Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google’daki Reklam Veren Sayısı

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google’daki Reklam Veren Sayısı

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Stres Testi Uygulama

Google, pazarınızın istikrarlı mı, büyüyor mu yoksa geriliyor mu olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için pazarınızdaki eğilimleri görüntülemenizi sağlayan bir aracı herkese açık olarak paylaşıyor.

Google Trends’i ziyaret edin ve pazarınızdaki başlıca anahtar kelimeleri arayın. Trafik son birkaç yıldır istikrarlı mı? Yukarı yönlü mü? İyi. Düşüş eğilimindeyse, dikkatli olun. Gösterildiği gibi, Google Trends grafiklerinde mevsimsel döngüleri göreceksiniz. Her yıl düzenli olarak meydana gelen düşüşler için endişelenmeyin. Genel grafik aşağı doğru eğilim gösterirse endişelenmeyin.

Büyüleyici ve bağımlılık yapıcı olmasının yanı sıra (en azından American Demographics dergisine abone olan kişiler için), Google Trends size pazarınızın daha uzun vadeli bir resmini verir. Örneğin, Temmuz 2005’te sırt ağrısıyla ilgili aramalar neden arttı? Bilmiyorum, ama bahse girerim bazı kayropraktik pazar analistlerinin bir cevabı vardır.

Şehirler, Bölgeler ve Diller sekmeleri daha yararlı bilgiler sağlar. Örneğin, Bölgeler sekmesi, en çok sırt ağrısı araması için sıralanan 10 ülkeden 9’unun tarihlerinin bir noktasında Britanya İmparatorluğu’nun bir parçası olduğunu ortaya koyuyor. Tesadüf? Belki.

Google bazen haber başlıklarını gösterildiği gibi grafiğin üzerine yerleştirir. William Shatner’ın Ekim 2005’te sırt ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırılması (grafikteki B noktası) çok az ek ilgi uyandırmış gibi görünüyor, ancak Aralık 2006’da ABC’nin bel ağrısı ve yoga hakkındaki haberi (C noktası) ya önceden haber verdi ya da başka bir ilgi patlamasını ateşledi. yeni yıla Bunların ne anlama geldiğini bilmiyorum ama sırt ağrınıza yardımcı olacak ürünler satıyor olsaydım, bunun gibi grafiklere bakarak çok zaman harcardım. Ve pazarınız ne olursa olsun, aynısını yapmanızı tavsiye ederim.

Pazarın Sıcaklığını Ölçmek – Gelişmiş Yöntemler

Önceki bölümde açıklanan arama verileri, pazarınızın talep tarafını temsil eder. Aşağıdaki bölümlerde, o pazarda satış yapan işletmeler ve ne kadar kazandıklarıyla ilgili arz tarafı bilgilerine bakılmaktadır.

Ken McCarthy’nin yüzme havuzu metaforuna saygı göstermeye devam etmek için, Olimpik dalgıcın havuzun 660.253,09 galon su içerdiğini söyleyebilmesi yeterli değildir. Su donmuşsa, dalmak iyi bir fikir değildir. Pazar yüzbinlerce aylık aramadan oluşuyorsa ancak alıcı yoksa, donmuş bir pazara dalıyorsunuz ve kafanızın üstüne (veya boş cüzdanınıza) düştüğünüzde bu iyi hissettirmeyecek.

Bu bölümde daha önce anlattığım ortalama teklif fiyatı, bir piyasanın yanıt verebilirliğinin bir göstergesidir. Ancak bu konu o kadar önemlidir ki, biraz zaman ayırıp ilk izleniminizi birkaç başka veri kaynağıyla doğrulamanız gerekir.


Google reklam en üstte çıkma
Google reklam tıklama Hilesi
Google Ads
LinkedIn reklam formatları
Pre-roll reklam
Amplify reklam Nedir
Pre-roll reklam Nedir
Reklam ortalama frekansı nasıl hesaplanır


Google’daki Reklam Veren Sayısı

Popüler tasavvurda, girişimciler kimsenin aklına gelmeyen ürün ve hizmetler yaratarak zengin olurlar. Gerçek hayatta, bu nadiren olur. Gerçekten orijinal ürünler ve hizmetler, alışana kadar genellikle yıllarca zayıf kalır.

Satmak istediğiniz şeyi başka kimsenin satmadığını keşfettiğinizde bunu kutlamak yerine, karamsar ve biraz gergin olmalısınız. Ardından derin bir nefes alın, omuzlarınızı gevşetin ve gününüze devam edin. (Sizi gergin ve gergin bırakmak istemedim, sırtınız ağrıyabilir ve o pazarda hiçbir şey satmıyorum. Gut hastalığınız varsa benim için çok daha iyi.)

www.google.com’a gidin, anahtar kelimenizi arayın ve sponsorlu listelemelerin sayısını sayın. Bunu, sağdaki AdWords reklamları sütununun hemen altındaki Diğer Sponsorlu Bağlantılar’ı tıklayarak yapabilirsiniz.

İlk on liste o sayfada görünür. 11–20 listelerini getirmek için alttaki İleri düğmesine tıklayın. Tıklanacak Sonraki bağlantıları bitene kadar sonraki her sayfada İleri’yi tıklamaya devam edin. Anahtar kelimesi için uzun reklam satırının sonunu göstermektedir. 9. sonuç sayfasındaki yedi reklam, 87 reklama çevrilir.

Nedense Google, ilk arama yaptığınızda Her Zaman Daha Fazla Sponsorlu Bağlantı bağlantısını göstermez. Tarayıcınızda View➪Refresh veya View➪Reload’ı seçerek bu bağlantı görünene kadar sayfayı yenileyin. Coğrafi konumunuza bağlı olarak biraz farklı sonuçlar göreceksiniz, örneğimdeki bazı listeler yerel kiropraktörler içindi, ancak genel eğilim açık olacaktır.

AdWords’e yeni başlayanları, anahtar kelimelerde 25’ten fazla rakiple rekabet etmekten kaçınmaları konusunda uyarır. Daha az rekabetçi pazarlarda dişlerinizi kestikten sonra, yüksek kârın yüce alanlarına saldırmaya başlayabilirsiniz. Ne de olsa, birisi orada iyiyse, sen neden olmasın?

Sonuç olarak, Google’ın taahhütsüz, düşük maliyetli modeli sayesinde reklam verenler her zaman yeni şeyler deniyor. Bir Pazar öğleden sonra, tüm yönetimi boyunca toplayabileceğinden daha fazla piyasa verisi toplayabilmeniz, verilerin istikrarlı olduğu anlamına gelmez. Teklifler özellikle ani değişikliklere karşı savunmasızdır çünkü her teklif tüm pazar segmentini değil, bir satıcının o günkü kararını temsil eder.

Teklif sürekliliğini sağlamanın basit bir yolu, sponsorlu listelemelerin ilk iki sayfasını basmak ve ardından en az üç hafta sonra listeleri yeniden yazdırmaktır. Riskinizi olabildiğince azaltmak için, bu egzersizi bundan üç hafta sonra tekrarlayın. Listelemelerin bu altı hafta boyunca sabit olduğunu görürseniz, bu kişiler ya çok dikkatsizdir ya da para kazanmaktadırlar.

AdWords Anahtar Kelime Aracı

Bu bölümün başlarında, Toplam Piyasa Sağlığını değerlendirmek için Anahtar Kelime Aracının ve Trafik Tahmincisi’nin nasıl kullanılacağını açıklamıştım. Şimdi size, ilk satış sürecinizi test etmek için AdWords’ü kullanıp kullanamayacağınızı anlamak için Anahtar Kelime Aracını nasıl kullanacağınızı göstereceğim.

Google, gerçek teklif fiyatlarınızı tahmin etmekte son derece hatalı olmakla ünlüdür, çünkü gerçek teklifiniz Web sitenizin kalitesine (ve kapitalizmin görünmez eline) bağlıdır. Anahtar Kelime Aracı, Trafik Tahmincisi gibi, rakiplerinizin biriktirdiği geçmişe dayalı olarak size bir dolar miktarı verir ve bu da onu araştırmanızın bu noktasında daha değerli kılar, daha az değil.

AdWords Anahtar Kelime Aracını hesabınızda kullanmak için şu adımları izleyin:

1. AdWords hesabınızda oturum açın, Araçlar sekmesini tıklayın ve ardından açılır listeden Anahtar kelime aracını seçin.
2. Ana anahtar kelimenizi girin ve Anahtar Kelime Fikirleri Al düğmesini tıklayın.
3. Görüntülenecek Sütunları Seç açılır menüsünde, Tahmini Ortalamayı Göster’i seçin. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın