın. Bu sayede Google hizmetleri tarafından zamanında onaylanacaktır. Anahtar kelimelerinizin “arka plan” kampanyalarınızla tekrarlanmasına neden olma olasılığı varsa, sezonluk kampanyanızın dağıtımını en üst düzeye çıkarmak için ikincisini askıya alın.

Bazı sektörler bir defaya mahsus olaylardan da etkilenebilir (yeni bir ürünün veya yeni bir versiyonun piyasaya sürülmesi, bir hammaddenin fiyatındaki değişiklik vb.). Bazı durumlarda bu, ilgili sektördeki bir şirket için bir fırsat teşkil edebilir. Bu nedenle, sektörünüzdeki en son haberleri takip etmek ve gerekirse hızlı tepki verebilmek ilginçtir.

Kampanyayı İzleme

Yayın süresi boyunca sezonluk kampanya sürekli izlenmelidir. Optimum TBM ve günlük bütçe değerlerinin ne olacağını tahmin etmek zordur, bu nedenle belirlediğiniz değerlerin reklamlarınızın iyi sunulmasını sağlamak için yeterli olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Uzun vadeli bir kampanyadan daha fazla, kampanyanızın performansını izlemeli ve ayarlamalar gerektiğinde çok duyarlı olmalısınız.

Bir çikolata fabrikası için mevsimsellik zirvelerini gözlemlemek özellikle kolaydır. Bunu birkaç kez gördük, Paskalya ve Noel tatillerine karşılık geliyorlar. Bu iki tarafın oldukça farklı temaları olduğundan, her biri kendi kampanyalarına ve özel anahtar kelime listelerine ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle Paskalya tatili için çikolatalı tavşan, çikolatalı yumurta, Paskalya vb. gibi anahtar kelimeleri dikkate alıyoruz.

2010 için Paskalya zirvesi üç haftayı kapsıyor: hızlı büyüme haftası, zirve haftası (Paskalya Pazarından önceki hafta) ve hızlı düşüş haftası. Gözlemlenen tarihlerle ilgili olarak kampanyayı biraz önceden (örneğin bir hafta) başlatmak akıllıca olabilir.

Bu ilk aşama, reklamların metnini ayarlamamıza ve aynı zamanda önceden alışveriş yapan ileri görüşlü alıcılardan yararlanmamıza olanak tanıyacak. Kampanyamızın alaka düzeyini garanti etmek için, Paskalya Pazarını takip eden hafta içinde, hatta bu Pazar günü durması gerekecek (ancak geç kalanlarla ilgili bazı kalan aramaları yakalamaya çalışabiliriz).

Noel zirvesi zamana biraz daha yayılmıştır (Aralık ayının başında gerçekleşen Saint-Nicolas’ı da hesaba katmalıyız), ancak hazırlık ilkeleri benzer kalmaktadır. Mevsimsellikle ilgili bu sayfa, İnceleme – Kampanyalarımızı optimize etme bölümümüzün ilk bölümünü kapatıyor.


Kampanya yazısı hazırlama
Perakende kampanya örnekleri
Reklam kampanyası örneği
Satış kampanya örnekleri
Online broşür hazırlama ücretsiz
Yaratıcı kampanya fikirleri
Kampanya Örnekleri
Broşür hazırlama


Mevsimsel etkilerden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için şunları yapmalısınız:

• yıl boyunca ürünlerinizle ilgili aramaların gelişimini analiz edin ve başlıca mevsimsel trendleri belirleyin;
• kampanyalarınızı, ilgili bütçeyi, anahtar kelimeleri ve reklamları önceden hazırlayın;
• İşinizi etkileyebilecek tek seferlik olayları da takip edin ve mantıklıysa kampanyalar oluşturun;
• Doğası gereği kısa ömürlü olan ve büyük yanıt verme süresi gerektiren sezonluk kampanyaların performansını günlük olarak kontrol edin.

Reklamlarınızdan performans metrikleri almaya başlar başlamaz, kampanya ayarlarınızı gözden geçirme ve optimize etme aşamasına geçmelisiniz. Bu bölüm ve bir sonraki bölüm, genel kampanya yönetimi sürecinin tam olarak bu iki aşamasına ayrılmıştır.

Bu bölümde, AdWords hesabınızda çeşitli ve etkili araçlara (özet tablolar, hesabınızın ana sayfası, Rapor Merkezi) sahip olduğunuzu gördük. Bu araçlarda elde ettiğiniz verilerden, kampanyalarınızı sürekli iyileştirme döngüsüne girmelisiniz.

Özellikle, şunları aramalısınız:

• kampanyalarınızı İnternet kullanıcılarının aramalarıyla daha kesin ve alakalı hale getirmek için hedefleme seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanın;
• çok az sonuç veren öğeleri silerek, en iyi performans gösteren öğeleri ayırarak ve reklamlarınızın gösteriminin alaka düzeyini artırmak için hariç tutulacak anahtar sözcükler üzerinde çalışarak anahtar kelime listelerinizi optimize etmek;
• İnternet kullanıcılarının gözünde yalnızca en etkili olanı tutmak ve mesajınızı yenilemek için reklamlarınızı optimize edin;
• faaliyetinizin konu olabileceği dönemsel kampanyaları planlamak, hazırlamak ve bütçelemek;
• öngörülemeyen olayları yönetmek ve bunlardan nasıl yararlanılacağını bilmek.

Şirket tarafında bu aşama, ilk kampanyada birçok iyileştirme yapılmasına ve uzun vadeli hedeflenen ikinci bir kampanya dizisinin hayata geçirilmesine olanak sağlamıştır. 

Yakında, bu yeni kampanyalar da bu inceleme ve optimizasyon aşamalarına tabi olacak. Ancak artık kampanyalarımızı ve AdWords hesabımızın öğelerini optimize ettiğimize göre, müşterilerimiz için de endişelenmemiz gerekiyor: kampanyalarımızın etkisini daha kesin bir şekilde nasıl ölçebiliriz? Yeni müşteriler kazanmaya devam etmek için yararlanabileceğimiz başka geliştirme alanları var mı

Mevcut müşterileri geliştirin ve yeni kanalları keşfedin. Bu noktada yine bir performans gözden geçirme bileşenini ve başka bir hedefleme optimizasyonunu ele alıyoruz.

İnceleme söz konusu olduğunda, şu ana kadar ele aldıklarımızdan çok daha spesifik olan iki araca bakacağız:

• Analytics, AdWords hesabınızla ilişkilendirebileceğiniz, web trafiğini analiz etmeye ayrılmış Google aracı;
• AdWords hesabınızın bir parçası olarak size sunulan ve AdWords reklamlarınızın web sitenizde oluşturduğu dönüşümleri bu dönüşümlerden bağımsız olarak takip etmenizi sağlayan dönüşüm izleme aracı.
Bölümün ikinci bölümünde, yeni medyayı kullanan ve hedef kitlemizi genişletmeyi amaçlayan üç yeni yayma yöntemine bakacağız:
• kendi görüntüleme ve teklif seçeneklerini sunan, eski adı İçerik Ağı olan Görüntülü Reklam Ağı;
• Reklamlarınızın Google Haritalar’da gerçekleştirilen bir yerel aramada görünmesini sağlayan Google Rehber (eski adıyla Yerelleştirilmiş Reklamlar);
• Mobil cihazlarda AdWords.

Bu araçlar, reklamverenlere yeni fırsatlar sunmak için sürekli olarak gelişmektedir ve birlikte ele alındıklarında size çok geniş bir kitle kapsamı sunarlar. Bu nedenle, yeni medyadan yararlanmak, her şeyden önce, bu geniş kitlede sizi arayan kullanıcıları hedeflemeye devam etmek için anahtar kelimeleri optimize etme veya konum seçme gibi büyük bir işle el ele gider.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın