Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Mobil Reklamları Yönetmek 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Mobil Reklamları Yönetmek 

Birden Fazla Reklam Ekleme

Mobil Reklamları Yönetmek 

Mobil reklamlar oluşturmayı planlıyorsanız, hedefleme ayarlarını, bütçeyi, anahtar kelimeleri ve ilgili reklam sonuçlarını ayrı ayrı yönetmenize olanak sağlayacak ayrı bir kampanya oluşturmanız önerilir. Mobil reklamlarınızı arama ağında veya görüntülü reklam ağında (belirli grafik biçimleriyle) gösterebilirsiniz.

Mobil reklamlar için anahtar kelime seçimi ve yazımından bahsederken, mobil aramaların bilgisayarda yapılan aramalardan çok daha kısa sürebileceğini (yazma kolaylığı açısından) unutmayın.

Bu nedenle, genellikle bir mobil aramanın sınırlı olduğu genel anahtar kelimelerde daha rekabetçi olmak gerekecektir.
Reklamların mobil ortamdaki dağıtımı, şu anda yalnızca arama ağları ve Görüntülü ağlar aracılığıyla değil, aynı zamanda popülaritesi artan mobil oyunlar ve uygulamalar içinde de güçlü bir gelişme yaşıyor.

Faaliyet alanınıza bağlı olarak, özellikle mobil reklamcılık açısından olanaklar düzenli olarak geliştiğinden, bu daha özel olarak izlenmesi gereken bir alan olabilir.

Reklamlarınızı mobil cihazlarda göstermek için şunları yapmanız önerilir:

• bütçe parametrelerini ve anahtar kelimeleri optimize etmek için özel kampanyalar oluşturun;
• coğrafi hedeflemenin ilginç bir tamamlayıcı sunabileceği cihaz hedeflemesinden yararlanma;
• yerel bir adres ve direkt telefon numarası sağlamak için reklam uzantılarından yararlanın.

Bu bölüm, AdWords kampanyalarınızı ve bunların dönüşümleriniz üzerindeki etkilerini izlemek için iki önemli aracı tartışmamıza olanak sağladı:

• Web sitenizdeki trafiğin genel analizi için bir araç olan Analytics;
• dönüşüm izleme, AdWords’e özgü ve özellikle AdWords kampanyalarınızın yatırım getirisini incelemek için tasarlanmış bir araç.

Bu araçlar artık tüm kampanyalarınızın çok detaylı izlenmesini sağlayacak ve size önerdiğimiz optimizasyon süreçlerini daha da iyileştirecek.

Ayrıca, reklamlarınız için üç yeni dağıtım kanalı keşfettik:

• Görüntülü Reklam Ağı;
• yerel arama ve Google Haritalar;
• mobil kullanıcılar.

Bahsettiğimiz medya ve hedefleme seçeneklerinin çeşitliliği, kampanyalarınızı olabildiğince yapılandırmanız için sizi teşvik etmelidir: bu, onları daha kolay yönetmenize ve mevcut farklı araçlarda izlemenizi kolaylaştıracaktır.

Reklamlarınızı çeşitli mecralarda dağıtarak ve bu mecraların kullanıcılarını olabildiğince doğru bir şekilde hedefleyerek, reklamlarınızın hedef kitle açısından kapsamını en üst düzeye çıkarırsınız. Bu, görünürlüğünüzü ve nihayetinde yatırım getirinizi artırır.

Marka Bilinirliğini Geliştirme

AdWords’teki bu yolculuğun son iki haftasında, markanızı yönetme ve iyileştirme sürecine girmek için üç yol üzerinde düşünmenizi öneriyoruz. Sırayla şunlara bakacağız:

• Müşteri ilişkileri yönetimi: AdWords kampanyalarınız başarılı oldu, müşteri tabanınız büyüdü… şimdi ne olacak? Herhangi bir insan ilişkisi gibi, müşteri ilişkisi de gelişmek için beslenmelidir. Günümüzde bunu sağlayacak araç ve yöntemler mevcuttur.

• Marka politikası: Bir markanın itibarı İnternette önemli bir rol oynar. İyi bir marka, anında güven oluşturduğu için ziyaretçileri çeker ve dönüşümleri artırır. Marka alanınızı nasıl ve hangi araçlarla geliştirebilir ve sürdürebilirsiniz? Marka kopyası, burada benimseyebileceğiniz stratejilerden biridir.

• Web sitesinin ve AdWords kampanyalarınızın uluslararası hale getirilmesi: Yurtdışında büyüme potansiyeli görüyorsanız, web sitenizi diğer dillere çevirip uyarlamak ve ilgili AdWords kampanyalarını oluşturmak akıllıca bir hareket olabilir. Ancak basit bir çevirinin yeterli olduğunu düşünüyorsanız, gerçeğin çok daha karmaşık olduğunu göreceksiniz.

Karşılık gelen üç sayfanın her birinde, temel kavramları, kaçınılması gereken tuzakları, kullanabileceğiniz araçları ve yöntemleri ve ayrıca sektördeki bir aktörle yapılan bir röportajı sunacağız. Önümüzdeki aylarda düşüncelerinizi beslemek ve pazarlama projelerinizi beslemek için orada bir şeyler bulmalısınız.


Programsız reklam ENGELLEME
Google reklam engelleme mobil
Telefon ekrana sürekli reklam çıkıyor nasıl engellerim
Android reklam ENGELLEME
Android uygulama reklam engelleme
Chrome reklam engelleme mobil
Ekrana sürekli reklam çıkıyor nasıl engellerim
Telefon reklam engelleme


Müşteri İlişkilerini Yönetin

Müşteri ilişkileri yönetimi, bir marka ile müşterileri arasında kalıcı bir ilişki kurmayı amaçlayan bir müşteri çekme ve elde tutma sürecidir. Burada sözde “ilişkisel” pazarlama çerçevesine giriyoruz.

Bu konuda İngilizce Müşteri İlişkileri Yönetimi’nden gelen CRM kısaltmasına sıklıkla rastlıyoruz. Bu kısaltma, dilin kötüye kullanılması yoluyla, geniş anlamda müşteri ilişkileri yönetiminden ziyade CRM yazılımını ifade eder.

Bir şirket için müşteri ilişkisini yönetmek, müşterilerini, şirket veya ürünle ilgili beklentilerini, satın alma alışkanlıklarını anlamayı ve tanımayı içerir. Buna karşılık, bu, genel memnuniyetlerini artırmak ve böylece mevcut müşterilerin sadakatini geliştirirken yeni müşteriler çekmek için müşterilere sunulan daha kişiselleştirilmiş hizmetler ve teklifler sağlar. Yani mesele sadece dönüşüm elde etmekle ilgili değil, aynı zamanda onları sürdürmekle de ilgili.

Bu tür bir sürdürülebilirliğin etkisi iki yönlüdür: Doğal etki, elbette, şirketin cirosuna düzenli olarak katkıda bulunacak olan uzun vadeli bir müşteri tabanını sürdürmektir.

Ancak, İnternet çağında, tüketiciler arasında bilgi alışverişinin artan önemini de hesaba katmak gerekir: artan bir “ağızdan ağza” sistemi (fiyat karşılaştırma siteleri, müşteri inceleme siteleri , forumlar vb. ), bir müşterinin memnuniyeti (veya memnuniyetsizliği) diğer potansiyel tüketiciler tarafından hemen danışılabilir. Bu nedenle, müşteri ilişkilerinizle ilgilenmek aynı zamanda hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak itibarınızı korumak anlamına gelir.

Hususlar

Müşteri ilişkileri yönetiminin çeşitli bileşenleri vardır. Bu iişki elbette esastır ve mutlaka gelişmiş teknolojik araçlar anlamına gelmez. Satın almadan önce, satın alma sırasında ve sonrasında müşteriyi dinlemek temel olarak kullanılabilirlik, iyi uyum sağlama ve bazen de sabır gerektirir.

Müşterilerden gelen tekrar eden taleplere (eksik bilgi, ürün veya teslimat kalite sorunu vb.) özel önem verilmeli ve bir iyileştirme süreci uygulanmalıdır.

Bu, organizasyonel olan ikinci kısma geri dönüyor: müşteriyi dinlemek için kendinize gerekli araçları vermelisiniz! Sitede iletişim kurmak için bir e-posta adresi veya telefon numarası vermek yeterli değildir, yine de cevap verebilecek bir kişinin hazır ve eğitimli olması gerekir. Yanıtın hızı ve kalitesi müşteriye gösterilen ilgiyi yansıtır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın