Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Müşterilerle İletişime Geçmek

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Müşterilerle İletişime Geçmek

Kampanya Yönetimi

Müşterilerle İletişime Geçmek

Proaktif ve devam eden bir müşteri ilişkisini seçtiğinizde, aynı zamanda müşterinin önüne geçmek, yani kendisinin kabul ettireceği kanallar aracılığıyla onunla iletişime geçmek, ona yeni teklifler, promosyonlar sunmak, yeni ürünlerden haberdar etmek anlamına da gelir. katalogda.

Burada da, kanal kişiselleştirileceğinden (müşteri tabanına bir e-posta gönderilmesi, her birine yapılan bir dizi telefon görüşmesinden daha az zaman alacaktır) daha fazla kaynak gerektirir.

Yeni iletişim teknolojilerinden kaynaklanan araçlar, iyi bir müşteri ilişkileri yönetimini inkar edilemez bir şekilde desteklemektedir, ancak bunların çeşitliliği ve uygulamalarının bazen yüksek karmaşıklığı, bir yardımdan çok bir engel teşkil edebilir.

Bu, burada ele aldığımız son husustur. Piyasada bulunan CRM araçları maliyetli olabilir (lisans fiyatları, uygulama, çözümün bakımı). Ağır ve karmaşık bir çözümün uygulanmasını düşünmeden önce, gerçek ihtiyaçlarınızı değerlendirmek için bir çalışma yapın ve size sunulan çözümleri karşılaştırın. CRM yazılımı, mevcut bilgi sisteminizle uyumlu bir şekilde entegre olmalı ve her şeyden önce ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmalıdır.

1993 yılında kurulan ve müşteri ilişkileri yönetimi konusunda uzmanlaşan Télétech International, çağrı merkezlerini yönetmekte, CRM yazılımları yayınlamakta ve müşteri ilişkileri yönetimi etrafında mühendislik ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. CEO’su ve kurucusu Emmanuel Mignot, sadece basit bir işletme yöneticisi değil: müşteri ilişkileri konusunda tutkulu ve buna bir blog ayırıyor.

Müşteri İlişkileri Yönetimi Nedir?

İlişki diyen, zaman içinde ardışık, sürekli değiş tokuş diyor. Müşteriden bahsederken, sadece bir markanın müşterisini (yani bir ürün veya hizmet seçimini özgürce yapabilen, markanın kendisinden farklı olan ve bu ürün veya bu hizmet için ödeme yapan bireyi) kastetmiyoruz.

Kim demiş yönetim optimize etmek için organizasyon diyor. Burada, bu yapılandırılmış değişim organizasyonundan en iyi şekilde yararlanın.

Bu ilişki üç bölüme ayrılmıştır:

• Müşteri kazanma aşaması: onu cezbetmek, baştan çıkarmak, bilgilendirmek, müşteri olmaya ikna etmek.
• Satış aşamasının kendisi, ardından çoğalması, çeşitlendirilmesi, tamamlanması. Hizmetin içeriğini, ürünü, hizmeti ve müşteriye teslim koşullarını açıklayacağız.
• Son olarak, ürün veya hizmetin oluşturulmasından, kullanıma sunulmasından ve hatta arızalarının giderilmesinden başlayarak, olası değiştirme ve hatta iptal ve iadeye kadar olan satış sonrası aşama.

Biz öncelikle ilişkisel yönüyle, yazılı veya sözlü, yüz yüze veya uzaktan ilgileniyoruz. İkinci durumda, doğrudan posta, telefon gibi eski medyayı, e-posta gibi yeni medyaları ve İnternet, hatta mobil İnternet ile ilişkiyi birleştiren çok kanallı bir ilişkiden giderek daha fazla bahsedeceğiz. ve topluluklar.

CtoC (tüketiciden tüketiciye) durumunda, tüketicilerin bir markayı veya ürünlerini temsilcilerinden biri dahil olmadan tartıştığı forumlarda olduğu gibi, artık tüketici ile şirketin hariç tutulduğu marka arasındaki ilişkiyle ilgileniyoruz.


Müşterilerle iletişim biçimleri
Müşteri ile iletişim nasıl olmalı
Müşteri ile iletişim modülü
Müşterilerle görüşme Yöntemleri nedir
Müşteri ile iletişim pdf
Müşteri ile iletişim slayt
Müşteri ile diyalog örnekleri
Müşteri ile iletişimde dikkat edilmesi gerekenler


Bir web sitesi için müşteri ilişkileri yönetimi neden önemlidir (ticari olsun ya da olmasın)?

Her şeyden önce, çünkü müşteri olmadan web sitesi olamaz. Çünkü web sitesi marka tarafından müşterisine karşı kendini ifade etmek için kullanılmaktadır.

Günümüzde premium referans ihtiyacı iletişim giderlerinde artışa ve nadir oldukları için pahalı olan becerilerin kazanılmasına yol açsa bile, kurması ve sürdürmesi ekonomik olduğu söylenen bir araçtır. Web sitesi markanın konuşmasını temsil eder ve çoğu zaman ürün kendini orada savunur. Herhangi bir zayıflığı telafi edecek satıcı yok.

Bu nedenle, ilgili sektöre özgü tüketim mekanizmalarının, site tasarımı öncesinde kusursuz bir şekilde hakim olması esastır. Bir ziyaretçiden müşteriye ortalama dönüşüm oranının artık yalnızca %2 olduğunu bilmelisiniz. Şirketin cirosu ve marjı bu %2 ile yapılacak. Turizm gibi bazı faaliyet sektörleri sadece %0,3 oranında dönüşmektedir.

İyi bir müşteri ilişkisi yönetimi için hangi eksenler benimsenmeli?

Site açık, basit ve sezgisel olmalıdır. Müşterinin sahip olabileceği tüm sorulara anında erişim sunmalıdır. O halde, işlemin şartları şeffaf olmalı ve teklifin ciddiyetinin kanıtı tartışılamaz olmalıdır.

Son olarak ödeme koşulları en ufak bir şüpheye mahal vermemeli ve ortaya çıkan en basit güvenli ödeme süreçleri tercih edilecektir. Artık telefonla bir ilişkiye geçiş, tüketiciyi rahatlatmak ve kendi dilinde ifade edilen, kişiye özel bir hizmet almasını sağlamak için neredeyse zorunlu bir seçenektir.

Bu alanda hangi araçlar var? İlgili bütçenin büyüklük sırası nedir?

Pek çok yazılım çözümü vardır, ancak çoğu güçlü bilgisayar ve telefon teknolojisi becerileri gerektirir. Kullanıcıyı satın alma, uygulama, uyarlama, geliştirme endişelerinden kurtaran çözümleri SaaS modunda (Hizmet Olarak Yazılım) kullanmak artık mümkün. Her şey, İnternet (SIP telefonu) veya klasik modda erişilebilen barındırılan bir hizmetten sağlanır.

Hizmet Olarak Yazılım (SaaS)

Hizmet Olarak Yazılım, daha “geleneksel” lisanslama sistemleri yerine abonelik temelinde çalışır. Bugün, bu uygulamalar giderek daha fazla web üzerinden kullanılabilir. Bu ilke, diğer şeylerin yanı sıra, kullanıcıyı uygulamanın kurulum ve bakım yükünden kurtarmayı amaçlar.

Bunun başka avantajları da vardır (göçebe erişim olasılığı, çözümün esnekliği, kaynakların birleştirilmesi), ancak yine de dikkate alınması gereken hassas noktalar vardır: hizmet sağlayıcı, örneğin, gizlilik veya veri uyumluluğu gibi sorulara net yanıtlar vermelidir. 

Bu, bir AdWords kampanyası yürütebileceğiniz bir alan mı ve öyleyse, nasıl?

Adwords kampanyaları, bir İnternet kullanıcısına prensip olarak zevklerine ve profiline göre küçük hedefli ekler sunarak ilgisini çekmek için kullanılır. Marka ile pazarı arasındaki ilişkinin başlangıcıdır. Reklama veya afişe yapılan tıklamalar, tüketiciyi markanın web sitesine yönlendirir ve hatta şirketin satış departmanıyla “tıkla ve ara” telefon görüşmesi başlatmasına olanak tanır.

Küresel bir pazarlama yaklaşımına müşteri ilişkileri yönetimi nasıl dahil edilir?

Ana fikir, müşteri ilişkisinin ikincisinin söylediklerini dinlemeye dayanmasıdır. Şirketler kendilerine çoğu zaman ücretsiz olarak sunulan bu bilgilere her zaman özen göstermese de, pazarlama alanında kadın ve erkeklerin sıklıkla sorduğu soruların yanıtlarını içermektedir.

CRM, günümüzde daha çok tüketicilerle etkileşimleri dikkate alan yazılım çözümlerini ifade eden bir kısaltmadır. Bu araçlar bazen, tüketici davranışını şekillendiren faktörlerin belirlenmesini mümkün kılan veri madenciliği modülleri sunar. Bu, pazarlamacılar için değerli bilgilerdir.

Son olarak, BI modülleri, İş Zekası, müşteri segmentleri hakkında bilgi sağlamayı ve kaynak tüketimini ve ayrıca yatırım yapılacak medya ortamının etkinliğini (ROI) kontrol etmeyi mümkün kılar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın