Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Form Oluşturma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Form Oluşturma

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Form Oluşturma

Formun birkaç bölümü vardır:

• Genel ayarlar (kampanya adı);
• Diller ve coğrafi alanlar;
• Ağlar ve cihazlar (Görüntülü veya arama ağı, kampanyanın hedeflediği cihaz türü);
• Teklifler ve bütçe (maks. TBM ve günlük kampanya bütçesi);
• Reklam Uzantıları;
• Gelişmiş Ayarlar.

Varsayılan olarak, kampanya tüm ağları (arama ve içerik), tüm cihazları (bilgisayarlar ve cep telefonları) ve tüm Fransa’yı hedefler.

Bütçe bilgileri size bağlı olduğu için her zaman boş bırakılır. Bu soruları bu bölümün Sayfa 7’sinde daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Son olarak, form, reklamların hedeflenmesini ve gösterimini hassaslaştırmayı amaçlayan Reklam Uzantıları ve Gelişmiş Ayarlar’a girmenize olanak tanır: tüm bu öğeler, kampanyaları optimize etmek amacıyla ele alınacaktır.

Ön Yükleme Ayarları

Sayfanın üst kısmında, AYARLARI DEĞİŞTİR başlıklı alanda bir veya iki açılır menü görünür:

• İlk KAMPANYA TÜRÜ her zaman mevcuttur ve belirli bir kampanya türüne (yalnızca arama ağında veya Görüntülü Reklam Ağı’nda kampanya, cep telefonlarını hedefleyen kampanya vb.) uyarlanmış bir dizi parametreyi önceden yüklemenize olanak tanır. .
• İkinci, MEVCUT KAMPANYA, zaten kampanyalar oluşturduğunuzda görünür. Mevcut bir kampanyanın parametrelerini yeni bir kampanyada kullanmak üzere yüklemenizi sağlar.

Ancak dikkatli olun: mevcut bir kampanyayı değiştirmenize izin vermez. Kampanyalarınızdan birini değiştirmek isterseniz, hesapta bulunan kampanyaların listelendiği sol paneldeki adına tıklayabilirsiniz.

İlk kampanyamızın bir parçası olarak, pazarlama hedeflerimizle eşleşmesi için yalnızca BoChoGo Visibility adlı Arama Ağı türü bir kampanya seçeceğiz. Coğrafi ve dilsel hedefleme için, hedeflediğimiz müşterilere karşılık gelen varsayılan ayarları (tüm Fransa ve Fransızca dili) koruyoruz.

Öte yandan, başlangıçta kendimizi yalnızca araştırma ağıyla sınırlamak için ağ parametrelerini değiştiririz (bunun için seçeneği kullanırız).


Google form oluşturma
Online form oluşturma
Google Form
Ücretsiz form oluşturma
WhatsApp form oluşturma
Anket oluşturma
Google form anket
Google Formlar


Reklam Grupları Oluşturun ve Reklamlar Yazın

Kampanyanızın parametrelerini doğruladıktan sonra, kampanyanız için reklam grupları oluşturmanıza ve hepsinden önemlisi ilişkili reklamları yazmanıza olanak tanıyan adresinde görünen forma yönlendirilirsiniz.

Bu önemli adım ve BoChoGo örneğinde yapılan seçimler, Çalışma Sayfası 5’te daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Reklam grubunuza, AdWords hesabınızı yönetmeyi kolaylaştıracak anlamlı bir ad vermeyi unutmayın.

Anahtar Kelimeleri Seçin

Reklam grubu oluşturma formu, ilişkili anahtar kelimelerin listesini doldurmak için bir bölme içerir. Anahtar kelime seçimi de AdWords kampanyanızın önemli bir unsurudur, bunu detaylandıracağız.

Ödeme Yöntemini Ayarla

Formu doldurduğunuzda ve faturalandırma seçeneklerinizi girmediğiniz sürece (sayfanın üst kısmında kırmızı bir bayrakla gösterilir), üç düğme arasından seçim yapabilirsiniz: Kaydet ve faturalamaya git, Faturalamayı daha sonra yapılandır , Reklam grubu oluşturmayı iptal edin.

Örneğin, AdWords arayüzünü tanımak ve oradaki bazı örnek verileri değiştirmek için zaman ayırmak istiyorsanız, faturalandırmayı daha sonra yapılandırmakta özgürsünüz.

Kaydet ve Faturalandırmaya Devam Et’i seçerseniz, Faturalandırma > Faturalandırma Tercihleri ​​sekmesinden erişilebilen forma yönlendirilirsiniz. Bu adım önemlidir, çünkü burada yaptığınız bazı seçimler kesindir.

Kampanyayı Başlatma

Fatura bilgileriniz doldurulduktan sonra hesabınız aktif hale gelir ve şu ana kadar oluşturulan kampanyalara genel bir bakış sunan Kampanyalar sekmesi özet sayfasına yönlendirilirsiniz. Tüm etkin reklamlarınız (özet tablosunun ikinci sütununda yeşil daire ile gösterilir) hemen yayınlanmaya başlar.

Yeni bir kampanya oluştururken bazı temel ilkeleri göz önünde bulundurun (bazılarından daha önce bahsetmiştik):

• Farklı coğrafi, dilsel, zaman hedeflemeye ihtiyaç duyduğunuzda, sitenizde satılan ürün kategorisine göre yeni bir kampanya oluşturun.
• Bilgileri düzenlemek için AdWords arayüzünün yeteneğinden yararlanın.
• Kampanyalarınıza, reklam gruplarınıza, anlamlı ve organize olmanıza yardımcı olacak isimler verin.
• Herhangi bir sorunuz varsa, AdWords arayüzünün çoğu sayfasının sol alt kısmındaki yardım paneline başvurmayı unutmayın. En sık sorulan sorular, cevap sayfalarına yönlendiren bağlantılar şeklinde burada sunulur. Sorunuz listede yoksa, bir de arama motorunuz var demektir.
• AdWords aracılığıyla sitenize yapılan ziyaretlerle ilgili en fazla istatistiği almak istiyorsanız, Analytics’i şimdi etkinleştirmeniz iyi bir fikirdir.

Etkileyici Reklam Metni Yazın

Ziyaretçilerinize verdiğiniz ilk izlenimin kaynağı reklamınızdır: bu nedenle başarılı olmalıdır. İnternet kullanıcısının dikkatini çekebilmeli ve gerçekten sitenize gidebilmesi için ilgisini çekebilmelidir. Tam olarak aradıkları ürüne sahip olsanız ve hizmetleriniz kusursuz olsa bile, reklamınız kötü tasarlanmışsa, İnternet kullanıcısı daha tıklamadan duracağını unutmayın.

Ayrıca, reklam metniniz ve bunun seçtiğiniz anahtar kelimeler ve açılış sayfası içeriğiyle alaka düzeyi, Kalite Puanı hesaplamasındaki faktörlerdir. Bu nedenle, bu sayfadaki tavsiyeleri kullanarak bu üç unsurun tematik tutarlılığını oluşturduğunuzdan emin olun.

 AdWords Reklamının Yapısı

Duyuru aşağıdaki unsurlardan oluşur:

• Maksimum 25 karakterlik bir başlık: bu, mavi renkte ve altı çizili olarak görüntülendiğinden reklamın en görünür öğesidir (yani, İnternet bağlantılarının “geçmiş” biçimlendirmesi: bu, kullanıcıyı tıklamaya teşvik eder).
• Her biri maksimum 35 karakterden oluşan iki açıklama satırı:
İnternet kullanıcısını tıklamaya teşvik etmek için ürünleri veya hizmetleri tanımlayın.
• Maksimum 35 karakterden oluşan bir URL görüntülenir: yeşil görünür ve sitenizin alan adını içermelidir.
• 1.024 karakterle sınırlı bir hedef URL: bu URL reklamda görünmez, ancak İnternet kullanıcısının reklamınızı tıkladığında asıl hedefidir.

Bu nedenle, görüntülenen 130 karakterlik bir alanınız var: bu çok az görünebilir, ancak Google tarafından istenen bir özlülüktür. Aslında, bunun altında, mesajın etkili olamayacak kadar kısa olma riski vardır; bunun ötesinde, çok uzun ve okunması daha zor.

URL, Tekdüzen Kaynak Bulucu anlamına gelir. İnternetteki bir kaynağın (belge, resim vb.) tam yolunu veren karakter dizisidir. URL, alan adını içerir, ancak belirli bir kaynağa işaret etmek için onu tamamlayabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın