Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Konumlandırma Tercihleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Konumlandırma Tercihleri

PPC Reklamları

Konumlandırma Tercihleri

Konumlandırma tercihleri, sponsorlu bağlantılar listesindeki belirli konumları hedeflemenize olanak tanır. Varsayılanlar tarafından bu ayar kapatıldı. Etkinleştirmeyi seçerseniz, müzayedeleriniz, seçtiğiniz slotları doldurmak için sistem tarafından otomatik olarak yönetilir.

Bu çözümü seçerseniz, reklamlarınızın kalite düzeyinin de önemli olduğunu unutmayın. Etkin TBM’yi izleyin ve günlük bütçenizin uygun olup olmadığını kontrol edin: belirli bir yerde yayın maliyeti çok yüksekse, bütçeniz çok hızlı tüketilme riski taşır ve bu da uzun vadede görünürlüğünüzü zedeleyebilir. Reklamınız çok iyi yerleştirilecek, ancak çok az görüntülenecektir.

Dağıtım modu geçici bir kriterdir: varsayılan seçenek, reklamları düzenli aralıklarla yayınlar, yani gösterimleri tüm güne yayılır. Ayrıca, günlük bütçeniz tükenene kadar reklamlarınızı olabildiğince çabuk yayınlamayı da seçebilirsiniz.

Örneğin, hedef müşterileriniz çoğunlukla sabahları bağlantı kuruyorsa, bu ilginç bir seçenektir: günün bu saatinde maksimum gösterimi garanti edersiniz.

İlk tahmine göre şekerleme, bir AdWords kampanyasına ayda yaklaşık 300 € yatırım yapmayı planlıyor, yani günlük bütçe 10 € olur. Kampanya için mümkün olan maksimum TBM’yi belirlemek için, ilk başta maksimum TBM’yi veya günlük bütçeyi girmeden trafik tahmin aracında incelemek için Sayfa 6’da belirlenen anahtar kelime listesini kullanırız.

Sektör oldukça rekabetçi ve çoğu durumda 2 veya 3 €’luk bir maksimum TBM’nin bize çok iyi bir reklamı garanti ettiğini görüyoruz. Ancak bu miktar şirketin finanse edebileceğinden çok daha fazladır.

Ayrıca, kampanyamızın amacı her şeyden önce sitenin görünürlüğünü sağlamak olsa bile, yine de potansiyel yatırım getirisini hesaba katmalıyız: ancak bizim durumumuzda, bir alıcının ortalama sepeti 40’ı veya 50 € ve burada dönüşümle sonuçlanmayacak tıklamaları da hesaba katmalıyız. Bu nedenle, maksimum TBM’ye ilişkin bu ilk tahmin uygun görünmektedir.

Anahtar kelime listesini farklı maks. TBM değerleriyle tekrar test ederek, ortalama olarak 1 €’luk bir maks. TBM’nin, reklamımızın bir kullanıcının arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmesine izin vermesi gerektiğini bulduk ve bu, içindeki anahtar kelimeden bağımsız olarak bizim listemiz

Öncelikle BoChoGo adının görünürlüğünü artırmak istediğimizden, bu ilginç bir konum. Öte yandan, tahmini tıklama sayısı her zaman başlangıçta planlanandan daha yüksek bir bütçeye neden olur ve bu nedenle kampanyamızı sınırlandırma riski taşır.

Bu nedenle, kampanyanın ilk iki haftasında daha fazla yatırım yapılmasına ve bu dönem için 300€’luk (günlük 20€) bir bütçe ayrılmasına ve bütçenin günlük olarak izlenmesine karar verildi.

Ayrıca, “çikolata teslimatı” anahtar kelimesinde rekabet düzeyi özellikle yüksektir. Bu nedenle, bu anahtar kelimenin maksimum TBM’sini 2 €’ya geçirmek ve böylece konumlandırmamızı optimize etmek için gönüllü olarak artırmaya karar verildi.

Bütçeniz için en uygun tutarları belirlemek için:

• AdWords kampanyanıza yatırmaya hazır olduğunuz yaklaşık bir genel bütçe belirleyerek başlayın;
• trafik tahmin aracını kullanarak reklam grubunuz için en uygun maks. TBM’yi tanımlayın;
• gerekirse, bireysel maksimum TBM’lerini artırarak belirli önemli anahtar kelimeleri optimize edin;
• reklamlarınıza yeterli sayıda tıklamayı garanti etmek için günlük bütçenizi ve gerekirse maks. TBM’yi ayarlayın.

Hesabınızı Etkinleştirin ve Kampanyanızı Başlatın

Şimdiye kadar, AdWords hesabını etkinleştirmeden kullandık: bu, reklamlarınız gösterilmeden ve tıklamalar için ücretlendirilmeden, işlevleri test etmeniz, arayüzü tüm köşelerinde keşfetmeniz için bir fırsattı. Bu nedenle, bu bölümdeki son sayfa, AdWords kampanyalarınızı yayınlamanıza izin verecek olan hesabı etkinleştirmeye ayrılmıştır.

Test kampanyalarını devre dışı bırakın. Hesabınızı etkinleştirmeden önce, AdWords’ü kullanma alıştırması yapmak için oluşturmuş olabileceğiniz tüm test kampanyalarını silmeyi veya duraklatmayı düşünün. Devre dışı bırakmayı unutursanız, bu adımdan sonra otomatik olarak gösterilecekler ve bu reklamlara yapılan en ufak bir tıklama için ücretlendirileceksiniz.

Hesap aktivasyon işlemi, her kampanya oluşturma işleminin sonunda, ‘de gösterilen Kaydet ve faturalamaya devam et düğmesi aracılığıyla size sunulur, ancak kampanya oluşturma işlemini tamamlamak zorunlu değildir.

İlk kesin kampanyanızın oluşturulmasını tamamlama sürecini veya başka bir zamanda başlatabilirsiniz. Bu durumda, Faturalandırma sekmesi > Faturalandırma tercihleri’ne gidin. Her iki durumda da aynı forma götürülürsünüz.

Ülke Seçiniz

İlk adım, fatura adresinizin bulunduğu ülkeyi seçmektir. Bu bilgi, bir sonraki adımda önerilen faturalandırma yöntemlerini ve ayrıca faturalarınızdaki KDV’nin dikkate alınmasını etkiler.


KONUMLANDIRMA Stratejileri
Marka KONUMLANDIRMA
Marka KONUMLANDIRMA Örnekleri
Marka KONUMLANDIRMA Stratejileri
KONUMLANDIRMA süreci
Konumlandırma Nedir
Marka KONUMLANDIRMA Nedir
Aşırı KONUMLANDIRMA nedir


Faturalandırma Yöntemini Seçin

Bir sonraki adım, sizi resimli formu kullanarak faturalama yönteminin seçimine götürür.

Bu aşamada, ön ödeme ve sonradan ödeme arasında seçim yapabilirsiniz. Dikkat: Bu iki seçeneği incelemek ve size en uygun olanı seçmek çok önemlidir, çünkü bu seçim nihaidir. Faturalandırma yöntemini daha sonra değiştirmek isterseniz, tek çözüm hesabınızı kapatıp yeni bir hesap açmaktır.

Ardından, hesabınızdaki tüm performans geçmişini kaybedersiniz. Ön ödemede, faturalandırılan her tıklamanın düşüldüğü bir rezerv beslersiniz. Tutarı banka havalesi (işlenmesi birkaç gün sürebilir) veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman bu iki ödeme yöntemi arasında geçiş yapabilirsiniz.

Sonradan ödemede, gerçekten topladığınız tıklamalara karşılık gelen faturaları düzenli aralıklarla veya artışlarla ödersiniz. Otomatik ödeme veya banka kartı ile ödeme yapabilir ve yine istediğiniz zaman bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Hesabınızın para yatırma durumunu düzenli olarak takip etmelisiniz çünkü rezerviniz boşalır boşalmaz reklamlarınızın gösterimi kesintiye uğrar.

Bir hatırlatma olarak, bu çözümlerin her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını sunduk. Faturalandırma yönteminizin seçiminden hala emin değilseniz, bu çözüme başvurmaktan çekinmeyin.

Fatura bilgilerini bu sürecin son adımında vereceksiniz ancak seçiminizi yapmadan önce aşağıdaki bilgileri doğrulamanız iyi bir fikirdir:

• Kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorsanız, ödeme limitlerinin düşündüğünüz günlük bütçeye uygun olup olmadığını kontrol ediniz.

İnternet satın alma işlemleri ve uluslararası işlemler için ödeme yapmanıza izin verdiğinden (çünkü Google’ın Avrupa genel merkezi İrlanda’dadır) ve bir ödeme zamanı geldiğinde banka hesabınızın hazır olduğundan emin olun. İkinci bir şirket banka kartınız varsa, bunu ikincil kart olarak girmeniz iyi bir fikirdir: ana kartta ödeme başarısız olursa kullanılacaktır.

• Sonradan ödemede otomatik ödemeyi seçerseniz, reklamlarınızın dağıtımı, gerekli otomatik ödeme yetkilerinin Google tarafından iyi bir şekilde alınmasına tabidir. Bunu yapmak için, son adımda hesap ayrıntılarınızı girin, değişiklikleri kaydedin ve otomatik ödeme talimatını iki nüsha olarak yazdırın.

Yetki belgesinin üst kısmında görünen adrese yalnızca posta yoluyla (taahhütlü posta veya faks olmadan) gönderin. Bunlar alındıktan ve işlendikten sonra (Google, bankanıza bir kopyasını gönderir), reklamlarınız görüntülenir ve e-posta ile bilgilendirilirsiniz.

• Banka havalesiyle ön ödemeyi seçerseniz, AdWords hesabınıza özel bir referans numarası oluşturmanız (Faturalandırma sekmesinden > Ödeme yap) ve AdWords için yaptığınız tüm havalelerde görünmesi gerekir. Transferin alınması ve işlenmesi üzerine, e-posta ile bilgilendirilirsiniz.

Toplam işlem süresi, kredi kartı ödemesinden daha uzun olabilir ve hesabınızı yenilerken bunu dikkate almalısınız: para göndermek için son ana kadar beklemeyin, aksi takdirde reklamlarınızın gösteriminin askıya alındığını göreceksiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın