Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Konumlandırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Konumlandırma

Kampanya Yönetimi

Teklifi Konumlandırma

Farklı olmak yeterli değildir, reklamınız daha iyi olmalıdır. Amacınız sizi pazarınızla bağ kuracak şekilde sizi diğer reklamlardan ayıran bir reklam yazmaktır. Örneğin, endüstriyel fanlar sattığınızı varsayalım. AdWords rekabetini incelersiniz ve endüstriyel fan anahtar kelimesinin modellere, özelliklere ve fiyata odaklanan reklamlar getirdiğini keşfedersiniz. Faydaları ve yatırım getirisini öne çıkaran bir reklam yazarak şirketinizi farklılaştırabilirsiniz.

Teklifinizi birçok yönden benzersiz olarak konumlandırabilirsiniz. Pazar araştırmanız, pazarınızın ne istediği ve rekabetin şu anda ne sağladığı ve hakkında konuştuğu hakkında size fikir verebilir. Artık karşılanmamış ihtiyaçları karşılayan reklamlar yazabilirsiniz.

Çoğu iş adamı rekabeti düşündüğünde, önce fiyatı düşünür. Mal ve hizmetlerinizi diğerlerinden daha verimli üretebilirseniz, fiyatta rekabet edebilirsiniz. Sonuçta bunu Wal-Mart yapıyor. Ancak en ucuz olmak genellikle en ikna edici satış argümanı değildir. Oturma odanızda en ucuz döşemeyi mi istiyorsunuz? En ucuz arabayı sürmek ister misin?

En ucuz kalp cerrahının sizi ameliyat etmesini ister misiniz? Ayrıca, fiyat savaşları, işletmenin kaliteyi teklif edilen fiyata sunamayacağını anlayan müşteri de dahil olmak üzere, dahil olan herkes için genellikle dibe doğru zarar veren bir yarış olarak sonuçlanır.

Pazarınızın bir bölümü, Lifeline USA Elektrikli Çarkı veya Canon PowerShot SX10IS gibi belirli bir modeli arıyorsa, söz konusu modele çoktan karar vermiş olabilir ve şimdi en iyi anlaşma için karşılaştırmalı alışveriş yapıyor olabilir. Bu durumda fiyattan bahseden bir reklam etkili olabilir.

Reklam Konumlandırmanın Temel Yolu

Reklamınızı konumlandırmanın bir yolu, nişi farklı şekilde dilimlemektir. Örneğin, dövüş sanatları eğitimi videoları, kitapları ve ekipmanları satıyorsanız, tüm dövüş sanatları öğrencilerinin ve meraklılarının dünyasının sizin pazarınız olduğunu varsayabilirsiniz.

Bu pazardan bir pay talep ederseniz ve özellikle üniversite çağındaki kadınlar, yaşlılar, fedailer gibi onlarla konuşursanız, kendinizi onların tercih ettikleri tedarikçi olarak konumlandırabilirsiniz. Bu nişlerin her biri küçük olabilir, ancak anahtar kelimeleriyle kendilerini tanımlıyorlarsa hepsine sahip olabilirsiniz.

Reklamınızı konumlandırmanın ikinci yolu, daha iyi bir ilk teklif vermektir. Reklamın amacı ilk satışı yapmak olsa da potansiyel müşterilerinizin satın almadan önce isteyebilecekleri veya ihtiyaç duyabilecekleri başka şeyler sunabilirsiniz. İncelemeler, ücretsiz numuneler (fiziksel, bilgilendirici veya yazılım), tavsiyeler, video gösterileri, tartışmalar vb. henüz karar vermemiş olan potansiyel müşterilerin önünde sallanabilir.

“Mıknatıs” potansiyel müşterilerinizi çektiği ve potansiyel olmayanları soğuk tuttuğu sürece, bir ara değer adımı sunarak doğru tıklamalar oluşturabilirsiniz.

Ne satıyor olursanız olun, kendinizi her zaman alanında uzman olarak konumlandırabilirsiniz. Arama, tanımı gereği, müşterilerinizin arzuları ile bu arzuları nasıl yerine getireceklerine dair sahip oldukları bilgiler arasında bir miktar boşluk anlamına gelir. Reklamınız yalnızca satış yapmayı değil, yol göstermeyi ve eğitmeyi teklif ediyorsa, teklifiniz öne çıkabilir.

Herkes mantıklı karar verir değil mi? İnsanlar artıları ve eksileri tartar, değerlerini ve önceliklerini göz önünde bulundurur ve maliyetleri en aza indirirken faydaları en üst düzeye çıkarır. İnsanlar riskleri ve ödülleri dengeler ve deneyimlerinden öğrendikçe zamanla daha iyi hale gelir.

Bu tanıdığım hiç kimseye benzemiyor. Gerçek şu ki, tüm insanlar duygusal olarak, içlerinde karar verirler. Bu kararları mantık kullanarak gerekçelendirirler, ancak beynin matrisleri ve maliyet-fayda analizlerini idare edebilen kısmı, korkudan hareket eden kısmından sadece daha yavaştır.


Marka konumlandırma Nedir
Marka KONUMLANDIRMA
KONUMLANDIRMA Stratejileri
Marka KONUMLANDIRMA Örnekleri
Trendyol marka konumlandırması
Konumlandırma Nedir
Marka KONUMLANDIRMA Stratejileri Örnekleri
Marka konumlandırma PDF


Onlar bilinçli olarak düşünmeden önce, o eski sürüngen beyni, birinin dost mu düşman mı, av mı yoksa yırtıcı mı olduğuna anında karar verir. AdWords reklamı, karar vermenin duygusal yönünü yükseltiyor çünkü rasyonel beynin devam etmesi gereken çok az şey var: üç satırlık bir metin ve bir Web adresi.

Dört satırınız önce duygulara, sonra mantığa odaklanmalıdır. Potansiyel müşteriniz bir arama stratejisi oluşturmak için mantığı kullanacak (anahtar sözcükleri seçmek, bilgi aramak, aramayı daha uzun ve en spesifik anahtar sözcüklere göre daraltmak vb.), ancak bilinçaltı bir duygusal tepkiye dayalı olarak arama sonuçlarına ve Web sitelerine doğru ve bu sonuçlardan uzaklaşacaktır. 

Etkili reklamlar yazmak için, potansiyel müşterinizin kendisine reklamı getiren anahtar kelimeyi yazarken zihninde geçen konuşmayı anlamanız gerekir. Onun hikayesi nedir? Kendi durumu ve onu nasıl iyileştirebileceği hakkında kendine ne söylüyor?

Ve kelimenin tam anlamıyla hikaye demek istiyorum. Kendinize bir hikayenin neleri içerdiğini hatırlatmak için bir peri masalı kitabına göz atın veya birkaç Disney filmi kiralayın: bir kahraman (onlar), bir sorun, harekete geçirici bir tetikleyici, engeller ve kötüler ve mutlu bir son. Reklamınız hikayelerinde doğru yere bağlanabilirse, dikkatlerini çekebilir ve yolun geri kalanında onları yönlendirebilirsiniz.

Ev tabanlı iş anahtar kelimesi için ilk on reklamı gösterir. Hangi reklamlar ilgi çekici hikayelere bağlanır? Ev tabanlı iş teklifleri, aslında her biri kendi motivasyonları ve iç hikayeleri olan birkaç farklı pazar olan iş fırsatları pazarına girmeyi teklif eder.

Neyin peşinde olduklarını belirlemek için ilk dört reklamı inceleyin:

✓ Evden Çalışma: Bu fırsatın ölçülülüğünü vurgulamak için meşru ve ciddi gibi kelimelerin kullanıldığı, saçma sapan bir reklam. Sözdizimi, söz konusu girişimcinin bunu zaten yaptığını ve tanımı gereği yapılabilir kıldığını ima eder. Reklam, hikayesi “Ben hiçbir şeye boşuna inanmam. Başarılı olmak istiyorsam, bunun için çalışmaya istekli olmalıyım.

✓ 37 Defa Dolandırıldım: Bu reklam, okuyucunun Danny’nin başına gelen talihsizliklerden dolayı onunla bağ kurmasını ve tavsiyesini dinlerken bile kendini ondan üstün hissetmesini sağlar. Dolandırıldı kelimesi üç kez geçer ve kendisi de dolandırıldığını hisseden ancak mükemmel iş fırsatının hemen köşede olduğunu ummaya devam eden fırsat arayan dizilerin kinizmiyle bağlantılıdır. Mutlak kelimesi güçlü bir duygusal tetikleyicidir ve tonu haklı bir öfke tonu yapar. Bilinçaltında bir koruyucu isteyen adaylar bu reklama çekilecek.

✓ Evden İşletme — Ücretsiz: Bu reklamdaki duygu yüklü ifade şu: “Zengin olmayacaksın.” Gerçekçi kelimesi ve mütevazı gelir iddiaları, bu fırsatın diğerlerinden farklı olarak ulaşılabilir derecede mütevazı olduğu fikrini destekler. Büyük vaatlerle yanıp kül olan veya hayal kırıklığına uğrayanlara umut vermek için tasarlandı. Bu reklam, “Bir şey gerçek olamayacak kadar iyiyse, muhtemelen gerçek değildir” hikayesiyle bağlantılıdır. URL, gerçekçi beklentiler temasını proje olarak adlandırarak ve talih yerine maaş günü vaat ederek yansıtıyor.

✓ 49 Dolar Kaybetmeyin: Bu reklam ikinci reklama benzer, ancak riski somutlaştırarak ve ölçerek potansiyel müşterinin kaybetme korkusundan doğrudan bahseder. Bu 49 doları nasıl kaybedebileceklerini bilmeden bile, bu reklamın olasılığı öğrenmek isteyecek kadar şüpheli. Reklam, içeriden bilgi sahibi olmanın kendilerini güvende kılacağına inanan “ihtiyatlı risk alanlara” hitap ediyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın