Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Açılış Sayfalarını Seçme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Açılış Sayfalarını Seçme

Açılış Sayfalarını Seçme

Açılış Sayfalarını Seçme

Birisi reklamınızı tıklayıp kendisi için seçtiğiniz açılış sayfasına geldiğinde, sayfanın kalmasını veya sayfayı kapatmasını seçmesi yalnızca birkaç saniye sürer. Bu nedenle, açılış sayfanız mutlaka onların dikkatini çekmeli ve “tam olarak aradığımız şey budur” dedirtmelidir. Aksi takdirde, uzun vadede bir müşteri olan bir tıklamayı (bunun için ücretlendirilirsiniz) ve bir satışı anında kaybetmiş olursunuz.

Adwords’ün bu sayfaları tam olarak kontrol etmesinin ve Kalite Puanı hesaplamasına dahil etmesinin nedeni budur: çok aranan binlerce anahtar kelimeye (ör. ünlü isimleri) teklif vermek çok kolay olabilir, ancak açılış sayfasıyla ilgisiz değildir. Bu nedenle alaka üçlemesine saygı göstermelisiniz: reklam, anahtar kelimeler ve açılış sayfası birbiriyle tutarlı olmalıdır.

Bu tutarlılığı gerçekleştirmenin en bariz yolu, sayfa başlığının reklamın görüntülenmesini tetikleyen anahtar kelimeleri içermesidir. Bu sayede internet kullanıcısı aradığı ürünü sunduğunuzu veya sorununa çözüm bulduğunuzu hemen görebilir.

Satacak hiçbir şeyiniz olmadığında veya İnternet kullanıcısını sitenize kaydolmaya davet ettiğinizde işler biraz daha karmaşıktır. Sayfa, yalnızca kaydolmak için araçlar sağlamamalı, aynı zamanda kullanıcıya bunu yapması için bir neden de vermelidir. Aranan anahtar kelimeler yine çok kullanışlıdır: bunları kullanıcıya kaydolursa nelerden yararlanabileceğine dair bir fikir vermek için kullanın.

Kullanıcının sayfayı aşağı kaydırmasına gerek kalmadan temel bilgileri hemen görünür hale getirin. Şirket logonuz göze çarpacak şekilde görüntülenmelidir (genellikle sayfanın sol üst kısmında).

Ürünün fotoğrafı, açıklaması, fiyatı sayfanın ortasında net bir şekilde yer almalıdır. Sayfaya indirilmek üzere belgeler ekleyebilirsiniz (kullanım kılavuzu, ayrıntılı açıklama), ancak bunlar yalnızca ek bilgileri temsil etmelidir, ana kaynağı değil. Yazım hatası olmadığından emin olmak için sunum metinlerinizi dışarıdan bir kişi tarafından düzelttirin: bu, müşterilerinize ilk nezaketinizdir.

İnternet, halkın bir kısmında hâlâ güvensizlik uyandıran bir ortamdır. Bu nedenle, açılış sayfanızın İnternet kullanıcısının dikkatini çekmesi gerekiyorsa, güven oluşturmak için de çalışması gerekir.

Bunun için, genel olarak tüm bu bilgileri belirten ancak İnternet kullanıcısının sitede araması ve başvurması gereken genel satış veya kullanım koşulları sayfalarına güvenemezsiniz.

İnternet kullanıcısındaki herhangi bir şüpheyi derhal ortadan kaldırmak için açılış sayfasında görünmelidirler: mevcut ödeme yöntemleri ve bunların güvenlik seviyeleri, müşteri verilerinin yönetimiyle ilgili CNIL bilgileri sayfada açıkça görünmelidir. Sisteminizin ve İnternet kullanıcılarının güvenliğinden ödün vermeden satın alma veya kayıt sürecini olabildiğince basitleştirin.

Bu unsurların yanı sıra, açılış sayfalarının hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamanız gerekir. Bunu yapmak için, onları resimlerle, animasyonlarla ve genel olarak gereksiz öğelerle aşırı yüklemekten kaçının: bu genellikle İnternet kullanıcısının sayfanız ve kendiniz hakkındaki algısı üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Grafik tasarım becerilerinizi değil, ürünü öne çıkarmaya bakın. Ayıklığı, kullanım kolaylığını, içerik kalitesini, kısacası verimliliği hedefleyin.

Ayrıca, hedeflediğiniz dönüşümün, İnternet kullanıcısı sayfanıza ilk kez baktığında gerçekleşmeyebileceğini de unutmayın: henüz bilgi araştırma aşamasında olabilir, bu durumda sayfanızın onun üzerinde olumlu bir izlenim bırakması gerekir. kalıcı olarak hafızasına kazınmalıdır.

İlk başta, amacı basitçe sitesinin görünürlüğünü artırmaktır: bu nedenle çok özel bir açılış sayfamız, ana sayfamız var. Gerçek mağazanın vitrinine biraz eşdeğerdir ve sanal mağazaya hızlı erişim sağlar.


Chrome açılış sayfası değiştirme
Google açılış sayfası yapma
Google ana sayfam yap otomatik
www.google.com.tr ana sayfa yap
Ana Sayfa Chrome
Chrome ana sayfa değişmiyor
Google ana Sayfa
Google Ana Sayfa yapamıyorum


Bu ana sayfa birkaç işlevi yerine getirir:

• siteyi konumlandırır.

• mağaza hakkında bilgi verir (adres, çalışma saatleri);

• çevrimiçi mağazaya hızlı erişim sağlar;

• güncel promosyonlar hakkında bilgi verebilecektir.

İnternet kullanıcısını hayal kırıklığına uğratmamak için bu sayfayı çok güncel tutmaya özen gösterilmelidir. Ardından üç ürün ailemiz olan çikolata, şekerleme ve kakaoya özel kampanyalar oluşturarak daha ince bir yaklaşım benimseyeceğiz. Ardından ilgili açılış sayfaları, seçilen anahtar kelimelere ve hedeflenen ürünlere bağlı olarak, reklam grupları için ayrı ayrı belirlenir.

İyi bir açılış sayfası, yalnızca AdWords kriterlerini karşılayan bir sayfa değil, her şeyden önce pazarlama stratejinize entegre olurken kullanıcı beklentilerini karşılayan bir sayfadır.

Bunu yapmak için şunları yapmalısınız:

• Sayfa 1’de belirlenen hedeflerden bir dizi hedef sayfa seçin;
• seçimi reklamlara ve anahtar kelimelere göre hassaslaştırın;
• bu sayfadaki ve Sayfa 2’deki tavsiyelere göre seçilen sayfaları daha özel olarak optimize edin.

Kampanya Yapısı 

Kampanyalarınızı ve AdWords hesabınızı yapılandırmak zorunlu değildir: tüm anahtar kelimeleriniz için tek bir kampanya, tek bir reklam grubu ve tek bir reklam içeren bir hesap oluşturmakta özgürsünüz. Ancak bu, optimum olmaktan uzak bir seçimdir ve bütçe, hedefleme veya kampanyanızın izlenmesi açısından sizi çok hızlı bir şekilde engelleme riski taşır.

AdWords Hesabı Düzenlemeye İlişkin Hatırlatmalar

  • Bir AdWords hesabı, kampanyalar halinde düzenlenmiştir.
  • Her kampanyanın bir günlük bütçesi ve yayınlanma seçenekleri vardır.
  • Bir kampanya, reklam grupları içerir.
  • Bir reklam grubu, bir dizi anahtar kelime ve bir veya daha fazla reklam içerir.
  • Reklam, bir İnternet kullanıcısı tarafından listeden bir anahtar kelime arandığında görüntülenen reklam metninden oluşur.
  • Sitenizin mimarisini düşünmek (Sayfa 2) ve işinizi bilmek, kampanyalarınızı yapılandırmanız gereken iki temeldir.

Bu noktada, iki çalışma alanını benimseyebilirsiniz:

• Pazarlama hedefleri. Her pazarlama hedefinin (hedefleme, bütçe, ağ vb.) kendi kampanyası vardır. Tek bir ürün ailesini pazarlayan bir siteyi yönetiyorsanız, ancak örneğin sezonluk veya ülke kampanyaları oluşturmak istiyorsanız bu sistem daha uygundur.

• Ürün kategorileri. Siteniz geniş aileler halinde gruplandırabileceğiniz ürünler satıyorsa, bunlar kampanyalarınız için oldukça doğal bir temel oluşturacaktır. Bu sınıflandırma daha sonra sitenin yapısını aslına uygun olarak yansıtır ve burada Sayfa 2’de yürütülen çalışmalardan yararlanabileceksiniz.

Bu eksenler birbirini dışlamaz: Ürün kategorilerinizi uzun vadede yönetmek için birkaç kampanya oluşturabilir, satış için özel kampanyalar (sezonluk kampanya) veya Fransa dışında bulunan müşterileriniz için bir İngilizce kampanyası oluşturabilirsiniz.

Bununla birlikte, çok önemli bir noktaya dikkat etmelisiniz: Farklı reklam gruplarından (ve daha ziyade, farklı kampanyalardan) anahtar kelime grupları arasında hiçbir koşulda çakışma olamaz.

Aslında, bir aramayla ilişkili sponsorlu bağlantılarda iki kez görünemezsiniz: AdWords’ün genel kullanım koşulları tarafından yasaklanmıştır ve AdWords sistemi, reklamlardan yalnızca birinin görüntülenmesini sağlar. Bu nedenle, iki kampanyanın veya iki reklam grubunun belirli anahtar kelimelerde çakıştığını fark ederseniz, iki kampanyadan birini devre dışı bırakın veya ilişkili anahtar kelimeleri değiştirin.

Bir hesapta aynı anda aktif olan kampanya sayısı (25 ile sınırlı) size yetmiyorsa, birden fazla hesap oluşturarak, bu hesapları kendi yönettiğiniz bir çoklu hesap merkezine bağlayabilirsiniz. Bu, veri hiyerarşisinde bir seviye ekler.

Reklam Gruplarınızı Yapılandırma

Her kampanya için, belirli bir kategorideki teklifinizin tamamını kapsayacak şekilde gerektiği kadar reklam grubu tanımlayın. İdeal olarak, reklam gruplarının yapısı, sitenizin alt kategorilerine göre modellenir.

Sitenizdeki kampanyaların ve reklam gruplarının yapısını izlemek, bir yandan tüm teklifinizi sunmanıza, aynı zamanda reklam metinleri, anahtar kelimeler , kullanıcı sorguları ve satılan ürünler arasındaki yazışmaları görselleştirmenize olanak tanır. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın