Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Hedef URL Ekleme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Hedef URL Ekleme

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Hedef URL Ekleme

Bu URL, alan adını (hedef URL ile aynı) ve uzantıyı içermelidir. Bir e-posta adresinden oluşamaz. Öğeler isteğe bağlıdır: URL’niz özellikle uzunsa, birkaç karakter daha kazanmak için bunları kaldırabilirsiniz. İdeal olarak, bu adresin İnternet kullanıcısına ciddi garantiler sunması gerekir; bunu sitenin güvenilir olup olmadığını belirlemek için kullanır.

Görüntülenecek birkaç URL’yi test etmekten çekinmeyin. URL’nin uzunluğu, tıklama oranını etkileyebilir. Unsurları kaldırmak, alan adının görünürlüğünü artırabilir, bu aynı zamanda marka adıysa özellikle ilgi çekicidir: URL’nin okunabilirliğini karşılaştırın. URL’nin aranan ürünle doldurulması da internet kullanıcısını olumlu yönde etkiler çünkü isteklerine daha net cevap verilir.

Bu URL, kullanıcıların yazılım indirmesini gerektirmeyen işlevsel bir siteye yönlendirmelidir. Pop-up veya pop-under pencereler de yasaktır. İnternet kullanıcısının açık izni olmadan tarayıcının durumunu değiştiren (örneğin tam ekrana geçmek veya “Geri dön” düğmesinin kullanımını engellemek için) bir sayfaya yönlendirme yapılması önerilmez: işlem, başladı.

Ayrıca, reklamınızda bir tekliften veya bir üründen bahsediyorsanız, bunlara hedef URL’den en fazla iki tıklamayla erişilebilir olmalıdır: Kullanıcı, sitenizdeki ürünleri aramak zorunda kalmamalıdır.

Google, iki URL’nin (görüntülenen ve hedef) aynı etki alanı adına karşılık gelmesini gerektirir: bu, İnternet kullanıcılarının yanlış yönlendirilmesini veya onları farklı bir siteye yönlendirerek güvenlerinin kötüye kullanılmasını önler.

AdWordsDüzenleyici

AdWords Editör, AdWords hesabınızı ve kampanyalarınızı Windows 2000, XP veya Vista ya da Mac OS X yüklü bir bilgisayardan yönetmenize olanak sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. AdWords Editör, web arayüzünüzde kullanabileceğiniz bir eklentidir. 

Değişiklikler hazır olduğunda, internet bağlantınız olur olmaz bunları AdWords arayüzüne gönderebilirsiniz. Ayrıca toplu değişiklikler yapmanıza, istatistikleri görüntülemenize, aynı anda birden fazla hesabı yönetmenize vb. olanak tanır.

Editör’ü indirip yüklediğinizde, hesabınıza AdWords web arayüzünden erişilebilir durumda kalır. Bu araç size, ona erişmeniz için daha güçlü, daha hızlı ve daha uygun başka bir yol sunar çünkü onu İnternet bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz. Çok sayıda anahtar kelime veya reklam içeren büyük bir hesabı yönetiyorsanız özellikle önerilir.

Editör ile AdWords sunucuları arasında dolaşan tüm bilgiler, veri gizliliğini garanti edecek şekilde şifrelenir. Editör arayüzünün öğrenmesi kolaydır ve işinizi kolaylaştırmak için her türden araç ve kısayol sunar.

Düzenleyici menü çubuğunun altında dört öğe içeren bir araç çubuğu bulunur:

• SON DEĞİŞİKLİKLERİ İNDİRİN. Bu düğme, hesabınız için en son bilgileri almanızı sağlar. Hesabı yöneten birkaç kullanıcıysanız, hesap verilerinde çakışmaları önlemek için, bunlarda değişiklik yapmadan önce her zaman hesap verilerinin en son sürümünü almak önemlidir (bir çakışma durumunda verilerin üzerine yazılmaz). ancak çakışma veri özetinde bir simge ile gösterilir).

• DEĞİŞİKLİKLERİ DOĞRULAYIN. Bu düğme, hesapta yapılan değişikliklerin bir özetini görüntülemek ve hataları tespit etmek, örneğin AdWords sunucularına göndermeden önce ve sonra değişikliklerin sayısını kontrol etmek için kullanılır.

• ENTEGRE DEĞİŞİKLİKLER. Hesabınızdaki değişiklikleri tanımlayıp doğruladıktan sonra, bu düğmeyi kullanarak bunları AdWords sunucularına aktarabilirsiniz. Bunun çalışması için internete bağlı olmanız gerekir.

• İSTATİSTİKLERİ GÖRÜNTÜLEYİN. Bu düğme, hesapla ilgili istatistiklerin görüntülenmesini isteyip istemediğinizi ve eğer öyleyse hangilerini (belirli kampanyalar için veya hesabın tamamı için) almak istediğinizi ve ayrıca dikkate alınacak süreyi tanımlamanızı sağlar. 

İlk üç buton HESAP menüsünün alt menüleri için kısayollardır, son buton ise VERİ menüsünün İSTATİSTİK alt menüsüne karşılık gelir.

ARAÇLAR menüsü, Düzenleyici ayarlarını yönetmenize, aynı zamanda anahtar sözcükleriniz arasında yinelenenleri aramanıza veya anahtar sözcük fırsatlarını bulmanıza olanak tanır (bu işlevsellik bir İnternet bağlantısı gerektirir).


Blog URL örnekleri
Blog için URL seçme
Blog URL oluşturma
Url yapısında yardım ifadesi neyi temsil eder
Blogger
url nedir, nasıl yapılır
Url Nasıl oluşturulur
URL ‘yı açmak istiyorum


Bu araç çubuğunun altında, bir yandan hesabınızın yapısında, AdWords web arayüzüne çok benzeyen bir gezinme paneli ve arayüzün en büyük bölümünü kaplayan AdWords veri yönetimi alanı bulunur.

Tıpkı AdWords web arayüzünde olduğu gibi, bu bölüm, hesabınızın farklı yönlerini yönetmenize olanak tanıyan birkaç sekmeye göre yapılandırılmıştır: KAMPANYALAR, REKLAM GRUPLARI, REKLAMLAR, ANAHTAR KELİMELER ve ayrıca İSTENEN veya HARİÇ TUTULAN YERLER (bir yayının bir bölümünde Görüntülü Reklam Ağı).

Her sekmeye karşılık gelen arabirim öğeleri bağlamsaldır, yani sekmede işlenen veri türüne özel düğmeler vardır. Böylece ANAHTAR KELİMELER sekmesinde anahtar kelimeleri tek tek veya toplu olarak ekleyebilir, değiştirebilir veya silebilirsiniz. Bu düğmeler, VERİ menüsünün alt menülerine giden kısayollardır.

Editörün ana varlıklarından bazıları, örneğin, toplu işleme olasılığı (özellikle büyük hacimli anahtar kelimeler için ilginç), birkaç hesabı yönetme, hesabınızın anlık görüntülerini ve arşivlerini alma (yedeklemede tutabileceğiniz, iletişim kurabileceğiniz) olasılığını içerir. iş arkadaşlarınız veya yeniden kullanmak için Düzenleyici’de yeniden içe aktarın).

Ek olarak Düzenleyici, örneğin hesap yapınızın tüm düzeylerinde ekleyebileceğiniz yorumları kullanarak birkaç hesap yöneticisi arasında işbirliğine dayalı çalışmaya olanak tanır.

İlk kampanyamızın amacı, BoChoGo markası için görünürlük oluşturmaktır, bu nedenle marka adını başlık olarak kullanmak mantıklıdır. BoChoGo (Tatlılar, Çikolatalar ve Lezzetler) isminin anlamını reklamın ilk satırında kullanmak, bir yandan mağazanın sloganını hatırlamamıza, diğer yandan da bazı anahtar kelimelerimizde yer almalıdır.

Etkinliğini test etmek için reklamın farklı varyasyonlarını oluşturmak için ikinci satırı kullanırız. Örnek, Fransa’nın her yerinde yayınladığımızı belirten bir sürümü gösteriyor: Aslında, AdWords kampanyasının amacı aynı zamanda şirketin kendi menşe bölgesi dışında da tanınmasını sağlamak ve böylece tamamen yerel bir çerçeveden çıkıyoruz. Diğer sürümler, örneğin, alınan ödüllerden bahsedebilir.

Son olarak, görüntülenen URL’nin (www ile veya www olmadan, URL’de büyük harflerle veya olmadan) ve ayrıca hedef URL’nin (site ana sayfası veya mağaza ana sayfası VirtueMart) farklı varyasyonlarını test ediyoruz. Bu nedenle, sonraki haftalarda hangi reklamların en etkili olduğunu göreceğiz ve yalnızca en başarılı olanları tutarak reklam grubunu optimize edeceğiz.

İkinci olarak, ürün yelpazemize özel kampanyalar oluşturacağız: reklamın yapısı benzer kalacak: başlıkta ana anahtar kelime (Şekerler, Çikolatalar, Kakao) ve BoChoGo markasının adı kullanılacak; ilk satır Bonbonlar, Chocolats et Gourmandises sloganını korurken, üçüncü satır ürün teklifini belirtmek için kullanılacaktır. URL’lere gelince, görüntülenen URL’de ana anahtar kelimeyi kullanacağız ve hedef URL doğrudan çevrimiçi mağazamızın kategorisine işaret edecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın