Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Başlık Kullanımları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Başlık Kullanımları

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Başlık Kullanımları

Başlığın amacı, diğer herkesi etkilemeden potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmektir. Klasik manşet kumarları aşağıdakileri içerir.

Uygunsa anahtar kelimeyi kullanın

Anahtar kelimeyi başlığınıza eklerseniz, reklam TO’nuzu neredeyse her zaman artırabilirsiniz. Reklamı tam anahtar kelimeyle eşleştirmek, potansiyel müşterilerinize onları anladığınızı söyler.

NLP (Nöro-Linguistik Programlama) uzmanları, insanların başka kelimelerle anlatmak yerine diğerleriyle aynı kelimeleri kullanarak yakınlık kurduklarını söylüyor. Ayrıca, Google, sonuç sayfasında anahtar kelimeleri kalın olarak gösterir. Sağlıklı tarifler için arama yaparsanız, bu gerçeğin avantajını kullanan birkaç reklamcı görürsünüz, oysa diğerleri sağlıklı tarifler sunar ve kalın yazmanın faydasını görmez.

Rakiplerinizin tümü başlıklarında (veya 20-25 karakterlik anahtar kelimeler söz konusu olduğunda başlık olarak) anahtar kelimeleri kullanıyorsa, öne çıkmak için farklı bir strateji seçmek isteyeceksiniz. Ancak, anahtar kelimelerin başlıkta, açıklamada veya URL’de bir yere eklenmesinden fayda sağlamayan nadir bir reklamdır.

Bir kaydırma dosyası geliştirin

Kaydırma dosyası, ilham alabileceğiniz başarılı reklam parçalarından oluşan bir koleksiyondur. Profesyonel metin yazarları manşetleri ve madde işaretlerini nadiren havadan icat ederler; bunun yerine eski standartları değiştirirler.

Onlara reddedemeyecekleri bir teklif yapmak için açıklama satırlarını kullanma

AdWords danışmanı Joy Milkowski (getmoreaccess), iki açıklama satırınıza yerleştirebileceğiniz reklam öğelerinden oluşan bir menü oluşturdu. İki tane ve bir harekete geçirici mesaj seçmenizi önerir.

Biraz zaman ayırın ve aşağıdaki menü öğelerinin her biri için reklamınız için birkaç öğe üzerinde beyin fırtınası yapın. Kopyanızı AdWords alan kısıtlamalarına sığdırma konusunda henüz endişelenmeyin. Önce kavramları öğrenin ve fazladan kelimeleri daha sonra kazıyın.

Reklam Öğeleri Menüsü

Tek bir anahtar kelime için gerçek reklamlardan alınan ifadelerde Joy’un reklam öğelerinin örneklerini bulacağız: veri kurtarma.

✓ Bir Ağrı Noktasını Ele Alın: Müşterileriniz bir sorunu önlemek veya hafifletmek istedikleri için arama yapıyorsa, durumlarını anladığınızı onlara göstererek ilgilerini canlandırabilir ve yakınlık kurabilirsiniz.
• Veri mi kaybettiniz?
• Paniğe Gerek Yok

✓ Bir Çözüm Sunun: İnsanların matkap değil delik satın almasına rağmen işletmelerin sundukları çözümlerin reklamını yapmayı rutin olarak ihmal etmesi bir pazarlama klişesidir.

✓ Özellikleri Listeleyin: Ürününüz veya hizmetiniz rakiplerinizin tekliflerinden önemli ölçüde farklıysa, ayırt edici özellikleri listeleyin. Pazar günleri ve hafta içi geç saatlerde açık olan bankalar, çevre dostu kuru temizlemeciler ve tek ciltlik talep üzerine baskı baskı makineleri, işleri biraz farklı yaparak avantaj arayan şirketlere örnektir.

✓ Kısa Değer Önermesi: Bir değer önermesi, “Sen benim için en iyi seçim yapan ne yapıyorsun?” İlk örnek tartışmasız bir garantidir, ikincisi ise belirli bir performans hedefi belirler.

✓ Farklılaştırıcı: Açıkça veya dolaylı olarak işinizi diğerleriyle olumlu bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Google genellikle üstünlük sıfatlarını (en iyi, en ucuz, en büyük) hoş görmez, ancak genellikle daha iyi, daha ucuz, daha büyük gibi niteleyiciler için uygun değildir. Aşağıdaki örneklerden ikisi, ima yoluyla rekabeti çöpe atıyor: “Biz gerçekten yapıyoruz”, diğerlerinin yapmadığını ima ederken, “önemsiz ücret yok”, rakiplerin marjlarını doldurmak için ekstra ücretler aldıklarını gösteriyor.

✓ Fiyat: Fiyata duyarlı bir pazarda, belirli bir fiyat vererek, potansiyel müşterinize düşük fiyatlarınız olduğunu söyleyerek veya ücretsiz nakliye sunarak en iyi anlaşmanın siz olduğunuzun sinyalini verebilirsiniz. Bazı nedenlerden dolayı, ücretsiz gönderim çok popüler bir çevrimiçi özelliktir. İnsanlar 7,95 dolarlık nakliye ücretinden kaçınabilirlerse ürün için 20 dolar ödeyecekler (bilinçli olarak değil ama bu her zaman oluyor).

✓ Yetki belgesi: Aldığınız tüm ödüllerden, tanınmış müşterilerden, sertifikalardan, medya sözlerinden bahsedebilirsiniz.

Etkili reklam yazımı için tek bir formül yoktur ve birleştirdiğiniz öğelerin birlikte anlam ifade ettiğinden ve hepsinin aynı yöne gittiğinden emin olmalısınız. Yine de genel olarak, büyük faydayı ilk satıra ve ayırt edici özelliği ikinci satıra koyarsanız yanlış yapmış olmazsınız. İkinci satır, reklamınızın diğer önemli öğesini de içerecektir: harekete geçirici mesaj.


Reklam başlığı örnekleri
Basın REKLAMI ÖRNEKLERİ
Gazete reklam örnekleri
Metafor reklam örnekleri
Basılı reklam Türleri
Reklam Örnekleri
Gazete reklamları
Basın reklamı nedir


Harekete Geçirici Mesaj Gönderme

Genellikle potansiyel müşterilerinizin reklamınızı tıklamasını istersiniz. (Bazı durumlarda telefon etmelerini tercih edebilirsiniz; eğer öyleyse, telefon numaranızı reklama ekleyin. Veri kurtarma reklamlarının birçoğunda telefon numaraları vardı, muhtemelen veri kurtarma yazan birinin yakın bir durumda olduğu varsayımıyla) histeri ve en kısa sürede gerçek bir kişiyle iletişim kurmak istiyor.) Tıklamayı zorlamak için iki taktik önerir: Eylem karşılığında bir şey sunun ve bir aciliyet duygusu yaratın.

Yaklaşımınızı ve doğru adayları harekete geçirecek öğeleri seçtikten sonra, bu içeriği zarif bir şekilde 135 karaktere sığdırmanız gerekir.

Satış konuşmasını düşünmeyi bırakın ve 17 hecede ikna edici bir zihinsel resim çizen Japon şiir sanatını düşünmeye başlayın. Öncelikle, lisedeki İngilizce öğretmenlerinin sana gramer hakkında öğrettiği her şeyi unut. Reklamınız bir makale gibi değil, bir konuşma gibi okunmalıdır. Joy’un dilbilgisi açısından daha doğru olan “Bana on veya daha az kelimeyle sat” yapısını kullanmadığına dikkat edin. Konuştuğun gibi yaz ya da daha iyisi, piyasanın konuştuğu gibi yaz.

Apple Computer, bir Mac ve bir PC’yi canlandıran iki aktörün yer aldığı çok etkili reklamlar yayınlıyor. Mac oyuncusu havalı, genç bir adamken, PC oyuncusu cep koruyucu giyen ve beceriksizce tökezleyen ve hayatın içinden tökezleyen bir inek. Devasa çok uluslu şirketler tüketicilerin zihninde kişilikler geliştirirse, işletmenizin de bir sese ihtiyacı vardır. Reklamlarınız, potansiyel müşterilerinizin duyacağı bu sesteki ilk kelimelerdir. En iyi iş kişilikleri, biraz abartılı ama temelde iş sahibi veya liderinin doğru uzantılarıdır. Reklamlarınızda bu sesi benimsemeye başlayın. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın