Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google’ın Metin Reklam Yönergeleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google’ın Metin Reklam Yönergeleri

Google'ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Google’ın Metin Reklam Yönergeleri

Aşağıdaki bölümlerde sık sık ihlal edilen bazı kurallar konusunda sizi uyarıyorum, ancak yine de on dakikanızı ayırıp Google’ın içerik yönergelerini okumalısınız.

Noktalama

AdWords reklamlarınızdaki noktalama işaretleri için Google’ın kuralları oldukça basittir:

✓ Metninizde ve başlıkta birden fazla ünlem işareti kullanmayın.
✓ Tekrarlanan noktalama işareti yok
✓ Gereksiz noktalama işaretleri yok (para yerine $$ veya küfür yerine $#!!).

Kapitalizasyon

AdWords reklamları için büyük harf kullanımı kuralları, ÜCRETSİZ veya YAN ETKİLER gibi aşırı büyük harf kullanamazsınız.
Ancak, reklamınızdaki ve görünen URL’nizdeki her kelimenin ilk harfinin yanı sıra kısaltmaları (MPH) büyük yazabilirsiniz (LeadsIntoGold.com kabul edilebilir; LeadsintoGOLD.com kabul edilemez).

Yazım ve dilbilgisi

Google, yeni yürümeye başlayan çocuklar tarafından yazılmış gibi görünen reklamlardan hoşlanmaz. Bütün kelimelerin doğru hecelendiğinden emin ol. Dil bilgisi kulağınız yoksa, bilen birinin reklamınıza bakmasını sağlayın. Yazım denetleyicileri, kullanımdan daha sonra veya hava durumundan olup olmadığı gibi hataları tespit edemez.

Telif hakkı ve ticari marka kullanımı

Telif haklarına sahip ve ticari markalı terimleri, hak sahibinin izni olmadan reklamlarınızda kullanamazsınız.

Bu, Google için çetrefilli ve karmaşık bir konudur. Bir marka cep telefonu satıyorsanız, reklamınızda bunu rakip bir markayla karşılaştırabilir misiniz? URL’nizde telif hakkıyla korunan terimler kullanabilir misiniz?

Bu konuyla ilgili yasa hâlâ yazılıyor ve şirketler arasında telif hakkı ihlali ve “ilk çıkar karışıklığı” iddiasıyla açılan davalar artıyor. (Duruşmada bilirkişi olarak yaptığım iş sayesinde bu terimleri bir kenara atabilirim; açıkçası ben bir avukat değilim ve başınızı belaya sokabilecek herhangi bir şey yapmadan önce yetkin bir yasal tavsiye almalısınız.)

Rekabetçi iddialar

İşletmenizin en iyisi, en hızlısı, en ucuzu, en başarılısı falan diyorsanız bunu açılış sayfanızda Google’a (ve dünyaya) kanıtlamanız gerekir.

Teklifler

Reklamınızda sunuyorsanız, ziyaretçinizin bunu açılış sayfanızdan kolayca alabilmesi gerekir. Ücretsiz bir deneme indirmesi mi veriyorsunuz? Bağlantıyı açılış sayfasında görünür bir yere koyun. Google’ın editörleri sitenizi ziyaret eder ve teklifinizin sahte olduğuna karar verirse, reklamınıza izin verilmez.

Ancak TV’deki filmlerden bip sesi çıkarırlarsa, bu onları reklamlarınızdan çıkarmak için oldukça iyi bir ipucudur.

Bağlantılar

Görünen URL’nizin etki alanı, Web sitenizinkiyle aynı olmalıdır. Yani, birisi reklamınızı tıklamak yerine tarayıcısına görünen URL’nizi yazarsa (bu düşünceli bir şekilde paradan tasarruf etmenizi sağlar!), aynı açılış sayfasına değilse de aynı Web sitesine gitmesi gerekir.

Hedef URL’niz düzgün çalışmalı ve bir e-posta adresi, belge veya multimedya dosyası yerine çalışan bir Web sayfasına dönüşmelidir.


Google Ads
Amplify reklam Nedir
Reklam metni
Görsel reklam Nedir
Döngü reklam nedir
Reklam metni örneği


Diğer Reklam Biçimlerini Keşfetmek

Google, reklamları için sürekli olarak yeni yerler ve medya keşfediyor. Artık Web siteleri için grafik reklamlar, cep telefonları için metin reklamlar, arama sonuçları sayfalarında ve Google Haritalar’ın yanında görünen yerel işletme listeleri ve video reklamlar oluşturabilirsiniz.

Resim reklamlar, içerik sitelerinde görüntülenen ancak Google’ın veya arama ortaklarının sonuç sayfalarında gösterilmeyen grafik dosyalardır. Yayıncılar, metin reklamlar yerine resim reklamları görüntülemeyi seçebilir. Perry Marshall, resim reklamların genellikle metin reklamlardan daha yüksek TO ürettiğini, ancak çok daha düşük bir düzeyde olası satışlara ve satışa dönüştüğünü bulmuştur.

Sitenizdeki Google reklamlarına yapılan tıklamalar için ödeme alan bir Web sitesi yayıncısıysanız, yüksek TO’ları nedeniyle resim reklamlar çok karlı olabilir. AdWords reklamvereni olarak sizin için yüksek TO, iki tarafı keskin bir kılıç olabilir. Her bir reklamın YG’sini izlemezseniz, kendi pahasına Google’ın genişlemesini finanse ediyor olabilirsiniz.

Görüntülü reklamları denemeye karar verirseniz, Google, 7. sınıf sanatta başarısız olanların bile düzgün grafikler oluşturmasına olanak tanıyan bir Görüntülü Reklam Oluşturucu sağlar. Bunu, AdWords kampanya yönetiminizin reklam grubu düzeyindeki reklam varyasyonları sekmesinde bir bağlantı olarak bulabilirsiniz.

Google, akıllı cep telefonunuzdan (ve hatta ortalama zekaya sahip ancak hoş bir gülümsemeyle cep telefonunuzdan bile) sorunsuz bir şekilde erişilebilen ve üzerinde işlem yapılabilen içerik yaratarak mobile geçiyor. Reklamınız bir Web sitesine bağlantı içeriyorsa, sitenin telefon uyumlu bir şekilde oluşturulduğundan emin olmalısınız.

Potansiyel müşterilerin yalnızca telefonu açıp sizi aramasını veya arabayla gelip sizi ziyaret etmesini istiyorsanız, reklamınızı oluşturun ve bir teklif ve harekete geçirici mesaj ekleyin.

Bir mobil metin reklam oluşturmak için, bir reklam grubunun Reklam Varyasyonları sekmesinden Mobil Metin Reklam bağlantısını tıklayın.

İşletmeniz yerel bir pazara hitap ediyorsa, müşterileri ve müşterileri çekmek için AdWords’ü kullanmaya devam edebilirsiniz. Coğrafi olarak sınırlı pazarlar için normal metin reklamları kullanmayla ilgili talimatlar için. Şu anda, diğer arama sonuçlarının yanı sıra Google Haritalar işletme listeleri olarak görünecek bir yerel işletme reklamını nasıl oluşturacağınızı görüyorsunuz.

Bir reklam grubunun Reklam Varyasyonları sekmesinde, reklam varyasyonlarının hemen üzerindeki Yerel İşletme Reklamları bağlantısını tıklayın. Sonraki sayfada, işletme adını ve adresini girin. Birden çok konumunuz varsa, reklamınıza ek adresler ekleme seçeneğiniz vardır. İşletmeniz henüz Google’ın Yerel İşletme Merkezi’nde listelenmemişse aşağıdaki hata mesajını alırsınız.

İşletmeniz listeleniyorsa, reklamınızı oluşturmaya devam edebilirsiniz. Bir işletme resmi ekleyebilir ve hatta reklamınızın yanında görünen simgeyi değiştirebilirsiniz. Reklamın Google arama sayfasında nasıl göründüğünü gösterir.

Birisi anahtar kelimenizi Google Haritalar’da yerel bir alanda aradığında, reklamınız işletme listelerinin solunda, altında veya üstünde görünebilir. Tıklandığında, gösterildiği gibi, reklamı (telefon numarası ve resim dahil) harita konumundan bir belirtme çizgisi olarak getirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın