Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Piyasa Karlılığını Değerlendirme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Piyasa Karlılığını Değerlendirme

Kampanya Hazırlama

Piyasa Karlılığını Değerlendirme

Bazı felsefeler önem arz eder ama bir müşteri edinme stratejisi olarak önermiyorum. Eğer inşa edersen, kimsenin parasını ödeyecek kadar onu isteyip istemeyeceğini anlamak için zaman ayırmadığın sürece muhtemelen bir garaj dolusu olacaksın.

Bir konferansta “Olimpik bir dalgıç olsaydınız, sahip olabileceğiniz en önemli beceri ne olurdu?” diye sorulmuştu. Cevaplar, üçlü bir gainer tutma yeteneği, güçlü çekirdek hizalaması, güçlü bacaklar vb. Çeşitliydi, ancak Ken her denemede başını hayır anlamında sallamaya devam etti. Sonunda, gerçekten canımız sıkıldığında şu cevabını paylaştı: “Dalıştan önce havuzda yeterli su olup olmadığını anlama yeteneği.”

Başka bir deyişle, bir iş veya ürün yaratmak için (veya alıcıları çekmek için süslü pazarlama hileleri öğrenmek için) büyük miktarda zaman ve para ayırmadan önce bir pazar olup olmadığını öğrenin. Perry Marshall’ın işaret ettiği gibi, amatör pazarlamacılar bir ürün yaratır ve sonra onu satacak insanlar ararlar, oysa profesyonel pazarlamacılar müşteri bulur ve sonra onlara satacak bir şey ararlar.

İster çevrimiçi yeni bir girişim başlatıyor olun, ister AdWords aracılığıyla çevrimiçi olarak genişletmek istediğiniz mevcut bir işletmeniz olsun, reklam yazmak, Web siteleri oluşturmak, ürün satın almak, fabrikalar kurmak, çalışanları işe almak için zaman harcamayın. veya havuza bakıp saatte 60 mil hızla beton zemine çarpmadan dalabileceğinize karar verene kadar antetli kağıt basmak anlamına gelebilir.

Örneğin, belirli pazarlar yeni başlayanlar için değil, ileri düzey pazarlamacılar için karlı olabilir. Bazı pazarlar bir düzine anahtar kelimeyle iyi sonuçlar verirken, diğerleri on binlerce anahtar kelime gerektirir. Hiçbir araç kendi kararınızın yerini alamaz.


Karlılık oranları Nedir
Karlılık oranları nelerdir
Karlılık oranları formülleri
Aktif kârlılık oranı
Faaliyet Kârlılığı oranı
İşletmelerde karlılık göstergesi olarak kullanılır
Net kar marjı yorumlama
Karlılık oranları yorumlama


Aramaları Gözetleyerek Pazar Boyutunu Belirleme

İnsanların geçen ay işletmenizle ilgili anahtar kelimeleri kaç kez aradığını bilmek ister misiniz? En popüler anahtar kelimeler hangileriydi? Ve bunu yaklaşık 20 saniyede yapabileceğinizi varsayalım, AdWords kampanyalarınızı oluşturmadan önce zaman ayırmaya istekli misiniz?

AdWords’ü iş edinme stratejinizin önemli bir parçası haline getirmeyi planlıyorsanız, arama sayısı kritik bir sayıdır. Kimse Tek Tekerlekli Bisikletleri listelemek için aramıyorsa Sarı Sayfaları Düşünün, Sarı Sayfalara güvenen bir tek tekerlekli bisiklet mağazası kirayı ödemekte sorun yaşayacaktır. Elbette, aranmayan pek çok öğe ve hizmet satılır.

Örneğin, pek çok insan rehberli meditasyonlar içeren CD’ler satın alır. Ancak çok az kişi onları aradı (günde yaklaşık dört), bu nedenle, reklamınız ve Web siteniz çok iyiyse, makul bir şekilde AdWords trafiğinden her bir ila iki ayda bir satış bekleyebilirsiniz.

Ve bu küçük trafik damlasıyla, alternatif reklamları ve açılış sayfalarını test etmeniz, bir sonraki buzul çağı civarında kesin sonuçlar sağlayacaktır. Pazarınızdaki arama terimlerinin popülerliğini keşfetmek için Google’ın Anahtar Kelime Aracını kullanın.

Anahtar Kelime Aracı kısayoluna gittiğinizde yapmanız gereken tek şey:

1. Varsayılan seçeneklerin yanındaki Düzenle bağlantısını tıklayarak Google’a hangi dili ve coğrafi konumu merak ettiğinizi söyleyin.
2. Tanımlayıcı Sözcükler veya İfadeler radyo düğmesinin seçili olduğundan emin olun.
3. Ana anahtar kelimenizi arama kutusuna yazın.
4. Eş Anlamlıları Kullan seçeneğinin seçimini kaldırın.
Anahtar kelime imparatorluğunuzu oluştururken eşanlamlıları dahil etmek isteyeceksiniz, ancak şu anda ana anahtar kelime ailesine odaklanın.
5. İnsan olduğunuzu kanıtlamak için dalgalı karakterleri aşağıdaki kutuya yazın.
6. Anahtar Kelime Fikirleri Al düğmesini tıklayın.

Google, gösterildiği gibi, yazdığınız kelimeleri içeren en iyi anahtar kelimelerin bir listesini verir. Son sütun olan Eşleme Türü’nde, açılır listeden Tam’ı seçin. Bir önceki tam ay boyunca ve ortalama olarak, her bir anahtar kelime öbeğinin Google’da kaç kez arandığını görürsünüz. En büyükten en küçüğe doğru ortalama aylık arama hacmine göre sıralamak için Yaklaşık Ortalama Arama Hacmi başlığını tıklayın.

Listenin sonuna kadar aşağı kaydırın (ancak Dikkate Alınacak Ek Anahtar Kelimelerden önce) ve metni, .csv (Excel için) veya .csv bağlantısını tıklayarak tüm anahtar kelimeleri indirin. (Bilgisayarınızda Excel varsa, Excel seçeneğini belirleyin.) Dosyayı doğrudan açmanıza veya sabit sürücünüze kaydetmenize olanak tanıyan bir indirme penceresi görünür.

E-tabloyu açtığınızda, bir anahtar kelime sütunu ve üç ek sütun görürsünüz: Reklamveren Rekabeti, Yaklaşık Arama Hacmi: Aralık (veya geçen ay ne olursa olsun) ve Yaklaşık Ortalama Arama Hacmi.

Son sütun, şu anda en çok ilgilendiğiniz sütundur. Daha sonraki aramalar için, anahtar kelime listesinin yukarısındaki Sütunları Seç açılır listesinden bu sütunları seçerek ortalama tıklama başına maliyet ve tahmini reklam konumu verilerini dahil edeceksiniz.

Anahtar kelimeleri hızlıca tarayın ve pazarınızla ilgili olmayan tüm satırları silin. Örneğin, tavşan sahiplerine kitap ve malzeme satıyorsanız, Kadife Tavşan ve Roger Rabbit’i Kim Çerçeveledi gibi alakasız terimleri listeden çıkarın.

Birkaç şeye dikkat ederek kalan anahtar kelimeleri inceleyin:

✓ Hangi anahtar kelimeler diğerlerinden daha popüler (listede daha yüksekte)?
✓ Çoğunlukla sonuçlanan yalnızca birkaç anahtar kelime var mı?
aramalar?
✓ Bazı anahtar kelimeler ana pazardaki alt pazarları temsil ediyor mu (örneğin, hobi amaçlı tavşanlara karşı ticari amaçlı tavşanlar – evcil hayvan veya et)?

İnsanların bir önceki ay 74.000 kez sırt ağrısı için arama yaptığını gösteriyor. En ilgili terimler arasında bel ağrısı (49.500), bel ağrısı (14.800) ve sırt ağrısının giderilmesi (9.900) yer alır.

Bu bilgi yararlıdır – sadece şimdi, pazara girmenin potansiyel risklerini ve ödüllerini değerlendirirken değil, daha sonra, anahtar kelimeleri seçtiğinizde ve satış metni yazarken. Örneğin, bel ağrısı için arama yapanların sayısı bel ağrısına göre üç kattan fazla.

Sırt ağrısından kurtulma sözü veren bir Google reklamının başlığını yazıyorsanız, bu bilgi sizi pazarınızın dilini yansıtan bir terim olarak bel ağrısını seçmenize yönlendirecektir. Bu bilgileri ayrıca Web sitenizde ve broşürler, basılı reklamlar, kartvizitler vb. gibi çevrimdışı pazarlama materyallerinde kopya oluşturmak için kullanırsınız.

Excel’de Yaklaşık Ortalama Arama Sütunundaki son girişin altındaki hücreyi seçip Standart araç çubuğundaki Otomatik Toplam düğmesine (∑) basarak hesaplayabileceğiniz bu anahtar sözcükler için yapılan toplam arama sayısı, bunun bir anahtar kelime olup olmadığının iyi bir göstergesidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın