Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Yazmak

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Yazmak

Açılış Sayfalarını Seçme

Reklam Yazmak

Reklamınızı bir kişisel ilan gibi düşünün. Yerel gazetelere veya sitelere kişisel ilanlar veriyorsanız, amacınız ilçedeki her ahmağı çekmek değildir. Bunun yerine, uyumsuz olanları ayıklamak ve her randevuyu potansiyel bir kazanan yapmak istiyorsunuz. Kişisel ilanlar, bu niteliği kimin başvurmaması gerektiğini belirterek elde eder.

Reklamınız konum fiyatına, sınırlı seçeneklere (Yalnızca Kırmızı ve Altın), platforma (Mac Uyumlu Değil), mesleğe (Öğretmenler İçin), kişiliğe (Sızlanmak Yok!) ve diğer birçok özelliğe göre uygun olabilir. “Kim benden satın almamalı?” Sorusunu yanıtlayarak bir eleme listesi beyin fırtınası yapın. Bağımsız bir sürüm satıyorsanız ve potansiyel müşteriniz kurumsal bir sürüm arıyorsa, paranızın bir kuruşunu veya zamanının bir dakikasını bile boşa harcamayın. Negatif anahtar kelimeleriniz onları geri çevirmediyse, size paraya mal olmadan önce reklamınızın bunu yapmasına izin verin.

Her reklam, Hata # 1 ile Hata # 2 arasında seçim yapmak zorundadır. 1 numaralı hata yanlış pozitiftir: Müşteriniz olmayan biri tıklar. Tıklama fiyatını boşa harcadınız. Hata # 2, yanlış negatif: Sizden satın alacak birini gönderirsiniz.

Hangi hatanın daha kötü olduğu, her bir hatanın size ne kadara mal olduğuna ve ne sıklıkla meydana geldiğine bağlıdır. Tıklamalarınız 5 sente mal oluyorsa ve ortalama satışınız 800 TL ise, her satış için çok sayıda yanlış pozitif (800 × 20 = 16.000 tam olarak) karşılayabilirsiniz. Öte yandan, tıklamaların her biri 32 ABD dolarına mal oluyorsa, sitenize tam olarak kimi davet ettiğiniz konusunda çok titiz değilseniz, kampanyanız nakit kaybına uğrayacaktır.

Nihayetinde, reklamı genişletme veya daraltma kararı, o reklamdan Web sitenize gelen bir ziyaretçinin değerine bağlıdır. Bir reklam size (reklam harcamalarınızı çıkardıktan sonra) diğerlerinden daha fazla para kazandıracaktır. Göreviniz, onu bulana kadar reklam yazmaya devam etmektir.

Reklamınızın üçüncü hedefi beklentileri yönetmektir. Reklamınız eğlence içeriyorsa, ziyaretçinizi kuru ve hiper profesyonel görünümlü bir açılış sayfasına göndermeyin. Ücretsiz indirme reklamı yapıyorsanız, indirmeyi bulmayı kolaylaştırın.

Bir avantajı vurgularsanız, açılış sayfasını bu faydaya odaklayın. Potansiyel müşterinize, reklamlarınızda verdiğiniz küçük sözler dahil, sözlerinizi tuttuğunuzu gösterin. Reklamı, açılış sayfanızın başlığı olarak düşünün ve bir kişinin sitenize tıkladığında elde edeceği kesin faydayı işaret ettiğinden emin olun.

Reklamı Anahtar Kelimeye Göre Ayarlama

Hedefinizin yerel bir işletme sahibi olan Al Schmendrick’e bir fotokopi makinesi satmak olduğunu hayal edin. Başarı şansı en yüksek olan reklam başlığı hangisidir?

Çocuklarımın kolej eğitimi satışa bağlı olsaydı, bir kalp atışında manşet C’yi seçerdim. Neden? Her şey potansiyel müşteriyle ilgili ve dikkatini çekmesi çok muhtemel. Aslında o gün gazeteyi okumazsa veya ilanımın bulunduğu sayfayı atlarsa, Al’ın arkadaşlarından birinin ona bundan bahseteceğine bahse girerim.

Reklamınızın en iyi potansiyel müşterinize yönelik meta mesajı, “Bu reklam tamamen sizinle ilgili.” Pazarlama danışmanı, mesajdan pazara eşleşme hakkında konuşuyor. Anahtar kelime, pazarı kim olduklarını ve ne istediklerini tanımlar. Reklamınız, onların öz kimliklerine ve arzularına hitap etmesi gereken mesajdır. Reklam gruplarınızın ne kadar sıkı olduğundan bahsederken, üslubunuz, mesajınız ve teklifiniz her bir pazarın yanıt vereceği şeyle o kadar kesin bir şekilde eşleşebilir.


Reklam metni örneği
Yazılı reklam metinleri
Reklam metni örnekleri eodev
reklam metni nasıl yazılır
Reklam metni Nasıl Yazılır örnek
Reklam Şapkalı mı yazılır
Reklam Nasıl yazılır TDK
Reklam metni kısa


AdWords, muhtemelen dünyadaki en rekabetçi reklam emlaktır. Aynı alana sardalya gibi tıkıştırılmış, gözbebekleri ve eylemler için yarışan düzinelerce rakibi başka nerede bulabilirsiniz? “Sarı Sayfalar” dediyseniz, neredeyse haklısınız. AdWords, AdWords’ü çok daha rekabetçi kılan dört önemli husus dışında, Sarı Sayfalar gibi çalışır:

✓ Sarı Sayfalarda, müşteriler reklamınızı listelerin üçüncü sayfasında bulabilirler, ancak bu gördükleri ilk reklam olabilir. Konum, boyut ve görünümden daha az önemlidir. AdWords reklamı aslında görünmezdir.

✓ Sarı Sayfalar, ücretsiz ve ücretli listeleri beyaz ve sarı sayfalara ayırır. Google her ikisini de aynı sayfada gösterir. Aynı zamanda ilk sayfa organik sıralamasına sahip olan AdWords müşterilerinden, organik listelemelerinin reklamlarından üç kat daha fazla tıklama oluşturduğunu söylediklerini duyduk.

✓ AdWords sonuçlara dayalı bir araç olduğu için (yani, reklamınızın ne zaman işe yarayıp yaramadığını anlayabilirsiniz), birçok AdWords rakibi deneme yanılma yoluyla yetkin hale geldi. Sarı Sayfa reklamlarının çoğu düpedüz berbattır çünkü işletmeler, sürekli iyileştirmeye izin veren doğrudan pazarlama ilkelerini keşfetmemiştir.

✓ Sarı Sayfalarda, reklamınız bir rakibinkinden daha etkiliyse, daha az ödeme yapmaz veya daha iyi bir konuma geçmezsiniz. Sarı Sayfalar golf gibidir: Puanınız rakibinizin puanını doğrudan etkilemez. AdWords, alaka düzeyini daha düşük fiyatlar ve daha yüksek konumla ödüllendirerek daha çok tenise benzer hale getirir.

Kalabalığın içinde öne çıkmaya çalışırken en önemli kural şudur: “Onlar zikzaklar çizdiğinde, siz de zikzaklar çizin.” Reklamınızı oluştururken, potansiyel müşterinizin büyük sorusunu aklınızdan çıkarmayın: “Farklı bir arama terimi yazmak ve bu aramayı tamamen iptal etmek yerine, bu sayfadaki diğer tüm reklamlar ve organik listeler yerine neden sizin reklamınızı tıklamalıyım? Facebook’ta üç saat oturum açmak mı?”

Rekabeti İncelemek

En iyi 5-10 anahtar kelimenizi arayın ve sonuç sayfalarını yazdırın. Yüzlerce saati ve on binlerce dolarlık pazar araştırmasını ve testini temsil edebilecekleri bu sayfaları inceleyin. Bir not defteri alın ve her bir reklamla ilgili gözlemlerinizi not edin:

✓ Büyük vaat nedir?
✓ Ton nedir?
✓ Duygusal çekicilik nedir?
✓ Mantıklı itiraz nedir?
✓ Her reklam kendisini diğerlerinden farklı olarak nasıl konumlandırıyor?
✓ Hangi özellikler vurgulanır?
✓ Hangi kanıt sunuluyor?
✓ Eylem çağrısı nedir?


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın