Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Aktif Kampanyalar

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Aktif Kampanyalar

Mobil İçerik Kullanımı

Aktif Kampanyalar

Kampanyalar aktif, duraklatılmış veya silinmiş olabilir. Kampanya adının solundaki küçük simgeye tıklayarak bir kampanyanın durumunu değiştirirsiniz. Aktif için yeşil bir nokta, duraklatılmış için iki dikey çizgi veya silinmiş için kırmızı bir x seçebilirsiniz.

✓ Aktif: Aktif kampanyalar, reklamlarınızı arama yapanlara gösterir. Size paraya mal olurlar ve Web sitenize ziyaretçi getirirler.
✓ Duraklatıldı: Duraklatılan kampanyalar beklemededir, ancak kampanyanın yanına bir onay işareti konularak ve kampanya adları listesinin yukarısındaki Sürdür düğmesine tıklanarak yeniden etkinleştirilebilir. Bir kampanyayı duraklatmak, o kampanyadaki tüm reklam gruplarını otomatik olarak duraklatır. Gösterim yok, tıklama yok, ziyaretçi yok.
✓ Silindi: Silinen kampanyalar da tek bir tıklama ile yeniden etkinleştirilebilir. Peki, bir kampanyayı duraklatmak ile silmek arasındaki fark nedir? Beni aşar. Bir kampanyayı silerseniz, gerçekten ortadan kaldıramazsınız. Silinenler Hariç Hepsi bağlantısını tıklayarak (Maliyet sütununun hemen üstünde) gizleyebilirsiniz.

Bu, ekranınızı eski kampanyalarla doldurmak istemiyorsanız, ancak yine de etkin ve duraklatılmış kampanyaları görmek istiyorsanız yararlı olabilir. Ayrıca, Aptallar İçin AdWords yazıyorsanız ve dünyanın, AdWords hesabınızın tüm ayrıntılarını ekran görüntülerinizde görmesini istemiyorsanız, kampanyaları silmeniz yararlı olacaktır.

Tıklamalar

Tıklama, reklamınızı tıklayan ve açılış sayfanıza gelen bir kişiyi temsil eder. Google, aynı gün içinde aynı bilgisayardan yapılan birden çok tıklamayı saymaz (veya saymamak için büyük çaba harcar), böylece rakipleriniz masalarının başında oturup reklamınızı tekrar tekrar tıklayarak sizi iflas ettirmeye çalışan karpal tünel sendromu geliştirmez. İki tıklama, sitenize gelen iki tekil ziyaretçiye eşittir.

Tıklamalar iyi, değil mi? Ne kadar çok tıklama, Web sitenize o kadar çok ziyaretçi gelir. O kadar hızlı değil. Tıklamalar paraya mal olur, unuttun mu? Bu yatırımı ancak ziyaretçi sizden bir şey satın aldığında geri alırsınız.

Reklamınızın amacı iki yönlüdür:

✓ Sonunda sizden satın alacak tüm insanların reklamınızı tıklamasını sağlamak için
✓ Sizden asla alışveriş yapmayacak tüm insanları reklamınızı tıklamaktan caydırmak için

Açıkçası, kimin satın alıp kimin almayacağını önceden bilemezsiniz. Ancak, dönüşüm izlemeyi uygulayana kadar oldukça iyi tahminlerde bulunabilirsiniz.

AdWords deneyimi edindiğinizde, karı en üst düzeye çıkarmak için potansiyel müşteri musluğunu nasıl genişleteceğinizi veya daraltacağınızı öğreneceksiniz.

Göstr. gösterimlerin kısaltmasıdır. Teknik olarak gösterim, reklamınızı içeren bir arama sonuçları sayfasının tek bir örneğidir. Bu, arayanın reklamı gördüğü anlamına gelmez; reklamınızın bulunduğu bir arama sonuçları sayfası gördü. Arama yapan kişinin yüksek çözünürlüklü küçük bir ekranı varsa ve reklamınız parşömenin altında görünüyorsa (bu, görüntülemek için aşağı kaydırması gerektiği anlamına gelir), bu yine de bir gösterim olarak sayılır. Yani, sizin listenize bakmadan önce ilk listeye tıklarsa yine de sayılır.

Gösterimler, AdWords pazarınızın potansiyel boyutunu gösterebilir. Popüler anahtar kelimeler için teklif veriyorsanız, çok sayıda gösterim bekleyebilirsiniz. Ancak, teklif stratejiniz reklamınızı reklam sıralamasında çok alt sıralara yerleştirirse ve dördüncü sayfada görünürse, çok az gösterim görürsünüz – pazarın kendisi çok büyük olsa bile, çünkü çok az arama yapan gerçekten dördüncü sayfaya gider.


AdSense
Google Ads
Google AdSense
Google Ads kampanya oluşturma
Google Ads kampanya türleri
Google Ads akıllı kampanya
Kampanya adı Örnekleri
Google Ads 100 TL Kupon


TO (Tıklama Oranı)

TO (Tıklama Oranı), yüzde olarak ifade edilen tıklamaların gösterimlere oranıdır. Bu, en önemli AdWords rakamlarınızdan biridir, bu nedenle, kafanız karıştıysa, kavramı netleştirmek için biraz zaman ayırın. Tıklamaları gösterimlere bölerek TO’yu hesaplayabilirsiniz. 

Daha sonra AdWords Salonunda “TO’m yüzde 6” diye böbürlenirsiniz. Ve herkes reklamınızın o kadar çekici olduğunu anlayacaktı ki, onu gören her 100 kişiden 6’sı Web sitenize geldi.

Ort. TBM (tıklama başına maliyet) sütunu, Web sitenize bir ziyaretçi çekmek için Google’a ortalama ne kadar ödediğinizi gösterir. Kampanya, reklam grubu, anahtar kelime ve reklama göre farklı ortalama TBM’leriniz olabilir. AdWords yönetiminin büyük bir kısmı, reklamlarınızın size geri kazandırdığınızdan daha pahalıya mal olan öğelerini silmek veya iyileştirmektir, dolayısıyla ortalama tıklama maliyetiniz önemli bir ölçümdür.

Maliyet

Maliyetiniz, tıklamalar için harcadığınız paranın tamamıdır. Bu ekranda kampanya bazında maliyet dökümü yapılır. Daha derine indiğinizde, her bir reklamın ve her bir anahtar kelimenin size ne kadara mal olduğunu görebilirsiniz. (Dönüşüm izlemeyi kurduktan sonra açıklanmıştır.

Not: Bu bölümdeki ekran görüntülerinden bazılarında altı sütun bulunmaktadır. Dönüşüm izlemeyi kurana kadar görmez: Dönş. oranı, Maliyet/dönş. ve Dönüşümler, her birinin iki varyasyonu vardır: Tıklama Başına Bir ve Tıklama Başına Çok.

Tarih aralığını Tüm Kampanyalar (veya başka herhangi bir görünüm) görünümünde değiştirebilirsiniz. Ekranınızın sağ üst köşesinde, üst gezinmeyi içeren yeşil bandın hemen altındaki açılır listeden ön ayarlardan birini seçin veya o listedeki ilk öğe olan Özel Tarih Aralığı’nı seçin, herhangi iki tarih girin ve tıklayın. 

Bazı nedenlerden dolayı Google, başlangıç tarihinizin bitiş tarihinizden önce olması konusunda ısrar ediyor (bu biraz kuantum dışı fizik, sence de öyle değil mi?). Kampanya yönetimi üzerinde çalışırken önce tarih aralığınızı kontrol etmeyi alışkanlık haline getirin. Aksi takdirde, yalnızca altı tıklama gördüğünüzde paniğe kapılırsınız ve bunun nedeni çalışmayan bir kampanya değil, görünümün Bu Ay yerine Bugün olarak ayarlanmasıdır.

Bireysel Kampanya Görünümü

Bu kampanyadaki reklam gruplarına genel bir bakış için kampanyanızın adını tıklayın. Birkaç yeni sütun da dahil olmak üzere tüm reklam gruplarınızın istatistiklerini görürsünüz: Maks. TBM (üç farklı türe kadar), Ort. Konum ve Ort. BGBM.

✓ Arama Maks. TBM: Bu, hesabı oluşturduğunuzda Google arama sonuçları sayfasında oluşturulan tıklamalar için seçtiğiniz maksimum tıklama başı maliyettir (TBM). Bu teklifi belirli kampanyalar, reklam grupları ve hatta tek tek anahtar kelimeler için değiştirebilirsiniz. Farklı anahtar kelimeler için farklı miktarlarda teklif vermek için akıllı stratejiler keşfedersiniz.

✓ İçerik Yönetimli Maks. TBM: Bu, belirttiğiniz içerik sitelerinden bir tıklama için ödeyeceğiniz maksimum tutardır. Bu sütunu, yalnızca yönetilen yerleşimler oluşturduktan sonra görürsünüz; yani içerik ağında reklamlarınızın görünmesini istediğiniz siteleri seçersiniz.

✓ İçerik Otomatik Maks. TBM: Bu, Google sayfaları anahtar kelimelerinize göre seçtiğinde, içerik ağından gelen bir tıklama için ödemeye hazır olduğunuz en yüksek tutardır.

✓ Ort. Konum: Reklamınızın ortalama konumu, aynı anahtar kelime için gösterilen diğer tüm reklamlara göre nerede göründüğünü ifade eder. Reklam grubu düzeyinde, ortalama 5,7 konum, reklamınızın ortalama olarak en sık 6. konumda, daha seyrek olarak 5. konumda ve ara sıra daha yüksek veya daha düşük konumda gösterildiği anlamına gelir. Ortalama konumunuz 8’den büyükse, reklamlarınız olabilecekleri kadar gösterilmiyor – yalnızca çok kararlı arama yapanlar Google sonuçlarının ikinci sayfasına gider.

✓ Ort. BGBM: Reklamlarınız içerik ağında gösteriliyorsa, 1.000 gösterim için ortalama ne kadar ödediğinizi gösteren bu sütunu görürsünüz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın