Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelimelerin Yüzdesi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelimelerin Yüzdesi

Mobil Reklam Oluşturma

Anahtar Kelimelerin Yüzdesi

Anahtar kelimeleri seçmek, siteniz ve ürünleriniz ile müşterilerin ne aradığını düşünmeyi içerir. Bu iki eksen, her ikisi de olacak bir dizi anahtar kelimeye doğru birleşmelidir:

• web siteniz ve açılış sayfalarınızla tutarlı;
• kullanıcıyla alakalı;
• iyi teşhir garantörleri (taleplerin hacmi, hedef kitle, vb. açısından);
• makul bir maliyetle.

Kampanyanızı ürün veya hizmet kataloğunuza göre yapılandırmak, bir reklam grubuyla ilişkili anahtar kelime listesinin temelini oluşturacak olan her bir ürün veya ürün yelpazesiyle ilişkili anahtar terimlerin tanımlanmasını gerektirir.

Ön çalışmalarınızda şirketinizin dışındaki kişilere danışmaktan çekinmeyin: onlara ürünlerinizi veya şirketinizi internette nasıl araştıracaklarını sorun. Bu dışsal, tarafsız bakış açısı, düşünmeniz için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir.

Başlamak için, reklam grubu başına on ila yirmi anahtar kelimeyi hedefleyebilir ve daha sonra bu sayıyı hassaslaştırabilirsiniz. Bu aşamada anahtar kelimelerin hedef kitle ve maliyet açısından ilgi çekici olup olmadığını da kontrol etmek gerekir: anahtar kelime oluşturucu burada listeyi genişletmek için ilginç bir araçtır ve trafik tahminleri, anahtar kelimelerin maliyetini ve karlılıklarını tahmin etmenizi sağlar. 

Genel olarak, bu araçlar size takip etmekte veya takip etmekte özgür olduğunuz bilgileri sağlar. Özellikle, anahtar kelimelerinizin seçiminden tamamen siz sorumlusunuz ve oluşturucu size tescilli ticari markalar içeren anahtar kelimeler sunuyorsa, bunları kullanma hakkınız olup olmadığını kontrol etmek size kalmıştır.

Geniş eşlemeler, anahtar kelime varyasyonlarını otomatik olarak içerir, ancak bu varyasyonları anahtar kelime listenize dahil ederek de tahmin edebilirsiniz. Bir kullanıcı aramasında son derece hassas olabileceğinden, yeterli sayıda kombinasyon tanımlamaktan çekinmeyin.

Kullanılan ortalama terim sayısı üç ile beş arasındadır: bu nedenle, anahtar kelimelerinizin tanımı için akılda tutulması gereken ilginç bir aralıktır. Google’ın zaten aramalarda dikkate almadığı sözde “dur” kelimelerini (le, la, les, du, de, et vb.) dahil etmekten kaçının.

Yazım varyantları. Google’da aramanızı biraz fazla hızlı yaptığınızda yazım hataları yaygındır. Bunları tahmin edin ve anahtar kelime listenize dahil edin: vurgulu veya aksansız, tireli veya tiresiz tekil ve çoğul değişkenler, anahtar kelime listenize eşanlamlılar (örneğin, bunun için çevrimiçi sözlükler ve eş anlamlılar kullanın), fiil çekimleri ekleyebilirsiniz.

Öte yandan, bu durumda dikkatli olun, arama anahtar kelimesini reklamınızın metninde olduğu gibi kullanmamaya dikkat edin! Daha da iyisi: hatalı değişkenlere ayrılmış bir reklam grubu oluşturun: bu şekilde, performanslarını doğru yazılmış terimlerle kolayca karşılaştırabilir ve kampanyanız üzerinde olumlu mu yoksa olumsuz bir etkisinin olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

İlk adım olarak, BoChoGo şirketini tanıtmaya çalışıyoruz: bu nedenle, geniş eşlemelerde, çikolata ve şekerlemelerin teslimatıyla ilgili oldukça genel anahtar kelimelerin bir listesini benimseceğiz. Anahtar Kelime Oluşturucu’nun önerileri, bir özetini verdiğimiz ön listeye ulaşmamızı sağladı.

Okunabilirlik adına (ve bu anahtar sözcüklerin gelecekte kullanımına hazırlanmak için) anahtar sözcükleri dört ana tema halinde düzenledik. Her sütunda sağlanan anahtar kelimelerin listesi ayrıntılı değildir: tekil/çoğul türün (çikolata/çikolata) veya fiil/isim (teslim/teslimat) varyantlarını da dahil edebiliriz.


Anahtar kelime yoğunluğu Ölçme
Seo anahtar kelime kaç tane Olmalı
SEO anahtar kelime analizi
Anahtar kelime önerici
Markethinkers kelime sayacı


Bu liste, yaklaşık olarak bir kampanya başlatma için ortalama olan yaklaşık yirmi terim içermektedir. Terimler oldukça çeşitlidir çünkü şirketin pazarladığı tüm ürünlerde görünürlüğünü sağlamaya çalışıyoruz. Bir sonraki bölümde, bu kampanyanın bir parçası olarak elde edilen geri bildirimlere ve raporlara dayanarak bu sonuçları iyileştireceğiz.

Araştırma Eğilimleri ayrıca “çikolata tarifleri” gibi anahtar kelimelere oldukça belirgin bir ilgi olduğunu göstermektedir: bu bilgiler, sitenin geliştirilmesi ve görünürlüğünün iyileştirilmesi bağlamında bizim için özellikle ilgi çekicidir. Şu an için sitesi bir sunum sayfası ve çevrimiçi mağaza içeriyor, ancak İnternet kamuoyunun gözünde ilgisini artırmak için onu geliştirmek için güçlü bir istek var. Bu nedenle, bu bilgileri çok değerli bir şekilde saklıyoruz ve mağaza tatmin edici bir düzeye ulaştığında bu bilgileri inceleyeceğiz.

Pazarlama kampanyasının ikinci aşaması, ürün kategorilerine göre belirli kampanyalar üzerinde çalışmamızı görecek. Bu nedenle “Visibility” kampanyasını askıya alacağız ve bu ilk listedeki temaların her birini üç ayrı kampanyanın temeli olarak yeniden kullanacağız.

Bir reklam grubuyla kullanılacak en uygun anahtar kelimeleri seçmek için şunları yapmalısınız:

• pazarlama hedeflerinizi aklınızda tutarken, sitenizi ve müşterilerinizin sizi nasıl arayacaklarını düşünün… ve sizi bulun!
• dahil etmek veya hariç tutmak için anahtar kelime listelerinizi genişletmek için elinizin altındaki araçları kullanın;
• mümkün olduğu kadar iyi bir seçim elde etmek için hedefleme seçeneklerinden yararlanın;
• anahtar kelime kümelerinizi daha iyi yönetmek için kampanyanızı yapılandırın.

Günlük Bütçenizi Belirleyin

Bu sayfa, AdWords bütçesiyle ilgili çeşitli unsurları ayarlarken dikkate alınması gereken hususları özetlemektedir. Bir anahtar kelimenin sabit bir maliyeti yoktur, değeri açık artırma sistemiyle belirlenir ve reklamverenin talebine göre değişir: çok az kullanılan bazı anahtar kelimelerde 1 sentlik bir TBM mümkündür; diğerlerinde birkaç on avroya ulaşabilir.

Örneğin, AdWords hesabımızın bir parçası olarak kullanılan (dolayısıyla performans geçmişiyle birlikte) arama tahmin aracı, AdWords anahtar kelimesi ve ortalama olarak birinci ve ikinci konum arasında konumlandırılmış bir reklam için yaklaşık 16 Euro’luk tahmini bir TBM verir.

Reklamlarınıza yapılan tıklamaları en üst düzeye çıkarmak için maks. TBM’nizi manuel veya otomatik olarak belirleme seçeneğine sahipsiniz.

Otomatik çözümü seçerseniz, maks. TBM’yi düşünmek gereksiz görünebilir: yine de günlük bütçeniz için gerçekçi bir değer belirlemenize yardımcı olabilir. Böylece, otomatik teklif verme sistemini kullanımınız, düşük değerli bir bütçeden daha uygun olacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın