Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Parametre Yöntemi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Parametre Yöntemi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

 Uyumsuz Olay

Tartışma, temel zaman uyumsuz olay işleyicilerinin kullanımını kapsar, ancak dahası da vardır. Eşzamansız olay işleyicileri, kapsamlı belleği kullanabilir ve bir NoHeapRealtimeThread gibi, bir zaman uyumsuz olay işleyici çöp toplayıcının üzerine çıkabilir.

Çoğu amaç için, yığınsız bir zaman uyumsuz olay işleyicisi, yığınsız gerçek zamanlı iş parçacığından yığınsız modda çalışmanın daha iyi bir yoludur.

Zaman Uyumsuz Olaylar ve Zamanlayıcı

Bir zaman uyumsuz olay tetiklendiğinde, zamanlayıcı, o zaman uyumsuz olaya bağlı tüm zaman uyumsuz olay işleyicilerini etkinleştirmeli ve bu işleyiciyle ilişkili bir yangın sayısını artırmalıdır. Her işleyici, yangın sayısı sıfıra ulaşana kadar aktif kalmalıdır.

Normalde, işleyici yalnızca handleAsyncEvent yöntemini tamamlar, ucu bırakır ve devre dışı kalır, ancak yeterince hızlı ateşlenirse yangın sayısı 1’den büyük olabilir. Bu durumda, handleAsyncEvent için sarmalayıcının bazı ayrıntıları görünür hale gelmek

İlk bakışta, while’daki testin > 0 veya hatta , 0 olması gerektiği anlaşılıyor, ancak test, handleAsyncEvent’e yapılan bir çağrının ardından yapılıyor ve getAndDecrementPendingFireCount, azalmadan önceki yangın sayımının değerini döndürüyor. Zamanlayıcı, yangın sayımının değerini değiştiren AEH’deki tüm yöntemleri izlemek zorundadır.

Parametre Yöntemi

Sürüm parametreleri dönem, son tarih ve maliyet gibi alanları içerir. Zaman uyumsuz olay dünyasında, dönem, zaman uyumsuz olayın bir özelliğidir, maliyet her olay işleyiciyle ilişkilidir ve son tarih, olay ile işleyici arasında paylaşılır.

AsyncEvent sınıfındaki createReleaseParameters yöntemi, programcılara yardımcı olur. Yeni bir ReleaseParameters nesnesi (async olayının özelliklerine bağlı olarak alt sınıf) oluşturur, bildiği değerleri doldurur ve bilmediği şeyler için karamsar değerler ekler. Uygulama, bir zaman uyumsuz olay işleyicisi için bu sürüm parametreleri nesnesini kullanmadan önce bildiği değerleri ayarlamalıdır.

Bağlı Eşzamansız Olay İşleyicileri

Bağlı bir eşzamansız olay işleyicisi, bir iş parçacığı ile kalıcı olarak ilişkilendirilir. Uygulamanın ayrıntılarına bağlı olarak, bağlı bir eşzamansız olay işleyicisi olaylara daha hızlı yanıt verebilir. Bir uygulama bunu uygulayabilir, böylece tüm bağlı eşzamansız olay işleyicileri tek bir paylaşılan iş parçacığına bağlanır, ancak bu, belirtimin ruhunu ihlal eder.

Fikir, AEH için bir başlık ayırmaktır. Çalışma zamanı, AEH’nin handleAsyncEvent yöntemine girmeye hazır yürütme ile AEH’yi yürütmek için iş parçacığını hazırlayabilir. Bağlı bir AEH tetiklendiğinde, çalışma zamanı bunu nispeten hızlı ve tahmin edilebilir bir şekilde halledebilir.

Bağlı bir zaman uyumsuz olay işleyicinin değerini görmek için zaman uyumsuz olay işleyicilerinin uygulanabileceği yolları düşünmeniz gerekir. Çalışma zamanı, her zaman uyumsuz olay işleyicisi için yeni bir iş parçacığı oluşturursa, tüm zaman uyumsuz olaylar bağlanır. Ancak sistemin çok sayıda zaman uyumsuz olay işleyici beklemesi gerektiğinden, işleyici başına bir iş parçacığı oluşturmak israf olacaktır. Çalışma zamanına bir AEH’yi bir iş parçacığına bağlamasını söylemek, sisteme bu AEH’nin biraz fazladan bellek gerektirecek kadar önemli olduğunu söyler.

Kaynak tüketimi açısından, bağlı bir eşzamansız olay işleyicisi bir iş parçacığıdır, ancak bir iş parçacığından farklı olarak, bir AEH kolayca ateşlenebilir. Bir iş parçacığı, olay güdümlü olabilir ve bağlı bir eşzamansız olay işleyicisinin davranışını simüle edebilir, ancak programcılar, bağlı eşzamansız olay işleyicilerini kullanmaktan daha iyidir.

RTSJ uygulaması, bunları bir zaman uyumsuz olaya bağlamak için mekanizmayı zaten oluşturmuştur ve programcılar, bağlı eşzamansız olay işleyicilerini, birkaç karakter yazarak bağlı olmayan olay işleyicilerine dönüştürebilir ve geri alabilir. İş parçacığı ve zaman uyumsuz olay işleyicileri arasında geçiş yapmak, yalnızca iş parçacığı zaman uyumsuz olay işleyici API’sini çoğaltırsa kolaydır.


Parametrelerin Değişimi Yöntemi
Parametrelerin Değişimi Yöntemi Örnek Sorular
Mertebe İndirgeme yöntemi
Belirsiz Katsayılar Yöntemi
Diferansiyel Denklemler
Laplace yöntemi
Homojen Olmayan Diferansiyel Denklemler
Euler yöntemi Örnek Soru


Zaman Uyumsuz Olay İşleyicileri ve Yığın Olmayan Bellek

Eşzamansız bir olay işleyici, yığınsız gerçek zamanlı bir iş parçacığı gibi çalışabilir, ancak ayrım, tamamen yeni bir sınıf değil, bir yapıcı parametresidir. Bir AsyncEventHandler, no-heap parametresi true ile oluşturulursa, Java çalışma zamanı bu AEH’yi yığınsız bir iş parçacığı ile aynı referans testleri ve performans avantajlarıyla yürütür.

Kapsamlı bellekte oluşturulmuş bir zaman uyumsuz olay işleyicisi, onu oluşturan iş parçacığının kapsam yığınını sanki bir iş parçacığıymış gibi devralır. AIE’nin iş parçacıklarıyla iletişim kurması gerektiğinde bu önemli hale gelir. Her zaman ölümsüz bellek yoluyla iletişim kurabilir, ancak kapsamlı bellek kullanırsa, iş parçacığı atalarıyla bellek alanlarını paylaşabilir.

Yığınsız Olay İşleyicileri ve Yığınsız İş Parçacıkları

Eşzamansız olay işleyicileri, bir iş parçacığının yapabileceği her şeyi yapabilir, ancak yalnızca bağlı eşzamansız olayların kendilerine ait bir iş parçacığı nesnesi (benzeri) vardır.

Yığınsız gerçek zamanlı bir iş parçacığı

• kapsamlı belleğe yerleştirilmeli ve referanslarla ilgili karmaşık kurallara uyulmalıdır,
• ölümsüz hafızada koşun ve hafızayı sızdırmamak için özen gösterin veya
• Kısmen ölümsüz ve kısmen kapsamlı hafızada çalıştırın; bu, basit tutulursa kolaydır.

Eşzamansız olay işleyicilerinden farklı olarak, ölümsüz belleğe dayalı iş parçacıklarının yeniden kullanılabilir olmaları için kendilerini bükmeleri gerekir. Bir iş parçacığında çalıştırma yöntemini değiştirmenin bir yolu yoktur.

Değiştirilebilir çalıştırma yöntemleri, zaman uyumsuz olay işleyicileri için temel bir teknolojidir. Kaputun altında bir yerde, sistem zaman uyumsuz olay işleyicilerini bir iş parçacığı gibi bir şeye ve ardından bu işleyici tamamlandığında başka bir zaman uyumsuz olay işleyicisine takılıyor.

Planlama

Gerçek zamanlı iş parçacıkları ve zaman uyumsuz olay işleyicileri programlanabilir varlıklardır. Programlayıcı açısından resmi olarak eşdeğerdirler, ancak gerçekte çok az örtüşürler.

Konular periyodik programlamada iyidir. Eşzamansız olaylar, periyodik olmayan zamanlamada iyidir. RTSJ’nin bir iş parçacığının zamanlayıcıya periyodik olmayan bir olayı işlemeyi bitirdiğini söylemesinin bir yolu yoktur.

waitForTrigger işlevi, async olay işleyicilerinin temel işlevinin bir parçasıdır, ancak waitForNextPeriod gibi bir şeyleri yoktur. PeriodicTimer, AsyncEvent’in bir alt sınıfıdır, ancak kolayca erişilebilir sürüm parametrelerine sahip değildir. Uygulamanın sürüm parametrelerini değiştirmesi için tasarlanmamıştır ve programlayıcıya bir süreyi tamamladığını söyleme konusunda çok az esnekliğe sahiptir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın