Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Dönüşümleri İzlemek

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Dönüşümleri İzlemek

AdWords Detayları

Dönüşümleri İzlemek

Birçok reklamveren, AdWords’ü açıklanan adımlarda hatta daha önce durarak kullanır. Bu kitap boyunca tekrarladık ve amacımıza ulaştık, belirlenen hedeflere ulaşmak için kampanyaların her birinin sonuçlarını izlemek ve bunları sürekli olarak uyarlamak önemlidir.

Ancak bu aşamada, reklamlarımızın performansını değerlendirmek için yalnızca TO’ya bir kriterimiz var. Görüntülenen reklamlarımızın performansı hakkında bize bilgi verirken, kullanıcı sitemize geldiğinde yolculuğu hakkında hiçbir fikrimiz yok ve reklamımızın bir satış mı, sitede bir kayıt mı, bir satış mı yarattığını bilemeyiz. Fiyat teklifi isteği veya dönüşüm olarak kabul edebileceğimiz herhangi bir şey söz konusu olabilir.

Google, Adwords kampanyalarını ve daha geniş anlamda İnternet kullanıcılarının davranışlarını analiz etmek ve izlemek için güçlü araçlar geliştirmiştir. Bunlar, özellikle AdWords reklam kampanyalarının yatırım getirisini ölçmede yararlıdır.

İnternet kullanıcılarının yolculuğu hakkında daha detaylı bilgi edinmenizi ve her şeyden önce devreye alınan kampanyaların yatırım geri dönüşlerini ölçmenizi ve analiz etmenizi sağlayacak iki aracı burada tanıtacağız. Bu iki araç, Analytics ve AdWords Dönüşüm İzleyici’dir.

Analytics’in iki avantajı vardır: arayüzü eğlenceli ve kullanımı kolaydır ve sitenize yapılan ziyaretlerle ilgili istatistikleri doğrudan AdWords arayüzünüzde elde etmek için Analytics hesabınızı (görünüşe göre ayrı olan) AdWords hesabınıza bağlayabilirsiniz. Son derece güçlü bir araçtır ve size çok ayrıntılı bilgiler sağlar.

Dönüşüm izleme, bir AdWords kampanyasının parçası olarak kullanılmak üzere daha özel olarak tasarlanmıştır ve bu nedenle reklam gruplarınızın performansı hakkında ayrıntılı istatistikler sunarak, reklam grubu kampanyanızı daha etkili bir şekilde optimize etmenize olanak tanır.

Bir önceki bölümde cevabını öğrendiğimiz “Hangi anahtar kelimeler tıklama sağlar?” sorusunun ötesinde, artık kendinize “Hangi anahtar kelimeler dönüşüm sağlıyor?” diye sorabilirsiniz. ve yatırım getirinizi hesaplayın.

Bu araçlar sayesinde kampanyanızın yatırım getirisi hakkında daha iyi fikir sahibi olacak ve hedeflerinize göre daha ince bir şekilde optimize edebileceksiniz.

Analytics ile Ayrıntılı İstatistikler 

Analytics, belirli bir web sitesinin trafiğini (ziyaretçilerin nereden geldiği, siteye nasıl geldikleri) ve İnternet kullanıcılarının davranışlarını analiz etmek için Google tarafından sunulan, bağımsız olarak kullanılabilen veya bir AdWords hesabıyla ilişkilendirilebilen ücretsiz bir hizmettir.  

Bunu AdWords ile kullanmak için, AdWords hesabınızla aynı giriş bilgisine sahip bir Analytics hesabı oluşturmanız ve kayıt işlemi sırasında iki hesabı bağlamanız yeterlidir. Burada, bir hesap oluşturma sürecinin yanı sıra bir Analytics hesabının işletilmesiyle ilgili bazı unsurları ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Bu kitabın kapsamı dışında olacağı için bu aracın ayrıntılarına giremiyoruz, ancak bunun zaten özel ve yüksek kaliteli kitapların konusu olduğunu unutmayın (bölümün sonunda önerilen referansa bakın). Yine de bu sayfa size Analytics hesabınızı kullanmayla ilgili temel bilgileri vermelidir.

Bir Analytics Hesabı Oluşturma

Analytics’i kullanmak için aşağıdaki gibi özel bir hesap oluşturmanız gerekir. Bir sonraki ekranda, AdWords için kullandığınız Google hesabıyla ilişkili giriş kimliğini ve şifreyi girin. Daha sonra kayıt işlemine başlamak için sayfaya yönlendirilirsiniz: prosedürü başlatmak için Kayıt düğmesine tıklayın.

Sonraki sayfadaki forma web sitenizin URL’sini girin, ilişkili hesaba bir ad verin (varsayılan olarak, form web sitesinin URL’sini kullanır: aynı Analytics hesabında birkaç site yönetiyorsanız, hangi sitenin hangi profile karşılık geldiği daha kolay). Ülkenin sitenizin konumuyla eşleştiğini doğrulayın, ardından Devam >>’ı tıklayın.

Aşağıdaki forma soyadınızı, adınızı ve ülkenizi giriniz. Bir sonraki ekranda ilgili kutucuğu işaretleyerek kullanıcı sözleşmesini okuyup kabul edin ve ardından Create an account butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçin. Ardından, siteniz için izlemeyi ayarlamanıza izin veren sürecin son sayfasına yönlendirilirsiniz.

Varsayılan olarak, bu izleme, genel bilgilerde sağlanan etki alanı içindir. “AdWords kampanyalarımı izlemek istiyorum” kutusunu işaretlemeyi unutmayın: bu, şu şekilde ek bir adım görüntüler: AdWords kampanyalarınızı ilişkilendirin.

Sayfanın 2 numaralı bölümünde sağlanan kodu dikkatli bir şekilde kopyalayın veya daha fazla güvenlik için, öğeyi dağıttığınızda görünen talimatları e-posta ile gönderin İsteğe bağlı: Bu talimatları e-posta ile gönderin.


Google Ads Dönüşüm Kurma
Dönüşüm izleme kodunu nereye eklemek uygun olur
Google Ads Dönüşüm Nedir
Tag Manager
Google Ads Dönüşüm kodu ekleme
Daha önce kaydedilmiş dönüşüm yok
Google Tag Manager


Toplanan Verileri Kullanma

Analytics, web sitenizin trafiği hakkında kapsamlı istatistikler oluşturmanıza ve bunları ayrıntılı özel raporlar halinde düzenlemenize olanak tanır.

Örneğin, aynı reklamın farklı sürümleri (en iyi performans gösterenlerin belirlenmesini mümkün kılar), anahtar kelimelerinizin performansı (en iyi performansa sahip olanları belirlemek için), ziyaretçilerinizin coğrafi kökeni ile ilgili raporlar oluşturabilirsiniz.  Performans, ziyaret sayısı, ziyaret sırasında bakılan sayfa sayısı, sitede geçirilen süre gibi çeşitli veriler şeklinde ifade edilir.

Bir hesabın istatistiklerine erişmek için, Analytics hesabı ana sayfasında hesabın Raporu Görüntüle bağlantısını tıklayın. Daha sonra resimli kontrol paneline erişirsiniz.

Toplanan verilerden en iyi şekilde yararlanmak için bazı yararlı ipuçları:

• Filtre Yöneticisini kullanarak, istatistiklerinizden (kendiniz, web yöneticiniz vb.) alakasız trafiği ortadan kaldırmak için filtreler oluşturun: IP adresine göre filtreleyin ve istatistiklerin hariç tutulacağı bilgisayarlara karşılık gelen tüm IP adreslerini girin.

• Hedefleri ve dönüşüm hunilerini tanımlayın, yani başlangıç ​​durumundan son duruma giden bir dizi sayfa (tipik olarak, bir e-ticaret sitesindeki sipariş adımları oldukça büyük bir dönüşüm hunisi oluşturur). doğal): bu öğeler, bir İnternet kullanıcısının sitenizdeki seyrini daha ayrıntılı olarak takip edin ve yatırım getirinizi daha iyi tahmin edin.

• Sitenizde ölçülen istatistikleri analiz edin, özellikle: ziyaret sayısı, sayfa görüntüleme ve ziyaret başına sayfa (ziyaret başına sayfa sayısı ne kadar yüksekse, kullanıcının sitenize olan ilgisini o kadar fazla yansıtır); sitenizde geçirilen ortalama süre (yine, ne kadar yüksekse, İnternet kullanıcısının sitenize olan ilgisini o kadar fazla yansıtır); hemen çıkma oranı (görüntülenen ilk sayfanın ötesine geçmeyen İnternet kullanıcılarının oranı); yeni ziyaretçilerin yüzdesi (İnternet kullanıcıları sitenize geri dönüyor mu ve eğer öyleyse, hangi oranda?).

• Son olarak, yalnızca AdWords hesabınızın istatistiklerinden çok daha ayrıntılı istatistikler sağlayan AdWords/Analytics çapraz verilerine bakın. Analytics hesabı raporundan, Trafik Kaynakları > AdWords sekmesinden erişebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın