Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Ağının Fiyatlandırılması

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Ağının Fiyatlandırılması

Mobil İçerik Kullanımı

Reklam Ağının Fiyatlandırılması

AdWords reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı’nda farklı biçimlerde gösterebilirsiniz:

• Üzerinde durmayacağımız artık klasik metin reklamlar.
• Afişler: bunlar statik veya hareketli olabilir ve çeşitli boyutlarda olabilir.
• Videolar: uzunlukları 2 dakikayı geçmemeli ve ağırlıkları da sınırlıdır. Görüntü ve sesin yeterli kalitede olduğundan emin olmalısınız.

Faturalandırma

Görüntülü Reklam Ağı’nda, iyi bildiğiniz tıklama başı maliyet veya bin gösterim başı maliyet (BGBM) faturalandırmasını seçebilirsiniz. CPM ayrıca açık artırmalar tarafından yönetilir ve CPC’de olduğu gibi, miktarlar bir sektörden diğerine büyük ölçüde değişir.

Öncelikle Görüntülü Reklam Ağı’ndan tıklama elde etmek istiyorsanız, TBM teklifini seçmeniz önerilir. Öte yandan, görünürlük hedefliyorsanız, CPM teklifleri daha uygun olacaktır.

Tıklama başına maliyet faturalandırmasını seçerseniz videolar özel bir durumdur: ilk tıklama videoyu oynatmaya başlamak için kullanıldığından yalnızca ikinci tıklama için faturalandırılırsınız. Kullanıcıyı sitenize yönlendiren yalnızca ikinci tıklamadır ve bu nedenle size faturalandırılan da budur.

Hedefleme yöntemleri

Görüntülü Reklam Ağı, size yüksek doğruluk sağlayabilen çeşitli hedefleme yöntemleri sunar:

• içeriğe dayalı hedefleme;
• yer hedefleme;
• demografik hedefleme.

İçeriğe dayalı hedefleme, Görüntülü Reklam Ağı’na üye sitelerin sayfalarının analizi sırasında belirlenen anahtar kelimelerin yanı sıra kendi anahtar kelimeleriniz ve reklamlarınızın içeriğine dayalıdır.

Varsayılan hedefleme ayarlarını korursanız, reklamlarınız yalnızca tutarlı oldukları sitelerde gösterilir. Ayrıca, reklamlarınızı görüntülemek istediğiniz siteleri kategoriye veya alt kategoriye göre seçebilirsiniz. Görüntü sistem tarafından otomatik ve dinamik olarak yönetilir. Bu, uygulanması basit bir çözümdür, ancak genellikle yerleşim hedeflemeden daha az etkilidir.

Yerleşim hedefleme, görünmek isteyip istemediğinizi (örneğin, Görüntülü Reklam Ağı üyesi olan bir rakibin sitesinde görünmemek için hariç tutulacak siteler aracılığıyla) daha spesifik olarak seçmenize olanak tanır.

Bu hedefleme, imajınızı daha iyi kontrol etmenizi sağlar: yalnızca marka bölgesi, itibar, site performansı vb. açısından size uygun sitelerde görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Bu, sitenize dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek olan yüksek nitelikli trafiği yönlendirebilir.

Ancak bu seçenek, özellikle yüksek talep gören siteler için daha yüksek bir maliyete sahip olma eğilimindedir. Belirli bir sitedeki rekabeti bilmiyoruz ve bunu elde etmenin tek garantisi tekliflerimizi artırmaktır: etkili bir strateji, ancak maliyetlidir ve görüntüleme sayısını ciddi şekilde sınırlayabilir.


Google Ads tıklama başına maliyet ayarlama
Tıklama bazlı reklam nedir
Tıklama başına maliyet hesaplama
Google Ads TBM ayarlama
Gösterim bazlı reklam Nedir
Facebook tıklama Başına maliyet
Tıklama başına maliyet Nedir
Tıklama başına maliyet düşürme


Sitelerin ve Kategorilerin Hariç Tutulması

Site ve Kategori Hariç Tutma Aracı, reklamlarınızın belirli sitelerde veya Görüntülü Reklam Ağı sitelerinin tüm kategorilerinde gösterilmesini durdurmanıza olanak tanır. Kullanmak için sayfayı açın ve gerekirse AdWords kimliğinizle oturum açın. Açılır listeden siteleri veya temaları hariç tutmak istediğiniz kampanyayı seçin ve sunulan forma benzer bir forma erişin.

Bir dışlama türünden diğerine geçmek için sekmeleri kullanın. Siteleri (veya bir sitenin alt alanlarını veya alt dizinlerini), konuları (veya alt konuları), medya türlerini (özellikle, reklamlarınızın YouTube videolarında, yani Görüntülü Reklam Ağı iş ortaklarının videolarında gösterilmemesini talep edebilirsiniz) hariç tutabilirsiniz. videonun alt kısmında Adwords reklamlarının görüntülenebileceği bir alan olmalıdır; bu tür medyalar sizinle alakalı değilse hariç tutabilirsiniz.

Sistem, her bir sekmede, reklamınızın belirli bir süre içinde hangi bağlamda yayınlandığına ilişkin öğeleri otomatik olarak hariç tutmanızı önerir.

Tanımlanan tüm hariç tutmaları doğrulamak için TÜM DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET’e tıklayın. Bunları daha sonra değiştirmek için, ilgili kampanyayı seçin ve AĞLAR sekmesine bakın: tablonun altında, hariç tutulanların listesini görüntülemenize ve gerekirse değiştirmenize izin veren bir İSTİSNALAR bağlantısı vardır.

Bu hedefleme yöntemleri birbirini dışlamaz, aksine: bunları birleştirmek, hem kesin hem de etkili hedefleme elde etmenizi sağlar. Böylece, reklamınızı görüntülemek istediğiniz bir site kategorisi tanımlayabilir ve sizinle alakalı görünmeyen bazı siteleri bu gösterimin dışında tutabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı, demografik hedefleme gerçekleştirmenize de olanak tanır. Görüntülü Reklam Ağı’ndaki her site, hedef kitleye ilişkin genel bilgilerle ilişkilendirilir (bu bilgiler, bu tür ziyaret istatistikleriyle değil, “panel” türü çalışmalarla belirlenir).

Hedef kitlelerine bağlı olarak, reklamlarınızı yalnızca belirli sitelerde göstermeyi seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, bir kampanya oluşturduğunuzda, demografik verilere dayalı olarak Teklif sistemi bağlantısını genişletin ve ardından formun üzerinde görünmesini sağlamak için Düzenle bağlantısını tıklayın.

Bu, hedef kitlenin cinsiyetine ve yaş aralığına göre teklifinizde ince ayar yapmanıza olanak tanır. Böylece: spor araba reklamları yayınlarsanız, bu hedefteki teklifleri yükselterek bunların bir erkek kitleye dağıtımını teşvik edebilirsiniz; tıp veya mühendislik okulu yarışmalarına hazırlık seanslarını teşvik etmek isteyen bir özel ders şirketini temsil ediyorsanız, tekliflerinizi öncelikli olarak 18-24 yaş dilimlerinde (yani hedef kitle) ve 45-54 yaş aralığında artırmanız gerekecektir.

Tekliflerinizi artırdığınızda, iki kategori arasında bir çakışma olduğu anda değişikliklerin eklendiğini unutmayın. Örneğin bebekler için bez bebek bezi pazarladığınızı düşünelim.

Hedef kitleniz ağırlıklı olarak genç annelerden oluşuyor: bu nedenle tekliflerinizi kadın kitle için %10, 25-34 yaş grubu için %30 artırıyorsunuz. Bu nedenle, reklamınızı 25-34 yaş arası kadın kitleye göstermek için teklifiniz %40 artırılacaktır.

Son olarak, bu hedefleme seçeneklerine ek olarak, Görüntülü Reklam Ağı ile ilgili parametreler, bir reklamın aynı İnternet kullanıcısıyla gösterim sayısına ilişkin sınırlar belirlemenize olanak tanır. Bu şekilde, aynı İnternet kullanıcısını sürekli olarak reklamınıza maruz bırakmazsınız, bu da onları sıkar veya rahatsız eder ve marka imajınıza zarar verir.

Limitler bir yandan gün, hafta veya ay bazında, diğer yandan kampanya, reklam grubu veya reklam bazında belirlenir. Bu sınırı ayarlamak için, kampanya oluşturma formunun Gelişmiş ayarlar bölümündeki Reklam sunma: reklam rotasyonu, sıklık sınırı bağlantısını tıklayın. Bu, günlük bütçeye ek olarak size ikinci bir kontrol kolu sağlar.

Reklam Planlayıcı

Google Reklam Planlayıcı, her Görüntülü Reklam Ağı sitesi için bir kitle ve trafik analizi aracıdır. Kampanyanızı yerleşimlere göre planlamanıza ve optimize etmenize olanak tanır. Şu anda yalnızca İngilizce olarak mevcuttur.

Kullanmak için Reklam Planlayıcı sitesine gidin ve AdWords hesabınızla oturum açın. Kullanım şartlarını kabul ettiğinizde aracın kendisine yönlendirilirsiniz.

Farklı kriterlerle oynayarak, Görüntülü Reklam Ağı’ndaki binlerce iş ortağı arasından, müşterilerinizin yaşlarına, ilgi alanlarına ve ayrıca oluşturulan trafik hacmine göre başvurma olasılıklarının daha yüksek olduğu siteleri bu şekilde belirleyebilirsiniz. 

Reklam Planlayıcı daha sonra, filtrelemeden sonra tek tek veya toplu olarak seçebileceğiniz hedef site “paketleri” oluşturmanıza ve bu listeleri bir düğmeyi tıklayarak AdWords’e aktarmanıza olanak tanır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın