Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam İçeriği Kısıtlamaları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam İçeriği Kısıtlamaları

PPC Reklamları

Reklam İçeriği Kısıtlamaları

Reklamlara dahil edebileceğiniz veya dahil etmeniz gereken her şeye girmeden önce, içerik kısıtlamaları hakkında bazı önemli bilgileri burada bulabilirsiniz:

• İlan başlığında ünlem işareti kullanılması yasaktır. Reklam metninde yalnızca birini kullanmanıza izin verilir. Noktalama işaretlerinin (örneğin soru işareti) veya aynı kelimenin (ikiden fazla) tekrarı da yasaktır.
• Tescilli bir ticari markanın reklamda veya anahtar kelime olarak kullanılmasına, yalnızca ticari markadan açık yetki almanız durumunda izin verilir (Sayfa 6’daki yasal kutuya bakın).
• Bazı ürünler için AdWords reklamı yasaklanmış veya kısıtlanmıştır: silahlar, taklit ürünler, uyuşturucular, nefret söylemi, bilgisayar korsanlığı siteleri, spam veya tütün reklamı yapılamaz.

Alkollü içecekler, yetişkinlere yönelik içerik, ilaçlar ve bağış talepleri için kısıtlamalar geçerlidir.

Etkili Bir Duyuru Oluşturmak

Reklamınız için mevcut alan sınırlı olduğundan, onu verimli bir şekilde kullanmalı ve metinlerinizin özlü olması üzerinde çalışmalısınız. Her reklam grubu için birkaç reklam metni oluşturmaktan çekinmeyin: AdWords, belirli bir sorgu ve anahtar kelime için en alakalı reklamı otomatik olarak seçer.

Bu, sisteme daha fazla alan sağlar ve en iyi tıklama oranlarına sahip reklamları seçmek için reklamların göreli etkinliğini de test edebilirsiniz. Bu şekilde, hesabınızın performansını ve dolayısıyla Kalite Puanınızı iyileştirmiş olursunuz.

Ortak Öğeler

Bir kullanıcı bir reklamla ilişkili bir anahtar kelimeyi arattığı anda reklam görüntülenir ve anahtar kelime reklamın bir parçasıysa kalın harflerle görünür. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizi reklamlarınıza eklemek iki kat daha ilgi çekicidir: bir yandan kalite seviyenizi artırır, diğer yandan anahtar kelimelerin kalın olarak gösterilmesi reklamlarınıza daha fazla dikkat çekecektir.

URL’ye veya metne bir anahtar kelime ekleyin. Reklamlarınızı kullanıcı için daha da alakalı hale getirmek için, metne, görüntülenen URL’ye veya hedef URL’ye, aramasında kullanılan ve reklamın görüntülenmesini tetikleyen anahtar kelimeyi ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, {keyword: word by default} kodunu istenen konuma eklemeniz yeterlidir, bunun anlamı: reklamın yayınını tetikleyen anahtar kelimeyi buraya girin veya çok uzunsa “varsayılan kelime” kullanın.

Kullanıcı çikolata kelimesini ararsa ve daha uzun bir terim ararsa (ör. “çikolata teslimatı”), görüntülenen URL olacaktır. Yalnızca {keyword} kullanırsanız, kullanıcı tarafından aranan anahtar kelime olduğu gibi alınır, ancak çok uzunsa kesilebilir. Bu nedenle, varsayılan bir kelime sağlamak iyi bir fikirdir.

“Boş” bir anahtar kelime (yani, {keyword:} kodu) sağlarsanız, anahtar kelime çok uzunsa, URL veya metin değişmeyecektir. Bu, anahtar kelimeleri URL’lere eklemek için güvenli bir seçenektir.


Instagram reklam kısıtlaması kaldırma
Facebook reklam kısıtlaması nasıl kaldırılır
Facebook kapatılan reklam hesabı
Facebook Hesap Kalitesi
Instagram reklam hesabı kısıtlandı
Facebook reklam hesabı kısıtlandı
Kişiselleştirilmiş reklam ayarları
Kişiselleştirilmiş reklam nedir


Başlık

Bu sizin kancanız: ideal çözüm, onu {keyword: word by default} koduyla yapabileceğiniz kullanıcının aramasıyla eşleştirmektir. Bu şekilde, başlık kalın olarak görünür, bu da onu daha görünür kılar ve kullanıcının aramasına ilişkin alaka düzeyi en üst düzeye çıkarılır: tıklama alma şansınızı artırırsınız.

Markanızın adını başlıkta tanıtmak da iyi bir fikir olabilir: Doğal olarak, marka bilinirliği tıklama oranını etkileyecektir, ancak markanın görünürlüğünü sağlamak için iyi bir strateji olabilir.

Reklam Metni

Reklam metniyle ilgili o kadar çok ipucu var ki, bütün bir kitabı bunlara ayırabilirsiniz. Burada sadece en temsili olanın bir örneğini veriyoruz.

Her şeyden önce, Sayfa 1’de tanımlanan pazarlama hedeflerinizi aklınızda bulundurun: Bir ürünü satmak veya işletmenizi tanıtmak istediğinize bağlı olarak aynı şekilde bir metin yazmayacaksınız! Bu, yazmanın temel ilk adımıdır.

Farklı kanallardaki iletişiminizi uyumlu hale getirmek için, diğer medyalar için geliştirilmiş sloganları veya sloganları da kullanmayı unutmayın: bu, kullanıcının tanınmasını sağlar.

Belirlediğiniz anahtar kelimeleri kullanın (bunlar ayrıca açılış sayfalarınızda belirgin bir şekilde gösterilmelidir) ve alaka düzeylerini artırmak için bunları reklamlarınıza ekleyin. Kullanıcının reklamda görünen arama anahtar kelimelerinin kalın yazıldığını ve bu da onların dikkatini çekme şansınızı artırdığını unutmayın.

Her zaman dikkat çekmek için özel karakterleri, noktalama işaretlerini, büyük harfleri akıllıca kullanın. Hiçbir karakter gerçek anlamından saptırılmamalıdır ve bir kelimenin tamamını büyük harfle yazamazsınız.

Ancak, bir anahtar kelimenin başına büyük harf eklemek daha fazla dikkat çeker ve önemli kelimeleri vurgulamak için kullanılabilir (gerekirse bu büyük harflerin üzerindeki vurguları unutmayın).

Semboller (örneğin & karakteri) dikkat çekerken birkaç karakter kaydedebilir (bu özellikle, kullanma izniniz varsa İnternet kullanıcısının güvenini uyandıran tescilli ticari markalarla ilgili semboller için geçerlidir.

Noktalama işaretlerine daha dikkat edin: yalnızca bir ünlem işaretine izin verilir ve iyi kullanıldığında mesajınızı güçlendirir. Soru işaretine yalnızca gerçek bir soru için izin verilir. Fransız tipografi kurallarının, bunların önünde ve arkasında bir boşluk olmasını gerektirdiğini unutmayın; bu, karakterleri kaybetmenize neden olabilir (normalde “Şimdi satın alın!” değil, “Şimdi satın alın!” yazmalısınız).

Açıklama Satırları ve Premium Reklamlar

Premium reklamlar, diğer AdWords reklamlarından farklı şekilde görüntülenir: Çerçevenin genişliği, iki açıklama satırının birleştirilmesine neden olur; bu da, metni buna göre planlamadıysanız beklenmedik bir görüntüye neden olabilir. Herhangi bir olasılığa hazırlanmak için, her zaman ilk satırın sonundaki noktalama ile ikinci satırın ilk kelimesinin büyük harf kullanımını eşleştirmeyi unutmayın.

İndirimlerden, fiyatlardan bahsetmek için reklamda elbette rakamlar görünebilir, ancak psikolojik fiyat eşiğine ve sattığınız ürünlerde rekabet tarafından uygulanan fiyatlara dikkat edin.

Özel teklifler genellikle karışık sonuçlar verir, ancak teklif özellikle çekiciyse, onu test etmek ve reklamın bir versiyonunda bahsetmek iyi bir fikir olabilir.

Ayrıca ücretsiz terimine dikkat edin: reklamınız ticari bir bağlantı olarak tanımlanır ve ücretsiz kavramı İnternet kullanıcısında şüphe uyandırabilir. Ayrıca ilanda belirtilen herhangi bir rakam hem internet kullanıcısı hem de sizin için gerçekçi olmalıdır: tutamayacağınız sözler vermeyin, aksi takdirde reklamınız yanıltıcı olarak algılanacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın