Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklamda Rakip Analizi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklamda Rakip Analizi

PPC Reklamları

Reklamda Rakip Analizi

Rakiplerinizin anahtar kelime tekliflerini gözetleyerek kârlılığı tahmin etme

Çoğu akıllı işletme, başabaş noktasına ulaşana kadar müşteri edinmeye para harcar. Bir Google kullanıcısının Web sayfanızı her ziyaret ettiğinde 35 sent kazandığınızı (her bir ziyaretçi için değil, ortalama olarak) ve gelecekte bu müşteriye ek ürün ve hizmetler satma olanağına sahip olduğunuzu biliyorsanız, ‘ d muhtemelen Google kullanıcısını ziyaret etmek için 35 sent ödemeye razı olacaktır. Yani, değerli bir ticari varlık, yani ilişki kurabileceğiniz bir müşteri kazanmak için ilk satışta kar etmeye hazırsınız.

Müşterilerin onu kullanarak tasarruf edeceğini veya para kazanacağını vaat eden bir ürün satıyorsanız, genellikle ürünün finansal ödül vaat etmediği duruma göre daha fazla ücret alabilirsiniz. Parayı mutluluğa çevirmek zordur. Ürünün fiyatını (örneğin benimle 750 dolarlık bir AdWords telefon görüşmesi) AdWords kampanyalarınızda tasarruf edeceğiniz binlerce dolar ile karşılaştırmak kolaydır. Pazarlama danışmanlarının yaşam koçlarından daha fazlasını kazanmasının nedeni budur. Pazarlarınızı keşfederken bu ayrımı aklınızda bulundurun.

Ortalama teklif bir kuruşun altındaysa, çok az kişinin yüksek fiyatlı veya yüksek marjlı ürün veya hizmetleri nasıl satacağını çözdüğünü varsayabilirsiniz. Örneğin, her ay yaklaşık 75.000 kişi ev ilaçları arıyor, ancak ortalama teklif yaklaşık 10 sent.

Evde çare arayanlar, kendin yap meraklılarıdır, pahalı çözüm için yap çözümlerinden ziyade ucuz ve dahice ipuçları ararlar. Bu karşılaştırma, piyasalar arasında önemli bir ayrıma işaret ediyor: on sente dolar satın alma piyasasına karşı diğer her şey.

Bazı pazarlarda, teklif fiyatlarının bir ziyaretçinin değeriyle çok az ilgisi vardır. Büyük şirketler (AdWords kampanyalarından sorumlu kişinin ödeme yapmak için kişisel bir kredi kartı kullanmadığı herhangi bir kuruluş olarak tanımladığım) yüksek teklif verme eğilimindedir.

Bazı işletmeler ziyaretçilerden para kazanma konusunda o kadar iyidir ki, bir müşteri kazanmak için para kaybetmeyi göze alabilirler. Ancak genel olarak, bir anahtar kelime için ortalama teklif fiyatı, bir tıklamanın rakipleriniz için ortalama olarak ne kadar değerli olduğu konusunda size iyi bir fikir verir.

Google, teklif fiyatlarını herkese açık olarak paylaşmaz, ancak AdWords kontrol panelinizdeki Anahtar Kelime Aracını veya Trafik Tahmincisi aracını kullanarak bu fiyatları tahmin edebilirsiniz. Her iki araç da, gerçek teklif fiyatlarınızı tahmin etme becerileri açısından değişkendir, ancak bunları çok başlangıç aşamasındaki “Bu benim zamanıma değer mi?” bir şekilde, kesin doğruluk konusunda endişelenmenize gerek yok.

Harcanan Toplam Reklam Miktarını Hesaplayarak Tüm Pazarı Büyütmek

Küçük bir anahtar kelime araştırması yaparak ve sonuçlarınızı indirebileceğiniz MPG hesaplayıcıya girerek Toplam Pazar Sağlığını (TMH) değerlendirebilirsiniz, ben harika bir kısaltma oluşturucu muyum (FAB) ya da neyim? toplam teklif sayısını, ağırlıklı ortalama teklif fiyatlarıyla birleştirerek pazarınızın Bu size, PPC reklamverenleri tarafından piyasada ne kadar para harcandığına dair kabaca bir tahmin verir.

İşlem, pazar başına on dakikadan az sürüyor (bunu o kadar sık yaptım ki, beş dakikadan kısa sürede yapabiliyorum) ve olduğundan daha karmaşık görünüyor. Daha önce hiç elektronik tablo programı kullanmadıysanız, ilk seferde size yardımcı olması için hazır bir Excel jokey arkadaşınız olmasını isteyebilirsiniz.


Reklam analizi ödevi
TV reklam analizleri
Coca Cola reklam Analizi
Reklam Analizi örnekleri
Haribo reklam Analizi
Reklam Analizi Nasıl Yapılır
Reklam analizi PDF
Göstergebilim reklam örnekleri


Tüm yapmanız gerekenler:

1. DMPG Hesaplayıcıyı indirin.
Microsoft Excel’e veya mevcut ücretsiz hesap tablosu Calc’a ihtiyacınız olacak.
2. MPG’yi indirip açtıktan sonra, ücretsiz Anahtar Kelime Aracını kullanarak aradığınız anahtar kelimeyi girin.
3. MPG’nin MSV sütununa ilk 100 anahtar kelimeyi içeren e-tablodaki toplam aylık arama hacmini girin.
4. http://google.com/adwords adresinden hesabınızda oturum açın.
5. Araçlar bağlantısına tıklayın ve Optimize Et’ten Trafik Tahmincisi’ni seçin.
Reklamlarınız bölümü.
6. Anahtar kelime elektronik tablosundan, anahtar kelimeleri içeren tüm sütunu seçin ve kopyalayın.
Arama hacmi rakamlarını dahil etmeyin, sadece anahtar kelimelerin kendisini ekleyin.
7. Bu anahtar kelimeleri Trafik Tahmincisi’nin üst kısmındaki kutuya yapıştırın.
8. Maks. TBM ve Günlük Bütçe’yi boş bırakın, hedeflediğiniz pazara göre dil ve yer hedeflemeyi seçin ve Devam’a tıklayın.
9. Arama Hacmi sütun başlığına tıklayarak sonuçları Arama Hacmine göre sıralayın. En çok aranan anahtar kelimeler için Ortalama TBM’ye bakın. Bu, Google’ın reklamınızı 1-3. konumlarda gösterme maliyetine ilişkin tahminidir.
10. Ortalama TBM’yi ikiye bölün ve bu sayıyı Maksimum TBM alanına girin.

MPG, bu geniş anahtar sözcük tarafından tanımlanan pazar için TMH’yi hesaplar. TMH, 0 ile 5.000 arasında bir sayıdır (bazı pazarlar 5.000’in üzerine çıkabilir, ancak bu nadirdir). Bu alıştırmayı farklı pazarlarda ve özellikle ana anahtar kelimelerinizin farklı varyasyonlarında deneyin. Hangisi daha kârlı görünüyor: araba sigortası mı yoksa otomobil sigortası mı? Sırt ağrısı mı yoksa sırt ağrısı mı? Arıcı mı yoksa arıcı mı?

Ne tür bir TMH arıyorsunuz? Bunu ne kadar uzun süre yaparsanız, kendinizi o kadar iyi hissedeceksiniz, ancak şimdilik Glenn’in pratik kuralını uygulayabilirsiniz: AdWords’e yeni başlayanlar, TMH’leri 100 ile 200 arasında olan niş pazarlara girmelidir.

200’de, piyasalar daha rekabetçi hale gelir ve 100’ün altında, etrafta dolaşacak kadar para yoktur. Bu kuralın bir istisnası on sentlik dolar piyasasıdır. İnsanların para kazanmasına veya biriktirmesine yardımcı oluyorsanız, muhtemelen 50 ile 200 arasında bir TMH ile başarılı olabilirsiniz.

Google’ın Trafik Tahmincisi aracı başlangıçta çok yüksek TBM’ler öngörürse korkmayın; bu rakamlar, muhtemelen istemediğiniz en üst konumlar için teklif fiyatlarıdır ve Google’ın bunu yapmayan reklamverenlere uyguladığını yansıtır. Burada öğrendiğiniz stratejileri takip etmeyin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın