Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Ağı ile Performans Artırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Ağı ile Performans Artırma

PPC Reklamları

Reklam Ağı ile Performans Artırma

Metinle sınırlı olmadıkları için, Görüntülü Reklam Ağı’ndaki reklamlar size daha fazla iletişim özgürlüğü sağlar ve bu büyük bir artıdır.

Görüntülü Reklam Ağı’ndaki tıklama oranları genellikle arama ağında görülenlerden daha düşüktür, ancak burada performans yalnızca görüntülenebilirlik açısından çok daha iyidir: banner veya video olarak sunulan reklamlar, bir metin reklamdan daha fazla yer kaplar ve renklerine göre ya da kompozisyonları, daha fazla dikkat çekebilir ve kendilerini İnternet kullanıcılarının zihinlerine kazıyabilirler.

Ayrıca, Görüntülü Reklam Ağı’ndaki tıklama oranları daha düşük olsa bile, bu tıklamalar, Sayfa 15’te açıklanan dönüşüm izlemeyi kurarsanız, bunu kendiniz görebileceğiniz dönüşümler açısından yine de ortalamanın üzerinde performans gösterir. Ne için? Görüntülü Reklam Ağı, izleyicileriyle çok güçlü bir yakınlık geliştiren ve ele aldıkları tema için bir referans portalı rolü oynayan çok sayıda küçük, yüksek düzeyde hedeflenmiş site içerir.

Bu nedenle, baharatlarla yemek pişirmeye adanmış bir siteye üye olan bir İnternet kullanıcısı, Sichuan Biberini nereden satın alacağını öğrenmek için doğal olarak bu siteye yönelecektir. Baharat pazarlıyorsanız ve reklamlarınızı bu sitede yayınlarsanız, tıklama ve özellikle dönüşüm şansınızı büyük ölçüde artırırsınız.

Ancak, arama ağındaki tüm reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı’ndaki banner’larla değiştirmeyi hemen hayal etmeyin: bu iki ağ rakip değil, birbirinin tamamlayıcısıdır.

Birlikte ele alındığında, iki ağ İnternet popülasyonunun yaklaşık %80’ini kapsıyor, ancak her iki ağ da ayrı ayrı alındığında oldukça benzer bir oranı kapsıyor. Ağların ilgisi ve tamamlayıcılığı başka yerdedir: arama motorlarında geçirilen süre, İnternette geçirilen sürenin yalnızca %5’ini temsil eder.

Öte yandan, içerik sitelerinde harcanan bu süre %47’ye çıkıyor: bu nedenle reklamlarınızı bu iki mecrada yayınlamanız, İnternet kullanıcılarına çok daha uzun süre ulaşmanızı garanti ediyor. İçerik sitelerinin ziyaretçileri, aynı sayfayı görüntülemek için daha fazla zaman harcarlar ve eğer reklamınız orada görünürse, bu sitelere daha uzun süre maruz kalırlar ve daha kolay hatırlarlar.

Reklamlarınızın dağıtımı için Görüntülü Reklam Ağı ve arama ağını birlikte kullanarak, İnternet’te gezinmenin tüm aşamalarında siz varsınız. Bu şekilde, kötü şöhretinizi geliştirirsiniz, bu da dönüşüm oranlarınızda bir iyileşme (ortalama %22) anlamına gelir.

Görüntülü Reklam Ağı’nda Bir Reklam Oluşturun ve Yayınlayın

Görüntülü Reklam Ağı ile Arama Ağı’nı birlikte kullanmak istiyorsanız, ayrı kampanyalar oluşturmanız önemlidir: bu size, tek bir kampanya çerçevesinde ayırmanın imkansız olduğu, farklılaştırılmış istatistikler sağlayacaktır. Bu, her bir kampanyanın, reklam grubunun ve reklamın YG’sini belirlemenizi kolaylaştıracaktır.

Her bir biçimin performansını test etmek ve yalnızca en iyi reklamları tutarak kampanyayı optimize etmek için aynı kampanya için biçimleri (afişler, metin) çoğaltmaktan çekinmeyin. Bir Görüntülü Reklam Ağı kampanyası, diğer tüm kampanyalarla aynı Planla-Uygula-Gözden Geçir-Optimize Et sürecinden geçmelidir! Bu kitaptaki sayfaları, şu tavsiyeyi Görüntülü Reklam Ağı’na aktararak kullanabilirsiniz: çoğu olduğu gibi geçerlidir.

Bir görüntülü reklam oluşturmak, bir metin reklamla aynı süreci izler, ancak en başından, anahtar kelime hedefli veya yerleşim hedefli bir kampanya arasında seçim yapabilirsiniz. Ardından, kampanyanızı ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın. Reklam, Görüntülü Reklam Ağı’nda sunulduğu için BGBM teklifleri belirleyebilir ve gösterimleri en üst düzeye çıkaran otomatik teklif verme seçeneğine erişebilirsiniz.

Reklam grubu oluşturma ekranında metin, resim, sesli/video reklam veya görüntülü reklam oluşturucu arasından da ayrıntılı bir seçim yapabilirsiniz. Metin dışında bir biçim seçerseniz, reklam grubunu kaydetmeniz ve gerçek reklamları oluşturmak için bir sonraki adıma geçmeniz gerekir. Seçilen formata bağlı olarak, videoları yönetmenize olanak tanıyan reklam oluşturma aracına da erişebileceksiniz.


Performance Max kampanyası
Performance Max Nedir
Google Ads
Google Ads Maksimum Performans


Reklam Oluşturucu

AdWords’ün sunduğu reklam oluşturma aracı, bir ajansın hizmetlerinden geçmeden kendi metin olmayan reklamlarınızı (videolar, afişler, zengin medya) oluşturmanıza olanak tanır, bu da önemli bir tasarruf anlamına gelebilir. Metninizi eklemeniz gereken önceden tanımlanmış şablonlara erişmenizi sağlar, ancak aynı zamanda kendi videonuzu ayarlamak ve sağdaki video penceresinde nihai sonucu önizlemek için de kullanılır.

Bu araç, görüntülü reklamlar oluşturmanızı çok daha kolaylaştırır. Tüm şablonlar, metinler ve arka plan için önceden tanımlanmış renklere (bazıları bunları değiştirmenize izin verir, bazıları vermez) ve ayrıca önerilen yazı tiplerine sahiptir (ancak geniş bir yelpazeden kendinizinkini seçebilirsiniz).

Kendi tonlarınızı ve yazı tiplerinizi seçerseniz, seçtiğiniz renklere ve bunların hedef kitleniz için ne anlama gelebileceğine dikkat edin. Mesajınızın okunmasını kolaylaştıran sans serif yazı tiplerini de tercih edin.

Son olarak, metinlerinizi kısa tuttuğunuzdan emin olun. Neleri kaçırdıklarını görmek için reklamınızı birden çok kez okumaları pek olası olmadığından, kullanıcılara metinlerinizi okumaları için zaman vermeniz de gerekir.

Reklamınız oluşturulduktan sonra, AdWords, reklamınızın dağıtımıyla ilgili istatistikleri toplar. Olağan reklam raporlarını (özellikle, dönüşüm izlemeden gelen verileri görüntüleyin) ve yerleşime göre reklam performansı istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz; bu, Ağ Görüntülü Reklam Ağı’ndaki reklam yerleşiminizi iyileştirmenize de yardımcı olabilir.

Görüntülü Reklam Ağı’ndan en iyi şekilde yararlanmak için şunları yapmalısınız:

• reklamlarınızı alıcı bir kitleye dağıtmak için emrinizdeki hedefleme araçlarından yararlanın;
• hesabınızın okunabilirliğini korumak için Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızı yapılandırın ve bunları arama ağını hedefleyen reklamlardan ayırın;
• iletmek istediğiniz mesaja ve sitelere uyarlanmış bir biçim seçin
neyi hedefliyorsunuz;
• En etkili olanları belirlemek için testler yapın ve reklam varyasyonlarınızın performansını da detaylı bir şekilde izleyin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın