Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Çevrimiçi Mağazalarda Satın Alma 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Çevrimiçi Mağazalarda Satın Alma 

Video Kampanyası Oluşturma

Çevrimiçi Mağazalarda Satın Alma 

İnternet pazarı verilerinin bir başka kaynağı da popüler çevrimiçi mağazalardır. Farklı derecelerde, tüccarlarının ne sattığını ve/veya müşterilerinin ne satın aldığını ortaya koyarlar.

Paypal

Birçok çevrimiçi tüccar, Web barındırıcısı ve satıcı hesabı olarak PayPal’ı kullanarak iş yapar. PayPal, her bir mağazanın yaptığı satış rakamlarını listeleyerek size incelikli bir şekilde çiçek açanlara dair açıklayıcı bilgiler sağlar (rekabetçi bir pazardaysanız PayPal mağazalarını kullanmamak için bir neden budur).

Bu verileri puanlamak için bir anahtar kelime girin ve mağazaları arayın veya soldaki arama kutusunun hemen altındaki kategori listelerine göz atın. Çoğu durumda, kategori listeleri, bir niş pazarın gücünü değerlendirmenize yardımcı olmak için çok geniştir.

Hangi satıcıların en çok ve en az satış yaptığına bakmak için biraz zaman ayırın. Şilteler ve manyetik sargılar (pasif cihazlar), hipnoz ürünleri ve tavsiyelerinden (aktif katılım gerektiren ürünler) daha popüler görünmektedir. En azından birkaç kişinin sizinkine benzer ürünlerin satışını yaptığından emin olarak, başarısız olan başka bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın kederinden kendinizi kurtarın.

Amazon

Amazon.com’un sadece bir kitapçı olduğu zamanları hatırlıyor musunuz? Artık elektronik, mutfak gereçleri, dış mekan mobilyaları, giysiler, ayakkabılar, müzik aletleri, bakkaliye, mücevher, spor malzemeleri, oyuncaklar ve bir kutuya konup UPS ile gönderilebilen hemen hemen her şeyi satıyor. Amazon kısmen, topladığı her bir müşteri verisini analiz ettiği için başarılı oldu.

Daha önce Amazon’dan alışveriş yaptıysanız ve bilgisayarınızda çerezi varsa, bir sonraki satın almak isteyeceğinizi düşündüğü şeye göre cüzdanınızdan maksimum miktarda parayı çekmek için hesaplanan bir ana sayfa gösterir.


Ücretsiz sanal mağaza açmak
Online mağaza açmak için gerekli belgeler
Trendyol online mağaza açmak
Sanal mağaza açmak için Gerekenler
Sanal mağaza Açma Maliyeti
Online alışveriş ve geleneksel alışveriş arasındaki farklar
E-ticaret Nasıl Yapılır
Mağazadan alışveriş yapmanın Avantajları


Amazon’da anonim olarak arama yapmak istiyorsunuz, böylece siz de Amazon’dan kişisel bir karşılama mesajı alırsanız (ve özel olduğunuzu düşündünüz, öyle mi?) Bu nedenle, üstteki Jack Bauer değilseniz, buraya tıklayın yazan bağlantıya tıklayın.

Takip eden kayıt sayfasında hiçbir şey doldurmayın. Bunun yerine, siteye bir yabancı olarak yeniden girmek için sol üstteki Amazon.com sekmesine tıklayın. Artık arama yaptığınızda, Amazon sonuçları alışveriş geçmişinize göre filtrelemeyecektir. Bunun yerine size her kategoride en karlı ürünleri sunar.

Çerez, bir Web sitesinin bilgisayarınızda sakladığı, böylece Web sitesinin gelecekteki ziyaretlerinizde sizi tanıyacağı küçük bir kod parçasıdır. Amazon, oturum açtığımda beni her zaman ismimle karşılar ve en son baktığım ürünleri yeni önerilerle birlikte gösterir. Web tarayıcımın Seçenekler veya Tercihler menüsündeki tüm tanımlama bilgilerimi silersem, bir dahaki sefere geldiğimde, Amazon bana hakkında hiçbir şey bilmediği yeni bir müşteri gibi davranacaktır.

PayPal Mağazalarında olduğu gibi, bir arama terimi yazabilir veya sadece kategoriye göre göz atabilirsiniz. Egzersiz ve Fitness kategorisinde yapılan bir arama, en karlı üç ürünü önde ve ortada gösterir: sabit bir bisiklet, bir koşu bandı ve eliptik.

Sağda, düşük maliyetli bir ürün (yoga matı) ve biraz daha yüksek fiyatlı bir basamak sistemi sunuyor. Amazon’un her pazar nişinde satabileceğini bildiğini görmek için kategorileri ve alt kategorileri inceleyin. Anahtar kelimeye göre de arama yapabilirsiniz; Amazon.com sitesinin tamamında sırt ağrısı için yapılan bir arama, solda 28.000 kitap, Sağlık ve Kişisel Bakım alanında 1.436 ürün, Spor ve Dış Mekanlar alanında 211, Ev ve Bahçe alanında 88 ürün vb. görüntüler. İçindeki en çok satan ürünleri bulmak için her kategoriye tıklayın.

Sağlık ve Kişisel Bakım’da sırt ağrısıyla ilgili nelerin sıcak olduğunu görmek istiyorum. Bu kategoriye tıkladığımda, Amazon bana kendisinin veya ortak mağazalarının taşıdığı en popüler ürünleri gösteriyor.

Satmak istediğiniz veya çok benzer bir ürünün Amazon’da satın alabileceğinizden yüzde 30 daha ucuza listelendiğini görürseniz, havlu atmak isteyebilirsiniz. Belirli bir pazar nişini seçtiyseniz, Amazon’a göre çok büyük bir rekabet avantajınız olduğu için endişelenmeyin. Amazon, AdWords’e teklif verecek, ancak reklamlarınız daha iyi olacak. Kampanyalarınız daha verimli ve daha sıkı hedeflenmiş olacak ve müşterilerinizin korkularını ve isteklerini Amazon’dan daha iyi anlayacaksınız.

Tüm araştırmanızın özü, “İnsanlar bu pazarda PPC kullanarak çevrimiçi para kazanıyor mu?” Sorusunu yanıtlamaktır. Cevabınız hayır ise şimdilik bu pazarı bırakın ve araştırma sürecini farklı bir pazar ile tekrarlayın.

Arama hacmi yeterince yüksekse ve müşteriler para harcamaya hazırsa, potansiyel müşterilerinizin ne istediğini ve mevcut durumları hakkında onları neyin deli ettiğini öğrenmek için daha yüksek ve daha yoğun bir araştırma düzeyine gitmeye hazırsınız demektir.

Pazarınızın büyüklüğü ve sıcaklığı size o pazara girip girmeyeceğinizi söyler. Kaç kişinin arama yaptığını ve satın aldığını bilmek, henüz onlara pazarlama yapmanıza yardımcı olmaz. Sadece orada olduklarını, etrafta dolaştıklarını ve rakiplerinizden bir şeyler satın aldıklarını biliyorsunuz. Sonraki üç araştırma sorusu, doğru ürünü geliştirmeniz ve doğru kavramları kullanarak satmanız için size rehberlik eder.

Gelecekteki müşterileriniz size ne almak istediklerini, nasıl almak istediklerini, hangi renk, boyut ve şekilde olması gerektiğini, ne tür teslimat seçeneklerini tercih ettiklerini ve bunun için ne kadar ücret almanız gerektiğini söyleyecektir. Diğer seçenekler hakkında onları neyin rahatsız ettiği ve sorunlarına mükemmel çözümün ne olacağı hakkında saatlerce konuşurlar. Tek yapmanız gereken konuşmaların nerede yapıldığını öğrenmek, oturmak ve dinlemeye başlamak.

Savanadaki su birikintisinin etrafında toplanmış tüm hayvanları gösteren, devlet televizyonundaki doğa spesiyalitelerini hatırlıyor musunuz? Hepsi takılıyor, içiyor, sosyalleşiyor, biraz ot yiyor ve günün dedikodusunu paylaşıyor. Pazarınızın, alıcılarınızın da toplandığı bir su kaynağı vardır. Pazarınıza ne satacağınızı ve nasıl satacağınızı öğrenmek istiyorsanız, su birikintisinde takılmanız gerekir.

Pazarınızın su kaynağı, potansiyel müşterilerinizin bilgi toplamak ve işlerinde onlara yardımcı olacak ilişkiler geliştirmek için geldikleri yerdir.

Bir barın çevrimdışı bileşeni, öğle yemeklerini, golf toplantılarını, konferansları, telefon görüşmelerini, ticari günlükleri, dedikodularını  ve günlük iş rutinlerini içerir. Çevrimiçi bileşenin iki büyük bölümü vardır: çevrimiçi gruplar ve bloglar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın