Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Yerel Rehberi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Yerel Rehberi

Google'ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Google Yerel Rehberi

Giderek artan bir şekilde, İnternet kullanıcıları yerel aramalar yapmak ve yerel işletmeleri bulmak için, satın alma beklentisiyle masaüstü bilgisayarlarından veya oradayken akıllı telefonlarından Google Haritalar’ı kullanıyor.

Bunu yapmak için, daha sonra Google Haritalar’da (hem PC’de hem de akıllı telefonda çalışır) elde edilen sonuçları daha spesifik olarak hedefleyerek bulmak isteyecekleri geleneksel bir Google araması kullanabilir veya gerektiğinde doğrudan cep telefonlarının GPS’inden geçebilirler. Google Haritalar’ın avantajı (örneğin, Android telefonlarda durum böyledir).

Bu kullanımlar, özellikle burada göreceğimiz gibi sizin için çok az bir maliyetle erişilebilir olduğu için, sizin için ihmal edilmemesi gereken bir fırsatı temsil ediyor.

Google Adresleri: İşletmenizi Google Haritalar’da Listeleyin

Google Rehber (önceden “Yerel İşletme Merkezi” olarak biliniyordu), işletmeleri ve işletmeleri Google Haritalar’da listelemeye yarayan sistemdir. Kayıt ücretsizdir ve herkese açıktır (AdWords hesabınız veya web siteniz olmasa bile; yalnızca bir Google hesabınız olsa bile). Bu, Google Haritalar’da yapılan herhangi bir alakalı aramada ve özellikle akıllı telefondan yapılan aramalarda görünmenizi sağlar.

AdWords kimlik bilgilerinizle (veya Google hesabınızla) oturum açın ve Kuruluş ekle düğmesini tıklayın. Mevcut formu doldurun: adresinizi mümkün olduğu kadar eksiksiz doldurun.

Sistem, sağdaki haritada görebileceğiniz mağazanızın tam konumunu belirlemek için sağladığınız bilgileri kullanır. Tam olarak mağazanıza uymuyorsa, işaretçinin konumunu değiştirebilirsiniz. Bir açıklama girin ve işletmenizle alakalı tüm kategorileri doldurmayı unutmayın.

Ardından, yayınlanmak üzere her şeyi doğrulamadan önce formdaki bilgileri (hizmet alanı, çalışma saatleri, kabul edilen ödeme yöntemleri, fotoğraf veya video, ek bilgiler) doldurun. Ödeme yöntemleri ve çalışma saatleri özellikle tüm müşteriler için ilgi çekicidir. Dosyanızı ağırlaştırmamak ve İnternet kullanıcısının beğenisine göre yeterince hızlı yüklenmesini önlemek için hafif kalması gereken fotoğraf ve videolarda daha dikkatli olun.

Dosyanızın kaydını onaylamak için, Google’a telefonla gönderdiğiniz veya size SMS ya da posta kartıyla gönderilen bir kod kullanılarak son bir doğrulama yapılması gerekir.

Formu doldurmak sadece birkaç dakikanızı alır, ancak müşterilerinizin sizi bulma şansını arttırırsınız! İşletmeniz Google Haritalar’da listelendikten sonra, kaydınızla alakalı herhangi bir arama, sonuçlarda listelemenizi gösterir. Kaydınıza tıklamak, haritayı adresinize ortalar ve iletişim bilgilerinizi, telefon numaranızı ve formlara girdiğiniz diğer bilgileri görüntüler.


Google Yerel Rehber olarak para kazanma
Yerel rehber nedir
Google Yerel Rehber nasıl Olunur
google yerel rehber 10. seviye
Google Yerel Rehber avantajları
Google yerel rehber puanları ne işe yarar
Yerel rehber nasıl olunur
Google Yerel Rehber kapatma


Yerlerini Bulmak İçin Reklam Uzantılarından Yararlanın

Fiziksel adres belirleme işlevi üzerinde durmadan Reklam Uzantıları başlıklı ayarlar bölümünü kullanıma sunduk.

Bu sayfa bağlamında, tam anlamını kazanan bir özelliktir: Uzantıları kullanarak bir veya daha fazla adres girdiğiniz andan itibaren, bunlar reklamlarınızın görüntülenmesinde dikkate alınacaktır.

Bir İnternet kullanıcısı sizin coğrafi bölgenizde bulunur bulunmaz (bu bölge onun IP adresinden veya cep telefonları için en yakın aktarma anteninden belirlenir, “İnternet kullanıcısının coğrafi bölgesi nasıl belirlenir?) reklamınızın alakalı olduğu bir arama gerçekleştirirse, yalnızca her zamanki reklam mesajınıza değil, aynı zamanda en yakın mağazanın iletişim bilgilerine de erişebilir.

Yeni oluşturduğunuz Google Rehber hesabından adresleri içe aktarabilirsiniz: böylece Google Haritalar veya AdWords aracılığıyla dağıttığınız tüm bilgiler arasında tutarlılığı garanti etmiş olursunuz.

Google Rehber hesabınız yoksa, Adres ekle bağlantısını tıkladığınızda açılan görünür formu kullanarak adresi manuel olarak girebilirsiniz. Sunulan adresten veya İnternet kullanıcısının coğrafi konumundan bağımsız olarak tek bir geçerli telefon numarası sunmak istiyorsanız, bunu parametreler formunun Telefon bölümüne girin. Telefon numarasını adrese göre kişiselleştirmeyi tercih ederseniz, numarayı adres formuna ekleyin.

Bu durumda AdWords, İnternet kullanıcısına en yakın mağazaya karşılık gelen adresi ve telefon numarasını görüntüler. Her iki numara türünü de etkinleştirebilirsiniz (örneğin, tüm durumlar için geçerli bir ulusal numara ve kullanıcı belirli bir bölgedeyse yerel numaralar sağlamak için).

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu bilgileri yapılandırmanın sizin için herhangi bir ek maliyeti yoktur. Bu, potansiyel alıcınıza maksimum bilgi sağlarken liste kayıtlarınızın geri kalanında yer kazanmanıza olanak tanır. Bu nedenle, istismar edilmesi her zaman ilginç olan bir özelliktir.

Yerel aramalardan yararlanmak için şunlardan yararlanabilirsiniz:

• Google Haritalar için Google Adresleri aracı: işletme girişinizi Google Haritalar’daki tüm alakalı aramalarda görünecek şekilde oluşturun;
• kampanya ayarlarınızdaki reklam uzantıları: potansiyel müşterilerinizin sizi bulmasını daha da kolaylaştırmak için adresinizi ve telefon numaranızı ekleyin.

İnternete erişmek için cep telefonlarının kullanımı sürekli artıyor ve  yapılan bir araştırmaya göre 2012’de cep telefonundan yapılan aramaların sayısı PC’den yapılan aramaları geçmelidir. Bu sayfada sunduğumuz araçlar sayesinde, artık AdWords reklamlarınız bağlamında bu gelişmeyi tahmin edebilirsiniz.

Adwords’ü Mobil Ortamda Kullanın

AdWords artık birkaç açıdan kararlı bir şekilde mobil bir yön izliyor:

• mobil kullanıcıların hedeflenmesi giderek daha önemli hale geliyor ve ek işlevlerden yararlanmayı mümkün kılıyor;
• Artık hesabınızın ana uyarılarına ve istatistiklerine cep telefonunuzdan erişmek mümkün.

Reklamlarınızı Cep Telefonlarında Gösterin

Bu çalışma boyunca mobil yayıncılıkla ilgili birkaç unsuru zaten ele aldık, ancak bu sayfa mevcut tüm bilgileri toplamayı ve tamamlamayı amaçlıyor.

Kampanya ayarlarının Ağ ve cihazlar bölümündeki hedefleme seçenekleri, cep telefonlarını telefon türüne (Android, iPhone vb.) ve operatöre göre özel olarak hedeflemenizi sağlar.

Mobil sorgular giderek yerelleşiyor. Coğrafi konum, yani bir İnternet kullanıcısının belirli bir anda nerede olduğunu bilme olgusu, ona hizmetlerin, özellikle de bulunduğu coğrafi bağlamla ilgili reklamların sunulmasını mümkün kılar.

Reklamlarınızı cep telefonlarında yayınlamak istiyorsanız, bu hedeflemeyi yerel coğrafi hedeflemeyle birleştirmek çok akıllıca olabilir: mahalledeki bir işletme için bu, reklamların yalnızca mağazaya gitme olasılığı yüksek olan kişilere yayınlanacağının garantisidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın