Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Marka İle İletişim Kurma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Marka İle İletişim Kurma

Reklam Metni İçeriği

Marka İle İletişim Kurma

Marka bölgesi kavramı iki kavrama dayanmaktadır. Birincisi markanınkidir: Bir marka sadece bir isim değildir, tüketiciler tarafından algılanan bir imajdır, zaman içinde değişmesi muhtemel az çok öznel özellikler kümesidir.

İkinci kavram bölge kavramıdır: markanın tüketiciler tarafından meşru olarak algılandığı alan, evrendir. Bu bölge sabit değildir: örneğin bir şirket için yeni ticari ufuklar açmak veya yeni tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için zamanla gelişir. Markanın sahibi olan şirketin iletişim eylemlerini koşullandıracak ve dolayısıyla markanın imajını etkileyecektir.

Bir markanın imajı, halk nezdinde önemli bir rol oynar: temelde benzer (hatta aynı) olabilen ancak tamamen farklı bölgelerden gelen ürünlerin farklılaşmasını sağlar.

Bu görüntü, örneğin reklam, şirketin web sitesi veya sunum broşürlerini içeren kurumsal iletişimin ürünü olacaktır. Metin öğelerini (reklam anahtar kelimelerinin seçimi, slogan, sunum metinleri), grafikleri (renk seçimi, resimler, logo) ve aynı zamanda potansiyel olarak duyusal (bir markayla ilişkili sesler, tat, parfümler) içerir.

Marka imajı, ürünün tanınmasında ve dolayısıyla temsil ettiği satış potansiyelinde rol oynayacaktır. Bir şirketin pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Olumlu bir marka imajı, ürün ve hizmetlerin kalitesini garanti eder, kolayca tanınır, müşterilere ve tedarikçilere güven verir ve sonunda marjları artırmak için bir kaldıraç olabilir.

İnternette, bir markanın itibarı, ziyaretçiye daha yüksek bir güven sermayesi sunduğu ve ortamın bazı dezavantajlarını (ürüne dokunmanın imkansızlığı) aşabileceği için trafiği çekebilecek ve dönüşüm oranlarını artırabilecektir. satın almadan önce bir satıcıyla çok az temas vb.). Aynı zamanda, bir İnternet varlığı bir markanın imajını modernize edebilir ve böylece onun güçlendirilmesine katkıda bulunabilir.

Dahası, marka bölgesi, bir çeşitlendirme şirketinin başarısını veya başarısızlığını belirleyecektir. Çikolatacı-şekerci gibi bir kozmetiği pazarlamak ilk bakışta çok az anlam ifade ediyor.

Yine de, doğru iletişim ve çikolatanın tüm biçimlerine uzanan bir marka alanıyla, şirketin çikolata aromalı kremler ve sabunlar geliştirmesi o kadar da şaşırtıcı olmayacaktır. Her şey, geliştirilecek olan marka bölgesine bağlı olacaktır.

Mevcut Araçlar

Bir marka etrafında iletişim genellikle birkaç aracın ortak kullanımına dayanır. Örneğin bir web sitesinde, iki temel vektör, grafik kimlik ve metinlerin içeriği olacaktır.

Grafik kimliği, kullanılan renklerin, resimlerin, yazı tiplerinin seçimi ile tanımlanır. Şirket veya markanın ilk bakışta tanınmasını sağlar ve bu nedenle ideal olarak şirketin kullandığı tüm “belgeler” (broşürler, antetli kağıtlar, ayrıca zarflar, ambalajlar, etiketler, ürünler vb.) için kullanılmalıdır. 

Pazarlanan ürünleri hatırlayabilir (ancak zorunlu değildir): örneğin, şirketin web sitesi için, kolayca çikolata ile ilişkilendirilebilecek kahverengi tonları temel alan bir grafik teması seçtik.

Metinlerin içeriği, kapsamı genellikle gözden kaçan başka bir unsurdur. Marka kopyası (“marka metni” olarak çevrilebilir), ancak bir web sitesinin iletişimi için en etkili araçlardan biridir.

Bu, ürün ve hizmetleri tüketicinin zihninde konumlandırmayı amaçlayan şirketin marka stratejisine göre metinlerin (bir web sitesi veya kağıt iletişim için) yazılmasından oluşur. Marka, sloganlar, ticari sloganlar, ürün açıklamaları vb. aracılığıyla ifade edilen şirket için bir kişilik ve varlık olarak görülür.

Markayla ilgili metin yazmak, tüm bu unsurlardan en iyi şekilde yararlanmayı amaçlar. Bunun için markayı, aynı zamanda müşteriyi ve iletişim kurmak için kullanılan medyayı tam olarak anlamak önemlidir: Web için yazmak, bir kağıt ortamı için yazmaktan çok farklıdır (bağlantılar yoluyla ek bilgi sağlama olasılığı, hemen kullanıcının dikkatini çekme vb.). Uzmanlaşmış yazı, kesin, özlü, etkili olmayı ve tüketiciyi markayla etkileşime sokabilmeyi gerektirir.


Marka iletişimi örnekleri
Marka iletişim araçları
Marka İletişimi Nedir
Marka iletişim stratejisi
Marka İletişimi unsurları
Marka kimliği Nedir


YouTube ve Görüntülü İletişim

AdWords reklamlarınız için Görüntülü Reklam Ağı aracılığıyla YouTube’dan yararlanabileceğinizden daha önce bahsetmiştik, böylece burada metin veya afiş reklamlar yayınlayabilir ve bunları AdWords arayüzü aracılığıyla yönetebilirsiniz.

Ayrıca sponsorlu videolar da oluşturabilirsiniz (bu konuyu önceki bölümün Sayfa 16’sında ele aldık), ama aynı zamanda markalı bir kanal da oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu videolar ana sayfada, video sayfalarında veya arama sayfalarında görünür. AdWords arayüzünden yönetilirler ve metin reklamlara benzer şekilde çalışırlar (videoyla ilişkili anahtar kelimeler, görüntülü reklam için teklif verme sistemi, tıklama başına faturalandırma).

Sponsorlu bir video oluşturmak için YENİ REKLAM > GRAFİK REKLAM OLUŞTURUCU düğmesine gidin, ardından SES VE VİDEO formatını seçin.

Son olarak, YOUTUBE SPONSORLU VİDEO ŞABLONUNU seçin ve oluşturma formunun size yol göstermesine izin verin. Sponsorlu video yalnızca bir YouTube videosuna (önceden platforma aktarılması gerekir) veya bir kanala yönlendirebilir: harici bir siteye yönlendiremez.

Sponsorlu videolar ilginç bir fırsatı temsil ediyor çünkü şu anda hala çok az yararlanılan bir reklam vektörü. Bu nedenle teklifler düşüktür ve bu da küçük reklamverenlerin kendilerini bu araç üzerinde stratejik olarak konumlandırmalarına olanak tanır.

YouTube’da bir hesabınız olduğunda, onunla bir kanal ilişkilendirilir ve görünümünü (esas olarak renkler ve arka plan resmi) özelleştirebilirsiniz.

Ancak bu imkanlar sınırlıdır ve My toolbox adlı kendi grafik kodlarını YouTube kanalında kullanmak, sayfayı uygun gördüğü şekilde düzenlemek ve oraya linkler eklemek isteyen bir firma için yetersiz kalmaktadır. Daha sonra iletişim bütçeniz elveriyorsa bir marka kanalı oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Marka kanalı, üç ay boyunca en az 25.000 € tutarında bir medya planının uygulanmasına tabidir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için Google satış ekibiyle iletişime geçin.

Markanız hakkında iletişim kurmayı başarmak için, her şeyden önce marka stratejisi, ona vermek istediğiniz kimlik, somutlaştırması gereken kişilik, rakiplerinden nasıl farklı olduğu üzerine düşünmek önemlidir. Bu düşünceyi resmileştirmek, daha sonra bu iletişimin çerçevesini oluşturmayı ve ona, desteklere ve medyaya göre farklı şekillerde reddedilecek olan yönergeler vermeyi mümkün kılar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın