Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelimeler Sekmesi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelimeler Sekmesi

Mobil Reklam Oluşturma

Anahtar Kelimeler Sekmesi

Anahtar kelimeler sekmesi, tek bir reklam grubuna girdiğinizde gördüğünüz ilk şeydir. Size bir bakışta birkaç şey gösterir:

✓ Bu grupta kaç reklamın rekabet ettiğini görmek için sol üstteki reklamın yukarısına bakın. İlk başta, 1’in 1’ini görürsünüz. Başka bir reklam oluşturmak isteyeceğim — en etkili olanı bulmak için neredeyse her zaman birden çok reklamı aynı anda yayınlamak istersiniz.

✓ Sağ üstteki yeşil başlık çubuğunun hemen altındaki tarih aralığını kontrol edin. Geçerli tarih aralığının sağındaki aşağı oku tıklayarak değiştirebilirsiniz.

✓ Anahtar kelimelerinizin her birinin ne durumda olduğunu kontrol edin. Kampanya ve reklam grubu düzeylerinde gördüğünüz sütunlara ek olarak, artık her bir anahtar kelimenin Kalite Puanını da görüyorsunuz. Dönüşüm izlemeyi kurduktan sonra, birkaç dönüşüm istatistikleri sütunu da görebilirsiniz (dönüşüm, “ziyaretçi Web sitemde iyi bir şey yaptı” anlamına gelen süslü bir pazarlama sözcüğüdür). İçinde bu ekranın gücünü keşfediyor ve onu bir profesyonel gibi kullanmayı öğreniyorsun.

Ağlar

Anahtar Sözcükler sekmesinin sağında Ağlar sekmesi bulunur. Reklamlarınızı nerede göstereceğinizi belirlemek üzere içerik ağı kampanyalarını görüntülemek ve yönetmek için tıklayın.

Reklamlar

Anahtar Kelimeler sekmesinin solunda Reklamlar sekmesi bulunur. Reklamınızı görüntülemek için tıklayın. Bu reklamın nasıl performans gösterdiğini ve hangi ağlarda gösterildiğini de görürsünüz. (Mağazada neler olup bittiğine dair bir fikir vermek için, aynı anda yayınlanan iki reklamdan oluşan bir reklam grubu gösterir.)

Açılış sayfanıza gitmek için reklam başlığını tıklayın. Sağdaki Düzenle simgesini (kalem gibi görünür) görmek için fareyi reklamın üzerine getirin. Reklamı değiştirmek için kalemi tıklayın. Sol tarafındaki onay kutusunu işaretleyerek ve Durumu Değiştir düğmesine (reklamın hemen üzerinde) tıklayarak ve ardından açılır listeden Sil’i seçerek reklamı silin.

Varsayılan olarak Google, reklamın dördüncü satırında yalnızca .com veya .org veya .whatever olan kök URL’nizi görüntüler. Ziyaretçileri Web sitenize çekmek için görünen URL’nizi kullanın. Örneğin, kırmızı zımba teli satıyorsanız ve kırmızı zımba anahtar kelimesinde reklam yapıyorsanız, aşağıdaki ikinci URL potansiyel müşteriler için daha da çekici olacaktır.

Sayfanın alt kısmına yakın dördüncü metin kutusunun (Web sitenizin adının yeşil olduğu) yanındaki Düzenle bağlantısını tıklayarak URL’yi değiştirin. Görünen URL’nizin (reklamınızda gösterilen), açılış URL’nizle (ziyaretçilerinizin tıkladıktan sonra gittiği sayfa) aynı olması gerekmez.


SEO anahtar kelime
En çok tıklanan anahtar kelimeler
Anahtar kelime örnekleri
Anahtar kelime bulucu Google
Google anahtar kelime
Anahtar kelime Bulucu
Anahtar kelime oluşturucu
Anahtar kelime planlayıcı ücretsiz


İkinci Bir Reklam Oluşturmak

Siz duymaktan bıkana kadar tekrar edeceğim; İnternet pazarlamasında başarının anahtarı, devam eden bölünmüş testtir. Bölünmüş test, iki varyasyon (bu durumda, reklamınızın) oluşturmak, trafiğinizin yarısını her birine göndermek ve hangisinin daha iyi yanıt ürettiğini görmektir. Sadece bu da değil, İnternet pazarlamasında başarının anahtarı devam eden bölünmüş  bir testtir.

AdWords, aşağıdaki adımları uygulayarak size birinci reklamın yanında yayınlanacak ikinci bir reklam oluşturma olanağı sağlar:

1. Reklam Grubu sayfasında, Yeni Reklam düğmesini (Durumu Değiştir düğmesinin solunda) tıklayın ve açılır listeden Metin Reklam’ı seçin.
2. Yeni bir reklam oluşturun ve ardından yeni reklamınızın sol alt kısmındaki Reklamı Kaydet düğmesini tıklayın.

Reklam grubunuzdaki ikinci bir reklamı da hemen fark edersiniz. Artık tıklamaları sayarak iki reklamınız arasındaki farkı izleyebilirsiniz. Reklamlardan biri muhtemelen diğer reklamdan daha fazla tıklama alacaktır. Reklamlarınız bir istatistikçiyi mutlu edecek kadar tıklama aldığında, “kaybeden” reklamı başka bir rakiple de değiştirebilirsiniz.

İçerik Ağı

Anahtar kelime listenizin altında üç satır vardır: Toplam – Arama, Toplam – İçerik ve Toplam Tüm Reklam Grupları. Bu satırlar, sonuçlarınızı trafik kaynağına göre ayırır Arama, Google arama motoruna bir anahtar kelime giren ziyaretçileri ifade eder; İçerik, reklamınızı bazı Web sayfalarında gördükten sonra tıklayan ziyaretçileri da içerir.

İçerik ağının sadece merak için bir süre çalışmasına izin verebilirsiniz, ancak en iyi uygulama şimdilik onu kapatmaktır. Nedeni şu: Anahtar kelime aramalarından çok daha fazla içerik araması alabilirsiniz, bu da izlemenizi bunaltabilir. Anahtar kelime aramaları, belirli kelimelere bağlı olduklarından, sizin bilmediğiniz bir grup Web sitesindeki gösterim ve tıklamalardan çok daha iyi pazar verileri de sağlar.

Aşağıdaki adımları uygulayarak içerik ağını kapatın:

1. Ayarlar sekmesine ve ardından Kampanya Ayarlarını Değiştir bağlantısına tıklayın.
2. Ağlar, Cihazlar ve Uzantılar bölümünde, ağlar ve cihazlar listesinin sağındaki Düzenle bağlantısını tıklayın.
3. Seçmeme İzin Ver’in yanındaki radyo düğmesini tıklayın ve ardından İçerik Ağı’nın yanındaki onay kutusunu kaldırın.
4. Google’ın açılır uyarısını yok sayın, Tamam’ı ve ardından Kaydet düğmesini tıklayın.

Anahtar kelimelere dayalı kampanyalarınız uğuldadığında, raporlamanızı bulandırmayacak içerik ağı kampanyalarını nasıl kuracağınızı öğrenmek için bahsettiğimiz adımları takip etmeniz yeterlidir. Dikkat etmeniz gereken noktaları, özellikle yapmanız gerekenleri, yapmaktan kaçınmanız gerekenleri sizlere ileteceğiz.

Çevrimiçi Pazarınızı Keşfetmek

İnternet, nihai casus aracıdır (ahem), yani pazar araştırması fırsatı. Nereye bakacağınızı biliyorsanız (ve bu bölümün sonunda bunu yapacaksınız), tam olarak kaç kişinin ürününüzü aradığını, bunun için ne kadar ödemeye hazır olduklarını ve rakiplerinizin ne kadar paraya sahip olduğunu da belirleyebilirsiniz.

Ayrıca rakiplerinizin reklamlarını, Web sitelerini, e-postalarını, promosyonlarını, fiyatlandırmalarını, müşteri hizmetlerini nasıl pazarladıklarını görebilir ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığı hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. İnternette hepimiz çıplak pazarlama yapıyoruz. Bu noktada, potansiyel müşteriler ve rakipler arasında nasıl gözlemci olunacağını daha detaylı bir şekilde keşfedeceksiniz. Manzaranın tadını çıkarın!


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın