Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Çevrimiçi Araştırma ve  Satın Alma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Çevrimiçi Araştırma ve  Satın Alma

Mobil Reklam Oluşturma

Çevrimiçi Araştırma ve  Satın Alma

İnternet, çevrimiçi alışveriş için önemli avantajlara sahiptir:

• çoğu durumda, seyahat etmek zorunda kalmadan, haftanın yedi günü, günün 24 saati sipariş verebilirsiniz;
• mevcut ürün yelpazesi neredeyse sonsuzdur ve aynı zamanda bunları karşılaştırmak hem hızlı hem de kolaydır;
• fiyatların mağazalarda satılanlardan daha düşük olduğu algılanıyor (bazen gerçekten böyle oluyor ama çoğu zaman bu algıyı haklı çıkaran, İnternet’in mümkün kıldığı kötü şöhretli zaman tasarrufu);
• Her bir ürün hakkında, özellikle bugün satın alma davranışında belirleyici bir rol oynayan diğer müşterilerden gelen yorumlar ve geri bildirimler olmak üzere büyük miktarda bilgiye erişilebilir.

Bununla birlikte, bu inkar edilemez avantajlar, belirli dezavantajlar veya endişelerle yumuşatılır:

• Çevrimiçi ödemeler, son yıllarda büyük ölçüde ortadan kalkmış olsa bile, bazı İnternet kullanıcılarının güvensizliğine neden olmaktadır;
• Müşteri dosyalarının yönetimi konusunda üye iş yerlerine getirilen yükümlülüklere rağmen, kişisel verilerin kullanımına ilişkin endişeler devam etmektedir;
• Aynı şekilde, mesafeli satışla ilgili düzenlemelere rağmen, bazı İnternet kullanıcıları iade veya satış sonrası hizmet yönetimi, teslimat koşulları ve fiyatları konusunda endişe duymaktadır;
• İnternet kullanıcılarının %51’inin şikayet ettiği, satın almadan önce ürünle fiziksel olarak etkileşimde bulunmak mümkün değildir.

Bu sorular internetten satın almaya engel olabilir, ancak mağazadan satın alma üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacaktır. Ayrıca, bir bilgi kaynağı olarak İnternet’in satın alma davranışında giderek daha önemli hale geldiğini görüyoruz: Haziran ayı barometresine göre, İnternet kullanıcılarının %78’i bir satın alma işlemi yapmadan önce İnternet’e danıştıklarını, bunun İnternet üzerinden olup olmadığını, mağazalarda veya kataloglarda.

Bu tür kullanım, Çevrimiçi Araştırma, Çevrimdışı Satın Alma veya daha yaygın olarak ROPO kısaltması ile anılır. Bir satın alma işleminden önceki bir çalışma sırasında, İnternet kullanıcısı çeşitli site türlerini dikkate alacaktır:

• planlanan satın alma için ürün sayfaları;
• tüketici incelemeleri;
• arama motorları;
• fiyat karşılaştırıcıları.


Uygulamalı araştırma Nedir
Panel araştırması nedir
Temel araştırma Nedir
Eğilim araştırma nedir
İlk çevrimiçi topluluk nedir
Tanıtıcı araştırma nedir
Betimleyici araştırma nedir
Çevrimiçi topluluk örnekleri


Pozitif bir İnternet varlığı, doğrudan İnternet satışlarına dönüşmese bile, bu nedenle muhtemelen genel olarak satışlar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu mevcudiyet, küresel bir strateji aracılığıyla inşa edilmelidir:

• detaylı ürün bilgisi;
• geçmiş veya potansiyel, kritik veya sorgulayıcı alıcılara verilen yanıtlar;
• araştırma sırasında görünürlük.

Ayrıca, “araştırma” kavramının mutlaka uzun bir işlemi kapsamadığını da unutmayın. Mobil İnternet ve akıllı telefonların ortaya çıkışı bunun için belirleyicidir. Saniyeler içinde telefonun kamerasından barkod okuyabilen, ürünle ilişkilendirebilen ve ürün hakkında bilgi alabilen mobil uygulamalar var.

İnceleme sitelerine göz atın, bir sosyal ağdaki arkadaşlarınızı arayın, fiyatları karşılaştırın: artık bunu istediğiniz zaman, istediğiniz yerden yapabilirsiniz ve giderek daha ucuza geliyor.

Web’de bulunan veri miktarı arttıkça, arama motorları merkez sahneye çıktı. Verileri endeksleme ve her şeyden önce, bir arama bağlamındaki alaka düzeylerine göre İnternet kullanıcılarına geri dönme rolleri, günümüzde bir satın alma işlemine eşlik eden bilgi aramada esastır.

Bir web sitesi oluşturmak artık nispeten basit: Bir şirket için maliyet, kapı eşiği, kiralama veya iyi niyet fiyatına kıyasla çok sınırlı. Bir veya daha fazla “sert” mağazası olan şirketler (daha sonra tuğla ve harçtan bahsediyoruz), yerel bir müşteriyle ilişkili olarak hedef kitlelerini artırmak için bir web sitesinden yararlanabilirler.

Tersine, İnternet bir şirkete gerçek dünyada son derece azaltılmış altyapıya sahip bir mağaza yaratma fırsatı da sunabilir: o zaman saf oyuncudan, yani yalnızca İnternet üzerinden erişilebilen mağazalardan bahsediyoruz.

Ancak, çevrimiçi varlığınızda başarılı olmak, basit “kartvizit” sitesinin ötesine geçmek anlamına gelir. E-ticaret yoluna girdiğinizde hatta basit bir vitrin sitesine girdiğinizde her şey birkaç fare tıklamasıyla olmuyor. Uygulaması nispeten basit olan, ancak ürün kataloğunun oluşturulması için özellikle zaman açısından belirli bir yatırım gerektiren birçok çevrimiçi satış platformu vardır.

Kapsamlı olmalıdır (bir katalogdaki kağıt ve mürekkep maliyetinden kaynaklanan sınırlamalar artık gerekli değildir), müşterilerin aradıklarını bulabilmeleri (harici bir arama motoru aracılığıyla veya doğrudan siteden), kullanabilmeleri gerekir. referans olarak beğendikleri bir ürün hakkında konuşmak, eleştirilerine veya sorularına cevap almak.

Elektronik ödemenin kurulumu artık daha kolay ve bir banka kullanırken iyi güvenlik koşulları sunuyor (bağlantıların SSL ile şifrelenmesi, alıcının cep telefonuna gönderilen onay kodları, e-mavi kart).

Bu pazarı organize etmek ve tüketicilere güven vermek için, Fransız mevzuatı e-ticaret için elverişli bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır, ancak bu satış şekli için belirli yükümlülükler içermektedir.

Son olarak, bir çevrimiçi mağaza oluşturmak, şirketin organizasyonundaki değişiklikleri (maddi, finansal, insani ve lojistik) içerir: İnternetteki varlığın başarısını garanti etmek için bu değişikliklerin beklenmesi gerekir.

Tüm bu unsurlar, bir çevrimiçi mağazanın veya ticari bir web sitesinin başarısında yer alacaktır; bu konuda çok güzel kitaplar var. Diğer bir gerekli ve tamamlayıcı koşul da siteye trafik oluşturmaktır: bunun için bir sonraki bölümde tartışacağımız çevrimiçi pazarlama araçlarına ihtiyacımız var.

Bunların arasında AdWords, bir taşla iki kuş vurmamıza olanak tanıyan özellikle etkili bir çözümdür: AdWords’ü alakalı bir şekilde uygulamak, reklam kampanyalarını yönetmek için belirli sayıda en iyi uygulamayı ve ayrıca web sitesi tasarımını içerir.

Bu en iyi uygulamalar yalnızca kampanyanın saf kitle açısından başarısını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ilgili web sitesinin ikna olmuş veya potansiyel müşteriler için yararlı olacağını da garanti edecektir. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın