Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Alakalı Anahtar Kelime Seçimi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Alakalı Anahtar Kelime Seçimi

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Alakalı Anahtar Kelime Seçimi

İşte sonunda AdWords’ün kalbine geldik: anahtar kelime seçimi. Bu, İnternet kullanıcılarının aramaları karşısında uzun vadede elde edebileceğimiz hedeflemenin kesinliğini etkileyen bir adımdır.

İlgili anahtar kelimeleri seçmek için öncelikle müşterilerinizin kim olduğunu, ne aradıklarını ve bunu İnternette nasıl arayacaklarını anlamalısınız. Bu, bu sayfada belirtilen tüm süreci bu şekilde yönetecektir.

Bu nedenle, en ilginç anahtar kelimeleri bulmak için kendinizi müşterinizin yerine koymalı ve Google aramasında hangi terimleri kullanacağını anlamaya çalışmalısınız. Anahtar kelimeleriniz müşterilerinizle alakalı olmalıdır, tersi değil.

Anahtar kelime çalışması ideal olarak kampanyanın çok erken dönemlerinde başlamalıdır. Sitenin inşası ve doldurulması ile ortaklaşa gerçekleştirilebilirse, daha da iyidir: bu, ürünlerinizin sunum metinlerinde, sayfaları yapılandıran başlıklarda, gezinme öğelerinde önemli anahtar kelimeleri değiştirmenize olanak tanır. vesaire. Bu şekilde, anahtar kelimelerinizin yüksek düzeyde kalitesini garanti edersiniz.

Tanımların ve ilkelerin hatırlatıcıları

Anahtar kelime, İnternet kullanıcısının Google arama motoruna girdiği bir kelime veya kelime grubudur. Reklam gruplarınızdan biriyle ilişkili bir anahtar kelime, bir kullanıcı tarafından aramalarından birinde kullanıldığında, bu, reklamlarınızdan birinin bu internet kullanıcısının arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenmesini tetikleyebilir. Bir anahtar kelime genellikle iki veya üç kelimeden oluşur.

Reklam grubunuzla istediğiniz kadar anahtar kelime (sınırlar dahilinde, yani reklam grubu başına 2.000 anahtar kelime) ilişkilendirebilirsiniz.

Ancak, anahtar kelimeler ne kadar kesin olursa, hedeflemenizin ürünlerinizle ilgilenen İnternet kullanıcılarına ulaşma olasılığı o kadar yüksek olacaktır: reklamınızı tıklama olasılıkları daha yüksektir. Bu da daha iyi bir tıklama oranına (TO) yol açar.) , hesabınızın daha iyi performansı ve sonuç olarak daha yüksek bir Kalite Puanı verir.

Bu nedenle ideal olan, temanın kapsamı (çok sayıda anahtar kelime içeren) ile genel alaka düzeyi arasında bir denge bulmaktır. Bu çerçevede, aşağıda açıklanan anahtar kelime hedefleme seçenekleri, seçiminizi ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak şekilde daraltmanıza olanak tanır.

Görüntülü Reklam Ağı’nın anahtar kelimelere veya yerleşimlere dayalı olarak çalıştığını unutmayın. Anahtar kelimeleri seçerseniz, bu sayfada belirttiğimiz tüm unsurlar geçerliliğini korur.


Anahtar kelime bulucu
Anahtar kelime planlayıcı
Google anahtar kelime planlayıcı
SEO anahtar kelime
Anahtar kelime bulucu Google
En çok tıklanan anahtar kelimeler
Ücretsiz anahtar kelime bulucu
SEO anahtar kelime bulma


Anahtar kelimeleri bir reklam grubuyla ilişkilendirin

Reklam grubu oluşturmak için formdaki anahtar kelime listesini Anahtar kelimeler bölümünden doldurabilirsiniz.Bu bölümde her satıra bir anahtar kelime yazmanız gereken bir giriş alanı bulunmaktadır.

Bu giriş alanının sağında, reklamınızın hedef URL’sini girer girmez içeriği otomatik olarak doldurulan başka bir alan vardır. Site içeriğinizin analizinden elde edilen örnek anahtar kelimeleri ve Google aramalarında sıkça ilişkilendirilen terimleri içerir. Kendi anahtar kelime listenizi oluşturmak için bu listeden ilham alabilirsiniz, ancak listeyi müşterilerinizin kullanma olasılığının daha yüksek olduğu terimlerle daraltmaya çalışın.

Giriş alanının altında, Arama Trafiğini Tahmin Et etiketli bir düğme bulunur. Alana bir anahtar kelime girer girmez trafik tahminlerini almak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

Listeyi düzenlediğinizde, reklamınızın trafiğine ilişkin yeni bir tahmin almak için düğmeyi yeniden kullanabilirsiniz. Bu, bu sayfada biraz sonra sunulan trafik tahmin aracı tarafından sağlanan raporların “hafif” bir versiyonudur.

Tahminler, ödemek istediğiniz maksimum TBM’ye ve günlük bütçenize, ayrıca anahtar kelime arama geçmişine ve ilgili sektör(ler)deki rekabet derecesine dayalıdır.

Son olarak, bu düğmenin altında Gelişmiş Seçenekler: Eşleme Türleri başlıklı bir bağlantı bulunur. İçeriği dağıtmak için tıklayın: anahtar kelime hedefleme seçenekleriyle ilgilidir.

Anahtar kelime hedefleme seçenekleri

AdWords, reklamlarınızın nasıl göründüğü konusunda az ya da çok katı olmanızı sağlayan dört anahtar kelime hedefleme seçeneği sunar.

  • anahtar kelime = geniş eşleme

Sırasına bakılmaksızın, anahtar kelimenin terimlerinden biri (veya eşanlamlıları, tekil veya çoğul varyantları, eşlenik biçimleri vb.) sorguda göründüğü anda, reklamın yayınlanma olasılığı yüksektir. Bu varsayılan seçenektir.

Geniş sorgular, daha az çabayla (anahtar kelime listesinin ayrıntılı olması gerekmez), daha az hassas ve potansiyel olarak daha yüksek bir bütçeyle hedefleme pahasına geniş görünürlük (reklam çok sayıda sorgu için görüntülenir) sağlar.

Reklam, anahtar kelime ile arama sorgusu arasındaki terimlerin sırası aynıysa görüntülenir, ancak anahtar kelimeden önce veya sonra ek terimler olabilir. Bu anahtar kelime türü tırnak işaretleri içine alınır. 

Hedefleme, geniş eşlemeye göre daha kesindir, ancak yine de tam terime göre daha esnektir. Reklam, anahtar kelime ile arama sorgusu arasındaki terim dizisi tamamen aynıysa görüntülenir. Bu anahtar kelime türü köşeli parantezler içinde de gösterilir.

Örnek :

• anahtar kelime
• gösterimi tetikleyen istek
• talebin ekranı tetiklememesi

Bu, en kesin hedeflemedir: reklamınız, yalnızca anahtar kelimelerinizle tam olarak eşleşen sorgularda gösterilir; bu, gösterim sayısını azaltır, ancak potansiyel olarak TO’nuzu artırır (çünkü reklam, yalnızca öncelikle kendisiyle daha fazla ilgilenen İnternet kullanıcıları için görünmez. nesne).

Sorgu, listenizde belirlediğiniz anahtar kelimeyi negatif anahtar kelime olarak içeriyorsa, reklamınız görüntülenmeyecektir. Negatif anahtar kelimelerin önünde bir eksi işareti de bulunur.

Negatif anahtar kelimeler, hesabınızda çok sayıda geniş eşlemeli anahtar kelime varsa özellikle yararlıdır. Reklamlarınızın dağıtımını hassaslaştırmanıza olanak tanırlar. Örneğin, “gömlek” kelimesini ele alalım: giysi aramasında veya ofis kırtasiye aramasında görünebilir.

Bu nedenle, bu özel durumda, reklamı yalnızca uygun durumlarda görüntülemek için arama bağlamını belirtmek önemlidir. Aksi takdirde, reklamınızı alakasız aramalar için gösterme riskini alırsınız, bu da TO’nuzu ve dolayısıyla anahtar kelimelerinizin Kalite Puanını düşürür.

Bu nedenle kırtasiye ürünleri dağıtıyorsanız düğme, giyim, pantolon vb. terimleri hariç tutmak için anahtar kelimelere eklemeniz faydalı olacaktır.

Tüm kampanyanın yanı sıra reklam grubu düzeyindeki anahtar kelimeleri hariç tutabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın