Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İnternet ve E-ticaret

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İnternet ve E-ticaret

Teklif Simülasyon Aracı

İnternet ve E-ticaret

İnternet bugün, büyüklüğü ve amacı ne olursa olsun, herhangi bir şirket için gerçek bir fırsatı temsil ediyor: kendini tanıtmak, itibarını artırmak veya ürünlerini satmak vb.

İnternetin evriminin ve ondan ortaya çıkan eğilimlerin bir portresini çizdikten sonra, ticari bağlamda İnternet kullanıcılarının davranışlarının bazı analizlerini sunacağız. Bu bölümün sonunda, Web’de bulunmanız gerektiğine ikna olmalısınız ve meslektaşlarınızı veya üstlerinizi ikna etmek için gerekli argümanları elinizde bulundurmalısınız.

Bir tarihi, hatta bir yılı işaret edip “İnternetin başladığı yer burası” demek zor. Pek çok olay buna uygun olabilir: iki bilgisayar arasındaki ilk ağ bağlantısını, TCP/IP protokolünün yayınlanmasını (bugün bildiğimiz şekliyle İnternet’in teknik temelidir), ağın ticari işletmelere açılmasını dikkate almalı mıyız?  World Wide Web’in resmileştirilmesi, genel halk arasındaki gelişimi nedir?

Fransa’da Minitel’in icadı ve konuşlandırılması genellikle İnternet ve mesajlaşmanın öncüleri olarak kabul edilir. Bu, Minitel terminalinin bugün İnternete bağlı herhangi bir bilgisayarın yapabileceği (veya teoride yapabileceği) gibi verilerin sunulmasına izin vermediği anlamında tartışmalıdır.

Ancak muhtemelen İnternet’in gelişimini etkilemiştir  hem olumsuz bir etkidir. Yükselişine öncülük eden olayların çeşitliliği göz önüne alındığında, İnternet şaşırtıcı bir şekilde hem yeni hem de eski. Üniversite ve askeri araştırmalar yoluyla geliştirilen İnternet’in atası ARPANET 1969’da faaliyete geçti. Bu nedenle kırk yıldan biraz daha uzun bir süre önce, bugün bildiğimiz bilgisayarları donatan mikroişlemcinin icadından öncedir.

Yine de, sadece 10 yıl önce kaç okuyucumuz düzenli olarak internete bağlıydı? 15 yıl? Orada bulunanlar, İnternet’in ve özellikle Web’in o zamandan beri geçirdiği derin dönüşüme de tanıklık edebilecekler.

Günümüzde internet milyonlarca insanın günlük yaşamının bir parçasıdır. 2009’da Fransa’da 16 milyondan fazla Fransız hanesi veya bunların %61’inin internet erişimi vardı. İnternete bağlı insanlar açısından, Nisan 2010’da yapılan bir araştırması bu sayının yaklaşık 36 milyon olduğunu tahmin ediyor, yani üç Fransızdan ikisinden fazlası1. Bu rakam on yıldır istikrarlı bir şekilde artıyor.

İnternetin sunduğu muazzam ve çeşitli olanaklar, yeni bir ortam olarak popülaritesine büyük ölçüde katkıda bulunmuştur: sürekli bilgi (gazeteler, basın ajansları), ansiklopediler, dev alışveriş merkezi, ifade, buluşma yeri, yayma ve danışma platformu, multimedya, çevrimiçi oyunlar vb.

Ancak daha geleneksel medyadan farklı olarak, İnternet, herkesin tüm bu olasılıkların hem aktörü hem de tüketicisi olmasına izin veriyor, bu da tüketici-aktör veya tüketici kavramının ortaya çıkmasına neden oldu. 

Yüksek Hız

Önümüzdeki yıllarda, sabit ev interneti için giderek daha yüksek hızlar mevcut olacaktır. Buna göre 2009 yılında hanelerdeki internet bağlantılarının %95’inden4 fazlası genişbant aboneliklerinden kaynaklanıyordu.

Ancak, bu son derece yüksek rakam dikkatle alınmalıdır: ADSL 512 Kb/s ve ADSL 20 Mb/s arasındaki hız farkının 40 katına çıkabileceği tüm kablo veya ADSL aboneliklerini içerir.

Fiber optik kurulumlara dayalı çok yüksek hız yavaş yavaş kuruluyor; 2010 yılında, hükümetinin belirtilen iradesi, sübvansiyonlar da dahil olmak üzere altyapıların konuşlandırılmasını hızlandırmaktır.


e-ticaret nasıl yapılır
E-ticaret Nedir
e-ticaret ne satabilirim
E-Ticaret Eğitimi
e-ticaret siteleri
E-ticaret ne kadar kazandırır
E-ticaret için Gerekenler
E-ticaret Türleri


Göçebelik, şimdiden çok belirgin olan başka bir eğilim: bugün, İnternet kullanıcıları artık yalnızca evleriyle sınırlı kalmak istemiyorlar, her zaman her yerde bağlantıda olmak istiyorlar.

Otellerde, kafelerde, havaalanlarında, tren istasyonlarında, halka açık yerlerde WiFi terminalleri (hotspot’lar) çoğalıyor… ama belediye altyapıya yatırım yaptığında bazen şehrin tamamında da artıyor. Mayıs 2009’da Free, FreeWifi hizmetini başlatarak, paketlenmemiş Free abonelerinin diğer abonelerin modemlerine açık WiFi erişim noktalarına bağlanmasına olanak sağladı.

Üçüncü nesil (3G) telefon aracılığıyla mobil erişim, olağanüstü bir büyüme yaşıyor. Kısa bir süre önce Free’ye verilen dördüncü mobil operatör lisansı, bu eğilimi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

2010’un başında, anketten önceki ay internete bağlanmak için cep telefonu kullanan 43 milyon kişinin %29,1’ine göre. Forrester6 tarafından yapılan bir araştırma, bu oranın 2014 yılında Avrupa’da %40’a ulaşacağını öngörüyor, ancak daha önce de ulaşılabilirdi. Avrupa’da şimdiden günde neredeyse bir saatimizi cep telefonlarımızda sörf yaparak geçiriyoruz.

Buna, çoğu bilgisayar, bağlantı anahtarı ve abonelik de dahil olmak üzere küresel bir 3G İnternet teklifinin parçası olarak pazarlanan netbook’lar veya ultra taşınabilir cihazlar eklenir.

Unutulmamalıdır ki bu göçebe kullanım, sabit internetin yerini almaz, onu tamamlar, farklı zamanlarda veya farklı bağlamlarda (seyahat, ulaşım vb.) Bu nedenle, İnternet erişiminin önümüzdeki yıllarda kelimenin tam anlamıyla her yerde olması muhtemeldir.

Ancak, bu düşünceler yalnızca İnternet ile ilgilidir ve bunlardan geçen içerikle ilgilenmez. Topluluk Web veya 2.0’ın gelişimi, ortaya çıkmasından önce çok az tahmin edilmişti.

İnternetin her yerde bulunması, akıllı telefonlarda bulunan birçok uygulama sayesinde şimdiden yükselen bir olgu olan bilginin gerçek zamanlı olarak yayılmasını ve aranmasını kesinlikle teşvik edecektir. Hızlardaki artış, hiç şüphesiz, giderek daha hacimli çoklu ortam içeriğinin iletilmesini ve danışılmasını mümkün kılacaktır.

Araştırma ve Satın Alma Davranışları

İnternette geçirdikleri tüm bu zamanı ne için kullanıyorlar?  Avrupa Etkileşimli Reklamcılık Derneği8 tarafından yapılan bir araştırma, en popüler çevrimiçi etkinliklerin sırasıyla:

• arkadaşlarla iletişim halinde olma (katılımcıların %83’ü);

• ürünleri ve hizmetleri karşılaştırma (%60);

• finans yönetimi (%56);

• tatil rezervasyonu yapın ve organize etme (%51).

Bazı ülkeler, ürün veya hizmetleri karşılaştırmak için daha fazla İnternet kullanımıyla Avrupalı ​​komşularından sıyrılıyor. Aynı çalışma, arasında çevrimiçi ticaretin kayda değer bir ilerlemesini gösteriyor. Çevrimiçi alışveriş yapan İnternet kullanıcılarının yüzdesi neredeyse üç katına çıkarak %81’e ulaştı. İnternet kullanıcılarının %78’i için İnternet, bir satın alma işlemi yapmadan önce ürünler, markalar ve fiyatlar hakkında bilgi edinmelerini sağlayan bir araçtır. Hoşumuza gitsin ya da gitmesin, internet sadece birkaç yıl içinde satın alma sürecinde önemli bir yer edindi.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın