Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Dönüşüm Verilerinden Yararlanma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Dönüşüm Verilerinden Yararlanma

Eşleştirme Yapmak

Dönüşüm Verilerinden Yararlanma

Dönüşüm verileri, reklamlarınızdan sitenize yapılan ziyaretler hakkında size en ayrıntılı bilgileri verir. Bir çevrimiçi mağaza için, değişiklik izleme kodunun doğru şekilde ayarlanması, yapılan alışverişlerin miktarını bilmenizi sağlar ve bu da bir kampanyanın yatırım getirisini hesaplamanıza olanak tanır.

Anlamlı dönüşüm istatistikleri toplamaya başlar başlamaz, YG açısından en iyi performans gösteren reklamları ve anahtar kelimeleri belirleyebileceksiniz. En fazla tıklamayı sağlayanın reklamlar veya anahtar kelimeler olmadığını görünce şaşırabilirsiniz.

Buradan, anahtar kelimeleri ve reklamları optimize etmeye geri dönmeniz gerekir. En iyi performans gösteren öğelerinizin TO’larını ve dönüşüm oranlarını karşılaştırın ve en yüksek TO’ya sahip reklamların veya anahtar kelimelerin aynı zamanda en iyi dönüşüm oranını sağlayanlar olduğu bir duruma ulaştığınızdan emin olun.

Ayrıca, dönüşüm izlemeyi ayarlamak, reklamlarınızın yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan edinme başına maliyet (EBM) teklifine erişmenizi sağlar. EBM teklifi, Dönüşüm Optimize Edici aracılığıyla otomatik olarak yönetilir.

Dönüşüm Optimize Edici

Dönüşüm Optimize Edici, dönüşüm izlemeyi etkinleştirdiğinizde toplanan verilere dayalı olarak dönüşümleri en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olan bir AdWords aracıdır. Tıklama oranlarınız ilginç olsa bile, performansınızın en alakalı ölçüsü olarak kalanın dönüşüm oranı olduğu gerçeğini aklınızda bulundurmalısınız. Bu nedenle, en üst düzeye çıkarmak için aramanız gereken dönüşüm oranıdır.

Dönüşüm Optimize Edici, belirlediğiniz bir maksimum veya hedef EBM’ye (edinme başına maliyet) dayalı olarak TBM tekliflerini otomatik olarak yönetir. Reklam listesindeki yerleşiminiz, mümkün olduğunca çok sayıda kârlı tıklama elde edecek şekilde optimize edilmiştir.

Dönüşüm Optimize Edici’nin düzgün çalışması için, dönüşüm izlemenin etkinleştirildiği bir AdWords hesabında en az iki haftalık dönüşüm verilerinin toplanması gerekir. Dönüşümler, Optimize Edici’nin istatistik çıkarabilmesi için yeterince yüksek ve düzenli olmalıdır.

Dönüşüm Optimize Edici’yi kullanmak için, kampanya ayarlarının TEKLİF VE BÜTÇE bölümünde ilgili radyo düğmesini kontrol etmeniz yeterlidir.

Eyeka, katılımcı pazarlama operasyonları için markalar ve iletişim ajansları ile yarı profesyonel içerik oluşturucular arasında bir arayüz görevi gören çevrimiçi bir platformdur.

Eyeka, AdWords kampanyalarının maliyetlerini daha iyi kontrol etmek için dönüşüm izlemeyi kullanmayı seçti. Onun için dönüşüm, kullanıcı siteye kaydolduğunda yapılır. Şirket, EBM tabanlı teklif vermeyi benimseyerek artık yalnızca sitedeki gerçek listelemeler için ödeme yapıyor. Bu operasyon aynı zamanda din değiştirme sayısını artırmasına da izin verdi.

AdWords kampanyalarınızı sürekli olarak izlemeniz ve optimize etmeniz gerektiği konusunda ısrarcıyız. Dönüşüm takibi, bu takibi yapmak için sahip olduğunuz en güçlü araçtır. İzleme kodu sitenize yerleştirildikten sonra, alıcı davranışlarınız hakkında daha ayrıntılı sonuçlar alırsınız ve hangi reklamların en çok dönüşümü sağladığını doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Buradan, en etkili reklamlardan ilham alarak kampanyalarınızı optimize etme sürecine devam edebilirsiniz. Ayrıca, yeterli veri toplamak için yeterli süre geçtikten sonra, Dönüşüm Optimize Edici’yi kullanmayı ve EBM faturalandırmasını seçmeyi düşünebilirsiniz.


Google Ads dönüşüm
Google Tag Manager
Google Ads Dönüşüm Nedir
Google ads whatsapp dönüşüm
Google Analytics
Google Etiket oluşturucu
Google Etiket bulucu
Web sitenizde bir Google etiketi olmalıdır


Yeni Müşteriler Kazanma

Bu noktada ikinci kısmı için, üç gelişmiş hedefleme yöntemine bakacağız. Burada kullanacağımız yeni medya, hedef kitlemizi en üst düzeye çıkarmamıza ve kampanyalarımızı ve performanslarını daha da geliştirmemize olanak sağlayacaktır:

• Görüntülü Reklam Ağı, metin olmayan reklam biçimlerine geçmemize olanak tanır. Ayrıca siteye, site kategorisine ve ayrıca demografik kriterlere göre gelişmiş hedefleme olanakları sunar.
• Google Haritalar aynı zamanda reklamlarımız için bir dağıtım vektörüdür ve kötü şöhretimizi artırmak için bundan faydalanabiliriz: Google Haritalar’da şirketimiz için nasıl bir profil oluşturacağımızı ve bu profili reklamlarımızı Haritalar’da görüntülemek için nasıl kullanacağımızı inceleyeceğiz.
• Mobil ağlar son yıllarda önemli bir büyüme kaydetti ve bu bizim için ek bir dağıtım fırsatı. Reklamlarımızı cep telefonlarında nasıl yayınlayacağımızı ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için reklam uzantılarından nasıl yararlanacağımızı göreceğiz.

Görüntülü Reklam Ağı’ndan Yararlanma

Metin reklamlar, özellikle arama ağında etkili bir reklam biçimidir. Ancak, pazarlama kampanyanızın bu aşamasında, erişiminizi genişletme ve yeni biçimlere geçme ihtiyacı hissedebilirsiniz: Görüntülü Reklam Ağı’nı değerlendirmenin tam zamanıdır.

Eskiden İçerik Ağı olarak bilinen Görüntülü Reklam Ağı, AdWords reklamları sunan, özenle seçilmiş çok sayıda Google iş ortağı sitesinden oluşur.

Karşılığında, bu reklam alanlarının satışından elde edilen gelirin bir kısmını Google’dan alıyorlar. Bu siteler geniş bir konu yelpazesine sahiptir ve hedef kitleleri aracılığıyla İnternet kullanıcı popülasyonunun çok büyük bir bölümünü kapsamaktadır.

Görüntülü Reklam Ağı siteleri arasında,  topluluk siteleri ve ayrıca belki çok daha gizli bir kitleye sahip yüzlerce küçük site buluyoruz. hedeflenen ve sadık kitle de yer alır. Ayrıca, Google’a ait ana siteler (Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan mastodon YouTube, ayrıca GMail veya Picasa) Görüntülü Reklam Ağı’nın bir parçasıdır.

Çalışma İlkeleri

Görüntülü Reklam Ağı sitelerinin sayfaları, sayfayı karakterize eden anahtar kelimeleri belirleyen bir robot tarafından analiz edildikten sonra kategorilere ayrılır. Sayfalar bu nedenle bu anahtar kelimelere göre sıralanır. Bir site reklam alanı sattığında, farklı ajanslara satmayı seçebilir.

Böylece, aynı sitede AdSense ağı tarafından yayınlanan AdWords reklamlarının yanı sıra SmartAdServer veya diğerlerinden gelen reklamları da bulabilirsiniz.

Ortak sitelerden birinde bir reklam yayınlamayı seçtiğinizde, bu reklamın sayfanın neresinde olacağını önceden kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Google reklamları, genellikle görüntüleme çerçevesindeki Google veya AdSense referansıyla bu şekilde tanımlanır.

Ayrıca, Görüntülü Reklam Ağı bağlamında, konum hakkında konuştuğumuzda, web sayfasında belirli bir konumu değil, bir siteyi veya sitenin bir dizi sayfasını (bölüm, kategori, başlık vb.) belirttiğimizi unutmayın. ). Bu nüans, bu sayfanın geri kalanı için önemlidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın