Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Grubunun Belirlenmesi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Grubunun Belirlenmesi

Birden Fazla Reklam Ekleme

Reklam Grubunun Belirlenmesi

TBM seçimi hassastır, çünkü reklamınızın listedeki konumunu etkilerse, etkisi de reklamınızın alaka düzeyiyle dengelenir. Ayrıca, reklamverenin günlük bütçesini de dikkate almalıdır.

Maks. TBM ilk olarak reklam grubu başına belirlenir ve anahtar kelimeye göre daha da hassaslaştırılabilir. Trafik tahmin aracı, bir yandan bir reklam grubu için maksimum TBM’mizi ve diğer yandan ilgili trafiği (bize günlük bütçe hakkında fikir verecek, biraz sonra belirlenir).

Lütfen trafik tahmin aracının yalnızca genel TBM bilgisi verdiğini unutmayın: hiçbir durumda rakipleriniz tarafından seçilen maksimum TBM değerlerine erişiminiz yoktur (ki bunlar zaten birçok kriterden yalnızca biridir), diğerleri bir reklamın konumunu belirlemek için ).

Belirlediğiniz maksimum değeri iki soruyu yanıtlar:

• “Bir kişinin sitemi ziyaretinin değeri nedir?” : siteye yapılan bir ziyaretin değeri, özellikle tahmini alışveriş sepetine göre değerlendirilmelidir (ürünlerinizi halihazırda bir beton mağazasında pazarlıyorsanız daha kolay belirleyebileceğiniz değer).
• “Sitemde bir tıklamanın dönüşüm sağlama olasılığı nedir?” : yüksek bir olasılık, yüksek bir teklif verilmesini teşvik etmeli, düşük bir olasılık ise teklifleri aşağı çekmelidir. Bir sonraki bölümdeki Sayfa 14 ve 15, elde edilen ilk verilere dayanarak bu olasılığı daha iyi değerlendirmemize yardımcı olacaktır.

Bir kampanyanın başlangıç ​​aşamasında, kendinizi iyi konumlandırmak ve hesap geçmişinizi doğru yolda başlatmak için rekabetçi bir maks. TBM belirlemekten çekinmeyin: reklam listesindeki iyi bir konum, döner, Kalite Puanınızı yükseltir ve yerleşiminizi korumak için gereken teklif miktarını düşürür.

Yeniden ayarlama, belirli anahtar kelimelerdeki veya maks. TBM’deki stratejik hataları düzeltmek için lansman aşamasından sonra çok hızlı bir şekilde yapılabilir.

Reklam grubunuz oluşturulur oluşturulmaz veya sonuçlarınızı gözlemledikten sonra, anahtar kelime başına maksimum TBM’yi ayarlayabilirsiniz. Reklam grubuyla ilişkili sayfa, anahtar kelimelerin ve performanslarının bir özetini bir tablo biçiminde sunar: reklam grubu için tanımlanan maks. TBM ile otomatik olarak doldurulan maks. TBM sütunu, değeri ayarlamanıza olanak tanır.

Belirli bir anahtar kelimenin varsayılan değerini değiştirmek için, tablonun Maks. TBM sütununda listelenen miktarı tıklayın. Bir iletişim penceresi açılır ve giriş alanına yeni değeri girebilirsiniz.

En genel anahtar kelimelerin, çok sayıda reklamveren tarafından kullanıldıkları için çok daha pahalı olduklarını unutmayın. Bu nedenle, iyi konumlandırma sizin için önemliyse, bu anahtar kelimelere daha fazla harcama yapmaya hazırlıklı olmalısınız. Anahtar kelime başına maks. TBM’yi ayarlamak, rekabet gücünüzü anahtar kelimeye göre ince ayar yapmanıza olanak tanır.

Günlük bütçe tutarı, günlük olarak reklamlarınıza yapılan tıklamalara yatırmak istediğiniz toplam tutardır. Bu tutarın her gün harcanması gerekmez: AdWords, gerekirse harcanmamış tutarları ileriye taşımak ve bunları reklamlarınızın daha fazla ihtiyaç duyduğu günlerde kullanmak için bir yumuşatma işlemi gerçekleştirir.

Genel olarak, bir gün içinde tıklamalara harcanan tutar günlük bütçenin eşiğine ulaşır ulaşmaz (harcanmayan tutarların devri dahil), reklamlarınızın dağıtımı kesintiye uğrar.


Google reklam
Google Ads
YouTube reklam Verme
Google AdSense
Google Ads reklam Verme
Google Adwords
Youtube reklam vermek mantıklımı
Ads giriş yap


Günlük bütçenizin ilk kampanya oluşturma ekranından girilmesi gerekmekle birlikte, AdWords’e ayırmayı düşündüğünüz aylık bütçeye ve her şeyden önce reklam grubunuz için tanımlanan maksimum TBM’ye (tek tek anahtar kelime dikkate alınarak) dayalı olarak yansıtılması gerekir. ayarlamalar) ve sitenize gelen tahmini/istenen trafik. Bu nedenle burada da trafik tahmin aracına başvurmak tamamen haklıdır.

Bir örnek alalım. 0,25 €’luk bir maks. TBM belirlediyseniz ve başlangıçta planlanan günlük bütçeniz 10 €’ysa: bu, reklamınızın günde en az 40 tıklamasını temsil eder (çünkü etkin TBM en fazla maks. TBM’nize eşit olacaktır). Trafik tahmincisi, reklamınızın aldığı tıklama sayısının yanı sıra etkili TBM’ye ilişkin bir tahmin sağlar.

Anahtar kelimelerinizin, mevcut haliyle, reklamınız için yaklaşık kırk veya elli tıklama oluşturacağını tahmin ederse, günlük bütçeniz çok uygundur. Tahmini tıklama sayısı 400 civarındaysa, bütçeniz çok düşük olabilir ve görünürlüğünüz etkilenebilir.

Bu noktada iki seçeneğiniz vardır: maks. TBM’yi azaltın (bu sizi çekici olmayan konumlara düşürerek görünürlüğünüzü etkileyebilir) veya günlük bütçenizi artırın. Aslında, pazarlama bütçenizi mahvetmeden teşhirinizi garanti eden bir dengeye ulaşmak için iki işlemi dikkatli bir şekilde dengelemeniz gerekir.

Google’ın günü bir zaman birimi olarak kullanma seçimi önemsiz değildir. Bütçe tam bir ay boyunca yönetilseydi, genel bütçenizi yalnızca birkaç gün içinde harcama riskiniz olurdu, bu da reklamlarınızın dağıtımını çok hızlı bir şekilde kesintiye uğratır ve görünürlüğünüzü ciddi şekilde etkilerdi.

Günlük bir bütçeyle çalışarak (bunu aya göre 30 veya 31 ile çarparak aylık bir bütçeye düşürebilirsiniz), genel bütçeniz ve doğal olarak daha yaygın olan reklamlarınızın dağıtımı üzerinde daha iyi kontrol sahibi olursunuz. zamanla..

Açık Artırma Ayarlarınızı Seçin

Yeni bir kampanya oluşturduğunuzda, formun bir bölümü teklif ayarlarına ve bütçeye ayrılmıştır. Kullanabileceğiniz çeşitli seçenekler mevcuttur. İlk başta, çoğu durumda uygun olan varsayılan ayarların korunması önerilir.

Teklif seçenekleri açısından, sistem varsayılan olarak manuel teklif verme temelinde çalışır: maks. TBM, reklam grubu düzeyinde tanımlanır. Ancak, Otomatik teklifler seçeneğini kullanarak tıklama sayısını en üst düzeye çıkarmayı seçebilirsiniz: bu durumda, AdWords sistemi, reklamlarınızın maksimum tıklama sayısını elde etmesi için teklif tutarını otomatik olarak ayarlar.

Gelişmiş seçenekler, dönüşümleri veya gösterimleri en üst düzeye çıkararak daha da ileri gitmenizi sağlar. Bütçe giriş alanına, önceki bölümde belirtilen hususları dikkate alarak size en uygun görünen tutarı girin. Kampanyanın ilk haftasında, ayrılan bütçenin kullanımının günlük olarak izlenmesi ve gerekirse bu değerin reklamlarınızın gereğinden az yayınlanmasını önleyecek şekilde ayarlanması önerilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın